Mimomaternicové alebo úspešné tehotenstvo - testy a prejavy

millky
10. nov 2022

Ahojte. Prečítala som tu X diskusií o MMT, ale nikde som nenašla čo potrebujem. Prosím Vás, je tu niektorá, čo mi vie povedať aký mala priebeh?
Najviac ma teda zaujíma, že keď ste mali MMT, kedy resp. v ktorý deň vám vyšiel pozitivny test a akou intenzitou vám tmavla čiarka? Resp. je medzi vami niektorá, čo po 3-4 dňovom meškaní mala slabú čiarku a nakoniec to dobre dopadlo?

Aby ste chápali, test som si nerobila zavčasu. Keďže som nezačala špiniť, v deň očakávanej som si spravila test, vyšiel mi poobede slabo pozitívny. Ráno na ďalší deň negatívny.... Poobede opäť pozitivny a takto mi to labzovalo do včera. Je to už síce 4. deň meškania ale dnes mi prvý krát vyšla ráno slabá čiarka a doobeda tiež. Viem, že míňam testy ako keby zadarmo boli, ale myslím si, že ak môj 29DC dnes trvá 33 dní, mala by som tam vidieť niečo viac ako slabú čiarku, či? Čítala som o MMT že vtedy zvykne byť slabá čiarka, ktorá nesilnie, ale to nie je pravidlom. Budem rada, za vaše skúsenosti. Môže to byť aj biochemické alebo nebodaj tehotenstvo so šťastným koncom....ale MMT sa bojím veľmi preveľmi. Doktor mi povedal, že mám počkať do konca víkendu, ak nepríde MS, mala by som ísť na krv k nemu. Nemám ešte deti a ide ma poraziť z predstavy, že prídem o vajcovod alebo vaječník.

majamat
10. nov 2022

@millky ak je to vlemi slabe, tak neiktore testy duchuju, je nezvycajne, aby si mala pozitivne testy poobede a rano negativne. rano je moc hustejsi, koncentrovanejsi, cize je tam viac hormonu.

tym enchcem povedat, ze enmozes byt tehu, ale skor by som povedala, ze ti tie testy enmusia ukazovat dobre,
ak ms meska a je ciarka slaba, je tu aj moznost neskorej ovulacie. pri enskorej ovulacii sa ciarka an teste moze ukazat az 1-2t po meskani ms.

tinkavvv
10. nov 2022

@millky moznl si mala ovulaciu neskor. Nestresuj sa. Pockaj sko sa to vyvinie.
Ak by zacali bolesti, vtedy k lekarovi. Inak skus mysliet pozitivne.

nanka3
10. nov 2022

@millky pri mimomaternicovom tehu son mala 2 dni slabu MS, co sa mi zdalo cudne, urobila som si test a boli tam // jasne viditelne….

millky
autor
10. nov 2022

@majamat kiež by ovu meškala, ale sex sme mali posledný deň pred ňou a tú som si testom overovala. Viem ako vyzerá kanálik na tehu teste. A vyskúšala som 3 rôzne značky testov a všetky tri mi ukázali pozitivny výsledok. Tieto testy poznám už dlho. Nie je to prvý mesiac čo ich skúšam a vždy sú krásne biele. Teraz ružové druhé čiarky. A mne nikdy nemeškajú, ja práveže pred MS niekoľko dní špiním. Nerozumiem čo sa mi deje. Bojím sa MMT veľmi.

millky
autor
10. nov 2022

@tinkavvv joj kiez by to šlo. Sa budím každé ráno okolo 4tej kvôli verdiktu, či bude krv alebo nie. Hrozne to prežívam.

millky
autor
10. nov 2022

@nanka3 ako to dopadlo pre teba? Prišla si o vajcovod alebo ťa zachránili? A mala si nejaké bolesti?

nanka3
10. nov 2022

@millky nastsastie to bolo mimomaternicove, ale prestalo sa vyvyjat, cize nebolo potrebne nic, vstrebalo sa same

vandica
10. nov 2022

@millky no mne práveže testy pri MMT silneli. Pridám foto. Toto bol test pri týždňovom meškaní. Predtým boli slabé.

millky
autor
10. nov 2022

@nanka3 tak to je ten šťastnejší prípad dovolím si tvrdiť.

millky
autor
10. nov 2022

@vandica čiže silneli ako keby to bolo zdravé tehu? A kedy si si spravila prvý test?

ailiba
10. nov 2022

@millky ja som sice MMT nemala, ale poviem ti, ze podla tohto to urcite nemozes vediet... Na to je to este moc skoro. Pri prvom tehu som mala az po 2 tyzdnoch meskania silnu ciarku... Dovtedy silnela tak malo a striedavo. Na zaciatku dost zalezi na tom, kedy bol test robeny a ci stale testujes tou istou značkou. Ja som mala poobede vzdy silnejsiu ciarku ako rano... A mam zdrave babo.
Pri druhom som zas uplne od zaciatku krvacala az do 8.tt a tiez zdrave babo. V tehu je vsetko mozne.
Si pod dozorom lekara a ten skoro zisti, ako to je. Neboj sa, drzim palce.

vandica
10. nov 2022

@millky no ono to bolo také divné. Meškali mi 3dni, a v ten tretí deň, som začala aj špiniť, tak som si myslela, že sa rozbieha MS. No stále to bolo len spinenie, krvácanie nesilnelo, tak na druhý deň som urobila test a bol pozit. Potom spinenie ustalo, a potom zas začalo. Stále u mňa nič nevideli ani v maternici ani mimo nej, vlastne 3tyzdne som stále chodila každé dva dni na odber krvi a na sono. A až potom sa im niečo zdalo že mám na ľavej strane, tak ma operovali a zobrali mi lavy vajcovod, v ktorom bol plod.
Nestresuj sa zbytočne. Urob si ešte ráno testik, alebo o dva dni.

millky
autor
11. nov 2022

@ailiba toto je presne vec, v ktorú dúfam. Ono, žena si myslí, že tehotná som a bum budú dve koľajnice a všetko bude rozprávkové. A potom príde takáto sranda ako sa deje mne alebo sa dala tebe a pokoj na duši je len túžba ako to, aby to drobča bolo zdravé, silné a na spravnom mieste. Ale ďakujem za tvoju správu. Určite keď bude po lekárskom, dám vedieť aj pre iné žienky, ako som dopadla. ❤️

nikool701
11. nov 2022

@millky ja som mala mmt a ciarky na teste boli raz slabsie, raz silnejsie a inokedy bol test negativny. Intenzita farby ciarky na teste nie je ukazovatel toho, ci je tehotenstvo prosperujuce alebo nie. Hlavne na zaciatku tehotenstva, pri com velmi zalezi, ci bol test robeny z 1.ranneho mocu alebo poobede a aj kolko tekutin si vypila. Ak si si robila test poobede a dovtedy si vypila 1l vody, tak ciarka nebude tak silna ako rano.

gabika42252
11. nov 2022

@millky pri mmt som mala normalne silnejuce ciarky na testoch. Avsak ako uz tu bolo spomenute, asi po dvoch dnoch zacalo spinenie, vysledky z krvi ukazali slobo stúpajúce HCG aj ked stale stupalo. Kazde 2 dni som chodila na krv ako na klavír. (Bola som po IVF) A nakoniec na sone nebolo nic vidiet. Poslali ma rovno do nemocnice, kde ma asi 5 dni sledovali kym ho konecne nasli v lavom vajcocode. Nemala som ziadne bolesti. Az presne v posledny den zistenia ma zacalo poriadne pichať na lavej strane co len potvrdilo dohady. Ono to totizto velmi nevidno kedze je to len zhluk buniek... Zobrali mi lavy vajcovod a bolo mi odporúčane odstranit aj pravy. Ono mmt hrozi zväčša vtedy ak mas poskodene vajcovody.

millky
autor
12. nov 2022

@gabika42252 jemine to mi je ľúto. Snáď si ale v poriadku. Si silná žena, mňa by to zničilo.

gabika42252
12. nov 2022

@millky vsetko je tak ako ma byt... Pravy vajvcovod som odmietla len tak dat odstranit bez dovodu. Viem, ze prirodzene nikdy neotehotnejem i ked 1%sanca tam stale je 😀. Mam jednu dcerku (20 m) z KET a zatial mam pocit, ze mi bohate staci 😊

ailiba
13. nov 2022

@millky treba verit🙏... Ja som uz tiez neverila, ked som zacala silno krvacat, isla som na pohotovost a tam prvy ultrazvuk, uz bilo babu srdiecko. A narodil sa zdravy chlapina. Urcite daj vediet, silno ti drzim palce. ❤️

veronicka88
13. nov 2022

@millky na deň MS som začala krvácať riedku červenú krv. Do 9.tt ma nechal čakať nič nevidel na UTz,až v nemocnici na pohotovosti má doktor už pri 4000hcg na injekciách na ri denie krvi nepustil už ani do auta po veci. Brali má domhodiny na sálu. Mňa bolelo brucho a kríže,a bola som nafúknutá ako 5.mesiaci.Vzali mi vajickovod laparoskopicky.na 4.cyklus po MMT som bola tehotná....

majamat
13. nov 2022

@veronicka88 fuha, ved v tak vysokom tt je uz pri mmt riziko ohrozenia tvojho zivota. si mala stastie.
ked to tak citam, cim si zeny musia prejst. mnohe maju rozne komplikacie.

lusyyy36
13. nov 2022

Deň pred ms som mala slabú ciarku, na ďalší deň tiež, potom ďalší deň opäť a uz som nerobila viac testov. Po týždni som začala spinit, sla som k dr, test bol pozitivny, hcg veľmi nízke, na utz nič, potom som slabo uz krvacala, sla som na pohotovosť, test negatívny, hcg nízke, na utz nič nevideli, chodila som každé 2 dní na krv a utz, hcg rástlo mierne alebo mierne kleslo, na utz nebolo nikdy nič vidno, po 3 týždňoch som dostala injekciu na vylúčenie plodu. Nemala som iné ťažkosti

veronicka88
13. nov 2022

@majamat ja už mám aj maternicu von...(2.5 mesiaca dozadu)

majamat
13. nov 2022

@veronicka88 fuha, no fasa. ja mam odporucene vybratie,a le nejak sa k tomu neviem opracovat. no skor by som potrebovala riesit pruh. len neviem ci sa bude dat, ked dr chcu davat vypovede.
posledne obdobie to flakam, boli obdobia, ked sa nai taketo veci nedali palnovat a mam pred operaciami respekt, tak to odkladam. no mala som tieto veci riesit uz davno, lebo teraz to moze byt coraz viac komplikovanejsie.

millky
autor
13. nov 2022

@veronicka88 och, to mi je ľúto a zároveň gratulujem. Ja by som po takej skúsenosti asi nedokázala ani seba ale ani muža presvedčiť o tom, nech ideme do druhého pokusu. Toho sa asi najviac aj bojím.

millky
autor
22. nov 2022

Ahojte baby, dávam upgrade na môj stav. Neviem čo sa deje. Včera som bola na gyn.pohotovosti kvôli slabému mierne hnedému hlienu. Samozrejme mi povedali, že to nie je špinenie ani krvácanie v pravom zmysle, že je to možno len dáka cievka vyplavená. No čo je horšie, podľa môjho cyklu a sexov, ktoré sme presne viem kedy mali (a teda posledný v čase ovulácie) by som mala byť včera 6+1tt. Na sone nevidela nič, žiadny gestačný vak len veľmi vysokú sliznicu. Hcg mám 396.... Veľmi slabé. Takže mám počkať do štvrtku, pretože 24.11 mám mať prvé sono u svojho gyn. tak tam mám ísť a porovnáme stav. Príšerne som zdrvená a neverím v šťastný koniec. Nikto so zdravým tehu nemôže mať v 14deň meškania menzes takéto hodnoty. Keby to bol natiahnutý cyklus ok, ale my sme už neskôr sex nemali a spermie určite týždeň neprežili. No obávam sa, že toto je taká vec, ktorú som absolútne nemyslela, že zažijem. Nemáme ešte bábo a pochybujem, že sa tak skoro vydáme na ďalšiu skúšku. Už sa len modliť, nech to nie je MMT. Som zničená.

veronicka88
22. nov 2022

@millky hlavu hore❤️❤️❤️❤️mmt je nebezpečné takže čím skôr zistia a vyriešia tým lepšie,prosím ver mi.ja som tiež plakala a pýtala sa prečo...ale ak bude všetko ok,nevzdávaj sa....na 4.cyklus už môžeš byť tehotná❤️naše telo je zvláštne a robí si čo chce🙈s tým nič neurobime a takéto veci sa stávajú....veľmi držím palce aby to dopadlo dobre,ale myslím si že ty sama si uz pripravená že z toho nič nebude....ak bude budeme tu všetky skákať podnatrop❤️ak nie,budeme ti držať palce dondalsieho snaženia....my ženy sme silné tvory,aj keď sa niekedy zdá že padne na hubu,vždy sa z toho dňa odrazime....

millky
autor
22. nov 2022

@veronicka88 ďakujem, ale bojím sa toho zákroku ak na to príde. Radšej by som bola keby to samé odišlo. Dnes som čistá ako ľalia, dali mi Progestelle na vkladanie, že ak má pomôcť pomôže, ak to má odísť je to zbytočné. A vidím kvôli tomu, že som čistá bez špinenia, takže niekde sa to, čo produkuje Hcg drží. Bojím sa, že ma lekári zničia. Im je to jedno, si pre nich len ďalšia radom-neznáma žena, ktorá príde o kus svojej potencie. Hrôza. Môj muž je zdrvený viac ako ja, on ďalšie nebude chcieť určite. Veľmi si toto mimi prial a znovu prežívať to isté.... Nebude chcieť. Dnes mi to dal najavo. Revem ako dážď a to mám ísť do práce o hodinu.

veronicka88
22. nov 2022

@millky neboj sa...po MMT (mala som doma 6.5r chalana)som mužovi v nemocnici povedala že už ďalšie nebude,končíme....a hádaj čo 🙈🙈🙈laparky sa neboj...tri 1cm malé rezy do týždňa si fyzicky fit....aj keď držím palce aby ste to dali podľa tvojich predstáv

lusyyy36
22. nov 2022

@millky no takto som aj ja mala, Prišla som v 6. Alebo 7.tyzdni žiadny gestacny vak, nič, čakali sme do konca 8.tyzdna (alebo začiatok 9.) Ci sa to samo vyplatí, ale nie, potom mi dali už injekciu.

millky
autor
28. nov 2022

Ďalší update. Píšem už len skrz to, aby ak náhodou na toto natrafí rovnako vystrašená žena s podobným príznakom, aby vedela ako to u mňa skončilo.
24.11 som mala byť 6+4tt. Spravili mi sono a ukázala sa tam krásna bublinka, gestačný vak 4.8mm. Zodpovedalo to však 4-5 TT nie skoro skončenému 7memu. Ale aspoň sa vyvrátilo podozrenie z MMT. Hcg som mala v pondelok na pohotovosti 396j aaa na sone nebolo nič a tento štvrtok sono síce už bolo, ako vyššie píšem úspešné, ale hcg len 504j. Rástlo to, ale skôr patologicky. 9.12 ďalšia kontrola. Áno bude ale určite iná ako sme pôvodne čakali. Včera - v nedeľu som začala mať kŕče ako menštruačné spojené s črevnými bolesťami. Silné sťahy maternice, pichanie v krčku, no proste kontrakcie. Poobede sa dostavilo špinenie. Mala som čakať, či príde krv, ak áno, cesta vedie na gyn. pohotovosť. Dnes ráno som už mala krv, nie veľa, ale bola... Kŕče boli intenzívnejšie a častejšie. Ráno ma prijali na pohotovosti a doktorka povedala, že po gestacnom vaku ostal len matný tieň. Vidieť ho tam, ale je zaplnený. To znamená že sa vstrebáva a je koniec. Prebieha samočistenie. Som nešťastná, je to naše prvé tehotenstvo. Príšerný pocit. Kto vie čo nás čaká do budúcna, ale snáď niečo lepšie a konečne bez strachu a trápenia. Momentálne ležím a mám si dať buď nospu alebo buscopan. Vraj sú výborné na mäkké slavstvo, čiže mi pomôžu otvoriť krčok aby som sa vyčistila. Tak bežím do lekárne a zapijem to alchemilkovým čajom na regeneráciu materničky. Strašnú ľútosť mám, hrozný pocit, potrebujem odpoveď ale tá príde až časom. Držte sa. Zvládneme to!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre