Máte skúsenosti s cytológiou v tehotenstve?

martinatom1
21. máj 2019

Ahojte. Som v 10tt, a na prvej poradni v 12tt mi chce gynekológ robiť cytologický ster z krčka maternice. Je fakt že mi ho robil aj v minulom tehotenstve na začiatku a bez problémov. Je to ca. 3 roky od kontroly. Nepáči sa mi že chce v tehotenstve rýpať krčok, bojím sa že to môže spôsobiť komplikácie. Veď aj tak sa prípadné zmeny riešia až po pôrode. Stalo sa niektorej z vás, že by ster spôsobil problémy?

zabka1987
21. máj 2019

@martinatom1 fuha ale tak hádam by nerobil niečo čo by mohlo uškodiť

martinatom1
autor
21. máj 2019

@zabka1987 na to by som sa zrovna nespoliehala 🙂

zabka1987
21. máj 2019

@martinatom1 tak sa ho spýtaj ci to je nutné. Neviem, no. Ešte som tak nebola ja.

kamoskaadka
21. máj 2019

@martinatom1 mne ho robil v 6tt a bola som v poriadku, neviem či je tam nejaké riziko

martinatom1
autor
21. máj 2019

@zabka1987 to som sa samozrejme spýtala či je to nutné a bezpečné, začal ma strašiť úplne neprimeraným spôsobom ako matky umierajú na rakovinu a podobne. Ja som na také strašenie odolná, u mňa vyvoláva skôr nedôveru a viac otázok.

noemi155
21. máj 2019

Mne to tiež robil neviem ci v 10. Alebo v 12. Týždni q v pohode, trocha som spinila, ale len po tom stere a potom uz vôbec.
Tiež som nebola z toho nadšená, ale bolo to v pohode a najmä všetko v poriadku 🙂

zabka1987
21. máj 2019

@martinatom1 fuha tak to je fakt debil s prepáčením, ved aj tak by ti v tehotenstve nič nerobili 😮 takže si myslím mohlo by to počkať.

lenkav1981
21. máj 2019

Aj mne robil moj na zaciatku cytologiu. Ani ma nenapadlo to riesit ze sa to nesmie

soldi
21. máj 2019

sexom podrazdis krcok viac ako sterom 😀 takze pokial nemas zakazany styk, tak nemusis mat obavy

kristina2412
21. máj 2019

@martinatom1 aj mne robil,problémy vôbec žiadne

queen_mary
21. máj 2019

@martinatom1 zmen lekara ked mu neveris. Mne moj robil ster a uplne v pohode. Radsej chcem vediet, ze som zdrava🙂 a verim mu, ze vie, co robi 🙂

veronnica080
21. máj 2019

@martinatom1 podľa mňa to je v pohodičke. Neboj sa a ak ti to chce urobiť buď v klude a daj si to spraviť nech viete, že je všetko ok, veď to len otrie vatovou tyčinkou :D

cickamon
21. máj 2019

aj mne robil v 7tt a povedal ze v konecnom dosledku mozem potom trocha spinit ale nic vaznejsie nehrozi tak sa nemam stresovat....nakoniec som ani to spinenie nemala

mkatkam
21. máj 2019

@martinatom1 ahoj mne moja nerobila. Spinila som,povedala,že to nejde riskovať. Ja som aj bola pripravená poprosit,nech mi to nerobi. Nechcem strašiť, kamoske iný doktor robil takto na začiatku a bohužiaľ hneď večer začalo spinenie a bábo odišlo. Neviem sa medicínsky vyjadriť ale keď chodíš na preventivky a nemáš problémy,skús sa vykecat nech ti to nerobí.

soldi
21. máj 2019

@mkatkam ster z cytologie urcite ziadno nesuvisi s potratom.
pokial spinis, tak ano, vtedy sa ster nerobi. nie preto, ze by bol nebezpecny, ale preto, ze by vysledky boli skreslene.

diaalex
21. máj 2019

Mne robil v 9tt a max pól dňa som špinila, ale nič viac. Lekár mi povedal, že to s tehotenstvom vôbec nesúvisí, že to nijako neovplyvňuje kinderko. Robi sa to ako prevencia pred rakovinou.

mkatkam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
renatka100
21. máj 2019

@martinatom1 v ziadnom pripade, ak by si aj mala pozitivny ster dala by si babo prec? Nedala takze to rieste az potom ked porodis a uzivaj tehotenstvo a hlavne zmen doktora s takymto necitlivym pristupom. Lidia umru skor na rakovinu ked sa zacnu liecit, ako ked sa vobec neliecia a hlavne o rakovine nevedia...to su oficialne studie

queen_mary
21. máj 2019

@renatka100 to mas z vysokej skoly zivota?

soldi
21. máj 2019

@renatka100 to su co za hluposti prosim Ta? vdaka sterom z krcka maternice vyrazne klesla rakovina krcka maternice. v australii o viac ako 90% za poslednych 20 rokov. takze zrovna toto vysetrenie je vysoko efektivne a minimalne, az vobec, obtazujuce

soldi
21. máj 2019

@renatka100 a preco by pri pozitivnom stere mala ist na potrat??? naco sa zucastnujes tem, o ktorych nemas ani bazalne povedomie? 🤦‍♀️

renatka100
21. máj 2019

@soldi ty si aka mudra. Mam na to nahodou vzdelanie a mam aj osobne skusenosti. Nedavno si dali urobit komercne poistovne studiu o umrtnosti na rakovinu, v ktorej vyslo, ze ludia, ktori o ochoreni nevedia a neliecia sa ziju o 10 rokov dlhsie ako ti, co sa liecia. Mozes si verit comu chces ale ked to pride, tak sa kazdy rozhoduje sam za seba...

renatka100
21. máj 2019

@queen_mary elekari si len velmi velmi eadi za kazdych okolnosti zauctuju rocnu prehliadku, pri ktorej sa robi aj ster z krcka. Je to pre nich vyborny biznis, tak preco by to nerobili aj tehotnej? Ved to necaka ich manzelka dieta...v tomto svete uz ode zial len o biznis a biznis, treba mysliet velmi kriticky, nik nechce cloveku dobre...

diaalex
21. máj 2019

@renatka100 tie 2€, ktoré platíš ich fakt vytrhnú z biedy 😂 ale ako písala @soldi, radšej sa nevyjadruj k niečomu o com nemáš sajnu ;)

queen_mary
21. máj 2019

@renatka100 prosim ta citaj menej zemavek, infovojnu a podobne. Vypni internet a zacni zit. A nie, nie na kazdom rohu ta chce lekar, sestrička, predavac, sofer zabit a zarobit na tebe. Ja mam to stastie, ze nezijem v takej mindfuck bubline ako ty, a je mi dobre. PS: ake mas vzdelanie a z akeho zdroja zdielas tieto svoje skvosty?

soldi
21. máj 2019

@renatka100 mas na to vzdelanie? predaj poistiek? 😂 prosim Ta, uz sa nestrapnuj 😀
a ta studia - no daj link. zdroj. cokolvek. lebo uz zo samej podstaty Tebou pisaneho to nema ziadnu logiku

ako moze niekto vediet ze ma rakovinu 10 rokov a nelieci ju lebo o nej nevie? nepride ti toto tvoje tvrdenie trosku protirecive? 😀

tu na mk je jeden pamatny blog. bola raz jedna zena, jej nick bol @bubena
mala hodginov lymfom. sanca na uplne vyliecenie 90%.
uverila sprostostiam. dala sa na alternativu. do roka zomrela.

renatka100
21. máj 2019

@diaalex
@soldi kde sa berie ta zloba vo Vas? Z takych ako ste vy je mi ozaj zle...

queen_mary
21. máj 2019

@renatka100 nam je zle z hluposti..

soldi
21. máj 2019

@renatka100 zloba? ja voci Tebe ziadnu zlobu necitim, len nechapem, naco sa snazis radit v temach o ktorych nemas ponatia a este tu budes bohapusto klamat ze mas vzdelanie v danej oblasti 🤦‍♀️
potom si to nejaka naivna dusicka precita a nahodou uveri tvojim bludom. tomu sa snazim zabranit.
ale nie, ziadnu zlobu voci Tebe necitim 😀

diaalex
21. máj 2019

@renatka100 nie v zlom pisem, ale mne je zle práve z takýchto žien ako ste vy ... radšej sa neliečiť a zomrieť ako keby ste sa liečili a žili šťastne dalších par rokov ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre