Maródka počas tehotenstva

zeny71
28. sep 2016

Baby, ked mi je v praci stale spatne teda pracujem vo fajciarskom prostredi ( pohostinstvo) a chcela by som ostat na PNke lebo bojim sa o vyvin plodu a samozrejme aj preto ze mi tu je zle tak potrebujem aj tehotensku knizku? este nemam som v 7tt a ku gynekologicke mam ist az 18.10. ze vtedy mi spise aj knizku,no neviem ci ma necha na PNke uz teraz keby chcem ked este nemam knizku...prosim o radu ☹ ďakujem

jatva
28. sep 2016

skus obvodacku, mozno ta vypise ona. Od gynekolozky by som pytala lekarsku spravu, kde je zistene tehotenstvo a stym zasla k obvodnej a pytala PN.

maciatkolulu
28. sep 2016

@zeny71 este som nepocula o tom, aby bol niekto pn kvoli tomu, ze mu nevyhovuje praca, mas byt prelozena atd, ale byt doma a to este ani knizku nemas, no neviem...

jatva
28. sep 2016

@maciatkolulu kam ju asi prelozia v pohostinstve?

zeny71
autor
28. sep 2016

@maciatkolulu ja nemyslim tak ze mi nevyhovuje praca ale robim vo fajciarskom a viem ze to neni zdrave pre plod... a prelozena neviem akoze kam by som mala byt?

zeny71
autor
28. sep 2016

@jatva ja tiez nadtym rozmyslam ze to je riadna blbost

maciatkolulu
28. sep 2016

@jatva tak to ja neviem, ale riesit to marodkou...hm, kebyze to kazda tehotna riesi tak, ze sa svacnena marodku, lebo jej v praci nieco nevyhovuje, tak je velmi malo ludi v praci 😀 a nie je nahodou zakazane fajcit aj v pohostinstvach? 😉 iba na urcenych miestach pre fajciarov a to oddelene, Tak tam nemusi chodit, nech sa dohodne so zamestnavatelom asi skor, akosa hned na marodku davat...to je uz taka moda, ze su vsetky rizikove

jatva
28. sep 2016

@maciatkolulu nie som typ co by sa hadzal na marodku, ale robit v prostredi kde sa fajci (ci inak moze ohrozit dieta), tak to riesim s lekarom v momente, ked najdem pozitivny test 🙂

zeny71
autor
28. sep 2016

@maciatkolulu by som ti to priala keby si tehotna a si v zacmudenom smradlavom dyme 15hodin by som potom bola zvedava na tvoje mudre nazory,,

zeny71
autor
28. sep 2016

@jatva ja tiez len tak nechcem ostat doma,aj skrz peniaze ale nemienim ohrozovat dieta...a este k tomu na mna kazdy poukazuje co este robim v robote ked som tehotna a je tam dym

nivea777
28. sep 2016

@zeny71 na 100% sa nevyznam..ale myslim ze ked oznamis tehu,zamestnavatel ti musi zabezpecit prostredie bezpecne pre tehotnu,ci uz ta preradit na inu poziciu,do inej prevadzky ak ma.. Ak nevie zabezpecit pre teba pracu musi to poskytnut adekvatnu nahradu mzdy a ty mozes byt doma.. zisti si to.. urcite by som to PN neriesila ked mozes dostavat mzdu ako kebysi bola v praci

zeny71
autor
28. sep 2016

@nivea777 to som este nepocula teda neviem... no nema ma kam preradit kedze ma len 1pobocku,proste mi povedal ked sa nato necitim nech som doma,a mala som povedane

jeennyv
28. sep 2016

@zeny71 kamoska robila tiez v tomto odveti, ked sa zistilo, ze je tehotna mali viac prevadzok, tak ju prelozili do nefajciarskej, kde podavali hlavne jedlo a robila na max 6 hodin...ale to bolo o dohode a o tom, ze jej vysli ustrety..kazda vieme co taky job obnasa, tam a to u kamosky bola svetla vynimka, malo kto takto vyjde, cize chod si po potvrdenie tehu a pories so zamestnavatelom co sa da robit..

nivea777
28. sep 2016

@zeny71 zisti si to.. co ja viem tak pokial ti nevie poskytnut adekvatne miesto musi ti platit ako keby si v praci a ty mozes byt doma.. Vacsina takych typov ludi ako su krcmari a tak si myslia,ze s ludmi vybabru

nivea777
28. sep 2016

@zeny71 Ak máte rizikové povolanie, či prácu, ktorá ohrozuje vaše tehotenstvo, zamestnávateľ má k dispozícii niekoľko riešení situácie - od dočasnej úpravy pracovných podmienok, preradenia na inú prácu až po pracovné voľno s náhradou mzdy.

zeny71
autor
28. sep 2016

@jeennyv neviem...no bola by som rada keby sa to tak da...ale on mi proste povedal ze ked mi je zle a necitim sa na tu robotu tak nech nechodim do prace a nech ostanem ako na PN tak neviem ci bude nieco riesit ☹ vobec neviem co mam robit

ciusinka
28. sep 2016

Ja som išla na PN keď som bola tehotná a nemala som ešte knižku,gynekológ mi dal lekársku správu,kde bolo napísané,že odporúča PN a obvodná ma vypísala..

zeny71
autor
28. sep 2016

@ciusinka gynekologicka ti napisala? uz som zufala z tej situacie,dakujem

nivea777
28. sep 2016

@ciusinka ked uz pojde ku gyn po potvrdenie,tak ju moze rovno vypisat.. nato nepotrebuje knizku

jatva
28. sep 2016

tak si citam zakonik... a @nivea777 ma pravdu: Ak nemožno tehotnú ženu preradiť na pracovné miesto s dennou prácou alebo na inú vhodnú prácu, zamestnávateľ je povinný poskytnúť jej pracovné voľno s náhradou mzdy (par 162, ods 4). Ale to pojde az po vystaveni tehu knizky, Dovtedy by som sla PN

zeny71
autor
28. sep 2016

@jatva dakujem skusim viac o tom pozistovat ale pochybujem ze to dosiahnem..niektorych ludi nezaujimaju zakonniky,ale dakujem

nivea777
28. sep 2016

@jatva a hlavne to treba oficialne oznamit..aby bola povazovana ze tehotnu zamestnankynu a potom nech zamestnavatel plati nahradu mzdy
@zeny71

jatva
28. sep 2016

@zeny71 hlavne takychto malych sukromnickov.... viem. Drz sa, snad to vyriesis k tvojej spokojnosti

jatva
28. sep 2016

@nivea777 jj, preto hovorim, ze treba knizku ci ine potvrdenie z gyndy. V 7tt asi take este nedaju :(

zeny71
autor
28. sep 2016

@nivea777 moj veduci aj sef to vedia... a nic take ani jeden nespomenul tak preto som na pochybach ze take nieco dosiahnem

ciusinka
28. sep 2016

@zeny71 Gynekolog mi napisal do spravy,ze odporuca PN a potom som musela ist k obvodnej a ta mi vypisala PN-ku,moj gynekolog mi ju vypisat nemohol..Len u mna boli ine dovody na PN,ale vzdy sa da podla mna nieco napisat 🙂

jatva
28. sep 2016

je v ich zaujme ti to nespominat 🙂 pokial s tym sama nevyrukujes, pochybujem, ze by ti akykolvek zamestnavatel sam od seba dobrovolne povedal nech zostanes doma a on ti bude platit 🙂 A nenasla som aka velka je ta nahrada mzdy....

ciusinka
28. sep 2016

@nivea777 Napr.mne moj gynekolog PN vypisat nemohol,preto ma s tym poslal za obvodnou..

zeny71
autor
28. sep 2016

@ciusinka každí mi povie aby som bola kludna a nenervacila ale ani to sa neda v tejto praci...nemyslela som si ze to bude take strasne, a teraz naposledy ked som bola u gyndy tak mi povedala ze mam nejaku velku cystu

lentilko
28. sep 2016

ahoj, ked som zistila, ze som tehotna, bola som u gyndosky, ktora to potvrdila a hned som isla na PN, vystavil mi ju gynekolog...bolo to pomerne skoro...cca mesiac? nerobila ziadne problemy...je pravda, ze to bolo hlavne kvoli veku a nevyhovujucemu prostrediu v zamestnani...

zeny71
autor
28. sep 2016

@lentilko jasne ved aj ja mam aj podla druhych ludi nevyhovujuce prostredie pre vyvin plodu dietata,a nechcem to riskovat...este sa skusim popytat ohladom tohto

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre