Mám počkať, alebo ide o missed abort?

chantall005
19. dec 2013

Som v 8tt od poslednej menštruácie. Sóno vypočítalo plod starý 6 +0 tt.
Na sóne nie je vidieť plod iba gestačný vačok, ktorý stále rastie má 19mm a žĺtkový vak 2mm.
Nemám bolesti. Mierne napätie v prsníkoch, nebýva mi zle za celé tehotenstvo mi bolo max 3. Bývam unavenejšia posledné 2 týždne.
Užívam utrogestan od začiatku tehotenstva. Neviem čo mám robiť. Lekári sú presvedčení, že je to missed abort
ja som ich poprosila aby sme ešte počkali tak mi dali šancu do pondelka. Stále uvažujem či robím dobre, alebo nie. Psychicky ma to všetko veľmi vyčerpáva.
Na ďalšiej strane mám ešte aj veľký strach zo zákroku či ho spravia dobre. Je ťažké sa so všetkým vyrovnať a správne sa rozhodnúť, keď v sebe človek živí možno ešte nejaké plané nádeje. Prosím poraďte mi. Ďakujem

jlp
19. dec 2013

no v 8tt by uz malo byt vidno srdiecko :( ... v ktorom tt budes v pondelok? - mozno by som pockala, kym by podla sona bol 8tt a ak by sa dovtedy nic neobjavilo, tak by som sla na cistenie, pokial by sa s tym nakoniec telo nevysporiadalo same. Drzim palce

martinkatinka
19. dec 2013

@chantall005 ja som tiež chcela čakať, bola som v 5.tt ale lekár ma presvedčil, že v mojom prípade by sa to iba zhoršovalo.... asi ťa nepoteším, bolí to rovnako, či čakáš alebo ideš hneď na ten zákrok... myslím bolí psychicky. Je mi to veľmi ľúto, rozhodnúť sa musíš zrejme sama ☹

anjelicek26
19. dec 2013

@chantall005 - ci zakrok spravia dnes ci o tyzden je v podstate jedno, bud si to telo dovtedy poriesi same, alebo tam bude krasne bijuce srdiecko. Nenechaj sa do nicoho tlacit. Ovulka sa mohla posunut a babo moze byt mladsie,takze sanca je. Len musi do toho pondelku porast... moje deti mali srdiecko az v 8.tt vsetky tri. A pritom potom rastli tabulkovo.

asaela
19. dec 2013

v ziadnom pripade by som na zakrok nesla, celkovo ten trend vyskrabavania je pohodlny pre lekarov, nie pre zeny. cakala by som pod lekarskym dohladom na spontanny potrat. takuto alternativu si nezvazovala? takto by si si bola ista, ze si babatku neublizila ak by sa nahodou mylili (co ti vlemi drzim palce a kludne to tak moze byt, takychto pripadov je kooopa). v pripade spontanneho potratu telo ma to svoje vlastne mechanizmy a bola by si pod lekarskym dohladom, je to tvoje pravo, nikto ta nemoze nutit do nijakeho zakroku a naopak, nemoze ti byt odopreta zdrav. starostlivost v pripade, ze sa rozhodnes cakat. zvaz to, ja by som to riesila na tvojom mieste takto. snad ti moja rada trosku pomohla. velmi ti drzim palce.

momamo
19. dec 2013

@chantall005 ahoj presne ako napisala @anjelicek26 pockaj este do pondelka, ked som bola s dcerkou tehotna, tiez jej az nieco okolo 8tt bolo vidiet srdiecko ..Verim, ze je vsetko v poriadku a potom sa mozes uz v klude tesit z tehotenstva🙂

adeala
19. dec 2013

@chantall005 na zákrok nemusíš ísť vôbec, takže sa neboj, nič sa nestane, či čakať budeš alebo nie. Ja som od MA čakala na spontánny potrat 6 týždňov, sledovali ma raz za týždeň a všetko bolo ok (pre mňa myšlienka, že mi moje dieťa vyškriabu z maternice bola absolútne neprijateľná, takto som sa mohla pekne rozlúčiť).

chantall005
autor
19. dec 2013

Ďakujem Vám všetkým veľmi pekne za odpovede. Mne nie je vidno vôbec plod. Iba gestačný a žĺtkový vak. Preto neviem či sa oplatí ešte čakať na niečo. Ešte mám aj ten gestačný vačok nepravideľného tvaru. V pondelok by som mala byť 8+5tt od poslednej menštruácie.

michala.s
19. dec 2013

Ja som mala v 6tt podla velkosti plodu taktiez iba gestacny vacok, plod bolo vidno az v 7tt podla utz, ale podla PM som bola vtedy uz v 9tt. Lekar mi tak isto posuval aj termin porodu aj tyzden tehotenstva podla velkosti plodu z UTZ.

adeala
19. dec 2013

@chantall005 no v tomto prípade sa obávam, že zázrak už naozaj nepríde 😔 Už je len na tebe, či chceš ísť na kyretáž alebo počkáš na spontánny potrat. Drž sa.

chantall005
autor
19. dec 2013

Mňa včera lekár odstavil s tým, že by bola najvhodnejšia kyretáž , lebo všetko sa vždy meria od poslednej menštruácie keďže oni nemôžu vedieť skutočný vek plodu a ostatné mamičky zvyknú už v tomto týždni mať zreteľne viditeľný plod a akciu srdiečka ☹ ☹
Povedal, že podľa ultrazvuku vyzerá moje tehotenstvo na 6 týždeň a nie na 8. Najprv môj gynekológ a potom som bola ešte pre istotu v nemocnici u ďalšieho a to isté.

chantall005
autor
19. dec 2013

@adeala Si silná osoba, pre mňa by to bolo asi psychicky ešte náročnejšie ako to je teraz. ☹

doory
19. dec 2013

a nemohla si otehotniet neskor? ved ked sono ukazalo 6tt je možné,že sa srdiečko ukáže až v pondelok.. ja som tak otehotnela pri drhom v den ked som mala dostat mrchu a tym padom vzdy vychádzal o dva tyzdne mensi.. Viem to,lebo len vtedy sme si nedali pozor, bo predtym bol dva tyzdne odcestovany.

chantall005
autor
19. dec 2013

@asaela myslím si, že ak by som sa nevyčistila prirodzene tak ako by som mala tak by som sa tej kyretáži asi aj tak nevyhla.

chantall005
autor
19. dec 2013

@doory problém nie je v srdiečku ☹ ale v tom , že mne tam nevidno stále vôbec plod gestačný vačok je prázdny. ☹ ☹ ☹

gabikula
19. dec 2013

@chantall005 ja som mala všetko presne ako ty, len som stále slabo krvácala. Preto som bola v nemocnici. Hcg rástlo , ale nie tak ako malo. Vedela som , že som už 8tt, ale vačok zodpovedal 6+0 a 6+1tt už niekoľko dní. Všetkým nám bolo jasné, že z toho už bábatko nebude, ale nechcela som to zastaviť sama, a pokiaľ mi hcg stúpalo hoci mizerne, tak ani lekári nemohli nič. Boli tam zo mňa už nervózni. Na konci 8tt ma už čakali na sále, ale vyšetril ma ešte naposledy primár a dohodli sme sa tak, že vysadíme duphaston a uvidíme. Na druhý deň 8+1tt doobeda sa to spustilo samo, bola to pre mňa neskutočná úľava, že sa to rozhodlo samo. Poďakovala som sa aj primárovi a on tiež povedal, že je rád, že sme to neunáhlili. Potom ma zobrali na sálu. Stále počítam týždne, malinké sa nám malo narodiť 12.5.2014, ale som veľmi rada, že som mu dala šancu až dokonca. Držím ti veľmi palce.

quaxi
19. dec 2013

@chantall005 pises ze gestacny vacok rastie, v tom pripade je este mala sanca, ze si skutocne otehotnela ovela neskor a srdiecko sa casom objavi. Oni ta teraz tlacia aj kvoli sviatkom, ale nenechaj sa pohanat, cakanim nemas co pokazit - ak babatko nezije, nie je zakrok vobec potrebny, casom si to telo poriesi, alebo pojdes na zakrok po sviatkoch. Ak nahodou este zije, mozes mu cakanim zachranit zivot.

chantall005
autor
19. dec 2013

Baby myslíte, že by sa s tým telo vysporiadalo samé aj keď užívam stále utrogestan? lebo neviem čo je v tomto prípade silnejšie či príroda alebo chémia. ☹ Rozhodla som sa zatiaľ tak, že počkám ešte a potom si to dám zhodnotiť ešte jednému doktorovi nech mi aspoň traja povedia. Som z toho už nervózna ☹ vždy sa niekde nájde prípad, ktorý všetko vyvracia a dáva mi nádej ... Žiť v neistote je hrozné.. ďakujem vám za odpovede ešte raz veľmi mi to pomohlo, že so mnou o tom komunikujete a dávate mi podporu.

reni1512
19. dec 2013

@chantall005 urcite pockaj.... baby co pisu maju pravdu, terminovo sa ti to mohlo posunut, nic za to nedas ak pockas! velmi velmi ti drzim prsty!!! napis potom ako to vsetko dopadlo!

chantall005
autor
19. dec 2013

@reni1512 ďakujem veľmi pekne, počkám ešte. Určite napíšem ako to dopadlo.

reni1512
19. dec 2013

@chantall005 mna vystrasili v 6tt ze je to mimomaternicove tehu a dnes mi to lezi doma na gauci... 😉

mariankamk
19. dec 2013

@chantall005 urcite cakaj, ked si podla MS 8tt, tak vyckaj este do 10tt, mohla si mat oneskorenu ovulaciu, preto je embryo este male a bez srdiecka, daj mu sancu... doktori nemaju radi netabulkove pripady,.kolko je takych pripadov, ze zenu presviedcali na zakrok a ked zena poprosila ests o posledny ulyrazvuk, bum a srdiecko a prosperujuce tehotenstvo 🙂

ninuska8
19. dec 2013

@chantall005 pokial je vacok normalny a nedeformoany, pockala by som aj dlhsie, kym bude rast, pri missedoch uz idno ze je vacok deformovany, drziiim silno palce nech sa babenko v pondelok ukaze🙂

januschka10
19. dec 2013

@chantall005 presne viem o com hovoris, ja som mala toto v july tohto roku. Zakrok mi robili az v 12tt,pretoze mne tam to srdce potom zacalo bit,ale aj prestalo. Najjednoduchsie by bolo ak by ti urobili aj krvne testy. Ak mas nizke HCG tak je to jednoznacne. Mala som presne takyto prebieh, v 6tt len gestacny vak. V 8tt sa tam nieco trosku rozbehlo, v 12tt to bolo mrtve. Zakrok prebehol bez komplikacii, v uplnej narkoze, ziadne bolesti, takmer ziadne krvacanie. Skor teraz je to vsetko hore nohami, zacali sa mi robit cysty,ktore som v zivote nemala, uzivala som na to aj antikoncepciu,ktora mi vsak sposobovala zapaly mocovych ciest, tak som ju vysadila. Teraz mam zasa cysty a uz nemam ani mrchu...stale dokola nieco. Chodila som na gyndu kazdy mesiac. Teraz som si povedala,ze to necham tak,ze sa to nejako snad upravi. Doktor povedal,ze to je hormonalny chaos a dokonca takym tonom,ako by to bola moja chyba.

chantall005
autor
19. dec 2013

Pripájam fotografie na tej druhej som odstránila svoje údaje preto tá biela kolonka.

chantall005
autor
19. dec 2013

A ešte pripájam aj lekársky popis

brita
19. dec 2013

@chantall005 Ja by som tiez este pockala do pondelka. Ak je to anembryomola, cize plodik tam nie je, utrogestan to moze umelo drzat nejakych par dni, ale nedokaze to udrzat samozrejme nejako moc dlho. Ja som zial mala taky pripad pred 4 rokmi a neskoncilo to dobre. Tiez som sa rozhodla cakat az do 9. tyzdna, no plodik sa neobjavil 😒 . Utrogestan mi to udrzal este 1 tyzden navyse do kyretaze, lebo na tu som isla do RF do Brna, nechcela som ist do nasej hnusnej nemocnice. Ja som ale bola po IVF, takze som uplne presne vedela, kedy doslo k oplodneniu. Ty si ale otehotnela spontanne, takze sa nevie, kedy presne, preto by som este radsej pockala. Clovek nikdy nevie a aspon nebudes mat potom pochybnosti. Drzim palce.

kikuskar5
19. dec 2013

@chantall005 urcite pockaj. Ja som s lekarkou cakala do 9+5tt, cize do desiateho tyzdna, dva tyzdne predtym v osmom som to tiez takto mala, ale sama lekarka chcela pockat, ani nenavrhovala, ze by sme to ukoncili, za co som velmi vdacna, lebo v desiatom tyzdni malicke dobehlo vsetko zameskane a teraz je vsetko v poriadku 🙂 Takze ja som urcite za cakanie. 🙂 Drzim palce 🙂

rabiva
19. dec 2013

ahoj, urcite pockaj do pondelka... brali ti krv na HCG? ake je, ci zodpoveda tt, ci vobec rastie/klesa?
ja som mala tiez podobny pripad, podla PM v 7tt sono - zistili ze je plodovy vak prazdny a zodpovedal len 5tt, ziadne srdiecko, chybal aj zltkovy vak, cakalo sa tyzden, ci podrastie, nic sa nezmenilo, cize to bola anembryomola a nasledovalo cistenie 😔 prajem vela sil, hadam to dobre dopadne!!

mia005
19. dec 2013

@chantall005 tiez som mala gestacny vak nepravidelneho tvaru,mal tusim 4cm a plod chybal.bola som v 7tt+3 a verdikt znel jasne..kyret..pytala som sa lekara ci este nepockame,ved sa este plodik moze objavit,ale mi priamo povedal,ze ak je gestacny vak nepravidelny,nema zmysel cakat..je to krute,ale radsej pocut pravdu nez zivit v sebe nerealnu nadej..to bol moj pripad a moja skusenost ☹

veronika_april
19. dec 2013

Bohuzial, vysoke percento tehotenstiev konci takto, ja som mala v 7tt aj bijuce srdiecko a na kontrole v 12tt uz nebilo ☹ a cele tehotenstvo bolo na ustupe... nic som necitila, nezacala som krvacat, sla som na cistenie. Pockaj do pondelka a uvidis co tam bude. Moze byt, ze si otehotnela neskor.
A hlavu hore... teraz mame zdravu babulku, ktora ma uz 5,5 mesiaca 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre