Mám chystať výbavičku, keď je bábo v brušku vážne choré?

1. nov 2021

Maminky, v brušku mám bábätko, ktorého osud je zatiaľ nejasný, nevieme či sa ho podarí lekárom zachrániť. Som už vo vyššom štádiu tehotenstva a pomaly prichádza čas na chystanie výbavičky.. Teraz však neviem, chystať výbavičku, aj keď je bábätko vážne choré? Jeho šance sú malé, ale stále sú. Alebo počkať na pôrod a zariadiť sa potom?

karhu
1. nov 2021

nachystaj si aspon na zaciatok a potom sa uvidi, drzim palce

lili332
1. nov 2021

.

dominikac321
1. nov 2021

je mi to velmi luto, ja by som nechystala, ked porodis manzel kamaratka sestra vedia vsetko zabezpecit naraz, kym prides domov. a par veci do ktorych das babatko urcite niekto podaruje alebo kupis za par drobnych

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
haley7897
1. nov 2021

Osobne by som nachystala veci v závislosti od kondície. Predpokladám, že po narodení sa očakáva, že zostane nejakú dobu v nemocnici (?), čakajú dieťatko nejaké zákroky? Nachystala by som základné veci, bodynka, pyžamka všetko čo sa ľahko oblieka. Zvyšok dokupite postupne podľa potreby. Ideálne sa poradiť s Dr ci je niečo špecifické co by ste mohli po narodení vzhľadom na kondíciu dieťatka potrebovať.

klip0
1. nov 2021

Ahoj, v prvom rade ti prajem veľa veľa síl.
Ja by som nachystala veci čo potrebuje bábätko do pôrodnice (podľa zoznamu kam ideš rodiť, plienocky, čiapočky, deku..) a všetko ostatné ti dokúpiť rodina kým prídete domov, alebo objednate. Mnoho mamičiek aj zdravých detičiek to tak robí

anjelicek26
1. nov 2021

Pockala by som. Vybavicku do porodnice, ano to kup, maj postielku u kamaratky odlozenu, kocik sa da kupit raz dva, V dnesnej dobe aj v porodnici mozes vsetko doobjednat... prajem vela sil!

modrykun666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miusa00
1. nov 2021

@modrykun666 si normalny/a?

klip0
1. nov 2021

@modrykun666 to vážne toto píšeš na otázku čo kúpiť dopredu pre bábo ?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anonym0001
1. nov 2021

Chystaj vybavicku 😉 idem sa za teba a malicke modlit. Vsetko bude ok, neboj sa, a ver, ze vseto dobre dopadne. Aj "vazne" chore babatko moze byt pre teba a tvoj zivot pozehnanim. Pan Boh ma plany, ktorym my mozno teraz nerozumieme, ale raz ich pochopime. Vsetko bude v poriadku, neboj sa, bud v klude a uzivaj si krasne chvile tohto zivota ❤ 😘

modrykun666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miusa00
1. nov 2021

@modrykun666 aj keby si mal pravdu, vygoogli si slovo empatia a troluj si kolko chces a kde chces, ale toto je cez ciaru

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klip0
1. nov 2021

@modrykun666 ale šanca je aj keď mala, tak prečo by mala kupovať také niečo dopredu ? Ty si fakt mimo

yvkay
1. nov 2021

@miusa00 to je skoda komentovat toho bezcitneho komentatora

haley7897
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annamalaga
1. nov 2021

@viestta už je odstránený hrdina.😊

modrykun666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evkamotka
1. nov 2021

Mne sa narodilo prve dieta necakane predcasne. Nemali sme preto takmer nic a z oblecka uz vobec nie pre take malinke. V porodnici som bola 3 tyzdne, moja mamina zatial zakladne veci pokupila a poslala po manzelovi do porodnice/dala nam domov. Takze ja by som pockala na porod, asi nepojdes za 4 dni domov.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
modrykun666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
haley7897
1. nov 2021

@modrykun666 hovoríš z vlastnej skúsenosti? Tiež si celoživotným trápením pre rodičov?

modrykun666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ukulela
1. nov 2021

@modrykun666 pocuvaj, ako pragmaticky rozmyslat? Autorka je vo vyssom stadiu. Teda dieta porodi. Ok, bavme sa realne. Dieta mozno prezije. Takze minimalne pae veciciek im na zaciatok treba. Ci ma byt hole pod oblieckou???? Ona svoju situaciu pozna. Zrejme nechce kupovat nabytok a oblecenie na tri roky. Ale aj ak by dietatko zilo len tri mesiace, nieco mu treba. Ty si zamindrakovany debil. Ani sinechcem predstavit, co si napisal skor.

ukulela
1. nov 2021

Nachystaj si zakladnu sadu oblecenia z najmensej velkosti. Zavinovacku, decku.... ostatne poriesis podla potreby priebezne. Drzte sa.

haley7897
1. nov 2021

@modrykun666 vraj "no dovol" 😂 pobavilo.
Druhým púšťať žilou a ťať do živého len tak z dlhej chvíle pre zábavu, to ti ide, ak sa ale niekto ozve tvojim smerom si zrazu citlivý jak predkožka.

maris5
1. nov 2021

Ja by som nekupovala. Chapem, ze sa pripravujes o pekne chvile pri nakupe, na druhej strane je tu dalsi problem, ze bude treba tieto veci odstranit kym sa vratis.
Mozno stravite nejaky cas v nemocnici, u nas v nemocnici davali ich oblecenia, nemohlo byt svoje. Z oblecenia doma moze za ten cas vyrast.
A vsetky ostatne veci viete kupit z druhej ruky a mat ich do par hodin doma ak budu potrebne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre