Kontrola pri práceneschopnosti počas tehotenstva

melania132
3. sep 2015

Mamicky 🙂 tie ktore ste, alebo boli ste na PN ... chodila vam kontrola? Dakujem za odpovede. 🙂

ukulela
3. sep 2015

ano, kontrola chodi aj tehotnym na PNkach. kamoske, co so mnou chodila na predporodne cvicenie prisla presne na minutu po ukonceni vychadzok ..... takze asi tak.

zabina27
3. sep 2015

neviem, ci mylsis PN pri rizikovom tehu, ja som PN este vobec nebola, manzel bol a kontroly prisli, dokonca aj tak, ze 5 minut pred vychadzkou, takze u nas ocividne chodia

bonaqa2013
3. sep 2015

ja som bola na PN niekoľko týždňov a išla som aj na dovolenku a nik neprišiel....mala som ich.... 😀 😀 😀

jasanato
3. sep 2015

Kontrola chodí vtedy, keď na teba poisťovňu "upozorní" "dobrý kamarát" alebo zamestnávateľ. Bola som PN 5 mesiacov a nikto ma nekontroloval. Vlastne ešte nikdy som počas PN kontrolu nemala.

pribinak
3. sep 2015

@jasanato presne, svokrina suseda robí v poisťovni a hovorí, ze oni sú tam zavalení prácou a na kontrolu chodia len po upozorneniach "dobrých susedov a kolegov"

seahorse27
3. sep 2015

Bola som PN ako tehotna 2 mesiace a neprisla ziadna kontrola.

dubka29
3. sep 2015

Bola som pn od zaciatku tehu a kontrola prisla. A viem ze to bol na podner konkretnej osoby

dobromila1111
3. sep 2015

Ja som bola tehu na pn a kontrola bola. Aj kamoske boli. Takze chodia.

dubka29
3. sep 2015

A este mna upozornila sestricka od gynekologa ze pride kontrola lebo jej volali kedy mam vychadzky. Ona im dobre nadala ze ci tehotne maju privazovat na postel

nair
4. sep 2015

@dubka29 Presne tak, tehu ženy na PN nemusia mať iba vážne fyzické zdravotné problémy, toto nie je akosi domyslené..

evittam
4. sep 2015

@nair Trošku s tebou súhlasím, ale zase ti budem aj oponovať, nakoľko teda ak nemá tehu žena nejaké extra zdravotné problémy, tak nemusí byť PN, ak ich má, tak jej je jedno či príde alebo nepríde kontrola, nakoľko aj tak musí mať kľud a poväčšine ležať. Akože nechcem hádzať všetky do jedného vreca, ale je mi protivné ak to niektoré využívajú a potom sa len sťažujú, že im nevyplatili PN. Prečo by mali také dostávať peniaze z mojich daní a odvodov?

slunce3
4. sep 2015

Kontrola chodi uz aj na druhy den, je jedno ci ju posle zamestnavatel alebo iny organ, z vlastnej skusenosti ti poviem ze som ju doma mala kazdy den skoro aj vecer o 19 aj rano aj cez obed. Niekedy dosla 2x denne, mala som vychadzky, 2 x sa stalo ze mi stala pod barakom a kontrolovala ci idem na čas. Takze s anespoliehajte na to ze prvyh 10 dni plati zamestnavatel ano plati ale kontrola chodi hned aj na druhy den. Moze a nemusi. U nas chodi casto, asi tu tie tetusky niekde byvaju 😂

lavender84
4. sep 2015

Ahoj bola som den pred nastupom na matersku a kontrola mi prisla v piatok o 19-tej vecer 😉 Len som kukala,pa.

slunce3
4. sep 2015

A tak isto vsetkym co tu byvaju a poznam ih je jedno ci si tehu alebo nie ak mas pn mas sediet na riti,ak niesi u dr. Vtedy si vypytaj papier ze si tam bola, ani do obchodu nemozes chpdit blocik z teska ti nepomoze.
Ak mas vychadzky tka je to lepsie,ak nemas vazde problemy tak si vychadzky vybav u svojho dr. Ak nemas.
Su diagnozy s ktorimi mas neobmedzene vychadzky ale to sa tyka onkologickych pacientov.

evittam
4. sep 2015

@slunce3 Tak nemáš pravdu - neobmedzené vychádzky sa netýkajú len onkopacientov 😉 Ja som mala neobmedzené vychádzky - a nie som onkopacient - sú diagnózy kde je to možné. 😉

slunce3
4. sep 2015

@evittam nepovedala som ze len ony, ale urcite nie pri tehotenstve, ak by aj bolo rizikove tak neda a ani tie 4 hodiny ale skor hospitalizaciu. Jedine ze by bol nejaky kamarat ale neviem ci aj v takom pripade by si dal na triko nieco take.

slunce3
4. sep 2015

Aha chyba mi tam napr. Prepac 😂
Ale ved chapeme sa nie?

evittam
4. sep 2015

@slunce3 Jj chápeme. Jasné, že nie pri tehu. Napr. ja som mala neobmedzené pri problémoch s krčnou chrbticou. 😉
Sú diagnózy pri ktorých sa to dá a nie že "známy si to vezme na triko" - buď je to diagnóza kde je to možné alebo nie.

slunce3
4. sep 2015

Kamos mal.tiez s chrbticou neobmedzene, mal nejaky vyradtok na chrbtici a tlacilo mu to na miechu po operacii mal 7m. Pn a neobmedzene vychadzky, ale to vkuse rehabilitacie, cvicenia, sme spolu chodili kocikovat ja po porode jak kacisa som chodila a on po operaci jak kacer, to bola dvojka, kolecko okolo domu 46 minut 😂😂😂

fifina461
4. sep 2015

Ja som bola teraz 2 mesiace na PN a neprisla mi ani raz, ale pred 3 rokmi mi chodila kazdu stredu 😝

nair
4. sep 2015

@evittam Jaaj, vymazala sa mi celá reakcia.. 🙂 V skratke.. Sú situácie, kde je PN aj u relatívne zdravej tehu ženy žiaduca, samozrejme zneužívanie je druhá vec.. Pravdupovediac, keď sa mi raz podarí otehu, tiež neviem, ako to budem riešiť, keďže moja robota.. ehm..
Podľa mňa by bolo super riešiť PN náramkami s GPSkom, a určiť napr. 2 dvojhodinové vychádzky v čase od 06 do 21hod, alebo možnosť pohybu medzi dvomi - tromi nahlásenými adresami, to by bolo fajn a systém by sa oklamať nedal 😉

bibistec
5. sep 2015

ku mne teda nie a to som bola od 5. mesiaca pn , tehotne vraj nekontroluju co som pocula tak ale kto vie

melania132
autor
5. sep 2015

...bola niektora z Vas na PN celych 9 mesiacov tehotenstva?

ukulela
5. sep 2015

@melania132 mam kamosku. celych 9 nie, to sa ani neda 🙂 ale od prvej kontroly.

ynett
5. sep 2015

ja som mala počas PN dvakrát kontrolu. niekedy v strede tehu.
@melania132 nemôžeš byť PN celých deväť mesiacov lebo tehu zistíš cca v 4-6tt🙂 ja som bola 7 mesiacov.

miminkacik
5. sep 2015

Vychádzky určuje lekár, neviem prečo by pri tehu PN nemohli byť..? To je zasa infomácia JPP alebo "ja si myslím" a "domnievam sa"

ukulela
5. sep 2015

@miminkacik ved vychadzky aj pri PN u tehotnej su. ale niektore baby sa ufaju, ze budu cele tehotenstv na PN a vybavia si neobmedzene vychadzky ... ale ved ked som na PN, asi to musi mat dovod. a teda nemozem behat 24 hodin denne po vonku, to mozem aj sediet doma, nie? takze zvycajne su vychadzky 2 hodiny. kamosky sa lekarka pytala, ako jej ma dat vychadzky, aby napr vedela chodit po syna do skolky ...

miminkacik
5. sep 2015

@ukulela sorry, vypadlo mi slovo celodenné 😅 bolo tu spomenuté, že celodenné vychádzky v tehu nie sú

miminkacik
5. sep 2015

@ukulela inak.. až teraz som sa zamyslela. To ozaj niekto chce byť PN bez konkrétnej príčiny? To mi vôbec nenapadlo.. Ja som bola dlho dlho PN, ale fakt mi nedošlo, že niektoré to chcú zneužiť, joj čo by som ja dala za to, keby som nemala žiadne problémy.. 🙄

ukulela
5. sep 2015

@miminkacik praveze to ... bab povie, ze robi úredavacku/vo fabrike/ ... a namiesot toho, aby riesila so zamestnavatelom preradenie, tak sa dohodne s doktorom casto na PN (lebo "nebezpecna praca") ... a pri tom za,estnavatel je povinny preradit tehotnu na zodpvedajucu pracu, alebo ak sa to ozaj neda, taktehotna ma narok na platene volno, tak je to v zakone. pravda, u nas sa zakonnikom prace vytiera rit, ale keby sme sa vsetci dovolavali toho, co mame uzakonene, nebolo by to tak :( ako ok, ak sa inac neda so zamestnavatelom dohodnut a je to chuj najvyssieho zrna, radsej PN, ako problemy. ale zasa cakat, ked chcem robotu odrbat a byt doma na PN, tak necakat celodenne kavickovanie, navyse bez kontroly 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre