Je to mimomaternicové?

11. mar 2022

Ahojte potrebovala by som pocut vasu skusenost ,ak ste si niecim podobnym presli..
Posledna ms. 7.2 ..dnes by som mala byt 4+5tt..len na sone nebolo vidno nic(moja dr nerobi a zastupujuci lekar ma vybavil za 2sekundy sonom otraass tym ze nic nevidi🤮)zobrali mi hcg a to bolo 409,8 ..podla tabuliek je to v norme a vak by mal byt vidiet ked je aspon 1000?strasne ma vystrasil,ze je to mimomaternicove tak som z toho nestastna a placem..minuly tyzden vo stvrtok vysiel digi test 1-2 a dnes 2-3 coz zodpoveda podla poslednej ms takze hcg stale rastie…
objavil sa vam az neskor vacok a vsetko bolo okej? velmi sa bojim…

anjelicek26
11. mar 2022

Preco si bola uz teraz na sono? Chodi sa ideal az v tom osmom tyzdni... aby ta takto nevystrasili :(

marisoul
11. mar 2022

Ja som bola tiež v 5tt na prvu kontrolu a nič nebolo vidno. Dr. ma objednala o 3 týždne a už aj pekne bilo srdiečko. Takže pokoj, šla si skoro, to je všetko. 😊
Pokiaľ nekrvácaš, nestresuj sa.

leuska1991
11. mar 2022

Hlavne klud ,v takom tyzdni samozrejme,ze nic nie je vidiet. Podla digi je to v poriadku ,aj ja som to tak mala. Kontrolovala som,ci tyzdne stupaju. Drzim palce . Doktor tak skoro nemoze hovorit o mimomaternicovom... 4+5nemusi byt nic vidno. Ja som bola v 6tyzdni a este vtedy nebolo vidno a 8tyzdni uz aj babo so srdieckom😍

autor
11. mar 2022

@anjelicek26 mala som bolesti ale podla vsetkeho je to ok,lebo rastie aj maternica a som po cisarkom a mala som dvojkomorovu cystu,tak pre istotu som sla ze ci mi nepraskla..lenze ten dr mi v podstate ani nepovedal ci praskla ci nie oen ze nic nevidi a je to mimo… s prvym som bola 4+6a bolo vidno uz aj zltkovy vacok a malu bodku ..

anjelicek26
11. mar 2022

Proste lekar roka takto ta vystresovat. Ked "nic nevidi" to predsa automaticky neznamena, ze je to mimo maternice... drzim palce, nech je vsetko v poriadku.

autor
11. mar 2022

@marisoul zacala som iba spinit v case ms,po 3dnoch ascorutinu to prestalo ale bolo to oen troska ..v pondelok mi na pohotovosti zistili aj dvojkomorovu cystu na vajecniku a odvcera som bola bolesti tak som radsej isla ci je vsetko ok

autor
11. mar 2022

@anjelicek26 strasne sa bojim,vystresoval ma ze pojdem do nemocky buduci tyzdem…tvaril sa ako totalny curak a smial sa,ked som sa opytala ci ma nemoze tahat aj jazva po cisarskom…je mi na grcanie z neho🤮

marisoul
11. mar 2022

To je bežné. Nestresuj sa zbytočne a na toho dr sa tiež vykašli. Užívaj si radosť z // čiarok.

anjelicek26
11. mar 2022

Treba na neho napisat recenziu, ak mas tu moznost. Stres je to posledne, co rizikova tehotna potrebuje zazivat a vzhladom na to, ze si len 4+5 uplne zbytocne :(

autor
11. mar 2022

@anjelicek26 dakujem vam baby za podporu,dobre mi to padlo dufam ze o tyzden to bude okej

autor
11. mar 2022

@marisoul dakujem za podpru,dufam to bude okej 🙂

miskamicha
11. mar 2022

Zalezi aj od kvality usg pristroja. Ale ak je hcg 409 tak nebude ešte nic vidno...nevies kedy presne si mala ovulaciu..klud a ostava uz len počkat.

poopsie
11. mar 2022

Ja som mala dve mimomaternicove, len čas ukáže ako to v skutočnosti je. Ale rátaj so všetkými možnosťami... Máš príznaky, nízke hcg, krvácanie, bolesť, nie je nič vidno...

autor
11. mar 2022

@poopsie krvacanie? spinila som 3dni aj to som zaspínila len trocha a nie stald…ano bolesti mam,ale hcg je v tabulke takze zas take nizke nieje

marisoul
11. mar 2022

@poopsie načo ju stresuješ este aj ty?
Bolesti sú tiež normálne. Pripravuje sa maternica, telo, meni sa hormonálne prostredie atd... Z mojej skúsenosti: mala som bolesti podobne tým menstruacnym celý prvý trimester.

poopsie
11. mar 2022

Pýtala si sa na skúsenosti, ja som ti dala moju.. Teraz ešte budeš slovickarit? Myslím, že ani jedna čo ti tu napísala reálne mimomaternicove tehotenstvo nezažila... Si dospelá žena či decko?

poopsie
11. mar 2022

@marisoul a mimomaternicove tehotenstvo neexistuje....

marisoul
11. mar 2022

@poopsie ja netvrdím, že neexistuje, ale načo je toto dobre? Keď príde k najhoršiemu, smutná môže byť aj potom, teraz nech sa sústredí radšej na čosi iné.

poopsie
11. mar 2022

@marisoul áno lebo potom bude určite menej smutná 🤦‍♀️má rátať so všetkým, tak to na začiatku býva... Načo lietať v oblakoch potom sa padá z väčšej výšky 😉normálna dospelá žena sa vie k tomu aj normálne postaviť... Ja som mala hcg 120 /200...no to sú teda riadne rozdiely so 400...ale však čas ukáže...

marisoul
11. mar 2022

@poopsie este raz sa pytam, komu tým pomôžeš?

poopsie
11. mar 2022

@marisoul už je zakázané byť aj realista? Ešte ty tu budeš písať, kto môže a nemôže sa vyjadriť... Si normálna?

marisoul
11. mar 2022

@poopsie áno, pripadám si celkom príčetná. Autorka vyjadrila strach a očakávala trochu podpory a upokojenie a nemyslím si, že strašiť ju tvojou skúsenosťou (čo mi je ľúto, muselo to byť pre teba tazke) a zlými scenármi je najvhodnejšie.

autor
11. mar 2022

@poopsie tych 200 si mala v ktorom tt?uz ked ma tu depkujes a si hnusna

autor
11. mar 2022

@marisoul dakujem za zastatie 🙂 uvidime o tyzde

kristina350
11. mar 2022

Neboj sa..ja som bola presne prvý krát na Sone tak ako ty presne a nebolo vôbec nič vidno bola som vystresovana uplakaná a potom v 8tt som prišla a 2 akcie srdiečka ❤ už som 19tt. Nepridavaj si stres aj keď viem že sa to nedá len tak lebo viem čím si si prešla.

marisoul
11. mar 2022

Potom daj vedieť a držím prsty 🤞

poopsie
11. mar 2022

V takom ako si ty. Čo je pri normálnom tehotenstve rozdiel dva dni... Môj prvý príspevok bol normálny... Len ty reaguješ ako keby si bola niečo viac... Napísala som ti, že čas ukáže a máš príznaky... Evidetne ich videl aj gynekológ.. Kopeš na každú stranu

marisoul
11. mar 2022

@poopsie evidentne to v sebe nemáš spracovane, máš zlu skúsenosť, ktora ta poznačila, chápem to. Ale tým, že vmietneš realitua svoju skúsenosť do tváre autorke, nepomôže ani jednej z vás.

poopsie
11. mar 2022

@marisoul ja to mám v sebe spracované. Len evidentne ty nemáš v sebe spracované tvoje povolanie, čo si myslíš, že si psychologička? Ako som písala vyššie som realista, je sloboda slova a bohužiaľ nebudem tu nikomu písať sladké reči, lebo niektoré veci v živote sladké prosto nie sú... Ale buď si istá, že ja si žijem spokojným životom, mám všetko čo som chcela.. A nemusím si klamať pred zrkadlom 👋

marisoul
11. mar 2022

@poopsie nejdem sa s tebou hádať. Prajem všetko dobré.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre