Bronchopulmonálna sekvestracia a syndróm CCAM

daniel93
15. nov 2013

Dobry den, hladam mamicky, ktorym pocas tehotenstva stanovili diagnozu bronchopulmonalna sekvestracia, pripadne syndrom CCAM. Chcela by som vediet ako to prebehlo s vasimi babtkami po narodeni a akymi vysetreniami ste si presli.O tychto diagnozach je velmi malo popisane, preto by som rada vedela co nas caka. Martina.

kateckapo
1. aug 2019

Dobrý večer... Prosím vás môžem sa opýtať ako ste dopadli a kedy vám to zistili v tehotenstve?

gigi87
6. sep 2019

@kateckapo dobrý deň, mne to zistili predvčerom, som v 21.tyzdni.. Mate s touto chorobou nejaké skúsenosti? Ďakujem za odpoveď

kateckapo
15. okt 2019

@gigi87 dobrý deň... Malý sa my narodil teraz 7.10.2019...skúsenosti s tou chorobou nemám lebo sa mi narodil uplne v poriadku a zdravucky.... Takže u nás sa chvála pánu Bohu diagnóza nepotvrdila...

adelakos
14. máj 2020

@gigi87 Dobrý deň, mohla by som sa vás opýtať na to, ako ste dopadli po diagnostikovaní tejto choroby?

gigi87
15. máj 2020

@adelakos dobrý deň, ccam potvrdili počas sono vyšetrenia v nemocnici na Kramároch na 8.poschodi. Pred pôrodom ma tam aj hospitalizovali, rodila som sekciou, ale chvalabohu synček dýchal sám, doteraz nejavi žiadne príznaky tejto choroby, hoci mal veľký nález, mame ísť prvýkrát na kontrolu a CT vyšetrenie, aby sa zistilo, ako to pokračuje a či bude potrebná operácia..

vlada41
15. máj 2020

@adelakos my mame syna s diagnozou CCAM, ma 5 rokov, operaciu mal, ked mal 8 mesiacov. ak by si chcela nejake informacie, kludne napis.

adelakos
16. máj 2020

@vlada41 ja by som bola vďačná za akékoľvek info, lebo po diagnostikovaní som odchádzala domov zlomená, zničená a veľa pozitívnych informácií som nenašla, môžem sa opýtať aký typ malému zistili a kde? Resp. aký mal priebeh počas tehotenstva?

adelakos
16. máj 2020

@gigi87 a u vás to bolo diagnostikované v ktorej časti a ktorý typ, ak sa môžem opýtať, veľa toho človek nenájde..už som sa nakontaktovala na rodičov zo Španielska, Grécka, USA ale na Slovensku ste prvé, ktoré sa mi ozvali..

gigi87
16. máj 2020

@adelakos v ľavej časti pľúc, II.typ
Ani ja som toho veľa nenašla, a rodičia vám už aj odpovedali, že ako to ich deti zvladaju?
@vlada41 prosím ta, kde vás operovali, na Slovensku alebo v zahraničí? A ako zvládol tu operáciu? Ja mam pred tým veľký rešpekt, chirurg na Kramároch ale povedal, že to každému odporúča v operovať, že sa predide komplikáciám v neskoršom veku..

adelakos
17. máj 2020

@gigi87 keď nám bol diagnostikovaný dosť veľký nález cez celú pravú stranu pľúc a tretí typ, ktorý má najhoršie prognózy.. ak budete mať záujem, ja vám pokojne pošlem link na skupinu, kde sú rodičia s deťmi s touto diagnózou, vo väčšine prípadov bol potrebný chirurgický zásah po narodení, v niektorých prípadoch boli prenatálne podané kortikosteroidy a z odpovedí mi vychádza, že takéto deti pri včasnej diagnostike a správnej liečbe majú normálny život s minimom obmedzení, len to všetko záleží od rozsahu, ďalších komplikácii a tak...

gigi87
17. máj 2020

@adelakos áno poprosím vás, budem veľmi rada! Aj ja som 2 týždne pred pôrodom dostávala kortikosteroidy. Keď som bola na Sone, posielali ma na potrat, že to bábätko určite nerozdycha keď sa narodí. Takže stále mam v podvedomí, že ktovie ako sa tie pľúca vyvíjajú.. Ďakujem ešte raz!

gigi87
17. máj 2020

@lienka4497 pozri, nie sme tu samé 🙂

adelakos
20. máj 2020

@gigi87, prosím vás, pamätáte si, aké kortikosteroidy vám dávali?

kateckapo
23. máj 2020

Kočky nestresujte sa.... Myslíte pozitívne. Nam tiež povedali ze to ma na celej ľavej strane pľúc.... III. Stupeň .... Mal ich dokonca natoľko zväčšené že srdiečko mal presunuté na pravú stranu.. Kvôli tomu sme boli aj v kardiocentre .... Ale chvála Bohu narodil sa spontánne a úplne zdravý... Robili mu všetky možné testy a všetko je v najlepšom poriadku. Už bude mať 8 mesiacov a ešte nebol vôbec chorý.... Myslíte pozitívne.... Držím vám prsty 🤞

adelakos
23. máj 2020

@kateckapo Mohla by som sa opýtať, kde ste rodili a kto sledoval vaše tehotenstvo? Ja mám teraz asi milión otázok a strach taký, ako ešte nikdy v živote...

kateckapo
23. máj 2020

Ja som od Prešova.... sledovana som bola do 30 týždňa u pani doktorky Vaškovej v gynstare v PO a potom som bola v ryzikovej poradni v KE u pani doktorky Rošakovej a rodila som tam v KE

adelakos
24. máj 2020

@kateckapo a môžem sa opýtať, boli ste s Dr. Rošákovou spokojná? My sme tiež na gynstare boli len už som bola u Prof. Dankovčíka, ale rodiť by sme mali v KE

kateckapo
24. máj 2020

@adelakos áno bola som spokojná.... veľmi dobrá a milá doktorka

gigi87
25. máj 2020

@adelakos takto z hlavy si nespomeniem, ale môžem to pozrieť v karte zajtra, ak to tam nájdem..
Ja som zo stredného Slovenska, ale kvôli diagnóze som rodila v BA, a chodila som tam aj na rizikovú poradnu.. Mne odporučili aj potrat, že nie je možné aby to bábätko udychalo s takým nálezom po pôrode... Tiež boli zasiahnuté celé ľavé pľúca a srdiečko bolo vytlačené doprava, takže práve pľúca boli utlacene... Na Sone mi odborník v MT povedal ze taky veľký nález ešte nevidel, takže sa neboj, je tam veľká šanca, hlavne nech ta sledujú, a nech o tom vedia pri pôrode.. Bude to v poriadku 😊
V BA mi povedali, že som bola v r 2019 piata v poradí s tou diagnózou, niektoré detičky išli na umelú ventiláciu po pôrode, ale keď sa rozdychali, dali ich na novorodenecké a potom domov..preto je aj malo info na nete, lebo kedysi sa to nevedelo zistiť, takže sa deti narodili a ani sa nevedelo že majú nejaký problém.. Viem ako sa cítiš, ale stres nepomôže a je zbytočný❤️

adelakos
20. aug 2020

@gigi87 Môžem sa opýtať, ktorá lekárka ťa sledovala na Kramároch? Nakoniec budem rodiť v Bratislave aj ja a nejak mám zas veľa otázok súvisiacich s pôrodom, konzultovala si pred pôrodom stav aj s chirurgom?

alanna713
1. jún 2021

@adelakos dobrý večer môžem poprosiť link na skupinu ?

gigi87
1. jún 2021

@alanna713
Fb skupina- Rodičia s deťmi s diagnózou CCAM a CPAM

alanna713
1. jún 2021

@gigi87 ďakujem

adelakos
2. jún 2021

@alanna713 pokojne sa pridaj do skupiny a pýtaj sa všetko, čo potrebuješ vedieť...

alanna713
22. júl 2021

@adelakos ďakujem pridala som sa pred mesicom ale ešte neprijali moju žiadosť :(

lenkazi
20. nov 2021

@gigi87 prepáčte, no mne túto skupinu ani nenašlo na FB. Je ešte aktívna? Ako sa k nej dostanem? Ďakujem pekne

vlada41
20. nov 2021

ja som v dvoch skupinach "Patents of CCAM/CPAM Babies. (Rare but special)" a "Mums of CCAM babies" Obe su aktivne

vlada41
20. nov 2021

Oprava "Parents..."

gigi87
20. nov 2021

@lenkazi ahoj, ano, teraz som sa prihlásila na fb a našla som ju
https://m.facebook.com/groups/471163150747843/?...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre