Boli ste niektorá na amniocentéze u Ondrejčáka v 2018, 2019?

miskamilka
23. sep 2019

Ahojte, boli ste prosim niektora na amniocenteze u MUDr. Ondrejcaka nedavno - tento rok, prip. minuly? Ma vyborne recenzie, takmer vsetky su vsak z pred 10 rokov, pan doktor ma aktualne uz okolo 75 rokov... Dakujem za vsetky referencie..

sarinka2012
23. sep 2019

Toto by do budúcna zaujímalo aj mňa, preste som čítala asi pred mesiacom náhodne recenzie ale tak z roku 2009, som zvedavá na odpovede 🙂

michaelabibi
23. sep 2019

Ahojte. Osobne som u doc. Onrejčaka v Bratislave absolvovala 3 amniocentézy, a poslednú tento rok ( 1.x 2011, 2. x 2016) Na základe predchádzajúcich skúsenosti som nad možnosťou absolvovať amniocentézu niekde inde ani nerozmýšľala, aj keď by sa to dalo niekde absolvovať za menšiu sumu. Výborný prístup samotného docenta, a aj všetkých členov tímu. Milí, ústretoví, ku každému pristupujú osobite. Nikdy som nečakala na konzultáciu či vyšetrenie, vždy ma vzali presne na čas podľa objednania. Priebeh samotného zákroku, bez problémov, trvalo to pár minút. Docent Ondrejčák osobne vykonával vpich, počas sonografickej kontroly plodu Mudr. Kleskeňom. Sám doc. Ondejčák si po zákroku prišiel každú z nás skontrolovať. Po dvoch či troch hodinách nás pustili domov. Sama som si to odšoférovala domov cca 160 km. Aj keď má docent dosť rokov, je to odborník, ktorý dokáže navodiť príjemnú atmosféru kedykoľvek.

denden77
23. sep 2019

Ahojte.. ja som absolvovala 7/2019.. doc. Ondrejcaka mozem len odporucit 🙂

miskamilka
autor
23. sep 2019

Dakujem, tiez sa priklanam k nemu, aj ked sa ma geneticka, u ktorej som bola, snazi odradit tym, ze pan doktor uz ma svoj vek :( to ze sa u neho plati, mi nevadi

denden77
23. sep 2019

@miskamilka aspon ma viac skusenosti 🙂

miskamilka
autor
23. sep 2019

@denden77 tie ma urcite viac ako ktokolvek iny 🙂

denden77
23. sep 2019

@miskamilka drzim palce 🙂

miskamilka
autor
23. sep 2019

@denden77 dakujem pekne

horalka1986
23. sep 2019

Bola som v juny 2019. Vyyybornu dr. Uplna topka pre mna. Co sa tyka komunikacie, aj samotnej amniocentezy.

horalka1986
23. sep 2019

Pardon...jun 2018

miskamilka
autor
23. sep 2019

zajtra k nemu idem na konzultaciu, aj ked stale nie som na 100% rozhodnuta pre amnio, mam z neho dobry pocit

horalka1986
23. sep 2019

@miskamilka mna postavili pred hotovu vec. Nebolo moc casu. Rano konzultacia, domov zbalit a o 11 amnio. Ale nelutujem. U nas hrozilo velke postihnutie. On je fakt spicka. A pri amnio sme sa aj celkom dobre pobavili. Okrem toho pekne vysvetlival co bude robit a ako bude robit. Je to skvely clovek aj velky odbornik.

miskamilka
autor
24. sep 2019

tak nakoniec som sa s MUDr. Ondrejcakom dohodla, ze zajtra pridem na amnio... drzte mi palce, nech to dobre dopadne a nech mame negativny vysledok...

denden77
24. sep 2019

@miskamilka verim, ze ano a drzim 🙂

andrea2019
24. sep 2019

Aká je prosím Vás cena úkonu?

jasminet
24. sep 2019

Ja som bola u pána doktora v 2015. Bolo nás tam ten deň asi 10, doktor sa striedal pri amniocenteze s tuším 2 ďalšími lekármi. Jedna baba on, dalsej robila doktorka atď. Mne priamo on. Veľmi milý pán doktor, empatický.

miskamilka
autor
24. sep 2019

@andrea2019 poviem vam zajtra, ked budem platit 🙂

vivuska666
24. sep 2019

Dievky, ale platit nemusite ak nechcete vysledky hned na druhy den. Tak to bolo povedane mne. Februar - minuly rok. Drahe to je kvoli rychlosti vysledkov.

miskamilka
autor
24. sep 2019

bez platenia to robia aj na antolskej ci ruzinove, ale v takejto situacii su peniaze posledne o co ide...

horalka1986
24. sep 2019

@miskamilka ak si dobre pamatam,bolo to okolo 70 euro. Alebo 60. A na vysledky sa caka dost dlho. U nas ich urychlovali kvoli pokrocilom tyzdni a bolo to 3 tyzdne.

vivuska666
24. sep 2019

@miskamilka ano. Ja len ze 300 stoji urychlene a 70 ak su vysledky do dvoch tyzdnov. Hlavne vsak je babatko ;) Drzim palce

miskamilka
autor
24. sep 2019

mne povedal, ze vysledky na druhy den, nedaval mi ani moznost ze mozem "za lacnejsie" cakat dlhsie. Mne ide aj o ten cas, uz nechcem byt v tej neistote, tyzden nespavam.. cize aj preto amnio, inak by som si mozno len z krvi nechala otestovat, aj ked to nie je na 100%

denden77
24. sep 2019

@miskamilka ja som platila cca. 220€.. prve vysledky do 24 hod.

miskamilka
autor
24. sep 2019

@denden77 ano, tiez mi tak hovoril, aj ked na stranke ma iny cennik

denden77
24. sep 2019

@miskamilka nauctuju ti to hore v pokladni podla toho, ako vystavi papier.. vacsinou ultrazvuk + zakrok, co je dohromady tych cca. 220.. kazdopadne za vysledok do 24 hod. to stoji 🙂

ceklis
24. sep 2019

@miskamilka ja som bola 4.9. a poviem ti, že pán doktor je 🔝 aj ako odborník a hlavne ako človek. Bola som u neho na genetickom vyšetrení v 2015, videl ma raz v živote a teraz si ma normálne pamätal. Akože dovidenia. A čo sa týka samotného odberu, mala som predtým celým hrozný rešpekt, ale to celé ako prebiehalo, no neviem. Keď mi berú krv, je to horšie ako toto. Mna to vôbec nebolelo a išla by som k nemu aj zajtra. Jedine k nemu po tejto skúsenosti.

ceklis
24. sep 2019

@miskamilka stojí to podľa toho akú máš poisťovňu, ja s VŠZP som platila na fakturu 225eur. Výsledky sam osobne na druhý deň zavolá. A potom sa ešte robí další podrobnejší rozbor kde skúmajú počet chromozómov, ten trva asi 2tyzdne a tiež on osobne telefonuje. Naozaj budes v dobrých rukách. Držím moc moc palce ohľadom výsledkov

miskamilka
autor
24. sep 2019

@ceklis dakujem krasne, mala som z neho velmi dobry pocit, zajtra mu budem doverovat.. a dakujem, verim v dobry vysledok ;)

miskamilka
autor
25. sep 2019

Tak uz mam po zakroku, samotny zakrok bol ok, nebol bolestivy, pocitovo ako taky trocha drastickejsi odber krvi 🙂) verim, ze vsetko bude ok a najma ze budeme mat zdrave babatko. Pan doktor Ondrejcak je super, aj cely priebeh zakroku s cca 2 hodinovou starostlivostou pred a po zakroku..

andy1985
26. sep 2019

Ja idem 9. Októbra kvôli tomu že máme riziko postihnutia 25%. Aj sa bojím ale hlavne z toho že nebudú dobré výsledky. Dcérka bola chorá mala dedičnú metabolickú poruchu tak kvôli tomu. Doc. Obdrejčák je fakt super darmo má svoj vek ale takýchto doktorov je málo v dnešnej dobe.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre