Bolesť krížov v 2. trimestri

23. okt 2021

Už 2 dni mám bolesti krížov , nedokážem ležať ani sedieť .. musím stále chodiť aby ma neboleli.. skúšala som cviky , suché teplo , magnézium no nič nepomáha . Celú noc som nespala a chodila po dome , rozmýšľala som aj nad pohotovosťou , ale tam mi na to asi nič nedajú len magnézium 🥺 a pošlú domov och som zúfalá ..

bolarazjedna
23. okt 2021

Však kľudne si daj aspoň paralen pravidelne. A nie je pravda, že v tehotenstve sa môže iba magnézium. Samozrejme, ak sa dá bez liekov vydržať, tak si nedať, ale nie aby si celé dni sa trápila. V druhom trimestri sa môžu dat aj iné lieky, ale to by som určite riešila osobne s lekárom.

autor
23. okt 2021

@bolarazjedna dala som si včera 2 a vôbec mi to nepomohlo tak dnes už som si nedávala :-/ v pondelok mám poradňu, neviem či mám skočiť na tu pohotovosť alebo počkať do poradne

borka168
23. okt 2021

Ano aj mne to začalo v 2 trimestri. A drží sa ma to doteraz, končím 7 mesiac 😂 ked stojím a chodim som v pohode. Ale sedieť je už problém

autor
23. okt 2021

@borka168 A pomáha ti niečo na to ? Ja som sa aj vylákal či je to normálne také bolesti ale asi sa rozťahuje maternica alebo čo lebo doteraz som ani brucho nemala nejaké a za posledné 4 dni mi narástlo akosik tak možno aj z toho neviem fakt .. 😁😩

autor
23. okt 2021

@borka168 ja som v 20tt sa mi to zdalo nejako skoro 😁 a čakám prvé bábo takže neviem čo a ako chodí v tehu

borka168
23. okt 2021

No aj mne to vtedy nejak zacalo. No nič mi nepomáha, snažím sa sedieť a ležať tak ako by sa malo aby som si ešte viac neblizila. Lieky si nedávam žiadne, nie je to zas taka bolesť že by som odpadavala. Magnezium neužívam lebo mam nízky tlak. Zevraj pomáha aj tepla vaňa. Lenže to ja tiež nemôžem, asi by som sa sama už odtial nevytrepala😂 takže dúfam že to potom prejde

elisse247
25. okt 2021

Ja som neni zástanca liekov a aj na paracetamol mám alergiu takže u mňa nehrozí. Keď som bola s bolesťou na pohotovosti tak mi len pichli magnézium že nič iné nemôžu a to už som bola celý deň odstavená. Teraz pri druhom musím mať magnézium aj keď mám nízky tlak (kôli podstúpenej operácii) dali mi magnosol lebo iný neznesiem ale že by pomáhal to nemôžem povedať. Aby som nemala bolesti si dávam už len CBD pár kvapiek a ani to si nedávam už každý deň vôbec (ale teda užívam ho už dlhodobo).

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre