Ako zmierniť bolesti krížov v 3. trimestri?

Zodpovedané
8. júl 2021

Dobrý deň,

som v 32. týždni tehotenstva (moje 4. tehotenstvo) a trápi ma veľmi nepríjemná pálivá bolesť krížov. Ide o bolesť viac vľavo a najintenzívnejšie ju cítim večer.

Podobné bolesti som mala aj ku koncu predošlého tehotenstva a pôrodom vymizli takmer zo dna na deň. Chodím na pilates pre tehotné a denne doma cvičím uvoľňujúce cviky na chrbát, ale úľavu cítim len pri samotnom cvičení. Aj teplá voda mi robí dobre, ale tiež bez dlhodobého efektu.

Ako si môžem uľaviť do pôrodu?

Pomôže mi zvýšenie dávky magnézia?

Ďakujem

Dobrý deň,

doplnky výživy a iné medikamenty konzultujte so svojim lekárom.

Bolesti môžete tiež riešiť mäkkými a manuálnymi technikami u fyzioterapeuta.

Prajem Vám všetko dobré,

Mgr. Martina Nagyová, cert. MDT
Centrum zdravia Fymas s.r.o.
tel.: 0903 180 813
email.: martina.nagyova@fymas.sk