Antihistaminiká v tehotenstve

tina96
9. júl 2024

Ahojte je tu niektora z vas ktora brala cetirizin antihistaminiká 1x denne pocas tehotenstva?

michaela329
9. júl 2024

@tina96 beriem zodac, tiež 1x denne. Konzultuj so svojím gynekológom a imunológom.

lienka.7
9. júl 2024

@tina96 nie, pretože sa v tehotenstve nema brat. Taktiez prechádza do materského mlieka. Lekár ta neupozornoval?

maris5
9. júl 2024

@tina96 ja som uzivala Cezeru ta obsahuje levocetirizín-dichlorid. A tie su v tehotenstve ok, tak mi povedali v ambulancii farmakologie.

tina96
autor
9. júl 2024

@michaela329 nemam imunologa lekar aj zenska povedali ze kludne cetirizin mozem brat ale ja sa aj tak bojim akosi ale bez nich zial neviem byt kedze ma skoro kazdy den trapi zihlavka

tina96
autor
9. júl 2024

@maris5 moje obsahuju Cetirizindihydrochlorid

tina96
autor
9. júl 2024

@lienka.7 no mne povedali ze antihistaminiká mozem nezakazali sa mi ich

tina96
autor
9. júl 2024

@maris5 moje su 10mg

michaela329
9. júl 2024

@tina96 tak si nájdi. Kto ti teraz predpisuje tie antihistaminiká, čo berieš? Inak loratadine sa tiež bežne dáva a ten je aj na voľný predaj (claritine). Neriskuj a najdi si imuno-alergo doktora. Mňa sleduje teraz v tehotenstve po pol roku.

maris5
9. júl 2024

@tina96 mne to v tej ambulancii vysvetlovala, ze zalezi ake su tam chcemicke vzorce. My to kreslila, ze zalezi ci su pravotocive alebo lavotocive. A tie modernejsie antihistaminika su uz vhodne aj pre tehotne zeny.
V ruzinovskej nemocnici je ta famakologicka ambulancia, asi by som tam zavolala.

lienka.7
9. júl 2024

@tina96 kto ti povedal, že môžeš? Prepáč, ale nevieš si prečítať pribalovy leták? Neexistuje také antihistaminikum, ktoré by mohla tehotná, to len tak na okraj.

michaela329
9. júl 2024

@lienka.7 samozrejme, že existujú. V letákoch to nenájdeš, pretože sa netestuju na tehotných. Nenájdeš to ani na iných liekoch, ktoré bežne berú. No sú antihistaminiká, ktoré sú rokmi tak overené, že je bezpečné ich predpisovať. Ja som silný alergik a všetko mam odobrene lekármi.

tina96
autor
9. júl 2024

@michaela329 ďakujem za radu mne dala tie lieky alergologicka a zenska mi povedala ze ich kludne mozem brat aj moj lekar to povedal ale aj tak som chcela vediet co niektora brala lebo netusim z coho zihlavku mam Kedze testy na histaminovu int. Som mala negativne

tina96
autor
9. júl 2024

@maris5 aha len ja zijem v rakusku nie na slovensku

tina96
autor
9. júl 2024

@lienka.7 moja zenska moj obvodny lekar mi povedali ze kludne mozem brat a podla emybralexu su tie lieke vpohode a mozu sa v tehotenstve brat ale tak aj tak mam pochybnosti ale ako som pisala ja bez nich neviem byt kedze mam kazdy den priznaky zihlavky

michaela329
9. júl 2024

@tina96 mne to moja imunologicka vysvetlila tak, že oveľa nebezpečnejší pre bábätko je ten zápal, ktorý neliečená alergia vyvoláva, navyše v tehotenstve sa môžu prejavy zhoršiť a keďže ona je tu Dr. - tak jej verím. Mne žihľavku napríklad spôsobujú určite potraviny a ešte parfumované vyrobky, skús si odsledovať. Držím palce.

anavixy
9. júl 2024

MOZES uzivat tiezo antihistaminika, aj Zodac, Zyrtec, obsahuju tu istu latku. A MOZES ich uzivat aj pocas dojcenia. Zasa tu niekto radi o tom co nevie.
Tak do buducna, ked uz budes dojcit, vsetky lieky si vzdy kontroluj podla ucinnej latky v tejto databaze e-lactancia.org (musis si prepnut do en jazyka a ak ucinnu latku pisat v anglictine, kedze je to vlastne v latincine tak to vacsinou nie je ziadny problem najst). No a antihistaminika v tehotenstve, ak chces citat nazory odbornikov, si najdi v poradni na mamaaja.sk, su tam dve poradne gynekologov a najdes tam viacero otazok a odpovedi o konkretne tomto druhu antihistaminika (zodac, zyrtec, kedze je to ta ista latka). 🍀

anavixy
9. júl 2024

@lienka.7 pribalovy letak je to posledne co treba citat ked zistujes ci sa nieco moze alebo nemoze uzivat v tehotnestve a hlavne pocas dojcenia…

kacena4
9. júl 2024

je smutne ze viac doverujes ludom na konovi bez vzdelania ako svojim lekarom. pocas tehu ho mozes brat pocas kojenia nie, ak planujes kojit alergo/imuno lekar ti ich moze zmenit za ine, pri ktorych mozes kojit - vsetky deti som mala s antihistaminikom

anavixy
9. júl 2024

@kacena4 moze ho pokojne uzivat aj pocas dojcenia.

colsami
9. júl 2024

@lienka.7 pises bludy. Zodac sa bezne berie a je bezpecny. A aj pocas dojcenia, nielen v tehotenstve.

Autorka: ano brala som Zodac normalne potreby 1x alebo aj 2x denne. Tak ako milion zien alergiciek 🙂
Nic sa Ti nestane. Vacsiu skodu narobi ak ho nebudes brat a mas problem.

Pocuvaj lekarov a nie bludy na verejnom fore. Rada v dobrom 🙂

lienka.7
9. júl 2024

@colsami bludy tu píšeš akurát tak ty. Ale však ber si co len chceš, aj 10x denne. Je to na tvoje triko. Ja sa riadim radami lekara, podotykam rodinného, nie všeobecného, co ti povie vsak si daj, co len chceš.👌

michaela329
9. júl 2024

@lienka.7 my sa radíme radami kvalifikovaných imunologov a gynekológov.

colsami
9. júl 2024

@lienka.7 opakujem, pises bludarinu, takze Tvoj "rodinny lekar" nech si dostuduje, ak toto mas z jeho hlavy a nie z Tvojej...

Viac k tomu netreba dodavat. Pekne to tu zeny vysvetlili.
To je ako snazit sa logicky vysvetlit konspiratorovi, ze preco ostava biela ciara za lietadlom.
Kto nechce a nevidi fakty aj ked su mu pekne a zrozumitelne predlozene, stale bude tvrdit svoje.

tina96
autor
10. júl 2024

@michaela329 ďakujem dnes som bola na kontrolu kludne si mozem 1tabletku denne dat ja mam zihavku niekedy z jedla aj ked nato niesom alergicka podla testov neznasam to

tina96
autor
10. júl 2024

@anavixy ďakujem za radu❤️ja beriem cetirizin kedze ten mi pomaha

tina96
autor
10. júl 2024

@kacena4 ďakujem za radu ja uz som natom zle kvoli zihlavke tak som potrebovala vidiet ci tu niektora brala antihistaminiká a bolo vsetko ok ale tvoj Komentar ma upokojil

tina96
autor
10. júl 2024

@colsami ďakujem za radu 🍀

tina96
autor
10. júl 2024

@michaela329 mozem pit aj zihlavovy cajik?🍀

luliu
10. júl 2024

@lienka.7 ale prosím ťa, nepíš hlúposti. Akoby fungovali alergici, astmatici? Počas oboch tehotenstiev som brala antihistaminiká i spreje do pľúc.

michaela329
10. júl 2024

@tina96 vieš čo, ja som opatrná a nepijem žiadne bylinné čaje - mám totiž peľové alergie. Neviem v tomto poradiť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre