Váha a sebavedomie

5. aug 2023

Dobrý deň. Mám 26 rokov a 170cm a cca 86kg. Celé detstvo som mala nadváhu, jeden čas som si prešla anorektickými sklonmi potom som pribrala zas a tak hore dole. Hýbala som sa stále 65-90kg.. veľke skoky. Teraz mi to ide veľmi ťažko..jem málo, mám blok z jedla pár dní a potom sa prejem, chodím ale cvičiť, behať kondičku mám dobrú ale odkedy pracujem na TPP som vkuse vyčerpana z psychicky aj fyzicky náročnej práce.
Som nezadaná a mám trochu problem so sebavedomím a môj problem je, že aj keď sa zoznámim s nejakým mužom v mojom veku cez zoznamku, stále mi po stretku napíše že nie som jeho tip a už to nepokračuje. Väčšinou su to ale chlapci 25-27, čiže ešte decká a príde mi to že trochu nevyspelé (stalo sa mi to 2x).
Je mi jasné že najlepšie je schudnuť aj keď neviem byť v tomto stabilná a aj napriek snahe mám skoro nulové vysledky. Napr za 2mes 1kg na váhe a po tyždni choroby mám ešte navyše.
Je podľa vás moja váha tak strašná alebo sa stretavam iba so zakomplexovanymi deckami? Riešili vaši chlapi niečo také ako váhu alebo vzhľad pri zoznamovaní? Je to važne také doležite alebo skor vyžarovanie?

vanilkovazmrzka
5. aug 2023

Ano, mas nadvahu. Ale zaklad tvojho problemu (s jedenim a chudnutim) je v hlave.

deti95060810
5. aug 2023

pokús sa s váhou ísť dole.
nestretla som sa ja osobne žeby mi niekto tvrdil že mám problém s váhou... ale máš pravdu v tom že veľa mužov rieši postavu a riadia sa heslo Obal predáva...😉
ak si náhodou nepochopila s obalom - rada vysvetlím.

juliet86
5. aug 2023

skus kontaktovat idbornicky z nehladu.cz vela stastia

autor
5. aug 2023

@deti95060810 áno to mi je jasné.. ja som mala kedysi veľmi silnú voľu no už 3x som schudla 20kg ale stále sa mi to časom vratilo… teraz aj keď chodím do posilky denne spalim so všetkym 3000kcal a nie je možne aby som tolko zjedla ani za 2dni a po dlhodobom mám dolu par gramov :(

luccija
5. aug 2023

Daj si poradiť s váhou od odborníka nie je dobré mať blok z jedla a potom sa prejsť.Asi máš PPP
Hľadaj staršieho partnera a áno, je to vek kedy ľudia hľadia v prvom rade na vizáž.Mozno nájdeš partnera, ktorý má tiež kg navyše a budete spolu športovať.

viestta
5. aug 2023

Myslim si, ze komplexy mas ty a to z teba vyzaruje. Treba riesit seba, nemusis mat postavu modelky, mozes mat aj ciel schudnut, ale mala by si sa sama so sebou zmierit, vyrovnat si to v hlave. Potom z teba bude vyzarovat spokojnost a najdes aj chlapa, ktory stoji za to aby si s nim bola a bude stat o teba aj taku ako si. Nie je nutne byt vo vztahu za kazdu cenu. V konecnom dsledku sa ti "nepouzitelni" vyselektuju aj sami, nemas za cim lutovat.
A ked chces chudnut, tak nemozes malo jest, hladovat a cvicit sa vylucuje. Jest mozes aj vela, ale ta strava musi byt spravne nastavena. Ked cvicis, treba ti hlavne bielkoviny, a aj sacharidy. Okrem toho vela vela zeleniny.

autor
5. aug 2023

@luccija no teraz mi napadlo že obaja boli nizki mali možno 173cm a možno to bol ich komplex.. že chceli byť dominantní :D

deti95060810
5. aug 2023

kalorické tabuľky používaš? neberieš lieky ktoré zadržujú vodu?
skús trénera vo fitku...

sense
5. aug 2023

Ide o vyžarovanie.. Ani jeden chlap co som mala neriešil moju váhu...
Podľa čoho vieš ze spali denne 3tis kcal? Vieš koľko kcal prijme? Píšeš ze toľko by si nezjedla ani za dva dni... Ale zjedla.... Ani nevieš ako rýchlo...
Podľa mňa by nebolo v tvojom prípade aj stretnutie s odborníkom pretože to čo píšeš zaváňa s Ppp.

autor
5. aug 2023

@deti95060810 štítnu mám ok, kalorické tabuľky mi naháňali ešte väčsie uzkosti a škrtanie jedla :(
@sense mám apple watch a ukazuje mi spálené kcal..po 8hod na nohAch, fitku a kardiu mám bežne 2000kcal len pohybom plus ešte bazálny..cca 1650

mondolina
5. aug 2023

nechudneš lebo málo zješ!
tvoje telo hladuje a šetrí si zásoby.
to vážne že 3000 kcal na dva dni?
začni sa stravovať rozumne, začni sa hýbať. neexist neschudnúť. a ešte v tvojom veku.

o__o
5. aug 2023

Zoznamila som sa s mojim, ked som mala 98 kil, ale ja som v tom case uz vela schudla, takze som bola sebavedoma, vesela, nezakomplexovana kopa a každým kilom dole to bolo lepsie.. najprv sme boli kamarati, spoznali sme sa vdaka spolocnym konickom, chodit sme spolu zacali, ked som mala pod 90.. tiez mam 170.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stanulienkat
5. aug 2023

@mondolina to je mytus. Ked niekto hladuje, tak ide vahou dole. Vid koncentracne tabory. Je pravda, ze po case sa spomali metabolizmus, nadchadza seriaci mód. Ale ludia proste chudnu.
Autorka-obal predava. Ano, mas vela kil. A nie je to len touto dobou. Aj v minulosti boli šik stihli ludia. A si velmi mlada na taku vahu. Nie je to nevyzretostou chlapa. Kazdy chce partnera, ktory sa mu paci. Asi by si nechcela chlapa 150 cm,100 kil, dlhe mastne vlasy...
Niekde robis chybu, ked vravis, ze malo jes a hybes sa. Nieco z toho nie je pravda.
A neber za reprezentativnu vzorku Ancu, co ma 100 kil a nasla si chlapa. Su aj take. Ta musi brat, co pride. Tie si nemozu velmi vyberat. Asi ma tu teraz niekto zhejtuje...🙄

lindous
5. aug 2023

Nehľadaj chybu v nich... to, že sa každému nepáčiš alebo má inú preferenciu, nemusí nutne znamenať, že to je zakoplexované decko... daj na zoznamku aj foto celej postavy, vyhneš sa takýmto stretnutiam aspoň z časti... ale teda, určite to nie je len o výzore, ale aj o vyžarovaní, no sama píšeš, že máš problém so sebavedomím, takže možno aj tam bol problém.... určite by som riešila v prvom rade seba a to najmä zdravý vzťah k jedlu

nataly420
5. aug 2023

No chlapom sa páčia chudé ženy a nie obézne. Na veľkú nezáleží. Skus trénera ktorý ta naučí ako jesť hlavne. Kalórie nie sú zo vzduchu.

ropucha6
5. aug 2023

No asi nemas prehlad, co zjez. Proste, prijem-vydaj nepusti. Daj si zostavit jedalnicek na mieru a toho sa drz. Co sa tyka chlapov, mozno posobis zakompkexovane, mozno tam bol iny problem, zasa z dvoch stretiek by som nerobila vedu.

mondolina
5. aug 2023

@stanulienkat
pravdaže dlhodobé hladovanie spôsobuje že schudnes
ale to autorka nerobí, lebo sa občas preje.
a má úplne zblbnutý metabolizmus.

autor
5. aug 2023

Bežne zjem v praci ráno jogurt/proteinový puding, kávu iba s troškou mlieka, obed klasika nejaké mäso na prirodno a ryža, zelenina a večer 5-6km prechadzka (dokopy za deň 13tisic krokov) a jedna žemľa s tuniakovou natierkou a i tak nič nejde dole 🙈
Nerozumiem potom tomu z čoho sa priberá keď sa hladuje dlhodobo..

autor
5. aug 2023

Keď nemám chuť tak nič napr aj teraz.. len kavu som dnes mala a som od 6:30 hore

stanulienkat
5. aug 2023

@mondolina vies co?.... Ja pocuvam denne od obeznych ludi ako nic nejedia. Takze ja sa uz len usmievam. Uz ani nereagujem. Mam takych kamosov a ked som videla, co "nejedia", tak sa ani uz necudujem.

sense
5. aug 2023

Tak hodinky sa vedia mýliť až o 50perc., sú na to štúdie ze ľudia by sa nemali fixovat na spálne e kalórie podľa hodiniek, to by si musela stráviť v tom fitku aspoň 2,5 hodiny aby si toľko v skutočnosti spálila... Alebo odbehnúť aspoň pol maratón. A ak spalis v skutočnosti cez 3tis kcal denne tak tvoj príjem musí byť ďaleko vyšši keď priberas. Pokiaľ neberieš lieky ktoré zavodnuju. Alebo nemáš lekársky potvrdenú nejakú metabolické poruchu.
Pretože keby nič neješ nepriberies... Vid anorektixky alebo ľudí v koncentračných táboroch.

liusa82
5. aug 2023

@stanulienkat mám rovnaký názor.Aj kamoška má presne tolko kg ako autorka a ešte si aj povie ved neni som až taká obézna lebo mala aj okolo 90 volakedy a tiež stále hovorila že šak vela nejem.Až nakoniec vysvitlo, že každú chvilku vypekala koláčiky.. no jasné že sa ne len nedívala..večer ládovala pizzu.Ale inak našla si aj taká s váhou navyše niekoho.Ale presne ako vravíš brala čo prišlo len aby sama nebola.Moc jej nevyhovuje čo mi spomínala ale stále sú zatial spolu.No nám chudým sa lahko rozpráva.Ja priberiem max niekolko kg a aj to akurát do normálu aj ked sa v noci občas prejedám.Ale ja som mala vždy taký metabolizmus rýchlejší

ropucha6
5. aug 2023

@stanulienkat ano, aj ja mam taku kolegynu, ona nic neje a ked sa pozriem na jej stol, furt daco vyjeda plus doma kopa sladkeho ovocia. @autorka. Tak si pekne zrataj kalorie z tychto troch jedal a drz sa toho aspon mesiac. Neexistuje, ze neschudnes. Tie spalene kalorie vobec neries, to je tak off, ze az. Ak udajne spalis 2000kcal, to akoze hodinu a pol vkuse skaces na svihadle plus fitko?

autor
5. aug 2023

Ach no teraz sa cítim ešte horšie a vinne :(

liusa82
5. aug 2023

@autor to si tak neber zas.Ale ako baby vyššie spomínali išla by som za niekým kto by mi zostavil jedálniček.Za niekým overeným.Vtedy to určite pojde dole a aj sa naučíš udržiavať si tú váhu

sense
5. aug 2023

Prečo sa cítiš vinne? Bud k sebe úprimná, nie ku nám k sebe, ci je to ozaj tak ako píšeš. Nauč sa mať rada sama seba a neber jedlo ako nepriateľa ale ani ako spôsob na utapanie sa v sebalutosti.
A to ti vravím ako žena v ktorá si prechádzala niečim podobným a sama dobre viem ze pokiaľ upustim strave som na váhe ako ty, len mam podstatne viac rokov a viac cm. Plus nejaké zdravotné problémy ktoré síce nie sú v dôsledku váhy ale o to viac vyžadujú disciplínu.

alex49
5. aug 2023

pri pravidelnej zdravej strave a cvičení začneš postupne chudnúť. Najlepšie by bolo, keby si si zaplatila trénera, ktorý ti zostaví aj jedálniček.

lindous
5. aug 2023

Vinne sa nemáš prečo cítiť.... kašli zatiaľ na jedláničky, váženie jedla, seba, kalórie, čísla, čísla, čísla, keď máš z toho úzkosti, čo je pri PPP pochopiteľné... oslov psychológa, ktorý má s týmto skúsenosti, daj si najskôr dokopy v hlave, lebo toto bude nekonečný kolotoč...

zuzubb007
5. aug 2023

Podla mna to cele zle ratas, ako mozes spalit denne 2000 kalorii, to by si musela 3 hodiny denne aktivne cvicit jumping a to by si nedala tomu ver, ja neviem pri 15000 krokoch mi spali 300 kalorii, musis jest kazde dve hodiny vyvazene jedlo ziadne kraviny cokolada pomedzi sem tam sa natataju neskutocne kalorie, a vobec sladke vody nepijes nahodou?

autor
5. aug 2023

@zuzubb007 sladke vobec, sem tam zero co je 1 kcal na 200ml.. keď som v posilke tak bežne 2hodiny silový trebing a ešte predtym aj potom dokopy kardio asi 30min