Staranie sa o seba

8. júl 2024

Máte niekedy aj vy taký pocit že tie ženy čo chodia tiptop oblečené,dobrá postava atd že rozmýšľate kde robíte chybu vy ? Niekedy keď idem napríklad niečo na rýchlo vybaviť a tak tak sa oblečiem normálne ale sa nemalujem nič lebo som rada že stíham všetko čo mám ,pritom už mám dostudovanu vysokú školu a práve tam som si to uvedomila že niektoré spolužiačky ( nie všetky ) stále tiptop oblečené ,sukne,namaľované ,vyšportovaná postava a pritom ja som sa snažila stále stíhať všetky cvičenia atd do školy,niekedy som rada že vstanem ako vstanem a idem ,proste sa mi to nechce tak riešiť k fakt že nevyzerá hrozne,hygienu atď všetko dodržiavam len nechápem niekedy že buď som ja lenivá,pomalá že nestíham všetky veci alebo proste niekto je na to a niekto nie aj napríklad niekto chodí každý deň behať a mne to bohužiaľ nikdy nevydrží :/ vnímate to niekto rovnako keď niekoho takého vidíte ,hlavne ženy že sú chudé ,pekne oblečené a vy pritom nič nezdravé nejete atď ? Nezávidím len rozmýšľam čo robím zle

vler
8. júl 2024

Ty pises "proste sa mi to nechce tak riešiť" ale im sa chce, lebo je to ich priorita a napr vstanu o trocha skor aby sa namalovali, rozmysleli si co si oblecu alebo si idu zacvicit. To je vsetko

jaass
8. júl 2024

No, je to o tom, že mne sa chce. Vždy čo si poviem, že urobím, tak žiadne take, že poľavim. Tak buď sa zaprieš a žiadne výhovorky, alebo sa ti nechce a neriešiš 🥲 jednoduché.

amelia89
8. júl 2024

je to ako pisu baby o prioritach. po porode 2. dietata som sa totalne opustila,chodila som v teplakoch na ihrisko, pribrala som,bolo mi to jedno ale pretoze ja som v tej danej chvili len proste riesila zivot s 2 pidi detmi.
teraz cvicim,vzdy sa upravim aj ked len na ihrisko - ale kvoli sebe a z mojho pocitu zo mna, a preto lebo si uz mozem dovolit prioritizovat toto.

balaskovae
8. júl 2024

ano, zalezi ake mas ty svoje priority. pre nich je priorita toto, tak preto sa tak riesia a ty nie. 🙂 ja osobne som to neriesila vobec ani vtedy a ani teraz, pretoze mam ine starosti 😀 ale ani ma nestve, ked vidim upravenu mamicku, jej vec 😀 nema viac casu ako ja, mozno si len skor privstane 😀 a to sa mne nechce 😂

liusa82
8. júl 2024

no ja som chudá,aj sa snažím pekne obliekať to hej.Ale som strašne fakt velmi lenivá😀 čo mňa stojí premáhania ráno sa aj iba umyť,nakrémovať ,učesať a všetky tieto bežné ženské činnosti.Normálne sa musím do toho nútiť .A hlavne mi všetko dlho trvá.Ale malovať sa malujem len tak štýlom že makeup áno a potom len rúž alebo lesk a špirála.Nijaké tiene. To si už pripadám ako zmalované vajce potom a kto by pre tým zrkadlom tolko aj stál🙂 keby mám deti tak ja neviem nič by som nestíhala.Len kvôpka nervov by bola zo mňa.A cvičiť veru necvičím.Načo.Postavu mám dobrú odjakživa tak aspoň do toho sa nemusím nútiť🙂

lindous
8. júl 2024

Ja sa snažím vyzerať pekne a teda nepríde mi, že by som tomu venovala nejak extra veľa času - okrem nechtov, na ktoré raz za mesiac chodím, to si musím nájsť hodinku 😅 ale bežné denné jemné líčenie mám hotové do 10 minút a obliecť si takto v lete pekné šaty trvá hádam ešte menej ako vyberať čo si dám ku čomu… ale keď máš uprataný, jednoduchý šatník s ľahko kombinovateľnými kúskami, ktoré ti pristanú, tak ani to nie je žiadny problém, treba do toho investovať raz trošku viac času, dať si to dokopy, ale myslim, že to sa oplatí 😊…. A ak by som mala nájsť v čom robíš chybu, z toho čo si napísala, tak mi padlo do oka, že si povieš, že každý deň budeš chodiť behať… nedávaš si náhodou neudržateľné ciele? chceš možno veľa a veľkých zmien naraz… to sa samozrejme nedá a potom to demotivuje…

misicka31
8. júl 2024

Čo robíte zle?no neviem či robíte zle,ale robíte pravý opak toho,čo robia pre seba oni...oni chcú,vám sa nechce 🤷

klementinka58
8. júl 2024

Mna sa raz,svagor opytal co mi je ked ma videl rano. Reku nic, som nenamalovana😀🫣. Takze sa snazim make up aspon rychlo rano aby ma ludia spoznali

luccija
8. júl 2024

Dať si trocha líčka, namaľovať oči a rúž nemôže trvať tak dlho.Mozno to nemáš ako prioritu a nebaví ťa to ..

kastia
9. júl 2024

Ide o priority a samozrejme aké máš povinnosti doma a v práci. Ja robím homeoffice, žijeme s priateľ v byte a nemáme deti. Čas na seba si tak nájsť viem. Chodím na manikúru, pedikúru, kozmetiku, masáže a samozrejme kaderníčke. Čas na to aby som niečo robila so svojou nadváhou si nájsť neviem, resp. asi nechcem lebo som fakt pohodlná. Ale inak sa o seba starám aby som sa priateľovi páčila. Upraviť sa a obliecť si pekné šaty a šľapky teraz v lete nie je vôbec časovo náročné. Mňa proste baví sa pekne namaľovať, obliecť, obuť atď. Doma to samozrejme nerobím ak nikam nejdem, pre rohžky ráno autom do pekárne vybehnem aj v legínach a starom tričku a nenamalovana ale inak sa snažím vyzerať.

purple_wolf
11. júl 2024

polovica z toho je genetika a druha priority.... kazdt sme nejaky a snazit sa byt ako niekto koho si videla v praci je to posledne co by si mala robit.... na druhu stranu to ako sa obliekas vies ovplyvnit, namalovat sa da aj za 10-15 minut (chce to len prax), sportovanie kazdy den nema velky zmysel podla mna ale 3x do tyzdna pol hodina az hodina sa da vzdy, stravovanie tiez vies ovplyvnit tym, ze si spravis jedalnicek na tyzden a doma budes mat len potraviny na to urcene ... dalsou vecou je ake maju tie krasotinky konicky??? maju vobec nejake?? aku maju pracu??? maju rodiny s detmi??? su financne zabezpene partnerom alebo rodinou??? poznam par ludi ktory posobia ako majstri svetla ale pritom nemaju ziadny spolocensky zivot ani konicky- idu rano do roboty potom do posilky potom domov a obcas daju fotku na socialne siete lebo isli vyvencit psa ako to robia kazdy dena. raz do roka na dovolenku kde len sedia na zatky. ... clovek sa s takymi ludmi potom rozprava a zistuje ze nemaju nazor na nic lebo nevedia co sa deje vo svete a ked nemaju zaujmy ine ako posilky a netflix tak o com sa s takym clovekom chces bavit??

denithestrange1993
11. júl 2024

Su zeny co idu na Everest, su europoslankynami,modelkami,vychovavaju 8 deti...a preto sa ja mam citit horsie,ze niekto nieco viac dokaze/nejako inspirativne vyzera/stiha nieco viac ako ja? Tak si urc priority. Ak chces vyzerat viac k svetu tak si na to vynahrad rano cas a nieco na com ti tak nezalezi vynechaj.

elizabeta56
14. júl 2024

Ahoj. Chápem tvoje pocity, ale ako už písali žienky predo mnou, ide o priority. Ja sa napríklad tiež nemaľujem. Pri dvoch deťoch na to nemám čas, ale napríklad obočie si upravím, so zarasteným by som nikam nešla. Starám sa o seba v rámci možnosti, ako je holenie nôh, bežná hygiena, upravená tvár, výnimočne make-up. Už len kvôli tomu, aby som sa páčila manželovi. Ďalej, nie každá štíhla žena cvičí. Ja mám napr.to šťastie, že aj po pôrodoch mám postavu ako pred deťmi a nič pre to nerobím, jem normálne, nijako sa neobmedzujem, hold genetika. Obliekať sa snažím pekne, ale na ihrisko aj pohodlne. Robím to preto, lebo ma to baví. Rada sa cítim pekná. Ale tiež som mala obdobie, kedy mi to bolo úplne jedno.