Priberanie pri dodržaní denného príjmu

compra
25. apr 2021

Jedla som pred casom keto. Vacsinou normalne jedla, obcas doplnene nejakym sackom, vacsinou keto prilohy. Uz som dost citila, ze mi chyba ovocie a celkovo pestrejsia strava. A uz som vobec nechudla.
Dala som si 2 tyzdne pauzu a jedla len tak.
Po 2 tyzdnoch som zacala opat zapisovat do kalorickych tabuliek. Nechala som ich predvolene hodnoty a makra. Prijem okolo 1200 kcal. A pribrala som 1 kg za 2 tyzdne. Cim to moze byt? Ze som zvysila sacharidy z 30 na 126? Kaloricky prijem dodrziavam +/_ 5%. A to pribratie nie je pred ms.

natalienka12
25. apr 2021

Skús napísať do skupiny cesta k mojej premene, tam sú expertky na kalorické tabuľky. Ale úprimne, nemohla si pri svojej hmotnosti pribrať pri dennom príjme necelých 1200 kal. Buď nezapisuješ všetko aj keď tvrdíš, že áno, alebo máš nejaký hormonálny problém. Veď len BM musí mať viac ako 1200.

romanko999
25. apr 2021

sacharidy na seba viazu vadu a teda ani si nepribrala ako si sa len znova "zavodnila" ak si dlho drzala sacharidy nizko....a z 30g si dala na 126g....a to iste ak si prešla na keto dietu tak , si mala malicko sacharidov a tvoje telo prebytocnu vodu vyplavilo....vaha isla dole ale viac menej len voda....preto je lepsie stravovat sa pravidelne pocas dna, vyvazenu stravu, dosatok tekutin - cista voda , pohyb , spanok 🙂

elizabet173
25. apr 2021

@compra denny prijem mas podla mna prilis nizky, telo sa brani, berie to ako nudzovy stav. 1 kg hore za dva tyzdne by som neriesila, pockaj mesiac, dva. A suhlasim so vsetkym, co napisala @romanko999

mogaa
25. apr 2021

@compra máš to zlenastavené...pozri skupinu Cesta k mojej premene, tam kočky fičia na KT a pozrú ti aj správne nastavenie.....základ vypnúť trávenie, aktivity a nastaviť správny režim......aktivity sú tam nadhodnotené, sú už zarátané v režime......a ano máš nízky príjem, pri tej váhe by to malo byť proi strdnom režime(3-5x týždenne cvičnie) cca 7500 Kj denný príjem

majamat
25. apr 2021

ja som jedla za posledne 2t 1600-2200kcal ( tie vyssie hodnoty vacsinou ked som v robote cely den ) a schudla som 1,7kg. niekde mas chybu, ak teda si inak zdrava.

z netu mam zopar info, neskumala som ci su OK,a le teda vyzera, ez to funguje.
na moju hmotnost mam zjes 1600-1900kcal
90-100g bielkovin
60-65g tuku ( toto obcas presvihnem, co mi je luto,a le tuku je vsade pomerne dost )
160-240g sacharidov.

bielkovin zjem vacsinou 80-100g
tukov, no rozne, mam tam fakt dovoke hodnoty a v praci chodim na obed. nemam tam toho moc na vyber, tak niekedy 50g a inokedy sa dostanem skoro az k 100g.
sacharidov vacsinou160-250.

tie velke rozdiely su teda aj preto, ze v praci sa stravujem a tam nevazim jedlo, cize ani presne neviem, kolko toho je a teda odhadom zadavam udaje,a le skor si pridavam,a ko uberam. minule som bola u mamy a mala pecene kura a dezert. dala som si malo,a le dala. no napr, vcera som bola doma a cely den soms a potykala s tym, ez som toho zjedla malo ( nie objemovo,a le kaloricky ). ist na vlemi nizke hodnoty nie je uplne idealne. zda sa, ze metabolizmus skustocne funguje vtedy inak.

len tak pre zaujimavost, sacharidy su ryhcla energia a sice sa dokazu ulozit aj v podobe tukov, ale ukladajus a vemi malo, lebo je to pre telo velmi zlozity proces a pokial ma dost tukov, tak potom skor uklada tuky. cize odla mna, je vhodne uberat hlavne na tukoch.,
len ja akosi neviem ako. maso, syr, vajcia a vsetky bielkovinove jedla ( snad okrem nizkotucnych mliecnych produktov ) obsahuju vela tukov.

zaujimavy je aj Teplotny efekt makronutrientov. v tomto su tuky fakt vo velkej nevyhode.
pri traveni bielkovin 1g =4kcal, az 15-30% z ich energie ide na ich spracovanie. cize zo 100g bielkovin, co je 400g kcal, ide na spracovanie bielkovin az 60-120kcal
pri tukoch je to ivela ovela menej, pricom maju aj viac kcal, 1g tuku =9kcal, cize pri 100g ma 900kcal a pri traveni sa spali len 1-3%, co je teda 9-27kcal
pri traveni sacharidov je to takto 1g=4kcal, cize 100g=400kcal a spali sa 5-10%, co je teda 20-40kcal

trochu to zosumarizujem, zo 100g sa vyuzije, pripadne si telo ulozi tolkoto energie:
Bielkoviny 280-340kcal
Tukov 873-891kcal
sacharidy 360-380kcal

compra
autor
25. apr 2021

@natalienka12 Praveze zapisujem poctivo. Som sama z toho prekvapena. Som myslela, ze to pojde pomalicky dole a nie hore. Nieco musim robit zle.

compra
autor
25. apr 2021

@mogaa V aplikacii mam vsetko vypnute. Ziadne akrivity, aj travenie vypnute. Pri zadani vahy, sedaveho zamestnania a chudnutie ako ciel mi to nastavila aplikacia sama takto.

compra
autor
25. apr 2021

@elizabet173 Aj mne pride, ze 1200 je malo. Ale tak "nehadala" som sa s tabulkami, ked to tak nastavili. Dam tomu esre 2 tyzdne a uvidim, co sa bude diat.

zu82
25. apr 2021

@compra mame to podobne, co sa tyka vahy a mne dalo pri sedavom takto 🤷‍♀️ A pri kierne aktivnom 1620

elizabet173
25. apr 2021

@compra prepáč, akú máš výšku a váhu, že ti tak tak nadstavili?

compra
autor
25. apr 2021

@elizabet173 160 cm a 68 kg. 41 rokov.

elizabet173
25. apr 2021

Mne vyšlo v kalorických 1618 kcal pri žiadnej aktivite, aj na stránke https://www.chudnutie-ako.sk/ podobne, ideš pod svoj bazálny metabolizmus, telo ďalšie kg nechce pustiť, lebo dostáva menej, ako potrebuje. Tak, ako ti písali vyššie, keto ťa odvodnila, kg, ktoré išli dolu, neboli len tukom, ale aj voda, tá je teraz zrejme späť, ale o tú nejde, ty potrebuješ dať dolu tuk, preto je treba príjem navýšiť, aj keď to znie paradoxne. Okrem toho, ak škrtíš príjem, chudnutie sa zastaví, tak ho priškrtíš ešte viac, ale dlho to nevydržíš, no len čo začneš jesť bežne, aj keď zdravo, váha stúpne a ty sa dostávaš do začarovaného kruhu, stále nemáš vysnívanú váhu a ešte si aj skoro stále hladná. Je lepšou cestou pomalšie, ale bez nejakých výrazných obmedzení, aby si sa takým spôsobom mohla stravovať stále, samozrejme po schudnutí trošku pridáš v množstvách. Na tomto sa popálilo veľa ľudí.

compra
autor
25. apr 2021

@elizabet173 Dakujem. Skusim pridat. Takto mi to fakt dali tabulky. Idem sa s tym pohrat a poprenastavovat. Dakujem za ochotu.

mogaa
25. apr 2021

@compra režim sa nikdy nedáva sedavý - taký by si mala keby si len ležala, musíš dať mierny a ak cvičíš stredný....skús s to nahodiť v PC kaloricketabulky.cz

mogaa
25. apr 2021

@compra a hoď obrázky do Cesta k mojej premene, tam ti kočky hned napíšu čo máš zle nastavené....určite je tam niečo zle nastavené

zu82
25. apr 2021

@compra ja by som este zmenila ten denny vydaj, nie podla vyplnenych aktivit a presny zapis gramov.