Priberanie na váhe

14. sep 2024

Ahojte,za posledne 3 roky som pribrala cca 20kg. Jem stále rovnako ,pohyb stále a kila idú stále hore. Odbery krvi na štítnu su v poriadku. Mali ste niekto s tymto problém, prípadne ako sa vam podarilo schudnúť? Dakujem

minenkak
14. sep 2024

Koľko máš rokov?

bublinka1426
14. sep 2024

lekar sa ti k tomu nevyjadril? hormonlny profil?

barka1
14. sep 2024

Vekom sa spomaluje metabolismus, to je stará známa vec. Co može kludne zjest 25 ročna, to už po 40ke nejde.
K priberaniu može prispiet aj alkohol, stres, nedostatok spánku.
Chudnutie podla kalorickych tabuliek je overeny sposob znizenia hmotnosti. Doporučujem stiahnut aplikaciu a pridat sa do ich skupiny na FB.

deti95060810
14. sep 2024

lieky?

katka700
14. sep 2024

Pozri si stránku Mira Veseleho, tuším sa vola chudnutie-ako.sk.

dasa234
14. sep 2024

Ja som v priebehu 2 rokov pribrala 7,7 kg (rok 2022-2023). Vo februári 2024 len tak zo dňa na deň som oslovila fitnes trénera, a začala som cvičiť vo fitku (2x do týždňa trening vo fitku, 1x cez víkend bud náročná tura alebo plávanie, a bonus ešte na stacionárnom bike doma). Proste pohyb. Stravu som si upravila sama (som zdravotnička), znížila som príjem sacharidov a tukov. A za pol roka mínus 9 kíl, aktuálne mam 69kg (vyska 173), kondicka fantastická....odporúčam jednoznačne silovy trening a kardio trening (ak samozrejme nemáš nejaké zdravotne výluky).

dzulli1980
14. sep 2024

A koľko máš rokov? Ja som si na sebe po 40-tke všimla, že som začala priberať, hoc som jedla furt rovnako ... vypapkala som sa na 78 kg ... pri 180 cm to nie je tučnota, no necítila som sa dobre ... pomohlo mi zmeniť stravu, na sladké som nikdy nebola, takže to nebol problém - u mňa saláma, klobásky, jaterničky, bôčik, pečivo - toto som ja ľúbila ... pečivo som vymenila za tortilly, tučné bravčové mäso za hydinu (kura/morka), salámu za šunku (kuraciu, morčaciu) ... a samozrejme pohyb - ja celý život chodievam všade, kde sa dá peši, takže som pridala také "light" cvičenie doma, pri správach najčastejšie ... išla som na to postupne, chcela som, aby si organizmus zvykol ... za cca 9 mesiacov som dala dole 10 kg ... mám to tak nastavené, že raz do týždňa si doprajem - či bôčik, či klobásku, proste, na čo mám chuť.

biba_18
14. sep 2024

@dasa234 koľko máš rokov?

cukroska
14. sep 2024

S vekom to ide ak sa neuberú kalórie,alebo nepridá raz toľko pohybu.U mňa tiež hormonálne zmeny,menopauza. Čistá katastrofa. Bicyklujem ako o život a schudnúť neviem pretože sa neviem vzdať sladkého.

dasa234
14. sep 2024

@biba_18 mam 39 rokov a 4 mesiace 🙂...ja som stravu tiež upravila (hydina, morčacia šunka, ryby), na raňajky mliecny výrobok + 1 ovocie, obed som si robila sama (nie reštauračné, lebo je tam muka a muka sú sacharidy), vylúčila som cestoviny a ryžu (sacharidy), orechy som milovala, ale majú ešte viac Kcal ako nejaká horká čokoládka...no, začínala som s metabolizmom 44r ročnej ženy a skončila som s metabolizmom 33 ročnej. Schudla som tuk, nabrala sval, a co to urobí? No jednoznačne to, že zvýši metabolizmus, lebo sval je živý, pracuje, a potrebuje energiu, fungovať, spaľovať. Čiže ja už som sa vrátila k svojmu papanku. Stravu si nemám problém nastaviť, lebo ja mam bonus , ja som diabetička prvého typu na inzulinovej pumpe, čiže ja musím vedieť ako jest 😆 (ale to už je iná téma)...

biba_18
14. sep 2024

@dasa234 pýtam sa preto, že v tvojom veku je to iné ako vo veku napr. 50+ ☺️

mandzula
14. sep 2024

@biba_18 kdesi som citala, ze ak si vie zena udrzat idealnu hmotnost do 40, dokaze to aj neskor, pretoze vie, kde ubrat a kde pridat, pozna zaklady racionalneho stravovania, a teda si vie v hlave nastavit, co este moze a co nie. Samozrejme je, ze to neplati pre kazdu, no nieco na tom bude.

dasa234
14. sep 2024

@biba_18 ja mam pocit, že čím som staršia, tým som krajšia 😆..ako mladá baba som vážila na strednej a na výške furt okolo 75, a keď človek začne pracovať, tu stresy a išlo to dole. Potom som mala obdobie spokojnosti , tak akurát teraz to poslo hore 😆 a musela som na sebe zamakať...ale som spoko

stanulienkat
14. sep 2024

Mozno ten pohyb nie je taky aktivny ako si myslis. Mozno mas rovnako jedla,no kalorickejsie.

dasa234
14. sep 2024

@mandzula súhlasím

autor
14. sep 2024
autor
14. sep 2024

@bublinka1426 lekár stale dookola to isté.diety, pohyb.len nic nezaberá

biba_18
14. sep 2024

@mandzula príde menopauza a všetky skúsenosti čo si dovtedy nazbierala vyletia von komínom a musíš sa učiť odznova… takže baby, nezaspať na vavrínoch … ☺️

biba_18
14. sep 2024

netreba žiadnu dietu - ale treba mať jasný PLÁN ako sa stravovať… chce to disciplínu, už ti to tu spomínali- kalorické tabuľky. vážiť, zapisovať a byť k sebe poctivá…

mandzula
14. sep 2024

@biba_18 ja mam 43 a vahu od 15 rovnaku, no zadarmo to nie je, teda to nemam "zhora dane", tym padom viem, ze ked vaha ide hore, treba pribrzdit v jedeni a pridat v cviceni. Prechod ma preto nezastihne nepripravenu, hoci prekvapit ma, samozrejme, moze.

autor
14. sep 2024

Chodím na bike, korčule , prechádzky , v poslednej dobe rekonštrukcia domu takze makam vsade ako sa da,robim väčšinou mužské roboty ako napr. Hádzanie do miešačky,nosenie veci hore dole po schodoch, maľovanie pri ktorom som dosť vypotila 🤷🏻‍♀️staci sa pozrieť na jedlo a kila su uz hore len pohladom😄

dasa234
14. sep 2024

Treba ubrať sacharidy (nastav si max do 150 g denne) a tuky, a garantujem, že to pôjde dole , pokiaľ tam nie je zdravotný problém, ktorý to môže brzdiť. A samozrejme pohyb, jasné, vravíš, že máš 😉, takže ôk.
Skus kontaktovať dietologa alebo trénera, a budú ti vedieť povedať, kde je možná príčina 😉...

dobryden
15. sep 2024

@mandzula Tak to som zvedava co s tym prechodom urobis.Podl mna to bude o tom ze budes menej vladat cvicit a priberať aj z vody s takto sa zle chudne.

dobryden
15. sep 2024

A ziadne lieky neberiem-naor kortikoidy?Vecer kolko ješ?Je to zvlastne ze ako tvrdis mas dost pohybu ,neješ vela a kila hore.Mozno bude problem to jedlo-nemas velke porcie?Pri fyz praci si aj telo pyta viacej,nevadi ze sa narobia ale ak sa vela najes tak z toho priberies.Kardio pohyb je ale na chudnutie lepsie ako tazke vahy.To malovanie ok ale pritom zas tolko energie nevydáš,skus rychlu chodzu na zaciatok ,potom prejdes do behu a uber zo stravy.

zuzanockamt
15. sep 2024

@dasa234 Obdivujem,že stíhaš popri práci,domácnosti,deťoch. Ja stihnem akurát tak 30-50 minút denne cvičiť doma pri notebooku.

mandzula
15. sep 2024

@dobryden moja mama ma aj po prechode 58 kg, tak to snad zvladnem aj ja.🙂

autor
15. sep 2024

@dobryden naposledy jem okolo 5-6 ,porcie su fakt malé kedze ja moc nezjem vsetci sa cuduju z čoho to moze byt ked zjem menej ako sliepka 😄

dobryden
15. sep 2024

Tak skus napisat co zjes za cely den.

nelka93
15. sep 2024

Skúšala si si to hodiť do kalorickych tabuliek? Tebe sa môže zdať ze ješ malo, ale môžu to byť extrémne kalorické veci.

dasa234
16. sep 2024

Ešte odporúčam jest raňajky, nemusí to by hneď pečivo (vela sacharidov), a niekomu to nerobi dobre. Ja mam jogurt a 1 ks ovocia, mne to stačí a tak mi aj vyhovuje, za 5 minút som vybavená a nemusím veľa kusať.