Potrebujem schudnúť 15 kg

natalia2007
11. mar 2024

Baby potrebujem tolkoto schudnut. Za aky cas je to realne/zdrave? Cvicit nemam cas pri 3 detoch cize len uprava stravy. Dakujem

janai1
11. mar 2024

@natalia2007 0,5kg za týždeň cca

domkakvet
11. mar 2024

@janai1 ano tiez si myslim, ze to je ideal.

luckabj82
11. mar 2024

.

7miriam77
11. mar 2024

Pri úplnej zmene stravy, prvé kilá pôjdu rýchlo...ďalšie sa budú "vliect" , no ak to dáš a nebudeš vyjedat po nociach 😀, za 3-4 mesiace to das

zuzubb007
11. mar 2024

Tak to bude musieť byť veľmi prísna strava bez cvičenia, reálne tých 15 kilo za 4-5 mesiacov, deti sú len výhovorka ja cvičím doma popri detoch, keď sa chce dá sa, a nemusí sa z domu ani prst vystrcit

sssss123
11. mar 2024

len úpravou stravy, bez cvičenia, som schudla 14 kg za pol roka

luckabj82
11. mar 2024

@sssss123 co si jedla,ako si upravila stravu?dik

sssss123
11. mar 2024

@luckabj82 zrušila sladkosti, obmedzila ryžu, zemiaky, cestoviny, zminimalizovala pečivo, vyprážané jedlá, jem veľa zeleniny, pijem čaje, čistú vodu, dodržujem doteraz, ešte odišlo pár kg ale už len veľmi pomaly, veľa chodím, a sem tam nejaké skupinové cvičenie

nikdenikto
11. mar 2024

Cca 6 mesiacov, pokiaľ by sa podarilo pridať ten pohyb, možno skôr. Držím palce 👍

natalia2007
autor
12. mar 2024

@zuzubb007 ake mas velke deti, ked si tak rychlo a krasne odsudila? Predpokladam, ze sama na ne nie si.

zuzubb007
12. mar 2024

Prvý stupeň základnej školy, neodsudzujem, ale hovorím, že keď sa chce dá sa všetko, cvičila som aj, keď mali jeden rok, keď spali alebo večer o 22hej, keď som nevedela už ani ako sa volám od únavy a spánok tiež sekany na 20 krat, ale to je o zatati a keď chces výsledok ak nechceš hľadáš výhovorky preco sa neda

elenajezova
12. mar 2024

Ja som schudla od februára do júna 13 kg úpravou stravy, ale aj s cvičením.

adka3321
12. mar 2024

@natalia2007 ja mam 2 deti (4,5 rocnu a cerstvo 1 rocnu) a tu cca pol hodinku na cvicenie si najdem kazdy den ked je starsia v skolke a mala sa pri mne prehra. Chudnem od januara a zatial mam dole cca 5kg. Este takych 8-9 kg a som spoko.

luckabj82
12. mar 2024

@elenajezova 👌👌👌

cookie29
12. mar 2024

@zuzubb007 jasne deti su len vyhovorka... co Ty vies o situacii autorky? Toto ma vzdy fantasticky irituje, taketo sudy zadarmo. Vies, ci nema dieta nejake problemy? Ci nie je narocne? Chore? Ci na ne nie je sama? Ci nevyzaduje specialne stravovanie alebo napriklad terapie? Su deti, ktore prespia a cas si najdes a su deti, kde sa nevyspis, ani ked sa poskladas, do bol pripad mojho starsieho dietata.

@natalia2007 kasli na debilov 😉
No ono chudnut sa zacina v kuchyni, takze ak si mas vybrat ci navaris zdravsie alebo pojdes cvicit, pri tej vyvazenej strave mas vacsiu sancu. A cvicit nemusis, ale je to lepsie, aspon na udrzanie svalstva a pod. Skus napriklad, ak mozes, ist na dlhsiu prechadzku, ak idete napriklad do/zo skolky peso a da sa, tak urobit dlhsiu trasu a podobne. Je to zaciatok, nedavaj si velke plany, aby si nebola frustrovana, ze to nezvladas, lebo to potom vyzera tak, ze dieta ochorie a nevyspis sa a nechce sa cvicit a mas pocit, ze si zlyhala. Ber to naopak, pri malych planoch, oslavujes uspech a vsetko navyse je bonus.

enoula
12. mar 2024

Zaklad je strava, cize jest tak, aby to bolo na stalo, nielen docasne. Drzim palce a nehladuj, len vyberaj lepšie co zjes.
A k pohybu, skús fitshaker, pol hodiny si najdes na cvičenie, maju rozne druhy od pilatesu cez tanecne po narocnejsie.

soldi
12. mar 2024

@natalia2007 ja som vzdy chudla len upravou stravy. to je 70%. pohyb je skor na dotvarovanie. nemusis cvicit vobec 🙂
len upravou stravy som schudla 12 kil za 3 mesiace. uplne pohodlne, bez nejakych drastickych diet a to som nesla zo ziadnej extra vysokej vahy, isla som zo 76 na 64 a mam 170cm. a odvtedy si viac menej vahu drzim medzi 62-65 aj ked uz sa v strave ziadno extra neobmedzujem a ani extra necvicim.

mne velmi pomohol @packofit a jeho nastavenie stravovacich navykov prostrednictvom kalorickych tabuliek.
za 3 mesiace ma to krasne naucil a odvtedy fungujem bez nich, lebo stravovacie navyky mi ostali 🙂

natalia2007
autor
12. mar 2024

@cookie29 dakujem 🤗❤️

packofit
12. mar 2024

@soldi ďakujem za označenie že aj po takom čase si na mňa spomenieš naozaj si to veľmi vážim 😍

natalia2007
autor
12. mar 2024

@zuzubb007 a cvicila si aj ked si mala novorodenca + dve male narocne deti a nemala si nikoho na strazenie? Tak laskavo si odpust poznamky, ze iba hladam vyhovorky.

zuzubb007
12. mar 2024

@natalia2007 samozrejme však nikdo mi nepomáhal na všetko sama, muž v práci do večera, keď prišiel deti už v posteli, cvičila som lebo som si išla za svojím cieľom, a spala som teda desivo naozaj minimálne 8 x hore za noc, a deti také, že ako cecky furt na mne, a nonstop mama bez prestávky, lenže ja som taká nie každý je taká povaha, že proste cítila som sa, že zle mi je aj napriek tomu som cvicila môj cieľ nepočkal, veď keď nechceš necvic nikdo ťa nenuti

akvi
12. mar 2024

@natalia2007 ak chces, pridaj sa do skupinky (Cesta k mojej premene), kde chudneme pomocou kalorickych tabuliek, nikto ta tam neodsudi a baby ti pomozu. Ja som sa tabulkam branila, skusila raz, vykaslala sa na to a teraz som si povedala, ze sa donutim. A teda, musim povedat, ze je to velmi efektivne a ucinne, ked sa takto drzim pod kontrolou. Ja sice cvicim, lenze cvicim len tolko, kolko aj pred pouzivanim KT a kila mi stali. Proste fakt je to vacsinou o strave, ten pohyb je dolezity, ale nie klucovy. Skor naozaj na vyformovanie tela..

kinus
12. mar 2024

@natalia2007 tiez mam tento problem, 15kg a 3 deti 🤣mne sa osvedcilo, ked som ovocne desiate (robievam detom na vonku) vymenila (pre seba) za zeleninove. Ale, ja sa vzdy zabudnem v tom kolobehu okolo deti, sa neviem sustredit na jedalnicek. Ty to zvladas? Skusala som aj cvicit s fitshakerom, vydrzala som 3 tyzdne a ptm ma zlozila choroba - bola som totalne vystavena z toho nahanania casu na cvicenie a to bola len pol hodina denne..... a nic som neschudla, ani deko. Takze ja to cvicenie vidim skor ako bonus na spevnenie tela, cim viac svalov, tym lepsie telo spaluje tuky. Videla som ine cvicenie, len na 15 minut tusim sa to volalo neome, ale neviem. Cvicila som aj jogu 15 minut denne, casovo mi to bolo prijemnejsie, ale ziaden vysledok, ani svalovica, vobec nic 😄 ja som uz zmierena s tym, ze kila pojdu dole, kedvymenim domace prostredie za pracovne.drzim Ti palce.

cookie29
12. mar 2024

@zuzubb007 pozri toto je dlhodobo neudrzatelny styl a nehovoriac o tom, ze je to najlepsi sposob, ako si zruinovat zdravie. Tebe to mozno vyslo a super, ale "za kazdu cenu"? pretoze ak to ma mat vyznam, tak zmena stravovania a aj cvicenie by nemali byt narazove, ale dlhodobo udrzatelne. Co v tvojom popise nie je.

zuzinka888
12. mar 2024

Vidim, ze si podrazdena, ked ti baby pisu,ze cvicit sa da aj s detmi. Neviem ako to mas doma- vek deti, manzel... ale fakt sa to da. Ja som cvicila s dietatom, ktore malo koliky. Bolo jedno ci som ho cicikala pohojdavala....aj tak reval hodiny. Tak som ho vzada do narucia a unozovala, drepovala....a reval tak isto🙉. Ba niekedy aj menej aj starsie deti cvicili so mnou- mali svoje podlozky a makali sme. A nizem ti povedat ze 3 rocne deti teda maju riadne brusne svaly. Ja som po troch uz nevladala a oni- mami co tak funis🤣🤣🤣. Zo zaciatku to nebolo cvicenie skor valanie sa po podlozke. No drti sj casom zvykli aj moje telo a teraz idem plnych 30min. Bez prestavky a bez toho maaamiiii🤣. Drzim ti palce. Urcite to das aj 20 klikov je lepsie ako nic a trva to minutu. Zacina byt pekne- mozes aj vonku na prechadzkach. Vela zdaru.

zuzubb007
12. mar 2024

@cookie29 ja som ten typ, čo nezvládne malý príjem potravy, a dobre to viem preto som cvicila a cvičím doteraz, keď mám málo jedla som extrémne protivna a nervózna, takže radšej sa najem poriadne a potom dám mega kardio z čoho som vysmiata ako lečo lebo mi to dodá mega energie zrazu z ničoho nič, ale ak autorka zvláda stravu, tak nemusí cvičiť, strava je aj tak 80% úspechu, cvičenie to len urychly, ale viem nie každý znesie pravdu ako to je, tak potom nech nezakladá témy, keď chce radu

natalia2007
autor
12. mar 2024

@zuzubb007 no vidis a ja som zasa typ, ze sa nemusim prezierat, staci mi aj mensia porcia a tak sa nemusim do noci trapit kardiom, radsej sa vyspim. A ja som nechcela radu, ja som chcela vediet za kolko je realne schudnut iba upravou stravy. Tak staci len citat poriadne, skor ako davat nikym nevyziadane rady - mimochodom radsej cvicit po nociach ako sa vyspat a oddychnut si?A ako bonus poriadne sa najest? Naozaj to je podla teba zdrave? Prosimta ty uz nikomu nic nerad.

zuzubb007
12. mar 2024

Však nie kazdy deň je rovnaký, a necvicila som 7x do týždňa, ale 2 x proste dieťa je hore zapojím ho a cvičím, a v noci spím, je to zdravé vedieť nájsť tu mieru vo vsetkom, ak ješ malo tak schudnes do pol roka

packofit
12. mar 2024

Inak priatelia ak môžem zdieľať moju sukromnu skupinku na Fb Lifestyle Improvement... Ak som tu označený tak sa zavdačim tak že povolim vstup prvých 25 ľudí 😊

cecilia29
14. mar 2024

Kalorické tabuľky skus. Pre kila pri zmene stratíš rýchlo. Možno tak 4-5 . Potom to pôjde postupne.
Teda ja som na kalorickych dala za prvý týždeň 3 kg