Potrebujem radu s kalorickými tabuľkami

3. apr 2024

Ahojte,
uprimne som z tohto troska jelen a preto som si prisla radsej po radu. Nizsie posielam prehlad jedalnicka, je to OK, aj napriek tomu, ze mam Tuky v nizsom percente ako napr. Vlakninu alebo nie? Je potrebne nastavit jedalnicek tak, aby bolo vsetko vyvazene, aby sa dostavil efekt? Budem vdacna za info od niekoho skuseneho, ja som iba dnes zacala 😁!

gabiso3
3. apr 2024

Podľa mňa to máš super. Ja mam dnes 92 deň a ešte sa mi to nepodarilo. Držím palce.

rude_baby
3. apr 2024

1194 kcal???

autor
3. apr 2024

@gabiso3 super dakujem.

autor
3. apr 2024

@rude_baby Tak podla vysky 168 cm, aktualnych 65 kg a ciel je 58 kg, mi to takto nastavilo 🤷. Myslis, ze je to blbost?

monillia
3. apr 2024

Úplná blbosť, to bazal máš asi viac

nikha2809
3. apr 2024

Zle ti to nastavilo, lebo si si nezadala režim

lenkinpark
3. apr 2024

no 1194 určite nie je správne a určite dlhodobo nezvládnuteľné. Ten bazal budeš mať určite viac . Najlepšie je si to dať zmerať

gabiso3
3. apr 2024

Neviem aký režim?! Ja som si dala, že chcem schudnúť. Mne to poradila dcéra a od januára som schudla 8kg. A naozaj som nemala ani raz všetky čísla v zelenom.

janai1
3. apr 2024

@gabiso3 a autorka úroveň aktivity v nastaveniach si treba dať

majamat
3. apr 2024

vyvazene to mas fajn.
je dobre to dodrzat, ale ak prijmes viac sacharidov a menej tukov, tak je to ok. len to nerob dlhodobo, lebo tvoje telo potrebuje aj tuky.
pomer v prijme sacharidov a tukov sa neprepocitava na gramy, ale na kalorie, lebo 1g tuku sa rovna asi 2g sacharidov ( nie je to presne )
ide o to ze 1g tuku ma 9kcal a 1g sacharidov iba 4kcal.

co sa tyka vlakniny, tam ti nevznika nijaky pomer s nicim, proste vlakninu potrebujes, ench mas akekolvek zlozenie potravy. vlaknina niekedy moze pridavat kalorie,a le teda neviem ci to aj vyrobcovia zaratavaju,a lebo nie. asi je to mozno aj individualne.

gabiso3
3. apr 2024

@janai1 áno aktivitu tam mam. Ja pohybom spalim aj 500kcal.

majamat
3. apr 2024

skusila som nadstavit malo aktivny rezim s tou vyskou a hmotnostou a vyslo mi ze by sa malo zjest 1359kcal. necelych 1200kcal ja naozaj malo.

autor
3. apr 2024

Dakujem baby za pomoc a uzitocne informacie! Ja ale teda nemam ziadnu aktivitu, resp. cvicit necvicim, maximalne prechadzka vonku s dietatom a behanie doma za dietatom 😅. Co si mam potom nastavit? Vdaka!

majamat
3. apr 2024

ked si das nadstavenie jedalnicka, tam mas rezimy, ja mam nadstaveny stale sedavy, resp malo aktivny.

lenka098123
3. apr 2024

Prezradíš prosím konkrétny jedálniček?

autor
4. apr 2024

@majamat Mozem ta pekne poprosit o zaslanie screenshotu, kde sa to nastavuje? Lebo ja nachadzam iba pri jedalnicku pridanie aktivity a ak tam aj nieco zadam, tak sa mi stale zobrazuje 1194 kcal 😬. Budem ti vdacna

autor
4. apr 2024

@lenka098123 Jasne, mozem poslat dnesny den, i ked zjavne to mam zle nastavene kvoli aktivite a teda cakam na pomoc, co s tym lebo mne to stale taha aj po zadani aktivity rovnaky prijem 🫤 ale ja nejako nehladujem, takze zatial pohoda aj takto 😅.
P.S. Ta vecera je taky strukovinovy salat, vsetko pomiesane a este okorenene, to je vsetko.

majamat
4. apr 2024

ked si otvoris nadstavenia, nechod do vlastnych cielov ( odtial mas foto ), ale musis ist do Nadstavenie jedalnicka.
odfotim ti to, zachvilu to bude, lebo idem cez NB

majamat
4. apr 2024

Takže otvoria si najskôr Môj profil

Potom si vyberieš Nadstavenie jedálnička - 6 riadok

majamat
4. apr 2024

A potom si vyberieš Môj denný vydaj 4 riadok.

Ten si nadstavieb podľa toho akú máš aktivitu.

majamat
4. apr 2024

ja to robim trosku inak ako je bezne odporucane, mam tam nizku aktivitu a ked sa viac hybem, tak si pridavam kalorie, ale to je neico co treba trosku ovladat a ciastocne je v tom aj odhad. navyse tam treba priratavat potom aj gramy na makronutrientoch ( bielkoviny, sacharidy, tuky ). cize ty si vyber podla aktivity.
ten sedavy je fakt pre velmi nizku aktivitu. ak sa hybes s dietatom, urpatujes, chodis na nakup a pod. mozes si dat malo aktivny rezim.
ono v zasade sa to robi potom tak, ze ak sa ti rucicka na vahe nepohne, zmenis si ho na nizsi rezim. ja mam dceru uz velku, niekedy mam dni, ze sa mi fakt nic nechce, hybem sa malo a v zasade je to u mna jedno, lebo odvtedy, co som schudla, akosi sa mi stale neda opat do toho dostat a zjem toho viac, ako som chcela. teraz si dlhsie vahu drzim, trosku kolise, ale teda je vyssie ako by som potrebovala a aj ako som mala pred par rokmi. nastastie je este stale nizsie,a ko som mala tiez este pred par rokmi, pred chudnutim.

autor
4. apr 2024

@majamat Oh ano, uz to mam 🤗! Ja som to hladala asi vsade len tu nie 🤦. Velmi pekne ti dakujem za pomoc aj uzitocne informacie! Pekny den

nikha2809
4. apr 2024

Autorka ale ty si to aj nie dobre zapisujes, nevážis všetko ako vidím, aj napr.tie batatove hranolky z rúry domáce, najlepšie je spraviť to tak že všetko odvážia v surovom stave, aj bataty, olej a pod.a nie vyberať z hotových jedál

majamat
4. apr 2024

ako poviem ti pravdu, neviem preco je to zaradene v jedalnicku, keby neviem, typovala by som, ze tam bude len ohladom prijmu energie, nie o vydji.

majamat
4. apr 2024

a ano, je lepsie to vazit v surovom stave, ked sa to da. nie vzdy sa to da. ale pokial to ide, je to tak lepsie.

zial, niekedy si dam aj nieco nezdrave, napr robene na oleji, co robim pre ostatnyhc, rpipadne co jem v robote. v takom pripade sa to uz tak lahko nahodit neda.
v robote to uplne nejde, doma netusim, kolko oleja mi vypil taky vyprazany syr. nikde som poriadne nenasla, kolko to moze byt. ako viem, ez by sa to vobec nemalo, ale obcas clovek aj zlyha pri diete. teraz ju fakt neporiadne drzim a dari sa mi tak akurat hmotnost udrzat. neviem sa nastartovat. no ked som bokana seba prisnejsia, jedla som tiez obcas aj vyprazany syr, no ubrala som inde, dala som si ho len so zeleninou a pod.

akvi
4. apr 2024

Ja som mala ten "chudnúci" kaloricky príjem presne v tých hodnotách, ako máš ty a pri poctivom dodržiavaní som pol kg pred cieľom aktuálne. Kilá šli krásne dole, zhruba pol kg za cca dva týždne, čiže pekne pomaličky a zdravo. Mne robilo najväčší problém dodržať množstvo bielkovín a neprekrocit sacharidy. Prvé dva týždne som poctivo každé jedno jedlo vazila každú surovinu, dalo to dosť práce, ale potom ďalšie týždne som už aj odhadovala, resp nebola tak striktná a stačilo to, schudla som konečne. Odporúčam robiť tie zapisy poctivo, všetko vážiť, aby si sa naučila. Vlani som sa 1x pokúšala, ale nerobila som to poctivo a výsledok sa nedostavil, teraz som pochopila, že prečo.

autor
4. apr 2024

@nikha2809 Nie vsetko naozaj nemam cas vazit, uvidim, ako sa to pohne pri takomto zadavani, myslim, ze to postaci a ak nie, tak to zmenim.

akvi
4. apr 2024

Práve som to napísala, že to stačiť nemusí, aby si neostala sklamaná, ako ja. Potrebuješ to písať poctivo, skús aspoň najčastejšie jedlá, ktoré ješ, veď sa ti určite niečo opakuje a to si doma odvaz.

autor
4. apr 2024

@majamat Ano to urcite ano, ja ale mastne veci nejem vobec. Ja som jedla vela sacharidov a teda sladkosti 🫣. Ktore aktualne obmedzujem. A teda zalostne malo bielkovin, vzhladom na to, ze nemam rada maso, iba ryby a morske plody...tak som musela zaradit protein, inak by som ciel nikdy nedosiahla. Kedze, tvarohy a pod ma tiez nebavi moc jest 😁.

majamat
4. apr 2024

skus si odvazit, kolko ma napr 1 naberacka ryze a 1PL niecoho a pod. urob si mieru s jednoduchym kuchynskym naradim, ci lyzicami,a by si nemusela riesit vazenie. mna to tiez vcelku obtazuje, lebo niekedy chystam viac porcii a nez vsetko rpirpavim, tak sa nemozem dostat k jedlu.
skus si napr odvazit, kolko zo 100g ryze vznikne po uvareni a pod. vies si to potom nacitat,a j ked ryza moze byt rozne napita tekutinou, co je nevyhoda.