Kalorické tabuľky - zelenina

22. apr 2023

Ahojte, zapisujete si do kalorickych tabuliek aj mnizstvo a druh zeleniny ? niekde som citala ze sa nemusi, ze travenie zeleniny spotrebuje tolko energie ako sa telu z nej doda, ale pytam sa preistotu

s_o_n_i_k_e
22. apr 2023

toto počujem prvý krát, jedine čo ma deficit pri spaľovaní je šalátová uhorka, inač neviem o tom, čo zjem aj spálim. Tu by bolo fájn zistiť ten zdroj, lebo to bude somarina

autor
22. apr 2023

@s_o_n_i_k_e no mam knihu ako som schudol 35kil od m. veseleho, a on nevazi zeleninu, iba ovocie ak tak a zyvsok potravin ano. a potom som toto niedke citala, tak mi to sedelo

autor
22. apr 2023

@s_o_n_i_k_e tak teraz co, nemusim vazit a zapisovat zeleninu ci co radis ? potrebujem kus schudnut kcvoli zdraviu

s_o_n_i_k_e
22. apr 2023

tak ja ked som chudla cez KT tak som vpisovala všetko bez ohľadu na to, či bola zelenina ovocie 🙂 ved ak nebudeš chudnúť skús písať aj zeleninu 🙂 p. Veselého nepoznám, ale netreba mi poznať nikoho len sedliacky rozum, že ak má niečo plusové hodnoty a ja sa celý deň nehýbem neverím, že budem chudnúť, čiže za mňa základom chudnutia je deficit a potom to pôjde, robiť čo človeka baví a pôjde to 🙂 a KT sú super pomoc.

autor
22. apr 2023

@s_o_n_i_k_e super, vdaka za radu 🙂 sice si ma moc nepotesila, lebo je tozdlhave zapisovat salat ak si robim, ale asi budem no. a este sa spytam, ked si robila varene jedla, varila si roe seba azvlast a pre rodinu zvlast, aby si vedela kaloricku hodnotu ? ci ?

janai1
22. apr 2023

Zapisujem všetko okrem korenia

s_o_n_i_k_e
22. apr 2023

no je to zaberak ale človek presne vie čo je a ako je na tom 🙂 prípadne skúsiť bez zeleniny zapisovania ak to nepôjde dole skúsila by som písať aj zeleninu 🙂 a áno ja som varila tak aby som presne vedela čo ide mne do bruška 🙂 ale varila som spoločne, len ja som si vážila a tak varila aby som vedela čo papám 🙂

zero_hero
22. apr 2023

Ja používam na zapisovanie čerstvej zeleniny ako prílohy tu polozku zelenina čerstvá, rajciny, uhorky, ľadový salat. Aj keď mám iné typy zeleniny napr. paprika, kapusta… u mna to funguje. Zvlášť zvyknem zapisovať kukuricu a mrkvu. Keď varím a robím moje jedlo zapisujem presne to, čo dávam do receptu, aj udávam presne množstvo.

nnnuuunnn
22. apr 2023

Ľadový šalát písať nemusíš, ale takú kukuricu, mrkvu by si mohla. Zase nemusíš tu zeleninu písať presne aký druh, môžeš zapísať mix zeleniny a na deň napríklad 500g.

autor
22. apr 2023

@nnnuuunnn kukuricu to mi je jasne, to sa ani nerata ako zelenina. ale mrkva mi neprisla nejak extra kaloricka

autor
22. apr 2023

@zero_hero dakujem, cize csetku zeleninu co za den zjes , tak da smic´x slatau. super, pomohla si mi.

veselo_neveselo
23. apr 2023

Ono to ma logiku, lebo nikto este z jedenia zeleniny nemal nadvahu. Preto aj pri chudnuti vlastne plati, ze zeleniny vlastne mozes jest neodmedzene. Co si treba davat pozor, su vsetky tie ostatne veci, tie vazit a zapisovat.

jankasmejka
14. feb 2024

@nnnuuunnn pozrite do tabuliek, koľko cukrov a sacharidov zapíšu pri 500 g zeleniny mix.....