Kalorické tabuľky - bielkoviny

janetttte
4. júl 2024

Ahojte prosim vas som zaciatocnik s kalorickymi tabulkami chcem sa vas spytat ako splnate bielkovinu tak aby ste nemali vystreleny tuk na 150% nehovorim ze ho mam vzdy cez 100% ale ja asi naozaj jedavam len mastne veci a nemam splnene bielkoviny ze vobec, ked si davam jogurty syry tak tam aj tuk ide hore…su potraviny ktore vam daju viac bielkovin s tym ze tuk nevystreli do nebies? Viete mi poradit nejake vylepsovaky co jest a comu sa vyhnut alebo davat si pozor?

tttbb
4. júl 2024

volaju sa nizkotucne 🙂

nuklia
4. júl 2024

Skus jogurty a hlavne syry s nizsim obsahom tuku...

nuklia
4. júl 2024

Pripadne tu skus dat den vzorovy den, tak budeme vediet konkretnejsie poradit...

thereisabear
4. júl 2024

Skús skyr, olomoucke tvarôžky, grécky jogurt, strukoviny

janetttte
autor
4. júl 2024

@nuklia zacala som vcera ale viem ze som to skusala uz v minulosti a s tymto som sa vzdy trapila tie tuky mi vzdy prekracovali 100%. Napriklad ked si teraz rozkliknem tuky tak to mam z volskeho oka 27g tuku. To davam ako priklad myslela osm si ze vajicka budu dobra volba vcera osm si dala tiez ale uvarene no nechcem kzdy den jest varene vajicka tak hladam co by bola dobra nahrada na splnenie bielkovin (proteinove tycinky prasky nechcem mala som mne to vobec nechuti) Pardon vseko som hodila do kolonky obed je to spolu s ranajkami nastavene mam 1200kcal a po obede ranajkach mam 913 nvm ci to neni vela.

janetttte
autor
4. júl 2024

@janetttte ide mi o to co vam pomohlo mat splnene proteiny aby tuk nebol prekroceny pridavam este tie makra. Urcite si necham poradit.

blondinka95
4. júl 2024

@janetttte zarad mozzarellu light, odtucneny alebo nizkotucny tvaroh, cottage ak ľúbiš, nizkotucne grécke jogurty, kuracie prsia na prirodno

blondinka95
4. júl 2024

@janetttte a keď ti proteín nechuti ako nápoj, tak ho skus zakamuflovat napríklad do ovsenej kase..tam máš dávku 30g proteínu co ti vie pomôcť aspon tie dni, keď ich nevieš splniť inak. Poprípade keď si kúpiš dobru príchuť a vypijes s mliekom tak to máš ako milshake🙂

nuklia
4. júl 2024

@janetttte napriklad vajicka si skus urobit - 3ks bielkov a jedno zltko.. Bielkoviny budes mat viac a menej tukov... Vajicka su fajn, ale su mnohe potraviny s vysokym obsahom bielkovin a malo tukov...

janetttte
autor
4. júl 2024

@blondinka95 urcite vyskusam pozerat po tych light verziach

blondinka95
4. júl 2024

@janetttte niektoré produkty v light verzii nechutia veľmi inak od tej tej klasickej.. ale potrebujeme aj tuky tak pokúšaj a uvidíš ako ti to vyhovuje.. držím palce

falbala132
4. júl 2024

ja zasa light verzie mliecnych vyrobkov neodporucam, su viac spracovane, je tam viacej zahustovadiel a vselijakych pomocnych latok aby to drzalo pokope. na zdravom prirodzenom tuku nie je nic zle. zle su vselijake tie stuzene rastlinne tuky typu Veto, Rama a podobne, tie su priam toxicke.

rozculena
4. júl 2024

1200 kaloriií????? 😲

janetttte
autor
4. júl 2024

@falbala132 viem ze koli tomuto som sa aj ja vyhybala kupovat tie odtucnene produkty ze tym ze je tam menej tuku su tam ine horsie veci…ale nesla som do hlbky preco. Taktiez ramu veto tieto palmariny vobec u mna v chladnicke nenajdes to je umele ja mam doma klasicku kocku masla ale teda aj to je tuk cize si nepomozem ani tym

janetttte
autor
4. júl 2024

@rozculena ano medzi 1200 a 1500 by sa mala zena hybat aby chudla ja som si to nastavila radsej na 1200 ked to aj trosku prekrocim aby som mala rezervu.

nuklia
4. júl 2024

toto nie je uplne presny udaj... Je potrebne, aby si si vypocitala svoju hodnotu. Mozes mat velmi aktivny zivotny styl a hned ti vyskocis 1800.... A 300 kalorii ako rezerva je aj tak velmi vela, to je jedna desiata...

janetttte
autor
4. júl 2024

@nuklia praveze mam sedavy pri dietati skoro vobec sa nehybem (aj na tom pracujem chcem pridat denne rychlu chodzu aspon 45 minut) podla tabuliek na nete mi vysli 1340 co nebolo daleko od 1200 lebo ja ked si aj zapisem nejaky salat nezapisem lyzicu oleja tak to sa mi rychlo vysplha na 1300 cal. Ci blbost? Viem ze si to musim okolo tych 1200 udrzat

missviolet
4. júl 2024

Cottage, mozzarella light, grecky milko jogurt 0% tuku, kuracie, morcacie.... ja mavam 140g bielkovin a bezne tuk na 80%

blondinka95
4. júl 2024

@janetttte až teraz čítam ze to nemáš nastavene priamo na seba. Určite si to nastav v appke nech je to presne k tebe. Možno kalórie aj ostanú ale zmenia sa makra. Napríklad bielkoviny sa rátajú ku kg váhy, pravdepodobne sa ti zvýši koľko g máš prijať denne

missviolet
4. júl 2024

@janetttte ach, tieto vypocty pre zeny... som zena a chudnem na 1700-1800 kaloriach. Jednak zavisi od vysky, jednak od podielu svalovej hmoty, jednak od zivotneho stylu

janetttte
autor
4. júl 2024

@missviolet wau posles mi fotku tvojho jedalnica nech sa inspirujem dakujem moc 🙂

majamat
4. júl 2024

jedina potravina s vysokym obsahom bielkovin a takme bez tuku a sacharidov je kuracie maso. malo sacharidov a minimum tuku ma aj biely grecky jogurt, ci skyt a pod. pozor, jogurt grecekeho typu uz moze mat viac tukov. klasicky Milko je fajn. aj nizkotucny tvaroh je ok.
a teda aj dalsie mliecne produkt treba vyberat podla mnozstva tuku.

s nizssim obsahom tukov potraviny - Kleopatra, Leerdamer light, Karicka Light, olomoucke syrecky, tiez niektore ryby ( treba vzdy kontrolovat zlozenie )

strukoviny maju vela bielkovin, vlakniny, minimum tukov, ale maju viac sacharidov.

janetttte
autor
4. júl 2024

@blondinka95 no toto mi nenapadlo..je pravda ze som sa davno hrala s touto aplikaciou a odvtedy som to asi 3x vymazala a zas nainstalovala ale nepamatam si ci som si to sama podla seba nastavila tuky cukry bielkoviny idem si to pozriet.

nuklia
4. júl 2024

@janetttte je tu skupinka kaloricke tabulky a tam ti zeny presne poradia co a ako nastavit.. Ale urcite by som toto v prvom rade vyriesila. Lebo nakoniec sa mozno uplne zbytocne stresujes tymi tukmi a pod...

blondinka95
4. júl 2024

@janetttte aby si mala nastavenú správnu váhu, výšku, vek, a svoj cieľ chudnutia. Potom už chod podľa toho ako ti vyrata

majkadu92
4. júl 2024

1800kcal a chudnem, ono to chce čas sa naučiť čo má bielkoviny a málo tukov ..treba si aj správne nastaviť tabuľky

monillia
4. júl 2024

@janetttte tvoj bazal je určite viac ako 1200 kcal,prečo sa dobrovoľne dávaš na brutalnu hladovku. Neviem odkial je to info čo si dala,ale je to úplná blbosť. Už vyššie spomenuté tvoj príjem závisí od tvojej aktuálnej váhy, výšky, veku.Chudnut sa má začať na maximálne možných kcal,keď budeš stagnovat až máš z čoho prípadne znižovať . Pri tvojom prijme (pod bazal) telo možno nejske kg pustí, ale potom to bude stáť, lebo sa vystresuje a nebudeš chudnut už vôbec nic

majus2323
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majus2323
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michaela567y
4. júl 2024

Ahoj, zarad šunku aspoň 90%, kuracie mäso, kúp si protein, grécke jogurty sú uzasne a majú 0% tuku..