Chudnutie po pôrode

12alenka12
5. feb 2024

Ahojte dievčatá 😊 chcem sa opytať ako vam to slo s chudnutím po pôrode ? Mam doma 3 mesačne bábätko a okrem toho čo som zhodila pri pôrode nič viac dole nejde . Nekojim a obmedzila som sa v strave pohyb mam a stale nič . Viete mi poradiť ?

saxana000
5. feb 2024

Raz mi jedna mudra zena povedala ze ako dlho sa kila na tehotnu lepia tak isto dlho trva kym sa odlepia.prve tri mesiace tehotenstva nepriberas.rovnako prve tri mesiace po porode nemusis nic schudnut..ked nabehnes na normalny rezim rozumej spanok strava pravidelnost aj kila.pojdu dole netrap sa.vsetko ma svoj cas.uzivaj si babetko a bud v pohode

12alenka12
autor
5. feb 2024

@saxana000 ďakujem len viem ako my všetci vraveli to pojde dole rychlo a tieto veci … tak som bola na to pripravená a teraz vobec som stoho v šoku

avakona
5. feb 2024

@12alenka12 tak to nie je univerzálnou pravdou ktorá platí pre všetky ženy. A vo vseobecnosti kojenie robí dosť veľa. Ja som 5m po porode a som -4kg pod svojou pred otehotnenim. A tiež nič extra nerobím, len kojim. Proste každé telo je iné

simona1306
5. feb 2024

mne to teda rychlo neslo, ja som zacala fakt chudnut az po roku od porodu .... neviem cim to bolo, ten prvy rok som mala dostatok pohybu , upravenu stravu, v ramci moznosti kedze som dojcila ale nepomahalo nic... Ako dcerka zacala chodit, a behala som za nou cely den , tak az vtedy to islo dole ... skus to nehrotit, nechaj tomu cas, hlavne bud v pohode a kila casom pojdu dole ... teraz som od porodu dva roky a mam dole 15kg a som na nizsej vahe ako pred tehotenstvom

asdfka
5. feb 2024

@avakona och zavidim, ja kojim uz 10m, a kila dole nejdu nech robim co robim 🤣 7kg som schudla porodom a mam este 7navyse ako som mala pred otehotnenim 🥲.

enoula
5. feb 2024

Toto je velmi individuálne... Kym sa telo da dokopy, hormony ukludnia... niekto chudne, iný pribera ak bez zmeny nejakej. Daj este tomu cas a hlavne nehladuj

avakona
5. feb 2024

@asdfka ďakujem 😃 ale je to všetko individuálne, ja som ani veľa nepribrala pocas tehotenstva a vždy som mala rýchly metabolizmus 🤷‍♀️

asdfka
5. feb 2024

@avakona no ja som mala pred 48kg, ani za svateho som nevedela pribrat, a pritom som jedla ako kyselina, davali mi na pribratie nutridrinky 🤣 a teraz to nejde dole 🥲 ale hovoria ze ked prestanem kojit to pojde dole, uz sa neviem dockat toho dna 😄

evka_21
5. feb 2024

@12alenka12 chyba je to, že si sa obmedzila v strave... Treba začať papať poriadne nie len obmedziť sladké apod.,pravidelne počas dňa v malých dávkach (áno pri malom baby je niekedy umenie sa najesť, poznám to) a snažiť sa jesť posledné jedlo min. 2h pred spaním... Pretože strava tvorí 80% úspechu v chudnutí ;) pohyb je len doplnok na formovanie svalovej hmoty... Dôležitý je pitný režim a aj spánok 😂 čo je zase pri malom nonsens... Postupne to pôjde len to chce pevnú vôľu, nastaviť si režim a pomaličky makať.
telo sa 9 mesiacov menilo 🙈 tak nemôžeš chcieť za tri mesiace schudnúť na pôvodnú váhu 🙂

zuzi0911
5. feb 2024

Ja priberám. Som 10 m po porode .Aši si pôjdem štítnu dat pozrieť 😅