Chcem schudnúť, ale nedarí sa

16. dec 2022

Začnem tým, že nechcem sa pridávať do žiadnych skupín, chcem radu len tu, od tých, čo vedia a majú skúsenosť, či už z vlastnej skúsenosti, alebo pracujú v odvetví s výživou, diétami atď.
Necvicim, stiahla som si kalorické tabuľky, všetko mám nastavené správne. Aj prvý mesiac sa mi darilo schudnúť, až som nadobudla sebavedomie a videla som, že to ide. Lenže po mesiaci sa to zastavilo a nejak neviem pohnúť kilami. Problémom je, že vždy som jedla malo, nikdy nie pravidelne. Ráno musím mať kávu, zvykla som si na umelý cukor a nízkotučné mlieko do kávy. Čo je ok. Potom jem až na obed, pri deťoch ani neviem kedy, je aj jedna hodina, urobím si jesť podľa plánu, ale predtým som mala naplánovanú aj desiatu, čo som samozrejme vynechala. Už nedokážem doplniť tabuľky, aby som mala celkový príjem. A tak keď týždeň nemám plný príjem, o týždeň sa snažím jesť zase podľa tabuľky a kilá idú hore.
Prosím, poraďte, ako sa nastaviť na to, aby som som dodržala kalórie a nepriberala ale chudla. 😭 Veď to nie je normálne, že za mesiac som schudla 4 kg a za dva mesiace som to pribrala naspäť.

trgypadl
16. dec 2022

Zial tieto Tvoje výkyvy nie su dobre a je jasné, ze budes naberat... Tyzden podla KT dodrzujes kalorie a dalsi zas vynechavas jedlo, telo je zmätene...dolezita je pravidelnost a naozaj zjest mnozstvo kalorii, ktore potrebujes, inak budes stale v zacarovanom kruhu

dame2
16. dec 2022

A nedá sa ti napríklad nachystať si jedlo večer na ďalší deň? Alebo rovno na dva dni dopredu, proste je nachystané a zje sa to, najviac času zaberá príprava. Ja som na KT necelé 2 mesiace, takže nie som žiadny odborník, tiež mám malé dieťatko, takže si viem predstaviť, že to je náročné popri deťoch. Zatiaľ mám 9kg dole (ale začínam z vyššej váhy, takže to asi ide rýchlejšie zo začiatku). A ja sa teda snažím nachystať si aspoň obed a večeru na dva dni vopred. Po ruke mám vždy aj niečo, čo sa dá narýchlo spraviť, napr. nízkotučný hermelin, keď zrovna nemám nachystané jedlo vopred a nestíham, ugrilujem na panvici a je o jedlo postarané.

banalu
16. dec 2022

Mne k pravidelnosti pomaha planovat a jest to iste, ked si kupis 7 jogurtov a 7 bananov, das si na desiatu vzdy banan a na olovrant vzdy jogurt. Na ranajky ovsenu kasu napr. A na veceru proteinovy chlebik so sunkou a syrom + zelenina
Velmi si tym ulahcis zivot a aj pravidelne stravovanie.

hipuska
16. dec 2022

Treba si naozaj začať chystať a krabickovat a mať nachystané. Mať alternatívy, ktoré vytiahnes z mrazničky. Ja mám napr.vzdy mrazenú zeleninu. Hodím ju na olivový olej a k tomu vajce, syr. To mám vzdy ako záchranu. Nastúpila som do roboty, takže olovrant si chystam do auta. A jem cestou z práce alebo ešte na parkovisku zjem v aute. Lebo viem, že keď prídem domov a deti sa na mňa vrhnú, tak konečná.

maria200981
16. dec 2022

ja som schudla minuleho roku 8 kg cielene
- v hlave treba si to ulozit a nastavit sa na rezim . Necvicila som , neriesila tabulky kalorie a i tak som schudla… Rano som si davala musli s jogurtom alebo mliekom jednu misticku , na obed som jedla vsetko co som mala navarene ( vyvarovala som sa vyprazanemu a pecivu) okrem toho som jedla vsetko co som varila detom ale na tanier som si nalozila primeranu porciu a nedojedala som za detmi, ziadne sladke ani do kavy ani sladkosti - telo si postupne zvyklo a nemala som ani na sladke chut - trebalo len prve tyzdne vyrzat a na veceru som si urobila vzdy nejaky zeleninovy salat - stale som urobila viac aj na 2 dni ak na mna prisla chut jedla som vecer salaty do sytosti… nekontrolovala som sa vo vahe kazdy den ci tyzden neriesila som nekontrolovala
mozno sa i rucka pohybovala raz hore raz dole ale nevidela som to… v rezime som pokracovala zvykla si a prislo mi to uz take automaticke nic tazke … pila som vela vody nakoniec som ozaj schudla 8 kg

autor
16. dec 2022

Ja mám všetko naplánované, aj v chladničke nakúpené, viem, čo mám jesť, aj si to nachystám, lenže jedno reve, druhé posrate, potom sú hladné, potom vonku, pratat, hrať sa. A ja sa zabudnem a už je obed. A zase neskoro večer už nechcem dobiehať zameškané, s plným žalúdkom ísť spať. Napríklad aj včera, vstala som o pol šiestej, urobila som si kávu. Deťom jesť, prezliecť, už robili bordel, tak dávať pozor na nich atď. Potom chceli ísť von, vrátili sme sa pred dvanástou, zohriala som im jesť, dala ich spať a vtedy som sa najedla ja. Pritom som mala na tanieri vajíčka so zeleninou, no zjedli deti, lebo ja by som potom nedala obed.
To bolo okolo 250kcal. Potom som zjedla obed...olovrant som si nakrájala ovocie, chcela som jogurt k tomu, no prišla návšteva, tak som to odložila, že zjem neskôr. O 18tej sme už večerali a po 19tej nejem.
🙄
Dnes som si dala kávu, vajíčkovú omeletu so všetkým možným, obed budem mať cestoviny s tuniakom a paradajkami, olovrant jogurt s banánom a chia, večer prsia so zeleninou. Keď to dám všetko 🙄 ja mám plány, aj všetko naváženē, len to nezjem veľakrát a potom mám veľký deficit a zvyklo si na to telo.
Myslíte, že keď mám napríklad 1500 kcal, zjedla som 1200kcal a teraz prejdem naspäť na 1500...tak schudnem? Či už mám jesť tých 1200?

luccija
16. dec 2022

najhoršie je nenajest sa ráno.Ak budeš dodržiavať pravidelnosť pôjde to každé nejedenie váhu stopne, alebo zvýši.Normalne jesť ako kojenec pravidelne..jesť pri deťoch naložiť aj sebe, alebo vstať o 10 min skôr..vidíš, že to ide len treba doslednost

petak123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
16. dec 2022

@petak123 veď som v riadnom deficite. A píšem, že necvicim. Zapisujem aj čistú vodu, všetko

petak123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cervenaruza123
16. dec 2022

No mna by hlavne zaujimalo z akej vahy chudnes a na aku. Lebo je rozdiel ked mas pri priemernej vyske 120kg, to by z teba malo letiet dole jak nic pri podobnej strave. A je rozdiel ked mas 60kg a chces mat 55kg, tie posledne kila k idealnej hmotnosti idu vacsinou velmi tazko dole. Druha vec, podla vypoctov aku by si mala mat idealnu hmotnost? Ak napriklad nemas ani nadvahu, ale sa ti zda, ze mas na sebe tuk a preto chces schudnut na hmotnost mozno az podvahy, tak to tiez ide tazko a aj tak ten tuk a neforemnost tela vyriesi cvicenie a nie chudnutie kilogramov. Tam je velmi vela malickosti, ktore ovplyvnuju chudnutie, lebo tak by som to povedala, pokial sa neprezieras kazdy den kopou sladkosti a nepijes na litre sladene vody, tak treba prist na to, kde je problem. Kto je privela, tak jednoduco zacne jest zdravsie a menej a chudne lahko, az sa divi. Lenze napriklad ja som chudnut zacala az ked som zacala aj dostatocne v noci spavat. Vtedy sa to viac rozbehlo. Co pri detoch je zase casto nemozne zial a teda ide hmotnost dole tazko. Niekto ma zle zlozenie stravy. Niekto sa snazi schudnut menej ako by vazit mal, tak to ide tazko. Niekto ma nepravidelnu stravu. Niekto ma privela tuku a malo svalov, aj ked je naoko stihly. A svaly aj lepsie vyzeraju, aj viac energie spotrebuju ako tuk, cize opat so svalmi sa lahsie chudne ako s tukom. Cize cvicenie ulahcuje dost vyrazne chudnutie. Plus mozu byt zdravotne problemy niekedy, ci s travenim, ci so stitnou zlazou, ktore moze stazovat chudnutie.

petak123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
16. dec 2022

@petak123 viem že čistá voda nemá kalórie, píšem, že píšem každú vec, čo vypijem, čo dám do úst.

autor
16. dec 2022

@cervenaruza123 mala by som mať pri svojej výške o 10kg menej. Ako som písala, schudla som 4 kg za mesiac, no za dva mesiace som ich nabrala naspäť.

zuzinka888
16. dec 2022

Velky deficit je niekedy viac na skodu. Ved to vidis na sebe. Vydrzis takyto deficit drzat stale do konca zivota? Ako nahle skoncis zacnes priberat. Deficit docielis cvicenim = mozes viac jest. By si neverila kolko a co mozu jest ludia ak cvicia a predsa chudnu. Preco sa cviceniu tak branis?? Na y tube je milion videii. Od zumby cez tabatu, aeribik. Ja som zacala s detmi podskakovat na videa od Jarosa a tie angl. pesnicky a ver, ze som sa zapotila. Staci si kupit gumo expander. Deti si zvykli a ja som potom presla na videa " pre dospelych"( myslim cvicenie) staci 20- 30 minut. Fakt nebran sa tomu. Lebo ides hlavou proti muru.🤗

autor
16. dec 2022

@zuzinka888 ja som bola stále v pohybe, bicykel, zumba, jumping. No pri deťoch ja nejak nemám náladu. Som nervózna z nich, že len upratujem, nemám čas ani jesť, nie to ešte cvičiť. Chodíme vonku, aj dve tri hodiny, skacem s nimi na pesničky, aj sa naháňame atď, ale ja potrebujem ako motiváciu k cvičeniu kolektív, nie sama doma.

zuzinka888
16. dec 2022

Tak preco sa nechces potom pridat do nejakej skupiny?

autor
16. dec 2022

@zuzinka888 som v skupine, ale žiadna konkrétna rada, len že treba písať a zapisovať a vážiť. Ale nikde nikto sa nevyjadrí, čo sa stane keď mám veľa tukov, málo bielkovín, a striedanie týždňov s deficitom a potom zaplnenou tabuľkou. A dokonca som písala aj výživovými poradcom, len som chcela taký týždenný jedálniček, čo jesť pri 1300-1500kcal, tak mi napísali že musí byť vyvážené 😃 ja viem. Ale nikdy sa mi nepodarí pri tak malom príjme vyplniť všetky kolieska na zeleno, a už vôbec nie, keď vynechám nejaké jedlo.
Nebudem jesť proteínové tyčinky, lebo to z dlhodobého hľadiska neviem udržať, ani mi to nechutí. Nejem pečivo, čo mi na to napísali, že by som mala jesť. Keď mi raz nerobí dobre, tak to nebudem jesť.
Jem ryby, kuracie mäso, údeného lososa, syry, tvaroh, šunku, banány, začala som jesť aj jablká, čo som nevedela im prísť na chuť. Kávu si robím s nízkotučným mliekom, guinou, kuskus, bulgur, červenú šošovicu, baby špenát, rôzne nátierky light. Len neviem zostaviť jedálniček, aby ma to bavilo, aby som sa vedela tešiť na druhý deň, že sa aj najem. Ja si plánujem, ale nemám chuť jesť, lebo viem, že obed bude napríklad dosť sýty pre mňa a to sa uspokojím. Pre mňa nemá zmysel jesť 5x denne, ale ani zase obed zjesť do popuku, preto som chcela nejaký jedálniček. Kto sa tým zaoberá. Nie zaplatené a bez efektu. Mám nejaké knižky s jedlami, ale nikde nie je celý deň, ...a keď, tak s tými ketomix, Herbalife.

zuzinka888
16. dec 2022

Takto. Ja som si davno dala robit jedalnicek mam 168/72 a 38 vtedy. Vyratalu mi to na cca 1700 kcal. Kupila som si Molnarovu knihu tiez je tam vzorec a tiez mi vyslo 1780 klac. Pekne som schudla pomaly asi 5 kg ( zda sa to malo) ale centimetre a postava - viditelna zmena. Tazke tvojich 1200 mi pride brutalne malo - ked mas deti.... vzdy bolo prizvukovane hlavne dodrzat bielkoviny a tuky ak vystrelili - ubrat sacharidy. Lebo nie vzdy som si dokazala dodrzat jedalnicek. V chladnicke rychle bielkovinove jedla mat vzdy po ruke. Npr. Grecky jogurt, cotage tvaroh mrazene banany, uvarene vajicko. A rychlu prilohu npr. Kus- kus. Momentalne mam 10 kg viac -som po porode- kojim. - (ale to je len vyhovorka aby skm mohla čapkat o pol noci- ved kvalirne mlieko🤦‍♀️). Kojenie pomaly ukoncujem prejem sa sviatkami a zacinam chudnut. Ci ti robi najvacsi problem naplnit napis. Poslem / vymenim vzorovy deň🤗

hipuska
16. dec 2022

@zuzinka888 inak, aj mne KT vyrátali 1200, Molnár skoro 1700

autor
16. dec 2022

@zuzinka888 veď aj ja som schudla aj som bola najedena, aj dobre som sa cítila, ale po mesiaci ja neviem, nejaký blok, či čo, proste som už nedokázala jesť všetko čo som si naplánovala. A teraz keď som zase začala, idú kilá hore, toho sa bojím. Že si moje telo zvyklo na deficit a to poriadny a teraz podľa váhy a všetkých výpočtov keby som mala jesť podľa tabuľky, idú hore kilá.
A na toto mi tiež nikto neodpovie, čo sa stane, keď som prijímala pod deficit a teraz prejdem na riadne stravovanie podľa kt a plným príjmom, či budem priberať, alebo napríklad sa mi zastaví váha a pôjde postupne dole. Alebo už musím jesť o tie kcal menej.

autor
16. dec 2022

@zuzinka888 ale zase ja necvicim. To je asi tiež rozdiel, aký máš režim.

zuzinka888
16. dec 2022

Ak si bola priliz nizko a tezaz mas viac logicky priberas. Ty si musis najst udrzovacie kalorie to su tie pri ktorych ani nechudnes ani nepriberas a od tohto cisla sa potom musis odrazit. Toto co sa ti teraz deje je jo jo efekt. Asi si bola moc nizko preto si " vela" schudla.4 kg je moc ak nemas 120 kg.tvoj telo nevie kedy pride opst takato dieta a tak sa snazi co najviac naberat. Potrebujes tu udrzovaciu dietu aspon mesiac- nepriberas - nechudnes. Telo sa " ukludni nebude v strese ".potom mierne znizit.

autor
16. dec 2022

@zuzinka888 no skúsim to takto. Ďakujem.
@petak123 prosím ťa, ako sa pripravujú tie shirataki cestoviny? Sušené, nie v náleve. Ja som raz mala asi ryžové tuším, to vyzeralo ako tie, ale v polievke boli ako ani neviem opísať, proste ako keby som papier jedla.

zuzinka888
16. dec 2022

Skus si pozriet videa od Katy Blazcikova- je to ceska fitneska- mala tak nizky prijem ze stratila menstruaciu ked bola v sutaznej forme. Aby sa dala dokopy pribrala mozno 15 kg. Potom opat schudla a rozhodla sa znovu sutazit...... Pekne tam hovori dava recepty na sladke kolaciky a hovori aj o reverznej diete- ako z toho von ked bol prijem priliz nizky a pribera sa aj zo vzduchu. Hladaj videa z pred 2 rokov - teraz ma babo a videa su o babatku a ako sa jej obratili priority. Alebo potom Anshule- tiez ceska schudla sama cca 40 kg. Ale tiez starsie videa. Teraz je to sama spolupraca- bytove doplnky, stahovanie....tiez ma super recepty . Ja by som skusila strednu cestu cca 1500 kcal na mesiac a cakala co to spravy. Ak by to slo ndjzk mic hore - dala by som potyb ale stale drzala tych 1500. Tak ci tak budem ti drzat paľuchy.🤗

autor
16. dec 2022

@zuzinka888 ďakujem

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
16. dec 2022

@elizabet173 ako ja sa nebyhovaram, len píšem, že veľakrát robím niečo iné a nemyslím na jedlo, a zabudnem jesť. A nechcem doháňať kcal tým, že budem vkuse jesť od obeda do večera. Alebo že si dám pečenú klobásu, nech mám kcal.
A áno, vstávajú pred šiestou.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
16. dec 2022

@elizabet173 1r a 2,5r 🙄