Ako schudnúť raz a navždy?

11. feb 2024

Co vam pomohlo schudnut? Resp.co vas nakoplo?
Mne je luto,ze najlepsie roky stravim ako tucna zena a ze som neschopna s tym da o robit. :(

viestta
11. feb 2024

Nelutuj sa a zacni s tym nieco robit

autor
11. feb 2024

@viestta rada by som, ale ja sa asi neviem kontrolovat alebo co.

alex49
11. feb 2024

Hlavne nechci zo dňa na deň vyzerať ako modelka. Postupne meň jedálniček a pridávaj pohyb a pôjde to.

janica_
11. feb 2024

Najviac som schudla, ked som navstevovala Naturhouse, celkovo 23 kil, ale najdolezitejsie podla mna bolo, ze som si varila sama a jedla zdravo, co znamenalo veeela zeleniny, aj dva kusy ovocia denne, malinka priloha a na ranajky nejaky ten suchar, hladna som nebola.

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
11. feb 2024

Ale kym sa nezacnes kontrolovat, nic sa nezmeni. Chudnut sa zacina v hlave, na tanieri sa len pokracuje

00dominika00
11. feb 2024

Mne dosť pomohlo jesť iba jedenkrát denne. Počas jednej hodiny si si mohla dať hocičo, pokiaľ si vládala. A do toho 3x do týždňa fitko. 🙂

mabenn
11. feb 2024

tu mas web, mozes studovat pre zaciatok: https://www.chudnutie-ako.sk/ako-schudnut ale odpoved je: udrziavat zdravy zivotny styl na schudnutie natrvalo

jamimo
11. feb 2024

najskôr by si si mala určiť priority, prečo byť štíhla= zdravie, možno menej komplikácii v starobe, stav pohybového aparátu, pozitívny vplyv na psychiku, štýl obliekania, viac vitality, nové kontakty a známosti (fitko, klub turistov...) Nešpekulovať, chce to pravidelnosť a pevnú vôľu. Proste si vedieť sama sebe rozkázať. Vedieť sa orientovať v kalóriách. Napríklad ak budeš vedieť, že nejaká sladkosť má 500 kalórií, a trvalo by ti viac ako hodinu, aby si vybehala len tú sladkosť, hneď ťa chuť prejde.
Moja kamarátka schudla po pôrode "len" 10kg za rok, lebo kojila, len tým, že šlapala na stacionárnom bicykli hodinu denne, minimalizovala sladké a vyprážané 🤷‍♀️ Ale 👆 pravidelnosť!
Držím palce💪

autor
11. feb 2024

@00dominika00 keby som jedla 1x denne tak by sa mi to urcite vratilo vsetko aj dvojnasobne, toto nie :(

dzulli1980
11. feb 2024

Žiadny zázračný liek neexistuje ... ja som si dala cieľ za 6 mesiacov schudnúť 5 kíl ... jem normálne, kúsok zmenšujem porcie, postupne jedávam menej pečiva ... a ide to, žalúdok sa prispôsobuje, organizmus už nemá taký "vlčí hlad" ... raz do týždňa si doprajem, čo chcem ... musíš ísť na to postupne a pomaly ... lebo všetky tieto rýchle diéty sa Ti dvojnásobne vypomstia.

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luckabj82
11. feb 2024

@janica_ čo si ešte jedla? ,tak jeden deň napr.

00dominika00
11. feb 2024

Treba si to udržať. Pokiaľ budeš jesť raz denne a nebudeš to porušovať, nemá sa čo vrátiť. 🙂

autor
11. feb 2024

@00dominika00 verim,ze na schudnutie to je istp fajn, ale pre mna to nie je dlhodobo udrzatelne jest 1x denne a podla mna to nie je ani zdrave. Ale dakujem ,ze si sa podelila so skusenostou 🙂

autor
11. feb 2024

@chodec15 1. Motivacia je tazka, poviem si,ze nwchcem, vzapati to porusim.
2.segedin nerobim, nevyprazam, nerobim zaprazky. Moj problem je sladke..

autor
11. feb 2024

@chodec15 3. Tak som to robievala aj som schudla asi 7kg alw odkedy dieta nechce sefiet v kociku, neurobim taky okruh ako kedysi a aj ked sme vonku 2h, len sa tak motame.
4.ano, to viem, kupila som,dakujem 🙂
5. Ak mam energiu,dobry napad
6. No,musim vylucit sladke,aby bol deficit..

autor
11. feb 2024

@dzulli1980 a kolko si uz schudla? No ten vlci hlad je naprd. Jem a neviem aa zasytit.

autor
11. feb 2024

@jamimo ja si to nahodim do KT a aj tak ma chut neprejde :/ kamosku mas skvelu, klobuk dole,zevto dala. Vo vsetkych dalsich bodoch s tebou suhlasim

autor
11. feb 2024

@mabenn dakujem, tento web uz poznam ,mam precitane, len ja sa nakopnem nejaku dobu a potom to ide dole votou, vacsinou kvoli chorobam

autor
11. feb 2024

@viestta suhlasim.

autor
11. feb 2024

@janica_ idem to pphladat 🙂 ja si tiez varim sama, tak to by nebol problem

autor
11. feb 2024

@alex49 nechcem, aj ked som taka kedysi bola a kvoli vlastnej blbosti uz nie som.😰

janulka1802
11. feb 2024

@00dominika00 prosím Ťa, neraď autorke takéto návody. Toto nemá so zdravým chudnutím nič spoločné!!!

amelia89
11. feb 2024

Ja som zacala v januari (po 2 detoch + 10kg- to je moj ciel dat dole). Pisala som si kaloricke tabulky aby som vedela kedy som v deficite a zacala som cvicit HITko doma. Nehladujem vobec, nutricne hodnotne jedla, s rozumom si davam aj sladke lebo ja to potrebujem na psychicku pohodu (dam si zmrzku, aj kolace robim- mam milion profilov na instaci a tam je tolko inspiracie ze az, trochu menej cukru,viac bielkovin, atd). Zatial mam dole 3.5 kg 🙌🏻 A hlavne- uplne som spokojna,nedrziam ziadne debilne diety len rozmyslam trochu pocas toho dna ako si to rozlozim aby som bola syta a nemala stale chut na debiliny. Toto je podla mna jedina cesta - zit to a nie odratavat dni kedy to skonci….
Moja motivacia je ze som este mlada zena a chcem sa citit dobre,nechcem nosit oversized veci aby mi nebolo vidno brucho, chcem mat normalne telo, ked pojdeme s detmi do bazena tak si chcem vyzliect plavky a citit sa normalne. Nepotrebujem byt vysekana fitnesačka len proste byt zdrava zena s normalnou peknou postavou. a v zdravom tele = zdrava mysel.

00dominika00
11. feb 2024

@janulka1802 zdravé chudnutie nefunguje... Ale ok. Nech chudne zdravo. Viem ako to dopadne. 🙂

autor
11. feb 2024

@amelia89 pekbe si to zhrnula a napisala. Uplne s tebou suhlasim a som na tom total ako ty. Co sa tyka poctu deti aj nabratych kg. Napises ni,co si tak varis?resp. Co ti chuti? Ja nemam ani instac ani FB.

autor
11. feb 2024

@janulka1802 toto ja nechcem robit. Urobila som to asi 10r dozadu. Paradne som schudla. Ale ked som zacala jest 3x denne pribrala som okolo 10-12kg do roka. Jojo efekt ako vysity.

amelia89
11. feb 2024

Ak ti mozem poradit,ten instagram si sprav (kludne si vymysli email,meno, nikdy tam nic nemusis pridat)- ja tam chodim na inspriaciu, tam mas tolko rychlych receptov, tolko info k tomu, proste zadarmo sa dostanes k tomu a strasne rychlo (kludne ti poslem potom profily). Ja mam rada instagram aj na info od pediatrov resp inych lekarov,je to vzdy prehladne spracovane.
Co si varim a co mi chuti: proste vsetko 😅🫣 Ked mame vec ktora viem ze napr je kaloricky uz cez moj limit tak si naberem len mensiu porciu, ale nebudem si robit ine jedlo kvoli tomu. Dam si napr dneska - kuracie maso s cicerom a kokosovym mliekom a ryzou - dala som si menej ryze a viac masa.
Na ranajky mavam: ovsene kase, jogurt+ovocie+orechove maslo, chleba s avokdom/vajicko na makko, s lucinou/ k tomu ovocie.. atď.
Na obed mavam to co vsetci doma, ale ako si aj ty pisala ja doma nevyprazam nerobim zasmazky, proste normalne jedlo maso, zemiaky,cestoviny, ryby, potom mam olovrant- vacsinou nieco sladke (jogurt s ovocim, muffiny, nejaky kolac co spravim, atd atd) a veceru uz zase nejake teple jedlo co varim (obcas salat ale nie ze salat a nic ale poridny salat, s tuniakom, k tomu halloumi, vajicko, vela zeleniny) atď atď atď 😄 a vecer este zase nejaku sladkost- bud nanuk napr jarka ta ma len okolo 120kcal 😂😂😂 alebo popcorn, ovocie a kusok čoko a tak ….

dejka77
11. feb 2024

Mozes skusit prerusovany post. To znamena, ze jes len pocas 8.hodin, 16 hodin si bez jedla.