Ako držať diétu?

patuska00
23. nov 2022

Ahojte ženy niekedy sed sa zamyslieť hlavne na seba ako vyzeram mám obrovske.velke brucho a to my vadí meriam158 váha je 90kg to je dosť pre mňa neviem ako začať s tou diétou hlavne som závislá na sladké po hlavne jedlo musím si dať niečo sladké ale neviem prečo to sú asi hormóny pred 2rokmi som vyzerala tak ako teraz začala som diétou a cvicenim schudla som 18kg a teraz zas a ani neviem ako začať s tou diétou ako keby som zabudla 😔

katkaseiner
23. nov 2022

@patuska00 som na tom takmer identicky az na to ze mam vysku 178cm ale teda ta vaha je aj pri tej vyske dost vela...
Hlavne sa snaz jest mensie porcie a pravidelne - cca kazde 3 hodiny. Nemusis vylucit sladke, ale hlavne ho zarad radsej rano ako vecer. Plus cvicenie. Ja som v tom cviceni strasny lajdak. Viem ako sa po nom citim dobre, ale donutit sa... konecna...
pred 2 rokmi som dala dole 7 kg prave pravidelnym jedenim a pravidelnym cvicenim.... ale uz je to davno naspat... to proste nemozes brat ako dietu ale zmenu zivotneho stylu pri ktorom vydrzis..

veronikaszabova
23. nov 2022

@patuska00
"Ako drzat dietu?"
No nijako. Nedrz dietu, ale zmen zivotny styl - viacej pohybu, zdravsie jedla. Dieta nie je dlhodobo udrzatelna.

patuska00
autor
23. nov 2022

@katkaseiner 🥲ja nem stále menšie porcie ale stále niečo hlavne na obed si dám niekedy aj chlieb a stále niečo jem to asi som lakomec a neviem sa stoho odstrániť že dosť niekedy som so nervózna a pustím sa do jedla a potom som spokojna.
.

patuska00
autor
23. nov 2022

@veronikaszabova achh ten pohyb nerada cvičím no neviem prečo.

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marci77
23. nov 2022

@patuska00
alebo potom delena strava, ze si date napr. maso alebo napr. camembert ale bez prilohy, iba so zeleninou
a taketo jedla zaradit do jedalnicka

pripadne na obed si dat normalnu porciu a na veceru polovicnu porciu toho isteho, co ste mali na obed .....potom to metabolizmus rychlejsie spracuje

patuska00
autor
23. nov 2022

@marci77 ďakujem.skusim tak

patuska00
autor
23. nov 2022

To je všetko tá psychika mám veľa starosti deti nemáme stále myslím na bábo a bývame v novom dome a máme veľa starosti a ani čas nemám na seba to asi preto som taká lenivá to.zato si dám hocičo

tosomja
23. nov 2022

@patuska00 stiahni si kalorické tabuľky a znac si všetko čo zjes, uvidíš koľko toho prijmeš jedným keksikom, keď si dáš najprv obed a hneď na to keksík. Jasné, že to nikdy nespalis.
Ja som za necelý mesiac schudla 5kg len tým, že sa držím kalorickej tabuľky. A jem aj sladké.

patuska00
autor
23. nov 2022

@tosomja ďakujem stiahnem si

tosomja
23. nov 2022

@patuska00 to su len výhovorky. Že nemáš kedy chudnúť a si pažravá.

patuska00
autor
23. nov 2022

@tosomja to niesu.vyhovorky to je pravda keby si ma videla nie že nemám ale som lenivá a som pazrava nemám čas máme obchod v dome tak preto som taká ale aj predtým som bola taka každý človek ti stále hovorí že som prišla a priblala a ko sa cítim dosť smutné eviem ako začať neviem si povedať dosť a dosť

veltraud
23. nov 2022

nedrz dietu, nerob to svojmu telu...zacni jest VYVAZENE. tvoje telo aktualne nevie, co od teba ocakavat. a kazde telo je ine. niekomu vyhovuje jest 6x denne male porcie, niekomu 2x velke...pocuvaj ho, povie ti. len mu davaj vsetko, cukry aj tuky aj bielkoviny aj vlakninu. casom sa nauci, ze bude pravidelne dostavat vsetko, co potrebuje k svojmu fungovaniu. a nebude mat potrebu robit si zasoby. vypocitaj si, kolko potrebujes prijat kalorii a +/- podla toho zostavuj jedalnicek. k tomu zarad pohyb. staci hodinova rezka prechadzka par krat tyzdenne na zaciatok. ak sa nehybes, uz toto spravi divy. postupne pridavaj, sprav si z cvicenia fixny program, napr. utorok stvrtok a sobotu o 19. cvicim. a uplne najhlavnejsie je, maj sa rada, maj rada svoje telo. ine aj tak nemas ;)

osky
23. nov 2022

Mne pomohli vyzivove tabulky-konkretne nutrelino
Do kalkulaciek som si hodila udaje , ciel ,kollo x v dni chcem jest a uz to jelo.
Optimalne je dodrzat aj pomdiel zivin,ale to uz som neriesilaä
Prve 2 tyzdne su tazke ale treba vydrzat.
Pri tych tabulkach som si uvedomila,kolko hluposti som zbytocne pojedla.
Take,ze male porcue a castejsie-to je velmi zradne.
Aka to je mala porcia?
Co to je-castejsie?
Ma Sa jest 3 x za den a pomedzi to Max. 2x nejaky kus ovocia,zeleniny,alebo maly Snack..
A sladkosti,ozaj len Symbolicky
Okrem toho,jem Fakt vela zeleniny,ta ma zasyti a take vyzieranie pomedzi,nie

kvetinka75
23. nov 2022

cm mám rovnako ale kg o 20 menej a to chcem dať 10 kg dolu, lebo už aj toto je na mňa moc. Takže máš toho dosť na sebe. Dietu nedrž - to nevydržíš. Zmeň životný štýl - príp. nájdi výživového poradcu, nech ti nastaví normálny jedálniček - nie diétu a šport, hýb sa, hýb sa hýb sa

sissy27
23. nov 2022

@patuska00 tak v prvom rade sa vzdaj sladkého. Nie od pondelka, nie od prvého, hneď teraz. Všetko čo len vzdialene pripomína čokoládu, cukrík, keksík hneď teraz vyprac z domu a viac to nekupuj.
Vzdaj sa zbytočného tuku - zabudni na majonézy, smotanové omáčky, vyprážané jedlá... proste si nedáš vyprážaný syr s hranolkami a tatarskou, dáš si niečo iné.
Na internete je miliarda fit a jednoduchých receptov, miesto prežúvania čokolády si nejaké povyberaj a nauč sa variť podľa nich. Sú to chutné jedlá, vyvážené a sýte.
Nevyhováraj sa, že nemáš čas - proste si ho urob. Miesto sedenia na internete sa choď na polhodinku prejsť, ideálne do kopca. Tú pol hodinu denne si nájdeš aj keby čo bolo, nepozrieš si seriál, nebude povysávané, pôjdeš o polhodinu neskôr spať, to je jedno, proste sa pôjdeš prejsť.

summer23456
23. nov 2022

@tosomja prosím z akej váhy si schudla 5 kg?

bmolko
23. nov 2022

@patuska00 To akoze važne? Som tlstá, ale zboznujem sladke a nemam rada pohyb...........ake rady tu preboha chces, ked ani vlastne schudnut nechces. Daj si cajik na chudnutie od Plačkovej, to ti "urcite" pomoze bez pohnutia prstom

mjk40
23. nov 2022

Veď nie ste v súťaži Maroša Molnára za čo najkratší čas čo najviac schudnúť. Stačí pomaly každý mesiac nejaké kilečko. Trocha viac pohybu a trochu ubrať na jedle trochu ubrať sladkosti, trochu ubrať na kalorických jedlách ako je údené, vyprážané a trochu pridať zeleninu príp. ovocie. Žiadne silenie na to treba naozaj pevnú vôľu a veľa sebazaprenia. No a kto to nezvládne tak nič neschudne. Fakt stačí pomaly po troche a pôjde to.

karolinav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lolita555
23. nov 2022

Ja som schudla vďaka kalorickym tabuľkami už 15 kg od začiatku októbra bola som na tom presne ako ty výška váha ,u mňa je to tak že keď sama nechcem môžem mať aj 200 kg a nepohneme sa ale keď sa zatnem tak už nepovolim.ja teda som zrala večer sladké som milovala,najhoršie je začať potom cca dva týždne vydržať,potom prvé úspechy stiahnutý žalúdok keď sa neprezieras a už to ide krásne.ja neznášam cvičiť len s marosom molnarom čo má videá na instagrame si zacvičiť cca 3x do týždňa.mne už sladké vôbec nechutí a práveže sa musím nútiť jesť aby som sa zmestila do denného príjmu lebo väčšinou som pod ním a to tiež nie je dobré .všetko ide držím palce

zoeeoz
23. nov 2022

Schudni s Dave
Zaregistruj sa

zoeeoz
23. nov 2022

@patuska00 ak mas cas zrat mas casu dost..to zrat neber osobne, ja to mam rovnako s vyhovorkami a proste ak mam cas zrat toho casu malo nemam evidentne :D

h2o2
23. nov 2022

Ako chceš chudnúť ked si závislá na sladkom? To že si vylaciš kaloricku tabulku Ti fakt nepomôže ak máš problém v hlave. Ak by som mala ja taky problem tak si najdem osobneho trénera. Prosím ťa a to celý deň 7 dni v týždni pracuješ od rána do večera?

dadula_15
23. nov 2022

Sladkosti boli aj u mňa problém, mne pomohlo, keď som si aj dala na čo som mala chuť, tak potom som si povedala, že zato sa pôjdem prechádzať ešte viac. Alebo, keď som mala chuť na horalku, tak len kúsok aby som uhasila chuť a inak som sa snažila proste jesť ako bolo treba, veľa zeleniny, ovocia.

missviolet
23. nov 2022

neber to ako dietu. mam dole 21kil a zerem si aj sladke veru... kaloricke tabulky, zapisujem vazim jedlo aj olej atd, naozaj treba poctivo. ak mam menej kaloricke hlavne jedlo dna, napr leco, tak mi kaloricky zvysi prijem aj na coko tycinku (jasne ze nie celu obrovsku cokoladu zas). zameraj sa na proteiny, tie zasytia, nebudes taka zrava, pitny rezim strasne pomaha - zhadzujem ovela rychlejsie ked vypijem 3l vody. mesacne aspon 200 000 krokov nachodit a pojde ti to aj same v takomto rezime

missviolet
23. nov 2022

@h2o2 da sa schudnut aj ako zavislak na sladkom, vid ja a moj prispevok v tejto diskusii :D sladke si dam aj 5x do tyzdna, ale musim ho jednoducho vtesnat do odporucaneho denneho kalorickeho prijmu v ramci deficitu. pre niekoho s fakt vyssou vahou ako ja ci autorka byva ten prijem v deficite okolo 1700-1800 tak tam sa lahko vtesna rumba v hodnote 165kalorii.... je to strasna pliaga ta zavislost na cukre, ja to davam do roviny s alkoholozmom ci fajcenim, fakt. ale teda da sa schudnut no. ja teda fakt vela sladkosti este pojem a schudla som 21kg a nemam nejaky dojem ze sa strasne obmedzujem. len uz kontrolujem aspon tie mnostva, nezozeriem (bohuzial doslova) celu studentsku, ale dam si jednu rumbu... a tu spalim pohybom

patuska00
autor
23. nov 2022

@bmolko od plackovej?ja som užívala popradský čaj ale skusím

patuska00
autor
23. nov 2022

A akú odporúčate tabulku

tosomja
23. nov 2022

@patuska00 kalorické tabuľky dole