Aké jedlo jesť, keď chcem "zhodiť" 10 kg?

23. okt 2023

Ja sa z princípu nevážim, avšak včera na tej "potvore" 😃 bolo potrebné prach utrieť. Som bola dostatočne odvážna a to číslo ach jaj 😟😑 pri výške 165cm vážim 80kg 😮😯 na internete je kopec návodov/receptov čo jesť, alebo nejesť. Ja milujem pečivo, chlieb a sladkosti.
Takže chlieb a pečivo by som potrebovala niečim nahradiť, a taktiež sladkosti.
Máte pre mňa nejake tipi?

barbora0308
23. okt 2023

Ja si namiesto chleba peciem chlebik z ovsenych vlociek a namiesto sladkosti ovocie, resp. tiez existuje xy skvelych receptov na zdrave sladke zakusky. Treba sa vsak tomu trocha povenovat, idealne si nastavit jedalnicek napr. na cely tyzden dopredu. Hlavne ide vealkrat o mnozstvo, ktore clovek zje. Drzim palce 🙂

zuzuliennka1
23. okt 2023

nemusis nic nahradzat, jest mozes vsetko, ale s mierou. menej.
na ranajky jeden krajec chleba, nie 2, keksik ku kave ok, ale jeden a obcas, nie 2x denne, pit vela cistej vody, zaradit viac zeleniny, nejest mastne a vyprazane a dostatok pohybu, vela chodit peso, hybat sa

anjelicek26
23. okt 2023

Ako pise kocka vyssie, jest mozes vsetko, len nie tak vela a take velke porcie... stiahnut zaludok pomaha, kupit mensie taniere a hrnce a pouzivat tie, drzat sa zasady - co nekupim, nie je v chladnicke, tak to potom ani nezjem... najtazsie su prve tri dni... vazne... potom ti to je uz "blbe" s tym prestat, lebo budes na seba hrda, ze najhorsi "abstak" zleho stravovania mas za sebou... ja v tomto zboznujem bezcukrovu dietu, aj ked je hardcore prve dni... ten mesiac bez je neskutocna ulava pre cely organizmus a nerobim to kvoli vahe (aj ked tam ide dole tiez dost - brusny tuk...) ale kvoli celkovej unave a naladovosti... najdi pre seba to prave a proste sa toho drz...

thereisabear
23. okt 2023

Stiahni si kalorické tabuľky. Môžeš jesť všetko, čo sa ti tam zmestí.

banalu
23. okt 2023

Ako sa uz pisalo, jest mozes vsetko, ALE treba upravit porcie, pridat nejaky pohyb (nie, lietam okolo deti cely den, ci v praci sa nachodin az az nestaci). Vzdy bude platit, ze prijem musi byt mensi ako vydaj, nech uz ta bude ktokolvek presviedcat na akukolvek dietu ci obmedzovanie potravin.
Zacni tak, ze ranajky, desiatu, olovrant maj kazdy den rovnake a doplnala si nimi protein v strave, to ti pomoze v planovani a nakupovani a obmedzi "co by som si tak asi dala".
Napr. ranajky rozok/1kus chlieb maslo sunka syr a paradajka, desiata cottage cheese, obed co varis rodine - pozor na davku, poobede jogurt alebo co uznas za vhodne a vecera tiez co robis rodine, ale zas pozor na davku. Velmi pomozu kaloricke tabulky a nemusis byt ich otrokom, len orientacne si tam nahadz obed veceru nech vies na com si.
A kludne si daj aj sladkost - ale rozumne a pocitaj s nou v dennom kalorickom prijme, no nie tak, ze dnes som cvicila tak si doprajem... daj si ju namiesto desiaty ci olovrantu, nerob z nej nic zle ani zakazane.

nikha2809
23. okt 2023

Takisto milujem pečivo, cestoviny, sladkosti a schudla som 12kg.S kalorickymi tabuľkami.Treba si ich správne nastaviť, pridaj sa do skupiny cesta k mojej premene je tam pripnutú komplet návod ako na to.Ja som sa nevzdala žiadneho obľúbeného jedla.

ivetz
23. okt 2023

Do bodky súhlasím s @nikha2809. Ja som takto schudla 10 kg, jem všetko.

silviaeli
23. okt 2023

Ja som so stravou Low carb schudla 12kg za 6mesiacov, bez cvičenia..ak budeš mať pritom aj pravidelný pohyb tak 10kg bude hračka😊

fizbo
23. okt 2023

Ja tiez rovnaka vyska vaha ako ty a s kalorickymi tabulkami za par mesiacov je 10 kil dole. Nebolo to ani take tazke, a to moja pevna vola je obvykle na bode mrazu. Neviem ci poznas kaloricke tabule, ja som to najskor brala ako najblbsi sposob chudnutia lebo som nevedela ako to funguje, ze pocitat si kazdu kaloriu, ale raz mi to kamoska ukazala a velmi som sa na to namotala. Skus, drzim palce

enoula
23. okt 2023

Hlavne pohyb, jednoducha matematika, musis ustrážiť prijem-vydaj
A prijem musi byt vyvazena pestra strava, v nej kvalitne bielkoviny, zelenina, co najviac obmedzit spracovane potraviny, udeniny, sladke je boj na dlho, zacni s tym, ze sladkosti nekupis z obchodu, ale kupis si mini pekac a urobis nieco domace, kde pojdu aj orechy, kvalitna coko, ovocie a uberies cukru nez vsade radia. A jasne pečivo si das, ale neviem kolko si zjedla napr na ranajky doteraz a co bolo k nemu. Takze to treba zmenit. Pozri tie kaloricke tabulky co radia vyssie a hybat sa! To sa asi prinutis ked sa mozno niekam zapises, zaplatíš za to

vanilkovazmrzka
23. okt 2023

Sladkosti nejedz a chlieb a pecivo nemusis nicim nahradzat, kludne ho jedz. Tak, aby ti to sedelo do poctu kalorii.

mmoni89
23. okt 2023

Sladkosti odporucam uplne vysadit.jedine tak sa zbavis tej zavislosti.viem o com hovorim.tiez som si povedala ze to nejde,bola som zavislak.ale ked som sa zaprela a uplne sa ich vzdala citim sa ovela lepsie.pocitat kaloricky prijem,plus cvicenie a za mesiac mam brucho prec s cim som bojovala 4roky po porode.

milanemila
23. okt 2023

Nemusim z potravin vyradit nic, dolezite je mnozstvo. Co ja osobne ale povazujem za fajn je uplne zrusit sladene napoje, kedze su to prazdne kalorie z kt sa “nenajes” a rovnako extremne tucne potraviny napr salama, kedze namoesto 100g salamu si vies dat cca 400g morcacej/kuracej sunky (preferuj vysoke % masa).
Rozmyslaj nad tym pomerom, aby si si zaplnila zaludok a nebola hladna, ale aby ta to nestalo vela kalorii (napr vareny karfiol/brokolica, grilovana zelenina…). Kaloricke tabulky su naozaj aspon zo zaciatku super pomocnik, lebo niekedy si clovek ani neuvedomi, kolko toho realne zje.
Mne pomaha navysit aj boelkoviny ak chcem chudnut cca 2-3g na kilo hmotnosti.

lillala
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marienka1989
23. okt 2023

Ahoj, som na tom veľmi podobne ako ty, čo sa týka váhy aj výšky, aj keď výšku mám troška nižšiu a váhu som mala naopak ešte o pár kíl vyššiu ako ty....a presne ako píšu baby, môžeš jesť všetko, ale v menšom....a takisto dobrá rada je úplne vyradiť sladké nápoje....ja som tým + prerušovaným pôstom už schudla 8 kíl a to za mesiac aj pol. Cítim sa skvelo, prvé dni boli naozaj ťažké, keďže som vždy ľúbila jesť a aj tie sladké nápoje boli mňam....teraz už mi vôbec nechýbajú a najesť sa viem tiež do sýta, ale jem ku všetkému veľa zeleniny....a tiež jem aj sladké, včera som napríklad dve minipavlovky zmastila, boli takéééé vynikajúce, a nemám výčitky, lebo aj to treba....

patuska00
23. okt 2023

Ahoj ja tiez drzim dietu a mam rada sladkosti ako si pisala hore pecivo tiez milujem ale pomohlo mi na mesiac som sa objednala u trenera podla jany landl a aj jedálniček som mala ale niekedy som si varila ja podla svoje ale fit recepty a pomohlo my a stale idem dalej len na tento mesiac musim sa zas prihlasit

patuska00
23. okt 2023

A vahu som mala 🙈96kg a teraz mam 88.5rano som sa vazilata pri vyske 157 premna bolo tiez vela a...

lubisvecko
23. okt 2023

Zaklad je podla mna vediet, co jest, cize co najviac si varit nech mas predstavu, co do seba davas. Mne napriklad velmi pomohlo, ked som mala plnohodnotny obed, potom som uz nemala nejaku potrebu vyjedat sprostosti.

cafelatte
23. okt 2023

@barbora0308 ahoj, mohla by som poprosiť recept na chlebík z ovsených vlociek ak by si mala čas?

pralinka25
23. okt 2023

aby tvoja vaha bola do buducna udrzatelna a nebol to potom len jojo efekt nevyraduj nic coho nie si schopna sa naveky vztdat.
kocky ti tu uz poradili dobre.
ja len dodam ze tiez sladke milujem a nie som ochotna sa ho uplne vzdat. ale zmenila som styl sladkosti.
miesto klasickych sladkych jogurtov jedavam biely skyr - je v nom viac bielkovin, ochutim si ho zivym ovocim.
alebo si peciem bielkovinove kolace tiez zvacsa ochutene ovocim. muku nahradim vzdy ovsenymi vlockami a inymi vecami. na nete je milion receptov na rozne maskrty ktore sa daju zjest v ramci nejakeho jedla. samozrejme tiez toho nemozem zjest za kamion ale ako desiata alebo olovrant je to super. uplne prestat rbit take tie veci ako po obede si dat sladku bodku, alebo keksicek ku kavicke. ak sladke maj to ako jedno jedlo nejake pocas dna. bud ranajky, desiatu alebo olovrant.
pridaj viac zeleniny, surovej aj varenej potom budes mat vacsie porcie ale menej kaloricke.
a pozri si v kalorickych tabulkach take tie velkokaloricke jedla ktore sa neoplati jest lebo v malom kusku ktory ta nezasyti si naberies viac kalorii ako je nutne. bacha aj na vela akoze zdravych veci ktore su ale strasne kaloricke napriklad musli tycinka je sice zdravsia ako kavenka ale kaloricky to je jedno.... atd
prestat sladit napoje ako kavu caj, pit sladene napoje. ked uz to musi byt tak si kup napoj bez cukru ale tiez sa tomu radsej vyhni ak mozes.
strazit si mnozstvo tukov. napriklad ked uz jes to pecivo treba si ustrazit ak pouzivas maslo kolko si ho tam napriklad natries
a teda nie su kalorie ako kalorie. aj ked si napasujes jedalnicke do kalorickej tabulky a poctom ti to bude sediet ale bude obsahovat len prazdne kalorie nestaci to. tvoje telo si potom vyziada dan. potrebujes dostatok roznych mineralov, vitaminov aby sa potom neprejavil presne opacny efekt. cize spravna a vyvazena strava nie len malo kalorii.
ked telu nieco chyba bude vymyslat roznymi chutami. aj tlsty clovek moze byt podvyziveny ked je len same hluposti, a aj chudy clovek moze mat vela tuku ked ma napr slabe svalstvo. treba si to najprv dobre premysliet, postudovat popozerat aby tvoje usilie malo efekt netrapila si sa zbytocne a potom nepribrala spat nie len 10 ale rovno 20 kil.

jankalukasova
23. okt 2023

Noooooo a kým si nevidela to číslo, tak si bola spokojná? Lebo ak áno, a zdesilo Ťa len to číslo, tak nerieš (aj keď je úplne jasné, že pri výške 165cm a 80kg máš nadváhu... A pomerne značnú) ale ak si sa doteraz cítila komfortne vo svojom tele...💁

barbora0308
23. okt 2023

@cafelatte jasne, nech sa paci. Ja robim uz dlho podla tohto receptu, len teda namiesto tvarohu davam rozmixnuty cottage cheese, osvedcilo sa mi to viacej 👍☺️.
https://varecha.pravda.sk/recepty/ovseny-chlebi...

belbel
23. okt 2023

@barbora0308 vďaka

laurita285
23. okt 2023

Keď ti ja poviem, že som schudla 13kg tým, že som ráno zožrala rožok so šunkou/syrom a zapila plechovicou pepsi koly, na obed klasické slovenské jedlo a na večeru zas rožok uveríš? :D :D :D :D
A to som schudla zo 73kg na 60 pri výške 177cm

ivangeline
23. okt 2023

Ja mam ryzu namiesto chleba. ;D Sladkosti su ovocie. 🙂

cafelatte
23. okt 2023

@barbora0308 dakujem😊😊😊

jaja20
23. okt 2023

Sladkosti nahrádzam sušenými hrozienkami, marhuľami alebo slivkami, toho nezjem veľa, lebo je to príkre. Dobre pomáhajú aj nesolene mandle,napr.z Lidla. Hrsť ťa zasýti.

daniela2202
23. okt 2023

Áno máme tipy ... mrkvička, kaleráb, jabĺčka 😊👍

monulik007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzuliennka1
4. dec 2023

@monulik007 to su blbosti🤦🏼‍♀️ ja som schudla 14kg a bez ocistnych kur, diet, jednostrannej kasovitej stravy,.. jem VSETKO, vyvazene, s mierou.
aktualne napr. pukance pri tv