Nočné stráženie detí v detskom centre

renatamate
27. mar 2022

Dobrý deň, mate niekto skúsenosť s nočným strážením deti v detskom centre, nie u Vás doma? Budeme mať oslavu a neviem kam v noci dať dcéry (4r a 1r4m). Nechcem si pustit domov cudziu osobu a taktiež si myslím že baby by doma viac vymýšľali, preto uvažujem o nočnom strážení.
Máte s tym skúsenosť, pripadne mi viete odporučiť nejaké centrum v BA a okoli?
Ďakujem

euka210
27. mar 2022

@renatamate v noci? 1r4m dieta s cudzim?

0silvia0
27. mar 2022

@renatamate stari rodicia, tvoji ci manzelovi surodenci nepripadaju do uvahy? Nie su cudzi.

marcellka32
27. mar 2022

Ostala by som doma s deťmi...čo je to za oslavu, že sa koná v noci?

andrejka1974
27. mar 2022

@renatamate tak malé deti len doma však oslavu urob doma ja tak robím stále

pribinak
27. mar 2022

Nejaká kamoska? Suseda? Ta 4 ročná ok aj s opatrovateľkou, ale tá malička? Hľadala by som niekoho koho pozná

renatamate
autor
27. mar 2022

Ďakujem dámy, nepýtala som sa na názor, ale na skúsenosť. Chcem ich nechať pod odborným pedagogickým dozorom, lebo nie každá kamoška zvláda malé dieťa. A tiež o svojich deťoch viem, že pri cudzích menej vystrájajú ako pri známych.

renatamate
autor
27. mar 2022

@euka210 áno. Veď v noci spi. Raz jej treba podať flašku s mliekom. Aký je rozdiel medzi jaslami cez deň a v noci?

zzzuzzzu
27. mar 2022

@renatamate ... skuste aj cez sukromne jasle/skolky, ktore poskytuju aj nocnu/vikendovu starostlivost, napr.:
https://www.detske-centrum.sk/others/hotel/?lan...

https://m.facebook.com/dobrejasle/

http://www.veselalienka.sk/

abbey1
27. mar 2022

@renatamate Len si treba uvedomiť, že to dieťa sa bude s cudzou osobou cítiť komfortnejšie doma, než s cudzou osobou v cudzom prostredí na noc. Ženy ti v dobrom chceli poradiť. Ak teda ide v prvom rade o deti.

andrejka1974
28. mar 2022

@renatamate však zostaň s ňou načo ísť niekam keď nemáš kde nechať malé deti a v cudzom prostredí sa deti určite dobre cítiť nebudu

zuzanaete
28. mar 2022

Mam len skusenost z opacnej strany, ked ja som chodievala strazit vecer deti do rodin. Vsetko vzdy bolo ok. Prisla som tak, aby deti este nespali, nech si na mna trosku zvyknu, aby to nebol pre ne sok, ked sa v noci zobudia. Byvali to rodiny, co bezne takto nechavali strazit deti, takze boli zvyknute na cudzie osoby. Mozno otestovat nechat deti najprv cez den s opatrovatelkou a potom na noc.

renatamate
autor
28. mar 2022

@abbey1 preto som sa pýtala, či ma niekto skúsenosť a dúfala som v odpoved napr. v jasliach kde chodí moje dieta robia aj nočné stráženie, skús sa informovať.
Ja by som teda kontaktovala jasle a deti tam dala, aby si zvykli na prostredie aj personál. Keby som videla že sú spokojne a v pohode, skúsila by som ich nechať na večer, ak by to vyšlo, tak na noc. Nie že ich supnem tam a hotovo.
A ak by mi nešlo v prvom rade o deti, dám ich prvej znamej, kde by a nezaujma ma či sa vie alebo nevie postarať. Hľadám pre ne niekoho, kto ma s deťmi skúsenosť, nejaké pedagogické vzdelanie, pripadne zdravotnícke. Aby som si bola istá že sú v dobrých rukách

renatamate
autor
28. mar 2022

@zuzanaete ďakujem. Ja by som presne tak chcela, že najprv cez deň nech sú, nech si zvyknú alebo teda aby som zistila či sa im opatrovateľka páči a či budú s ňou v pohode, potom na večer by som ich nechala, raz, dvakrát by som skúsila na noc a tak sa rozhodla. Nie že hneď ich niekde dám na noc.
Len hľadám či nemá niekto skúsenosť s niekym alebo jaslami

larazivago
28. mar 2022

@renatamate toľko cirkusu kvôli jednej oslave. Neuveriteľné 🤦‍♀️

petamich
28. mar 2022

ja skusenost nemam ale neda mi nereagovat - zeny na co moralizujete? su to autorkine deti a absolutne sa nas nepytala na nazor 🤷‍♀️ ved to je kazdeho osobna vec, mozno styri roky sedela doma a proste chce niekam ist a mozno chodi kazdy vikend ale stale je to JEJ VEC! ona si najlepsie pozna svoje deti ale treba ju tu prehnat ulickou hanby a nalozit jej, lebo chce ist na oslavu a hlada riesenie 🙈

renatamate
autor
28. mar 2022

Tato konkrétna oslava je moja svadba, prekladaná už 3. rok. Áno, vedela by som počkať ešte 3, no bohužiaľ moji starí rodičia už nie. Budem rada keď sa dožijú do termínu a budú nás konečne vidieť, tak ako po tom babka túži už odkedy sme s mužom spolu, čiže 10 rokov.
Ale toto Vám ľudia môže byt jedno. Žiadala som o radu so strážením a nie analýzu môjho života a o povolenie, či môžem ísť a kde mám oslavu robiť. Ale aj tak ďakujem, že ste si aspoň našli čas príspevok prečítať
@zzzuzzzu ďakujem za stránky, prezrieť si to
@petamich ďakujem 🙏🏻

petamich
28. mar 2022

@renatamate mozno len tip - neviem ci je to mozne, ja som raz tak bola strazit kamoske deti, ze prenajala hotelovu izbu tam, kde boli pozvani na svadbu, drobca mensieho mi uspala, starsia prisla neskor a ja som tam do 3tej rana sedela a citala si knihu a keby cosi seriozne zavolala by som ju 😃 ale mozno mate svadbu niekde, kde sa to neda

euka210
28. mar 2022

@renatamate ako my sme chodili na svadby s detmi...ked bol hotel, tak bola izba kde som mohla nadojcit rocneho a potom do kocika...nasiel sa niekto z rodiny kto povozil, uspal a strazil a my sme mohli tancovat. Uz ked sa nedalo, tak sme sli domov. V takom pripade by som riesila niekoho znameho z rodiny, nejaku kamaratku co deti poznaju a pojdu na noc s nou domov.

renatamate
autor
28. mar 2022

@euka210 rozmýšľala som koho, no moje kamarátky budu v tom čase tesne pred porodom, alebo s deťmi menšími ako rok. Im nechcem dať ďalšie 2 deti na starosť. Taktiež to nemôžem žiadať od našich alebo svokrovcov, lebo oni budú ešte mat starkých o ktorých sa treba postarať. Už sme prebrali 100 ľudí a možnosti a chcela som sa popýtať či nemá so strážením v noci niekto skúsenosť. Keby som mala možnosť dať ich k známym, neriešim to tu. Pri najhoršom pôjdem domov s nimi ja, ale hľadám alternatívu aby bol aj vlk sýty aj ovca cela. Rozmýšľala som aj že by ostali s nami tam, veď myslím že to nebude do rana bieleho, ale to oni budú nervózne a nevyspate a ja tiež. Preto by som bola rada, keby išli v rozumnom čase spat

renatamate
autor
28. mar 2022

@petamich my mame len sálu u nás v obci, nie je tam možnosť prenajať izby. U nás doma budú potom spat starkí, lebo aj o nich sa treba starať a príde mi úctivejšie ich dať s sebe ako hľadať opatrovateľský dom na jednu noc. Preto by som svoje detičky radšej dala na stráženie. Zvažujem zatiaľ možnosti a riešim to v predstihu, aby bolo všetko v poriadku a všetci spokojní.

777januska777
28. mar 2022

@renatamate tak ja by som práveže radšej starkym hľadala iné spanie na noc ako vlastným deťom. Alebo by spali všetci u nás doma ak je kde.

bluemoon24
28. mar 2022

@renatamate nemam sice zkusenost, ale mrkni tady 🙂 https://alamaisoncare.sk/night-care/

sense
28. mar 2022

Skúsenosť z jednej aj druhej strany, vždy som chodila deti strážiť domov, je to menej stresujúce pre deti hlavne tie mensie
A my sme mali dievča na stráženie a chodila ku nám... Najprv občas cez deň v mojej prítomnosti, potom štýlom ze som bola síce doma ale v inej miestnosti a neskôr aj samu.

Niekam na stráženie by som dala len vtedy ak by deti to prostredie už poznalo, predsa len ak by sa náhodou v noci zobudili nech nie sú v úplne cudzom prostredí s úplne cudzou osobou.

andrejka1974
28. mar 2022

@renatamate ale vlastná svadba bez vlastných detí si sa už fakt úplne zbláznila však ich tam nechaj tiež však si to zaslúžia

renatamate
autor
28. mar 2022

@andrejka1974 . Nechám. Do desiatej, jedenástej. Moje deti si zaslúžia dobre sa vyspať a byt v pohode. Nebudem ich teraz naťahovať, nech sa tam unavene potacaju a budú nervózne. V nepohode budú aj ony aj ja.

hrabovo
28. mar 2022

@renatamate a dáka učiteľka zo škôlky? Ste z Mostu? Tam chodil môj syn do škôlky, keď sme tam pred par rokmi bývali, ale neviem, či chodia aj tvoje dcéry tam... Neviem, ešte toto by bola možnosť 🤷‍♀️

renatamate
autor
28. mar 2022

@hrabovo to ma nenapadlo, skúsim sa na to opýtať. Ale dievčatá nechodia do škôlky. Staršia mal v januári 3, takze ju nezobrali a mladšia ma len 10 mesiacov. Ďakujem za radu

hrabovo
28. mar 2022

@renatamate vyskúšala by som, učiteľky boli zlaté, snáď sa jedna z nich nájde, chod za riaditeľkou pani raučinovou, že ťa odporučila známa, čo škôlke darovala klavír 🙂 budú vedieť, teda dúfam

renatamate
autor
28. mar 2022

@hrabovo super, ďakujem veľmi pekne 🙂

hrabovo
28. mar 2022

@renatamate nie je zac, poprípade sa ešte spýtam jednej kamarátky, či nepozná niekoho, kto tam stráži detičky, ak zistím, dám ti vedieť. Dobrú noc