Krúžok pre cca 3-ročné dieťa bez rodiča v Bratislave

20. okt 2023

Ahojte, vramci socializácie a prípravy na škôlku by som chcela dcéru prihlásiť na nejaký najlepšie pohybový krúžok, bez prítomnosti rodiča. Prípadne najskôr somnou a potom sama. Kam chodia vaše deti ? Stačí aby to bolo raz týždenne. Najlepšie Dúbravka, Lamač, Devínska Nová Ves, Záhorská Bystrica

zuzanka.zuzu
20. okt 2023

to je ako keby som písala ja 😀 ešte aj lokalita sedí 😀 my hľadáme od júla a nič sme nenašli ☹ všade musí byť rodič, podržať, pomojkat... my sme hľadanie rozšírili na celú BA a aj tak nič. všetko až od 3-3,5r

zmrzlinka2021
20. okt 2023

A co tak davat dieta 2x tyzdene na 4 hodiny do jasliciek?

pribinak
20. okt 2023

Plavecká akadémia

zuzanaete
20. okt 2023

V centre Bublinka v DNV maju pohybove aktivity pre deti. Nepamatam si, od ktoreho veku je to pre rodicov. Vyskusaj sa im ozvat.

densi10
20. okt 2023

@zuzanaete Bublifit je od 3 rokov bez rodiča 🙂

zuzanka.zuzu
20. okt 2023

@pribinak zoberú 2r dieťa bez rodiča do skupinového kurzu deti 😂 koľko z nich sa má vrátiť neutopenych?

zuzanka.zuzu
20. okt 2023

zatiaľ žiadna odpoveď, ale o to viac zbytočných komentárov lebo však keď niekto hľadá kurz na hodinu-dve tak rada dať do jaslí na 4 hodiny 2x do týždňa je úplne k veci 😎

pribinak
20. okt 2023

@zuzanka.zuzu si trápna. Si predstav že sa sajú dohodnúť individuálne hodiny aj pre take malé decka
Počet utopených 0

zuzanaete
20. okt 2023

@pribinak Len individualna hodina nie je o socializacii.

pribinak
20. okt 2023

@zuzanaete prečo by nebola? Dieťa musí spolupracovať s niekym iným ako je rodič. Si nemysli že v bazéne je samé. To by sa ten rodič nedoplatil.
Tam individuálne trénuje viacero deti, prichadzaju do styku pri plávaní aj s inými deťmi.

Dieťa sa socialzuje aj keď nie je c kolektíve dalších 23 deti. To máš veľmi pomýlené predstavy o socialitaciii

To že dieťa musí spolupracovať s trénerom, nejakou inou osobou sko rodič, je skvela príprava do skolky

zuzanka.zuzu
20. okt 2023

@pribinak áno a namiesto 10e zaplatíš 20e 😀 plus ako už bolo spomenuté, autorka chce socializovat s deťmi... ale áno, máš pravdu 👍 a už mi nepíš

pribinak
20. okt 2023

@zuzanka.zuzu si fakt trápna a to sa čudujem že ti ešte vôbec píšem. Ty si asi v živote nevidela take plavanie tak sa radšej ani nevyjadruj

zuzanaete
20. okt 2023

@pribinak Presne viem, ako funguju. Celkovo placanie by som az tak neodporucala. Aj ked by bolo skupinove, tak deti sa tam spolu nehraju. Ano, su bez rodica a posluchaju ineho dospeleho. Ale oni neriesia zaclenenie deti do kolektivu. Nemaju kapacitu riesit uplakane dieta. Co by mali z hodiny dalsie deti. Nie raz riesili, ze dieta rodicia prohlasili a museli kurz stornovat, lebo dieta revalo. Tam sa chodi ucit plavat.

autor
20. okt 2023

Ďakujem. Ono ak by to mal byt aj krúžok v mojej prítomnosti, tak niečo kde by som sa nezapajala.
Prípadne niečo kde by som sa zapájala povedzme do 3r ale bol by to krúžok vramci nejakej športovej federácie, aby ho viedli odborníci. Nie iba také kolektívne hranie s rodičom.
Takže ideálne nieco také.
Inak neviem prečo mi bol zmenený názov diskusie na krúžok pre cca 3r dieťa. Keď pôvodne som napísala pre dieťa medzi 2-3r. Je to dosť rozdiel, lebo od 3r už nieje problém zohnať, tak neviem prečo mi to bolo takto nesprávne prepísané.

zoeeoz
20. okt 2023

Mimo teritorium ale karate rapid pekna cesta, nemusis tam sediet a kukat 🙂 a ak aj sedis neriesis deti, oni si riesia 🙂

autor
20. okt 2023

@zoeeoz áno, len tiež je to až od 3r. Admin zmenil názov diskusie, hľadám krúžok pre dieťa ktoré ešte nema tri roky

zoeeoz
20. okt 2023

A kolko ma dieta? Kamoska tam chodi s malou co ma 3 v novembri a chodi od septembra 🙂babteda ano ak ma dalej od 3 tak nic, som sla podla nazvu

zoeeoz
20. okt 2023

A teda* :D

autor
20. okt 2023

@zoeeoz ešte len bude mať dva roky. Robím si prehľad a tak od januára by som chcela aby dieťa začalo chodiť, to už bude mať 2r

pribinak
20. okt 2023

@zuzanaete asi veľmi zalezi od vlastnej skúsenosti.
Jane, že niektoré deti placu, niektoré placu aj v 5tich rokoch

4stanka4
20. okt 2023

Ako tu bolo spomenuté tak možno tie jasličky by neboli až také zlé. Moja chodila od 2 rokov na jeden deň v týždni na 2-4 hodiny. Potom sme to pridali na 2x do týždňa po 4 h a nakoniec chcela zostať sama cely deň. Ale! Boli to jasličky kde boli len 4 deti tak to bolo fakt p tých deťoch, žiadne masovky. Teraz mala 3 roky a chodíme na gymnasticku prípravu ale musím tam byt s nou aj ja. Keď som sa bavila s trénerkou ze ako to je potom tak najskôr sú tréningy bez rodiča od 4 rokov aj to nie u každého dieťaťa. Niektoré vydržia dlhšie samé a najmä rešpektujú trénerky, iné deti ani v 5 rokoch nie sú zrelé aby udržali pozornosť. Ide o gymnastiku na súťažnej úrovni. Tak len taky môj postreh.

autor
20. okt 2023

@4stanka4 a kam chodíte na tú gymnastiku prosím? Môže tam ísť dieťa aj pred dovŕšením 3r ?

stanzi
20. okt 2023

@4stanka4 Prosim ako sa volaju tie jaslicky ktore spominas?

4stanka4
20. okt 2023

@stanzi ja som zo Žiliny tak ti to asi veľmi nepomôže, ale určite sa nájde aj v BA istotne niečo podobné 🙂

lucik194
20. okt 2023

plavecka akademia mavala plavanie deti od 3 rokov bez rodica

plus pozri materske centra mavaju kruzky aj pre take nale deti

benedikt111
21. okt 2023

Beniteam je bez rodica aj od 3 rokov...

autor
21. okt 2023

@lucik194 ďakujem pozriem

@benedikt111 ďakujem, no ja hľadám od 2r. Zmenili mi názov diskusie, neviem prečo. Kvôli tomu je vlastne diskusia zbytočná, keďže od 3r je toho viac a dostanem odpovede od 3r, ale to nehľadám 🤷🏻‍♀️ nerozumiem tomuto meneniu názvov

stanzi
21. okt 2023

@4stanka4 dakujem za odpoved 😊

methexis
21. okt 2023

Skúsenosť nemám, ale niečo na spôsob babybalance nie je vyhovujúce? Vo Vrakuni máme babyfun a majú tam rôzne krúžky pre menšie aj väčšie detičky. Rodičia sú tam síce prítomní, ale postupne menej zapájaní.

minesasubu
22. okt 2023

@zuzanka.zuzu je to skupina 2 deti a instruktor ked uz tak , ked nevies o tom nic tak nekomentuj
a este autorka hlada pre 3r. 🤔