Bratislava - čakanie v noci

zuzanalukasko
25. aug 2024

Ahojte, prosím vás, od príchodu vlaku do príchodu transportu na letisku budem čakať cca 3 hodiny v strede noci. Viem sa niekde "schovať " mimo stanice"?

3009
25. aug 2024

@zuzanalukasko na 3hod. sa ti nikde v noci neoplatí ísť. Na hl. stanici je čakáreň.

ptvw
25. aug 2024

Prečo si radšej nechcela čakať na letisku?

muchotrafka298
25. aug 2024

Zisti si, ci je stanica otvorena 24/7. Niektore stanice su v noci zatvorene, aby sa tam rozne zivly pochybne neschadzali. To je uz lepsie pockat na letisku za mna, ako sediet niekde na lavici v parku.

zuzanalukasko
autor
25. aug 2024

@ptvw CK ma vyzdvihne a prevezie, vlak nejde úplne presne, mám tam proste prestoj

majka99999
25. aug 2024

Ja by som si bud upravila ten transport a ked sa neda, taxik by som si zavolala a sla. Pozor, neber tie pred stanicou, drahe su. Skus Bolt. Neviem, ako v noci ale teraz:

earlgrey
25. aug 2024

Tak v BA by som na stanici sama nebola ani minútu a už vôbec nie v noci..veď tam to je samý alkoholik, samý feťák 🙄 a to musíš čakať na transport? choď busom alebo taxíkom rovno na letisko...ja by som radšej dala aj 50€ za taxík, ale letisko je oveľa bezpečnejšie ako vlaková stanica v BA.

ibrunova
25. aug 2024

Hlavná stanica je v noci zatvorená. Neviem presne hodiny, ale medzi posledným a prvým vlakom ju zatvárajú.

ptvw
25. aug 2024

@zuzanalukasko to si si sama zaplatila takú službu? Tiež by som to zrušila a šla sama nejakým taxi Boltom etc na letisko zo stanice a tam si ešte pospala polezala na stoličkách
Edit a ano MHD máš asi najlacnejšie a celkom pohodlne

masandra
25. aug 2024

@zuzanalukasko ja by som tiež počkala radšej na letisku a keď už, tak z letiska chodia často mhd, takže môžeš ísť busom neskôr z letiska kedy bude potrebovať. Pozri si mhd ba, číslo myslím 61 🙂

marcellka32
25. aug 2024

Stanica je od 23-4.00 ráno zavreta

majka99999
25. aug 2024

Na letisku mas otvorene bufety nonstop v podstate. Je to tam cistejsie a bezpecnejsie. Das si kavu, precitas si daco. Nebude to drahsie ako 10 eur, my sme sli z konca Petrzalky o tretej v noci a 11,80.

zuzanalukasko
autor
25. aug 2024

@majka99999 nedá sa upraviť, na letisko do Viedne pôjdeme, práveže neviem nič vyriešiť...

muchotrafka298
25. aug 2024

Mala si ist den vopred a prespat v hoteli na letisku vo Viedni. Lebo ty nemusis vyuzit transfer CK, ked nechces, mohla si sa s nimi stretnut rano na letisku. Lebo tam sa nedostanes z BA pocas noci. Ja na hlavnej stanici sa bojim ist aj cez den, co su tam take individua a nieto este v noci sa tam niekde sama v tme producirovat.
Prepravne firmy ako Carsen Ta odvezu na letisko vo Viedni z BA za 50 EUR.

zuzanalukasko
autor
25. aug 2024

Proste sa mame stretnúť o 3 tej ráno v Bratislave, potom transport do viedne a vlak ma prichod o polnoci, tak hľadám, kde by som vedela počkať

hanaxxx
25. aug 2024

@zuzanalukasko tak si zober taxik, co chodi BA-letisko Vieden. Stoji cca 50 euro.

zuzanalukasko
autor
25. aug 2024

@zuzanalukasko v minibuse nám dajú letenky a všetko, taka je proste dohoda

mamina7070
25. aug 2024

zmen si vlak a vezmi si ubytovanie na tu jednu noc kde ta transport vyzdvihne
ides sama ci viaceri?

hanaxxx
25. aug 2024

A nemas niekoho znameho v BA? Ze by si u nich mohla pockat tie cca 2-3 hod?

muchotrafka298
25. aug 2024

@zuzanalukasko o takom case nepockas proste nikde. Len stat 3 hodiny pred stanicou, nie je tam vobec nic. Ziadne podniky nie su otvorene 24/7 ani samotna stanica.
Do buducnosti mas ponaucenie, ze najprv si treba veci pozistovat, co a ako a nasledne kupovat zajazdy.
Este mas moznost prist skor, ubytovat sa niekde pri stanici ci uz v hoteli alebo AirBnB a nasledne o 3,00 rano ist na tu stanicu a tam nastupit do transferu.

zuzanalukasko
autor
25. aug 2024

@hanaxxx tak ešte skúsim asi.

ptvw
25. aug 2024

Ver ze tie ušetrené peniaze za hotel nestoja za celú noc trčať niekde, nespat, vlastne plus cesta predtym a noci su uz chladne a ak mate deti aj 3 hodiny su vela...raz sme sa ulakomili ešte bez deti na korfu na letisku ze tam počkáme 4 hodiny ...takí rozbití sme boli ze prvý deň dovolenky sme celý prespali...a vtedy sme mali 28 rokov a bezdetni

zuzanalukasko
autor
25. aug 2024

@mamina7070 všetky tieto možnosti sa finančne už vyrovnajú rovno taxíku z miesta bydliska....nechcela som zbytočne míňať, nejde o dovolenku, ide futbalovy zápas....

mima73
25. aug 2024

Ja by som si zobrala taxik z BA do Viedne a počkala na delegáta a zvyšok vo Viedni na letisku...v BA sa niekedy bojím cestovať MHD aj cez deň,lebo sú tu rôzne individuá typu feťák,alkoholik,skupinka agresívnych samohovoriacich ľudí a pod.Čiže v noci ostať sama vonku mimo normálnych ľudí,to chce poriadnu odvahu.

zuzanalukasko
autor
25. aug 2024

Tak popremyslam teda ešte, či idem šetriť, či radšej chcem komfortnejšie riešenie. Ďakujem vám

muchotrafka298
25. aug 2024

Ja som z BA a raz som mala velmi skory odlet na dovolenku z Viedne (6,30). Prespala som tam na letisku v hoteli a vies preco? Lebo som chcela ist ako clovek, ze nie ze v strede noci rozbita ist taxikom hodinu na letisko, potom tam 3 hodiny cakat a dufat, ze ma neokradnu niekde na lavicke na letisku alebo budem spat na zemi.

majlo1234
25. aug 2024

Pri najhorsom bude volakte otvoreny 24/7 mekac, tak skus pozriet. Ale financne sa ti to s taxikmi aj tak nazbiera

muchotrafka298
25. aug 2024

@zuzanalukasko to ides na otocku na ten futbalovy zapas? Pretoze ked tam prides, cely den budes niekde chodit po meste, nasledne pojdes na futbal poobede/vecer bez moznosti nejakeho oddychu a nasledne pojdete domov. Budes tak unavena, ze si to ani neuzijes.

iwesska
25. aug 2024

Takto ti rovno poviem. Cakat sama pod stanicou v BA uprostred noci je hazard so zivotom. Ziadne peniaze na svete by mi za tie 3h adrenalinu nestali.

sissy27
25. aug 2024

@zuzanalukasko ako no, dost nestastne riesenie… tri hodiny v okoli bratislavskej zeleznicnej stanice ziadna hitparada… asi najjednoduchsie, co mozes teraz urobit, je prist do BA skor, ubytovat sa v blizkosti stanice a stravit tu den, dat si veceru, trochu si pospat na hoteli, hygiena a o 3 nasadnut na transfer.
Neviem kedy presne prichadza tvoj vlak, este je moznost (ak stihas) 23:45 ist busom slovaklines za nejakych 12€ na viedenske letisko a pockat na organizatora tam. Tiez to nie je ziadny luxus, ale rozhodne lepsie ako ta zeleznicna stanica v ba.

mamina7070
25. aug 2024

ja chodievam vlakom pravidelne z hlavnej stanice a teda v noci by som tam nebola ani s dospelym chlapom ako doprovodom a s dietatom sama ani omylom tam je to naozaj nebezpecne