Teplota po transfére

gombicka
26. jan 2012

Ahojte dievcata, nemate niektora skusenosti s teplotou po tranfere. Som 8 den po trasfere (2 dnova kultivacia) a chytila som teplotu. Mam 37.9. Neviete niekto poradit, co to moze znamenat?

pufa
27. jan 2012

Ahoj gombicka. Ja som po transfere mala zvýšenu teplotu, v priemere okolo 37,5 stupňov. Aj niektoré ďalšie ženy to tak mali. Je to pre telo záťaž, nejako sa s tým vyrovnať musí. Neznepokojuj sa kvôli tomu.

pufa
27. jan 2012

Ešte som zabudla dodať, že test u mňa bol pozitívny, teda bola som tehotná, akurát sa embryo zahniezdilo v rohu maternice, takže tehotenstvo nemohlo pokračovať. Ja som to brala tak, že u mňa bola teplota príznakom tehotenstva.

ysarion
27. jan 2012

tiez som mala 37,2, najma k veceru 🙂 .... klidek, vnimaj to pozitivne, ako jeden z priznakov 🙂

gombicka
autor
27. jan 2012

Dakujem zienky, trochu ste ma ukludnili. Hoc pre istotu som radsej dnes nesla do prace a navrhla som sefovi, ze budem robit z domu. ked som rano vstala, teplota bola 36.8, no v priebehu dnaznova vystupila na 37.5. Tak som rada, ze som doma.

gombicka
autor
27. jan 2012

@pufa ako vies, ze sa ti embruo uhniezdilo v rohu maternice. To este na zaciatku, ked ti robili transfer?

pufa
28. jan 2012

po transfere sa uhniezdilo v rohu maternice, zistilo sa to, ked som prisla po troch tyzdnoch od druheho pozitivneho testu na ultrazvuk. ale tymto sa nezapodievaj, to bol moj nie stastny pripad

gombicka
autor
28. jan 2012

@pufa zda sa mi, ze odpoved na teplotu v mojom pripade uz poznam...dnes som zacala krvacat. A to som 10 den po ET a na krv mam ist az o 4 dni :( :(

deni73
29. jan 2012

Aj ja som mala zvýšenú teplotu, cca 37,5 až do potvrdenia tehotenstva, to nič zle neznamená. Ak berieš utrogestan, skús zapíjať, a ešte sa nevzdávaj!

pufa
29. jan 2012

@gombicka myslim na teba.. viac bab tu krvacalo a babo sa udrzalo.

nurili
29. jan 2012

@gombicka aj ja som mala po ET asi dva dni teplotu aj zimnica ma triasla ale ziadna chripka to nebola.... 😉

gombicka
autor
29. jan 2012

@deni73
@pufa
@nurili dik zienky za povzbudive slova, zajtra rano otestujem znova, no sance tomu nedavam. Prvym priznakom mi bolo, ked mi pred paru dnami opadli prsia - to mi bolo prvym znakom, ze asi z toho nic nebude. V sobotu mi teplota klesla ale zato prisli strasne krce a bolesti v krizoch, Vecer prislo spinenie a potom krvacanie....

nurili
30. jan 2012

@gombicka hm....krvacanie? a take ako na ms? 😠

petra_lm
30. jan 2012

ahojte dievcata ak smiem pridam sa k teme..ja som 8 den po IVF merala som si bazalku kazdy den a stalu som mala nad 37,2, vcera som dostala spinenie a potom aj mierne krvacanie..dnes mi doktor nasadil duphaston ale aj tak sa obavam ze sa to nepodarilo.. :(

gombicka
autor
30. jan 2012

@nurili ano, zacala som krvacat ako ms. Vcera v noci som ani nemohla spat, lebo som mala tak sialene krce a bolesti v krizoch. Rano som si opat robila test - biely ako sneh. Rano som volala na kliniku, tak mam vysadit lieky a ked som si ista, ze je to ms, co som si, tak ked nechcem, ani na krv uz nemusim ist....

ja mam podozrenie, ze ta moja teplota 37,9 suvisela asi s tym, ze telo bojovalo proti embryjku. Keby bola len mierne zvysena, okolo 37, 2 tak to by som skor brala ako pozitivny znak. No mam tusaka, ze teplota vyskocila, lebo telo bojovalo s "cudzim telesom v tele"..neviem, tod moje amaterske vysvetlenie samej sebe....

michelitta
30. jan 2012

@ysarion ahooj,no co,mozme gratulovat?🙂 @gombicka pockaj na testy draha,ja nic necitim,nemeram,som len 3 den a viem ze to je passeee 🙂

nurili
30. jan 2012

@gombicka tak ked je tak, tak je mi to luto 😔 ze ti to nevyslo. Co planujes dalej? Drzim palce na ceste dalej..... 😉

ysarion
30. jan 2012

@michelitta @gombicka @loriana a vsetky ostatne :D ... nesiem dobre zvesti a vela nadeje pre vsetky!!!! ... u mna pozitivne hcg... a ako bonus lahky OHSS ... ano, testovala som aj predtym, uz 4 dni mi mamatest stale silnejsie ukazoval... inak rapi ten zeleny, stale iba slabunky kvaziduch a na mamateste kolajnice ... len som sa nehlasila, lebo som to nechcela zakriknut pred krvou... tak vam drzim paste... a s testovanim nestresujete, lebo ked to vyjde neg, tak do fakt depta...iba ak kratko pred krvou :D ... dakujem za palce v prevej faze a drzim vam dalej 🙂

ysarion
30. jan 2012

@gombicka to mi je luto, skus si nechat urobit vsetky tie testy prave na vytvaranie protilatok proti embrijku a podobne, mozno ta to posunie dalej. hematologiu a genetiku, docitas tu o tom viac, ja som sa v tom zatial velmi nezorientovala, robia to v KE, brne a prahe tusim, ja som si to dala ako dalsi postup keby sa nepodarilo... a sup na dalsie ... mozno telo bojovalo aj s nejakou virozou, mozno embrijko bolo slabe, mozno... inak prsia aj mne "povolili" a to mam hcg jak slak okolo 400... a kebz som nemala ten OHSS co ma v noci budi na bolesti, tak o nicom ani neviem. necitim sa vobec "inak"... hlavu hore!

ysarion
30. jan 2012

@gombicka, zaraza ma ze ti vravia, ze nemusis ist na krv... mne niekolkokrat zdoraznovali aj lekari aj sestricky ze aj keby som MS dostala, tak nemam hadzat flintu do zita a utros vysadit az po negativnej krvi... kup si mamatest (je naozaj najcitlivejsi) a pozri ci ti predsa neukaze nejakeho dusika... aj kamoska mi teraz vravela ze zistila ze je tehotna az druhy mesiac, lebo prvu MS mala...

michelitta
30. jan 2012

@ysarion wuaaaa,wueeeej 🙂 🙂 gratulujem draha! ktory prvy den si testovala? ja budem uz skor ako z krvi,vsak to sa nedaaa vydrzat 🙂)) na 10ty si to dam a kupim si mama test a co tam bude,budem brat definitivne 🙂 dva tyzdne nedavam 🙂 tak sa drz zatial a opis nejake pocity ake si mala,nech sa trosku ukludnim😀
kokos toto cele tehotnenie je jak skuska na vyske 🙂 🙂 ze mam to za 4,mam to za 2,wuaaa mam potom 🙂 nech mi povedia cim skor co to je,len to uz viiieeemmm 😠 😠 😠 🙂 🙂 🙂 🙂

michelitta
30. jan 2012

@petra_lm ahoj a kedy mas dostat ms? to uz 8 den mas krvacanie,nespinis len nahodou? neboj nic,este si daj nadej!! to mala Et a ktory krat? ja uz idem 2x z 1ivf mam KET a som 3 den,ked neratam den vkladu..a nemusim nic brat a som jak na praaaššškkkyyy! ☹ ☹

gombicka
autor
30. jan 2012

@ysarion wow, tak to teda gratulujem!!! super stpravicka, povzbudi to....uz asi vsetky testy porobene mam...kvoli hemato som bola v KE, trofoblastu v Prahe, genetika v HE,...mam MTHFR mutaciu a antifospholopid antibodies...no to mam vplyv az na vyvoj...a na to som si prachala Clexane...uz ani neviem, ake dalsie testy si mam dat porobit...

ysarion
30. jan 2012

@gombicka aha, prepac, nestiham sledovat tieto diskusie, mozno si to uz aj pisala... tak si oddychni, nazbieraj dalsie sily.... ale to vsetko az po tom ako budes mat tu krv po 14tom dni negativnu!!!

ysarion
30. jan 2012

@michelitta no neda sa to vydrzat, ale ked ti to nic neukaze, tak ta to tak ubije, ze az... preto bud hrda na kazdy extra den co vydrzis... mne mamatest ukazal na 10. den po transfere. ale dnes mam 13ty den, mam hodne vysoke hcg (okolo 400 vraj) a na tak vysoke by som si predstavovala na 10tkovom teste purpurovotmavu ciarku a nie taku, ze jeeee taaaam, ale este neni ako a druha... asi bublinke prestanem hovorit aby bola usilovna a makala na produkcii hcg... inak sa necitim inak, ak odmyslim ten hyperstimulak, ten mi neda spat.. dokonca prsia som mala napatejsie pocas stimulky, ja sa citim vlastne uplne normalne, ak odmyslim nafuknute a bolave brucho... ja som vzdy mala namiesto brucha lavor a teraz mam sudok az mam pocit svalovice na brusnej stene 😀

michelitta
30. jan 2012

@ysarion no presne,ja citim len napnute brucho, a taha ma pupok, ale to si hovorim,ze nech sa moc netrasem,lebo to mam z jogy-este riadi svalovica 😀 A preboha ty si mala stimulak, zlato? kokos ako sa Ti to prejavuje,moc Ta to boli? chuda..ale vidis,radsej 5 stimulakov a byt tehotna 🙂 oplatilo sa Ti!!
inac vela tuto zimu toho pozitivneho nebolo,tak aspon ty prispejes k lepsej statistike 🙂 predpokladam,ze si bola na ET ked hovoris o stimulke...inac mam tiez ten pocit,ze pocas brania estrofemu, som mala viac hore napnute..teraz nemam napnute nic... len nervy 😀

petra_lm
31. jan 2012

michelitta @ ahoj,ano mala som 8 den po transfere ale uz to mam aj potvrdene..dostala som silnu menstruaciu :( , mrazacikov sme bohuzial nemali ziadnym..mali sme len jedno embryjko :( . . . u mna momentalne nadej na babatko zhasla...

gombicka
autor
31. jan 2012

@petra_lm ahoj moja, je mi luto, ze to tak dopadlo...si presne na tom, ako ja...ziadne mrazaciky a bolo iba jedno embryjko...a to sa nechytilo.....

petra_lm
1. feb 2012

@gombicka :( gombicka tak to ma velmi mrzi..presne viem ako sa citis...predpokladam ze rovnako ako ja budes alebo mas 3 mes. pauzu a potom opat stimulacia atd atd...

gombicka
autor
1. feb 2012

@petra_lm ano, minimalne 3mesacna pauza....bola by som rada, keby to bolo len 3 mesiace, lebo to zalezi od preplatenia liecenia...no a potom sup sa do toho odznova....zeby sa mi do toho odznova chcelo, to nie som si ista...:(

petra_lm
2. feb 2012

@gombicka od preplatenia liecenia?si myslis ze po prvom neuspesnom pokuse by sa mohlo stat ze to zdravotka zamietne??no tak to dufam nie..Nie ze by som sa tesila na tie kazdodenne injekcie a zas dookola tie lieky a vsetko ale fakt pevne verim ze druhy pokus sa podari, teda dufam..mam "tri" mesiace na to aby som sa trosku dostala do formy, fyzyicky aj psychicky si oddychla a v dufam ze v maji uz zacnem so stimulackou.. :( . .. ale rozumiem ti ked mas obavy..aj ja ich mam

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre