Prehnaná stimulácia a nábeh na OHSS

siska266
12. máj 2021

Ahojte, vytváram skupinu aby ste sa zapojili, tie ktoré boli počas stimulacie prestimulovane, koľko ste mali vajíčok, či vám kvôli tomu odložili vklad a museli ste ísť až na KET. Pripadne tie ktoré OHSS prekonali. Píšte rady skúsenosti. Ja som včera bola 8 deň stimulacie aj mi ju ukoncuju, lebo som mala 26 folikulov. Bolia ma vaječníky keď si sadám alebo vstávam, najmä večer, ale už aj pri chôdzi a to ešte budem mat výber až na 12 deň. Do soboty kedy bude výber to bude zaujimave a aj v sobotu ešte viac ak chytím syndróm. Mam sa v každom prípade pripraviť aj na najhoršie. Na druhej strane mi povedali, že ak by sa do plánovaného vkladu s tým telo vysporiadalo, mohla by som ísť na vklad, ale to pochybujem pri takom počte....


som aj na vklad, ale pochybujem pri takom pocte

rk123
12. máj 2021

ahoj, vobec nakoniec nemusis mat ohss, nezavisi to len od poctu folikulov, su tam aj ine veci (voda v brusnej dutine, tlak na pluca atd) a v centre hovorili, ze niekomu sa rozvinie uz aj pri 8ks a niekomu ani pri 30nie. boli ta to preto, ze ich mas vela a teda je to tlak no. ja som napriklad mala 20 a nemala som ohss. ale od zaciatku stimulacie som pila vela vody, jedla naozaj vela bielkovin a doplnala elektrolyty (daju sa kupit praskove). ked tak pojdes na ket na buduci cyklus, hlavne aby bolo vsetko v poriadku

luckalukas_1
12. máj 2021

nemusis mat ohss, ale musis preventivne veeela veela pit, aj 4l na den a zvysit bielkoviny ..ja som mala ,,len" 17 folykulov, velmi ma boleli vajecniky hlavne tie posledne dni kedy uz boli velke dozrete, ale od zaciatku som pila vela vody a jedla bielkoviny lebo mi zalezalo na tom aby som sla hned na ET

weja07
12. máj 2021

Ahoj, moje 2.ivf a som mala dlhý protokol a tiež veľa folikov. Viac ako 30. Vybrali len 6 zrelých, po opu som sa zľakla ze len tak málo, lebo ostatné boli prázdne 🤷‍♀️ a oplodnili všetky, po pk nám prežilo 5 embryjok 🙏💞🍀Pred opu som cítila ze tie vaječníky sú naspidovane a po opu som mala ohss, bolesti dosť silné, môj ženský sa zhrozil keď ich videl na sone, že ich mám 2 krát väčšie ako maternicu 😑😢 tak sme počkali na ms a až potom na Ket..
A pri 1.ivf som mala 17 folikov a zobrali 8 zrelých ,z toho oplodnili 7 a prežili nám 2 vhodné embryjka.
Je to individuálne. Ale držím palce 👊 tiež som veľmi chcela ísť na et, pretože pri 1.ivf sa uhniezdilo ale neskôr odišlo 😭 no pri 2.ivf to nebolo možné..

siska266
autor
13. máj 2021

@weja07 Ved ja mam veľa vajíčok a tiež ich nakoniec bude schopných malo. Radšej mat menej a kvalitné ako veľa a prázdnych a ešte ten blbý syndróm. Picham si už 5 dni na zastavenie a ukončenie stimulacie Orgalutran. A pred zakrokom dva dni si mam dnes pichnúť namiesto ovitrel ako bol plán ale nejaký DECAP ani neviem co...
Tak ty už máš dosť toho za sebou. A teraz už úspešne?

weja07
13. máj 2021

@siska266 dnes takto 🤗🙏💞🍀

martinaju
13. máj 2021

@siska266 ja som mala 31 vajíčok odobratých (mala
som aj dosť embryi) nestopli mi chvala bohu nič. Ono dosť záleží aj od centra ano mal som ohss ale zvládla som ho doma, aj keď boli aj zlé dni ale dalo sa to prežiť. Vklad som mala odložený a riešili sme až KET.

siska266
autor
13. máj 2021

@weja07 Tak to je nádhera, gratulujem moc moc!!! 🌹🤰👍

siska266
autor
13. máj 2021

@martinaju Ved to ze si mala vklad odložený a ja nechcem aby mi ho odložili...
A čo ti bolo, koľko ti bolo zle? Bola si na PN?

martinaju
13. máj 2021

@siska266 ja som bola včase stimualcie študentkou takže som bola doma v lete. Ja by som mala vkld odložený tak či tak, mali podozrenie na polyp.
Najhorší bol prvý týždeň a úplne to odznelo po ms. Mala som silne bolesti pri močení, ťažko sa mi vstávalo, nevedela som sa vystrieť, bolesti podbruška, bolo mi na zvracanie a jeden večer som mala ťažkosti s dýchaním.

michaela55555
13. máj 2021

@siska266 ahoj, ja som mala kratky protokol, zobrali mi 17 vajicok co nie je az tak vela, od zaciatku stimulacie som vela pila a jedla bielkoviny a aj tak som mala OHSS. Mierny, doma som to preckala, ale nevedela som ani chodit, tlak v podbrusku, stale na zvracanie a mocenie bolo tiez narocne, ale vydrzala som to nastastie aj bez pohotovosti 🤞 13 vajicok bolo zrelych, 10 sa oplodnilo a len 2 prezili PK, ale vdaka bohu za ne ❤❤ Vajecniky mam este stale neskutocne velke, takze brucho mam uz teraz ako 🤰, kiezby to tak o chvilu aj naozaj bolo 🤞✊

siska266
autor
14. máj 2021

@michaela55555 Takže sa mam na co tešiť... Aj ja od stimulacie veľa pijem, bielkoviny papám, no keď vravíš ze to nepomôže... Zajtra mam výber už som z toho na prášky. Keby ma neprestimulovali, tak by som sa bála, zase ale aspoň tešila. Takto sa bojím a ešte mam strach ako mi bude potom... A ešte keď pravdepodobne pôjdem až na KET. :( No nech už sa stane co sa ma... Gratulujem aj k dvom, hlavne nech sa zadari 💖

michaela55555
14. máj 2021

@siska266 Kazda sme ina, u teba to moze byt uplne inac. Tesit sa mozes aj tak, to si nenechaj vziat strachom. Ver, ze vsetko dobre dopadne. Budem drzat palce a drz sa 😘

siska266
autor
15. máj 2021

@michaela55555 Ahoj už mám po OPU a som už doma.Odobrali mi 21 vajicok. Cítila som sa v pohode a zatiaľ tiež som ok. Naobedovala som sa a idem si pospať. Tak uvidíme ako mi bude ďalej. Samozrejme vklad mi odložili, ako som hovorila ze to tak dopadne a ideme za mesiac cca na KET.

michaela55555
15. máj 2021

@siska266 budem ti drzat palce aby ta OHSS obisiel a aby sa podarilo vela oplodnit 🍀🍀🍀

kiirkee
15. máj 2021

Už to je par rokov, vzali mi 33 vajíčok. Iba 2 blastcysty z nich boli!!! A mala som hnusne ohss. Po ceste z odberu ma bolel každý vymol cestou v aute. Par dni som ledva chodiť mohla, strašne bolesti pri pohybe. Muž záchranku zvazoval. Ale postupne sa to zlepšovalo. V tom stave by som vklad nedala. No a môj Lukasko (2. Vklad, posledne vajíčko) ma teraz 15 mesiacov. Držím silno silno palce, nech ta Ohss obíde a tiež nech sa dočkáte krásneho babatka.

siska266
autor
16. máj 2021

@michaela55555 Ďakujem, dnes pozrieme ako sa majú bojovníci. Zatiaľ som aj dnes v pohode, včera som radšej mala úplne kludovy režim. A zajtra ešte dovolenku mam pre istotu. Myslíš že ešte sa mi môže pohorsit?

siska266
autor
16. máj 2021

@kiirkee Fuha tak to si mala teda ťažké chvíle. Vy trpela si si, ale stalo to za to ako píšeš ze všetko dobre dopadlo. Ďakujem za príspevok, každá jedna skúsenosť mi pomôže. Nech ste len zdraví a robí ti synček radosť.

michaela55555
16. máj 2021

@siska266 ja som mala uz v den odberu bolesti, po odbere uz mi bolo na zvracanie a dalsie asi 4 dni som bola uplne mimo, bolelo ma cele brucho, napinalo ma a sotva som sa mohla pohnut, nafuknute brucho mam este teraz 🤷🏼‍♀️ Myslim, ze ak si v pohode, uz to zle nebude

siska266
autor
16. máj 2021

@michaela55555 Tak dúfam ze uz to tak vydrží. Už fungujem normálne. Včera ešte som mala kludovy režim. Ale stále mam ešte predtým rešpekt a zajtra mam ešte dofču pre istotu. Cítim trocku vaječníky ale úplne v pohode som. Pijem veľa vody a dávam si veľa bielkovyn stále. Možno aj na ten ET som mohla ísť. Ale všetci to v centre zavrhli, že až KET... Dúfam že dovtedy sa niečo nestane a pôjdeme naň. Hoci vôbec neviem ani kedy ho naplánujú.... Inak z 21 vajíčok oplodnili 17 a 16 ich bojuje.

michaela55555
16. máj 2021

@siska266 oni uz pri vyssom pocte vajicok nad ET ani neuvazuju pre istotu. Tak hadam KET nam obom vyjde 🤗🙏🤞 To mas krasne cislo, gratulujem 🙃

siska266
autor
17. máj 2021

@michaela55555 Ved uvidíme ako sa budú vyvíjať bojovníci. A ty už si mala aj KET? Ci ešte len ideš?

michaela55555
17. máj 2021

@siska266 Ja este len pojdem na KET, niekedy koncom maja mi to vychadza, tak som zvedava a mam aj trochu strach, ze co ak to nevyjde🍀

siska266
autor
17. máj 2021

@michaela55555 A ja stále neviem kedy. Nevieš kedy cca keď mi odložili ET, že kedy sa to plánuje? A po OPU si kedy dostala MS? Mne vôbec nikto nepovedal aký postup ďalej... To ma každý strach, ja chcela ísť teraz hneď na ET, aby som už aspoň prvý pokus mala za sebou keby to nevide na prvý krát...

michaela55555
19. máj 2021

@siska266 Na KET mozes ist hned dalsi cyklus. Po OPU pride mrcha skor, mne prisla uz par dni po OPU. A potom povedali, ze staci brnknut do centra, objednat sa na 10ty den na kontrolu, ci a kedy bude ovulka a podla toho naplanuju vklad

siska266
autor
20. máj 2021

@michaela55555 Ja som po OPU 5 dni a zatiaľ nič, inak mam dostať až na konci mája. Mne doktorka napísala ze až na druhú MS mam lieky brat, ktoré mi napíšu a potom až pôjdem. Tak som jej odpísala ze ja sa cítim dobre, prečo mám ísť na KET až za dva cykly. Tak potom ze skúsime bez liekov, mam ísť cez ovulku na sono, krv a podla toho sa uvidí ak budú všetky hodnoty ako majú byť skúsia to.

michaela55555
20. máj 2021

@siska266 ja pojdem bez liekov, vraj ziadne nepotrebujem, tak uvidime 🤷🏼‍♀️ budem ti drzat palce

siska266
autor
20. máj 2021

@michaela55555 No ved aj ja nakoniec idem bez liekov skúsiť, dnes som dostala MS, 6 deň po OPU. Z 17 vajíčok mi ostalo len 5 zmrzliniek.

michaela55555
20. máj 2021

@siska266 gratulujem to je pekne cislo. Mne zo 17stich zostali len 2 😏 ale hadam dobra kvalita a budu bojovnici 💪 Ja mam KET buduci tyzden, tak som zvedava 😊 budeme to mat hned po sebe 😉

siska266
autor
21. máj 2021

@michaela55555 Jasne že sú to bojovníci, veď prežili tie najsilnejšie. Áno a kolkateho ides? Aj berieš niečo? Ja musím ísť za týždeň na kontrolu budem ešte len 9DC, ale doktorka chce aby som išla skôr radšej aby sme nepresvihli ovulacii (mam krátky cyklus) lebo 10,11 deň vychádza na vykend. Potom zoberú krv, že aký mám progesteron a LH a podla toho určia deň KETu.

michaela55555
21. máj 2021

@siska266 ahoj ja som bola vcera tiez na kontrolu a bol to 9 DC, lenze sa ukazalo, ze mam krvavy folikul (vraj este z odberu) alebo cystu, takze sa to odklada o mesiac, aby sa zistilo, co presne to bude 😔 Takze cakam na dalsie vysetrenie a uvidime, vraj mi daju pre istotu estrofem 🤷🏼‍♀️ tak zas dalsi mesiac cakam 😢

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre