Máte zlú skúsenosť s centrom asistovanej reprodukcie?

johanna_b
28. júl 2017

Ahojte, je tu niekto, kto má zlú skúsenosť s CAR, hlavne tými slovenskými a podelí sa o skúsenosť? Vy a váš príbeh, ktorý nedopadol dobre.

lienka737
28. júl 2017

Moja skúsenosť je len jedna.
Vôbec im nejde o odstránenie príčiny neplodnosti, ide im o UMELE OPLODNENIE, čiže peniaze.
Najskôr síce dajú porobiť vyšetrenia, ale z každého jedneho aj negatívneho im výjde výsledok - IUI alebo IVF. Povedala mi to baba priamo v CAR. Muž mal dobrý spermiogram (velmi malá odchýlka) a ona: Ja Vám tam musím napísať, že odporúčam IUI, aj ked Vám poviem, že je to vlastne dobrý priam výborný výsledok.

A tak rozmýšlam, že kto sa vlastne venuje LIEČBE neplodnosti? Gynekolog nie, lebo ten tomu nerozumie a posiela do CAR. A v CAR neplodnosť neliečia, ale riešia umelým. Takže vlastne nikto.

johanna_b
autor
28. júl 2017

@lienka737 myslím si, že majú dohodu, že tí gynekológovia z toho samozrejme niečo majú. asi vedia, že by babu, ktorej sa nedarí otehotnieť, mohli poslať na vyšetrenia, ale načo, keď ju môžu šupnúť tam a tam nech platí... inak veľmi veľa ľudí si myslí, že to je niečo úžasné, poznajú 2 prípady, ktorým to vyšlo "na prvýkrát", samozrejme, že tí, ktorí sa tam trápili a zadĺžili, sa tým asi nepochvália, že... ďakujem za príspevky, dúfam, že ich bude viac

lilyianka
28. júl 2017

@johanna_b kolotoc okolo umeleho oplodnenia sa mi spominat nechce...mne sa ale nepaci,ze testy na reprodukcnu imunologiu a hematologiu robia az po 2 neuspesnych vkladoch 🤔
Tak som dopadla aj ja...samozrejme teraz zase nasli chybu vo mne,predtym bola v muzovi...tak si vyberme...
Ja len lutujem pary,kt.si kvoli dietatu zoberu uver a nevyjde to...nastastie my medzi ne nepatrime...
Ale vsetko toto cely proces je poriadne psychicky narocny
U nas bolo este viacej nejasnosti,ale to tu rozpisovat nebudem

johanna_b
autor
28. júl 2017

@lilyianka prečo nie, môžeš... nech vedia tie, čo sa rozhodujú...
inak nerozumiem tomu, prečo sa baby samy nedomáhajú týchto vyšetrení, platí to poisťovňa, dá sa vypýtať papierik ku hematologičke, aj na genetiku, gynekológ spraví hormonálny profil. lenže oni majú pesničku, že nič nebudú robiť ani organizovať, proste šipka "asistovaná". a majú aj pripravené, že tam liečia, až keď tam prídete, tak zistia, že neliečia. vravia, že "umelé" je posledná "čerešnička na torte" a prídeš tam a zistíš, že oni ťa potrebujú len obuť do nejakej diagnózy a ideš... to, čo prežíva žena pod vplyvom hormónov, ktoré do nej natlačia, o tom sa nerozpráva. chcem, baby, o tom vedieť viac. síce sa tam nechystám, ale potrebujem vedieť viac, viac... píšte, prosím

lilyianka
28. júl 2017

@johanna_b ja osobne som nevedela,ze sa da ist aj predtym na repro.imuno a hemato...mne bolo v car povedane,ze az po 2 neuspechoch,lebo vraj su to drahe testy a nebudu to predsa robit kazdej ked netreba....hlavne,ze predtym par tisic nemaju problem zobrat...
Inak oni su tam prepleteny ruka v ruke...samozrejme ze na imuno ma pislali zase do sukr.centra sak preco nie. .a asi aj na hemato chceli,ale som sa pomylila a objednala som sa inam 😂😂 chvalabohu aspon tam neplatim...
Mne na zac.urobil gynekolog vysetrenia co mohol a ked uz nemal ake poslal ma do car..ja naivne som bola v tom ze mi tam urobia vysetrenie kvoli kt.ma tam poslali,ale uz sa nas chytili ako supy...
Urolog muzovi povedal,ze teda ma spg nie uplne dobry,hranicny ale dalo by sa aj prirodzene....v car mu robili dalsi a na zaklade neho hned ICSI...nech sa paci....za

johanna_b
autor
28. júl 2017

@lilyianka jasné! je toľko prípadov žien, ktorým zistia hustú krv, kvôli tomu potratia bábätko, tak tu potrať aspoň 2x, samozrejme, zaplať!!!! a oni ti to potom spravia. som dosť znechutená z toho, čo čítam... ďakujem, že mi otvárate oči. mojej kamarátke natárali, že má nepriechodné vajcovody, samozrejme, oklamali, otehotnela prirodzene, ale tieto ich výstrelky spláca doteraz... 10x sa nechala umelo oplodňovať

patka33
28. júl 2017

Zeny o akom centre hovorite? ja by som tiez chcela skusit iui dva roky sa snazime a nic moja dr nechce riesit nic ine ako hp a folikulometriu a posiela ma do car

johanna_b
autor
28. júl 2017

@patka33 veď jasné, že ťa tam pošle, veď čítaj tu príspevky, potom sa vrhnú na teba ako supi, dávaj si pozor... pýtaj si vyšetrenia od nej!!! na hematológiu, genetiku a reproimunulógiu. musí ti dať. sprav všetko, kým prekročíš prah tej výrobne...

alilka
28. júl 2017

My sme napr boli v Gyncare KE a tam nás doslova odfajcili s tým že sme obaja extra plodni nič nám netreba .a to sme tam išli s tým že skúsime IUI.. nesnažíme sa dlho ale v marci som mala mmt a vzali mi vajcovod..predtým 4potraty..tak som naklusala do SPLN v KE že snáď tam urobia čo chcem..výsledok ten istý..že ak chceme tak na to IUI urobia ale že je to úplne zbytočne .môj partner má takú spermiogram že lekár v centre mi povedal že je jasné tohtoročný víťaz ..že málokedy sa vôbec už taký spermiogram vidí čiže IUI netreba..to bolo 30.6..ale clostylbegit mi predpísal že aj so to IUI predsa len prajeme tak po ms máme dôjsť..ale že mám teraz anovulacny cyklus .čo z toho nakoniec bolo?20.7 2// na tehu teste..ale žiaľ zasa je to zle..tym som zasa chcela napísať že nie v každom centre takto prístupuju..a pritom do toho druhého centra sme išli s výsledkami z prvého centra .čiže keby boli takí mohli si vyžiadal svoje výsledky aby sme nanovo cvakali..

johanna_b
autor
28. júl 2017

@alilka veď väčšina tých centier to tak aj robí. no ako čítam, tak čítam, vychádza mi z toho, že sa treba spoliehať na prirodzené splodenie, dieťa vie, kedy má prísť na svet, dať mu priestor a čas a užívať si život... toto by som nechcela zažiť, čo vy opisujete... hlavne, že sa im vkladajú do rúk naivné ženy, ktoré si myslia, presne, ako píšeš, že "vedia čo robia"

patka33
28. júl 2017

@johanna_b moja dr mi nechce nic robit

johanna_b
autor
28. júl 2017

@patka33 veď ona ti nič nemá robiť, ona ťa tam má iba poslať... ak nie, tak odpoveď ti je snáď jasná, choď a plať. ja som bola zadarmo...

alilka
28. júl 2017

@johanna_b áno dieťa vie kedy ma prísť a prirodzene splodiny to je tiež super. Len občas tomu treba pomôcť .je jedno čo pri plodeni alebo ako v mojom prípade inak. Mám problém s krvou a vraj mi tá spôsobila tie potraty..teraz som aj na liečbe a aha..zasa je to zle..výsledok?6x tehotná=0 deti..čiže vtedy sa aj človek chytá centra a kade čoho ..keď už nevie ako ďalej a kam sa pohnúť..doba je zlá..

johanna_b
autor
28. júl 2017

@alilka tento výrok, že "treba tomu pomôcť", to je presne výrok týchto akože lekárov, to presne poznám.... ja som po potrate, a sem ma nikto nikdy nedostane a na to môžem aj odprisahať... to by som už bola v akej riti, toto by som nezvládla, ani finančne!
a ešte čo radi používajú, vraj "to robíte pre dieťa", ale keď sa nad tým niekto zamyslí, tak to robíme iba a iba pre seba, pre aké dieťa...

alilka
28. júl 2017

@johanna_b každý mesiac svoj názor na tieto veci..a "výroky"..ja osobne z vlastných skúsenosti už neviem ako a kam ďalej..čiže to riešim takto..dieťa ešte nemám a túžim po ňom..zatiaľ mi nik nepomohol a keď mi pomôžu tak dobre..keď by mi s problémom pomohol ktokoľvek iný je mi to jedno kto len nech už zasa nepotratim .ale kto nezažil nepochopí..

johanna_b
autor
28. júl 2017

@alilka a koľko si zatiaľ za to všetko zaplatila? nech som v obraze... píšem ti správu

alilka
28. júl 2017

@johanna_b oka..veď práve to že mi sme zatiaľ platili len 20€ za spermiogram..nič viac..

johanna_b
autor
28. júl 2017

@alilka ja to dobre chápem, že ty chceš silou-mocou umelé, len oni ti to krásavci odmietajú spraviť a zarobiť na tebe?

alilka
28. júl 2017

@johanna_b presne tak..ale ja som nechcela umelé ale IUI..to stojí 70€ a ani to nám nechceli urobiť že načo keď som po 2mesiacoch snaženia sa otehu..a teraz 2mesiace po mimomaternicovom s jedným vajcovodom som tehotná zas..ale čo z toho keď vždy potratim?

johanna_b
autor
28. júl 2017

@alilka alika preboha živého... keďže nemáš problém s otehotnením, tak chceš umelé načo? aby si mala čo potratiť, ale ešte za to aj zaplatiť? akože si myslíš, že keď to zaplatíš, tak oni to urobia tak, že to donosíš? akože toto je šok pre mňa, toto je na mňa asi veľa takéto úvahy... sorry, toto som nečakala, toto je sila... tak poď do ba, tu ťa všetci veľmi radi umelo oplodnia

alilka
28. júl 2017

@johanna_b to nieje umelé!!!je to insiminacia-vstrek spermií..a keby si citala vyššie poriadne došlo by ti to čo som písala .chcela som ti z dôvodu absencie jedného vajcovodu ešte predtým než, som teraz zasa otehotnela..a znova potracam..s tým nikto nerátala keďže som už na liečbe..

alilka
28. júl 2017

@johanna_b akože si reagovala tak akoby som bola nejake tupelo..čítaj poriadne kto čo píše a potom chap alebo necháp..niesom Debil aby som si myslela ze keď to urobia oni za prachy tak sa to udrží..sorry nemám IQ hojdaceho koníka..

johanna_b
autor
28. júl 2017

@alilka veľa šťastia ti prajem...

patka33
28. júl 2017

@alilka ja ti drzim palce aj ja chcem ist skusit iui 🙂 nam sa dva roky nedari

alilka
28. júl 2017

@patka33 ďakujem..😉 skúste to..mojej kamoška sa 4roky nedarilo..teraz im doma plače mesačná slečna. .po IUI ..prvé hneď úspešne. Vyšlo ich to s injekciou a liekmi necelých 100€ 😁

patka33
28. júl 2017

@johanna_b co si taka negativna? Ved si zalozila temu aby ti ju ludia komentovali a ty sama nechces ist na car? Tomu nerozumiem

johanna_b
autor
28. júl 2017

@patka33 jasné, že nechcem ísť, ale to je moja vec snáď... píšem, nech mi píšu negatívne príspevky, vo svojom príspevku, že?

patka33
28. júl 2017

@alilka ja mam tiez kamosku ktorym to vyslo na prvy az druhykrat a co jej zistili teda preco sa im nedarilo

patka33
28. júl 2017

@johanna_b musis mysliet pozitivne to je zaklad aby sa ti podarilo

alilka
28. júl 2017

@patka33 vraj on mal v spermiach nejakú tekutinu či čo čo mu ich vlastné spomaľovalo a koniec koncov nedokázali doraziť k vajkam..ale za to treba preliečiť..aj preliecili ale nakoniec aj tak šli na IUI .a neľutujú 😁

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre