Lekárka mi oznámila, že nikdy nebudem mať deti

mirka8725
30. dec 2021

Ahojte prosím poraďte mi
Práve mi lekárka oznámila ze nikdy nebudem mat deti 😭 u mna je jediná možnosť umelé oplodnenie co u som absolvovala. Trikrát a neúspešne a potraty čo len ... Ako to oznámiť priateľovi ze ja detí nikdy mat nebudem keďže umelé oplodnenie uz nechcem podstúpiť strašne zle som to znášala hormóny a všetko... viem ze on deti chce a ja mu ich zial nedám som úplne na dne 😭😭😟 co mam robiť toto nie je fer .......

cyberk
30. dec 2021

Uprimnost k priatelovi... a vytrvalost.. skusat, skusat.. Drzim vam palce, aby sa to nakoniec podarilo ❤

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
roobett
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bluka2
30. dec 2021

Hm, mám tehotnú kamošku, ktorá tiež niekdy nemala mať deti a myslím, že je takých aj viac. Tieto výroky by som brala trochu s rezervou

dzulli1980
30. dec 2021

Ja teda nepochybujem o odbornosti lekárov (aj keď pri niektorých som na vážkach), ale tiež mám kamarátku, ktorá nikdy nemohla mať deti, priateľ sa s ňou kvôli tomu rozišiel ... pár rokov na to si našla ďalšieho, ten nejako deti neriešil, či budú, či nie a ona otehotnela ... majú tri deti.
@mirka8725

kittykat22
30. dec 2021

@mirka8725 skusila by som nazor ineho lekara. Za to nic nedas.

lypka
30. dec 2021

Mojej neteri povedala dr. na Slovensku, že je neplodná, že nebude mať deti, presťahovali sa do Anglicka a tam jej povedali to isté. A teraz má 4 ročnú slečnu a momentálne je v 4. mesiaci. Držím palce.

luccija
30. dec 2021

@mirka8725 a aký máš zdravotný problém?

kristinka92
30. dec 2021

Ahoj, ja som podľa gynekológa tiež mala mat veľké ťažkosti otehotnieť, kvôli dvom problémom u mna súčasne. Počúvala som to od 18tich pravidelne na preventivke.
Už som sa s tým zmierila že veď začneme skúšať a po roku pôjdeme na IVF. Brala som to ako fakt. No a do mesiaca tehotná… Veľa je podľa mna o psychike. Proste sme do toho išli s tým, že prirodzene sa to nepodarí, ale nevadí, budeme si to užívať, niečo ešte pocestujeme, dozariadujeme byt a vidis…nič z toho sa nestihlo

tinka_1807
30. dec 2021

@mirka8725 Určite sa porozprávaj s priateľom. Ak by s tebou mal byť iba kvôli dieťaťu, tak to nie ej skutočná láska, aj keď chápem, že je to veeelmi ťažká situacia. Stále existuje aj adopcia napríklad.
Ale inak... Tiež poznám jednu ženu, ktorej povedali este pred svadbou, že nebude mať deti. Napriek tomu sa s manželom vzali, a hop ... Dnes má 2 zdravé ďeturence a v kolónkach lekárov je písaná ako "zázrak". 🙂
Nádej umiera a posledná a zázraky sa stále dejú ;) ...

mirka8725
autor
30. dec 2021

@tinka_1807 ďakujem ti podporu ibaze ja nemám vajickovody co som ani nevedela ze mi ich zobrali ked mi robili prefuk ktorý nepomohol😭 strašne chcem babo ani Nevies ako moc je to pre mna ťažké ze segra ma dve a ja nic neodakazem sa s tyn zmieriť myslela som ze. Ked mu tak vaj mešká ze budem konečne tehotná a teraZ ked viem že nikdy nebudem bolí to🙄🙄😒alw velmi ďakujem za podporu vážim si to

mirka8725
autor
30. dec 2021

@kittykat22 toto je názor u druhého jeden povedal ze vy detí mat nebudete nikdy lebo mam zrasty v brušnej dutine too nie je fér

mirka8725
autor
30. dec 2021

@roobett ja by do adopcia isla male bábätko ale priateľ asi chce skôr vlastne ale co mam robiť ked ja mu ich zrejme nedám

roobett
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martul
30. dec 2021

@mirka8725 no tak neviem podrobnosti, len ti napíšem ako to bolo u mňa. Nikdy nebudete mať deti, spravili sme všetky vyšetrenia, je nám to ľúto. Fu ani neviem ako som prišla domov, pamätám si že išiel oproti mne kamión všeličo má napadlo, bože koľko sĺz, utesovania celej rodiny. Manžel bol smutný, ale povedal že si ma bral preto že má miluje a nie ako stroj na deti.
Čas plynul, do roka som porodila, o tri roky znovu o päť krokov neplánovane zase.
Tak ako má všetci utešovali ako neplodni, tak nás potom prosili že už staci.

maminkadeticiek
30. dec 2021

V rodine mame tiez jednunco nikdy nemala mat deti.Tak uz ma dve.

nikpa
30. dec 2021

@mirka8725 toto som si vypočula aj ja, síce o jedno bábätko sme prišli ale teraz máme dve deti. Dve deti ktoré sme prirodzene splodili, vynosila som ich a porodila. Aj keď v jednom prípade to bol boj ale skončil sa šťastne. Moja kolegyňa, po 8 rokoch kedy sa už aj prestali snažiť a tiež im bolo povedané, že ona nikdy, nikdy neotehotnie, dnes má tiež dve deti, prirodzene splodene. Nechcem ti tým povedať, že teraz máš roky vyčkávať alebo čakať či sa stane zázrak alebo nie len nepadaj na duchu, psychika je veľmi dôležita. Priateľovi to povedz, zaslúži si vedieť pravdu a uvidíš ako to váš vzťah ovplyvní. A keď predsa nebudes mať svoje dieťa, môžeš dať domov a lásku deťom ktoré to šťastie od svojich rodičov nedostali. Držím ti palce, nech si v živote šťastná, či s deťmi alebo bez nich 💛

elizabet173
30. dec 2021

@mirka8725 pred rokmi som sa dostala k MK vlastne tak, že som klikla na odkaz, v ktorom ma zaujal nadpis článku Zázraky sa dejú. Bol o žene, ktorej lekári tiež povedali, že nikdy deti mať nebude, mýlili sa, po rokoch sa jej narodili dve. Ak je váš vzťah pevný, treba to partnerovi povedať na rovinu, sú aj iné možnosti, adopcia, pestúnska a pod. Ale sú manželské páry, ktoré sú šťastné aj bez detí.

tomsta003
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emalka
30. dec 2021

@mirka8725 pockat, vyoperovali ti vajcovody pri prefuku a nevedela si o tom? Kde ti to robili? Ak v Gynfiv v BA, tak tam to mali robit aj mne a chceli aby som im podpisala suhlas s tymto zakrokom 🤬🤦‍♀️ Je mozne ze si nepamatas co si podpisovala?
Ak ti to robili pri nejakom inom zakroku a nemas o tom spravu ani podpisany suhlas tak je to nelegalna sterilizacia a urcite by som to nenechala len tak.

Ale tak ci tak to nieje maly zakrok a zotavovanie trva dlho, nehovoriac o tom ze by si mala mat jazvy po laparoskopii. Nemas nieco take? Ak nie tak je to fakt cudne a isla by som k inemu lekarovi aby sa na to pozrel tiez.

elizabet173
30. dec 2021

@mirka8725 vajcovody ti predsa nemohli zobrať bez tvojho súhlasu. Ako si na to prišla, že ti ich zobrali? Máš o tom nejaký papier?

deti95060810
30. dec 2021

určite povedať pravdu priateľovi... možno sa dohodnete na inom riešení.

martul
30. dec 2021

@mirka8725 prepáč a to ako si nevedela, že ti zobrali vajcovody?! Veď to není len tak, museli ťa informovať, čo si podpisovala si nečítala?

zuzzi18
30. dec 2021

@mirka8725 a maternicu máš v poriadku? Koľko máš rokov ak sa môžem opýtať? Ja mam tiež veľa diagnóz, malo rokov, už žiadne vajíčka ale pokiaľ mám zdravú maternicu, čo mám tak budem vždy veriť. Je veľa spôsobov, darované vajíčka, darované spermie, darované embrya.. Naozaj nezúfajte, neviem akú máš diagnózu ale treba veriť!!!

snezienkaaa82
30. dec 2021

Aj kamoske vraveli, že deti nikdy mat nebude.... A ma. Taktiež aj mne to povedali. Po 2 dvoch cykloch ivf a 6 vkladoch mame dieťa. Mne po ohli injekcie na riuedenie krvi a keďže polroblem bol nie len u mňa ale aj u na želá, tak sme využili metódu picsi. ( špeciálne čistenie spermií)., mame len 0.5 % zdravých spermií. Ostatne majú deformácie.... Čiže šanca na dieta minimálna, no dopracovali sme to do úspešného konca. Držím palce....
A reči neprajnicok tu na MK si nepripúšťaj. 😉

anonym0001
30. dec 2021

@mirka8725 jaaaaj z toho si nič nerob, vieš koľko takých po tomto verdikte otehotnelo? Ja osobne poznám aspoň dve a jedna z nich má 3 deti 😀 Takže hlavne kľud a sexuj. Ale s pôžitkom, nie za úmyslom rodenia deti.

mikadooo
30. dec 2021

@mirka8725 dieťa sa dá dať aj vynosiť náhradnej matke. Neviem ako to funguje, na sk to nie je legálne, ale myslím že v Čechách sa to dá, pozri diskusie na mk. Ak by aj toto bolo riešenie pre vás, tak snáď sa podarí nájsť náhradnú matku, ktorá by vám to za finančný príspevok vynosila. Žiaľ podrobností neviem, len som tu občas v diskusiách na tento spôsob získania biologicky vlastného dieťatka narazila.

stela01
30. dec 2021

@mirka8725 Ani ja nemám vajcovody ktoré som si ja dobrovoľne dala vybrať a mám 2 deti po umelom oplodnení

Počuj ty si o tom nevedela že ti to urobili bez tvojho vedomia ? Alebo si len nepochopila čo ti idu robiť ? Wtf

emalka
30. dec 2021

@stela01 Pri tomto sa aj mne mozog zastavil 🤯

stela01
30. dec 2021

@emalka tiež nechápem , že doktor že hla urobíme prefuky ? Nie vyberieme to . Okey poďme na to .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre