KET - september 2023

24. sep 2023

Ahojte je tu niekto kto podstupil KET teraz v septembri a chcel by sa podelit o nejake rady, postrehy pripadne sa podporit, ked nas tu bude viac ? Mam za sebou dve stimulacie, minuly mesiac odlozeny vklad koli nedostatocnej sliznici, dva krat neuspesny ET a toto je moj prvy KET.

anicka329
24. sep 2023

Kedy si mala vklad? Ja idem zajtra.

ibex6
24. sep 2023

@anicka329 ja som mala vklad v piatok

anicka329
24. sep 2023

@ibex6 a ako sa cítiš?

no_co_uz
25. sep 2023

ahojte 🙂 ja som mala vklad v piatok. Trosku mam stres - som treti DPT a nejak nic necitim.

larinka7765
25. sep 2023

zdravím dievčatá ja sa chystám teraz v piatok na 5 KET 🙂

anicka329
25. sep 2023

@larinka7765 ja už som akurát prišla domov z vkladu. Som strašne nervózna z toho, taká nekľudná, ani neviem prečo.

anicka329
25. sep 2023

@no_co_uz aj si oddychovala po vklade, či chodíš do práce?

larinka7765
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
larinka7765
25. sep 2023

@anicka329 neboj sa 🙂 všetko dobre dopadne 🙂 hlavne veľa oddychovať a dobrá nalada🙂

no_co_uz
25. sep 2023

@anicka329 ano vikend som mala taky kludnejsi viac leziaci, len sem tam som sa trochu po dome pomotala ked mi uz bolo dlho 🙂 pre mna je to 4x vklad. Prvy som nic necitila a neujalo sa, druhy a treti som mala prve tri dni citlivost podbruska, nie bolesti vylozene ale ako keby napatie...to bolo v oboch pripadoch uspesne (bohuzial aj obe potom skoncili potratom) ...no a teraz stvrty som preto nervozna , ze nemam rovnake pocity ako 2 a 3x ked to vyslo :/ tak chvilkami rozmyslam negativne - je to nase posledne embryo
@anicka329

ibex6
25. sep 2023

@anicka329 citim sa tak divne .. mam ako keby menstruacne bolesti a boli ma podbrusko ale nie cely den iba ma tak nachvilu spicha .. a hlavne mam strach a obavy ako to dopadne ..

ibex6
25. sep 2023

@no_co_uz ja som prvy krat dostala menzes den pred tym ako som mala ist na krv, ale kedze som si na 7,8 den robila test tak som sa nejak na to pripravovala ze to nevyslo, druhy krat tiez test negativny a krv pod 0,5 .. z prvej stimulacie nebolo nic na zamrazenie, z druhej sa podarilo 3 z toho mi jedno vlozili ... stale mam obavy ze sa to zase nepodarilo aj ked by som chcela mysliet pozitivne tak je to tazke

anicka329
25. sep 2023

@no_co_uz aj mne vložili už posledné, teda mali sme iba dve z druhého ivf, ale boli sme až po troch rokoch teraz na vklad, lebo som mala iné zdravotné problémy.

no_co_uz
25. sep 2023

@ibex6 teda doposial si sa nedostala k dvom ciarkam? ja som mala uz 3x dve ciarky, ale sama na sebe som sa naucila, ze dve ciarky este nic neznamenaju :( prvykrat po IUI missed abort, 2x biochemko v 6 tyzdni myslim ... tak take mam vselijake pocity teraz .... Inak vidim, ze sme boli na vklad v rovnakom dni v piatok. Ako si sa po tieto tri dni po vklade citila? mas nejake priznaky/pocity?

A baby - ako dlho sa snazite? vyslo vam to uz niekedy aj prirodzene ci nie?
My prirodzene nikdy a snazime sa asi uz 3,5 roka (u nas hlavny problem pravdepodobne blby spermiogram) :/

no_co_uz
25. sep 2023

@anicka329 a z prveho sa podarilo babo? my sme zatial bezdetní..ale ja uz budem mat pomaly 35 rokov, tak citim velku naliehavosť, cas bezi

larinka7765
25. sep 2023

@no_co_uz aj ja som na tom vekovo rovnako za chvíľu 33 rokov a žiadne bábo ale ja mam za sebou 2 ET a 4 KET a všetky neúspešne okrem jedneho to s aujalo ale v 8tt odišlo 😞 a teraz v piatok idem na 5 krát KET a neviem prečo ale nechcem si priznať že to nevyjde,beriem to tak že si idem pre moje deti a hotovo 🤣, chcem si dať 2 embryjka a na oba dva lepidlo a hatching lepidlo som už mala ale nepomohlo a hatching idem vyskúšať prvý krát tak uvidíme 🙂 máte nahodou nekdo nejakou skúsenosť s hatchingom?

anicka329
25. sep 2023

@no_co_uz Nie, podaril sa iba posledný vklad pri prvom IVF, ale skončilo to MA. Tiež nemáme deti, ale ja už budem mať za chvíľu 40 rokov.

no_co_uz
25. sep 2023

@larinka7765 hatching nie je uplne na tvojej volbe. Napr. mne ho nikdy ani "neponukli" lebo ho nebolo treba. Hatching je ak narezu obal embryjka aby sa vedelo dostat von..ja som vo vsetkych pripadoch mala bud hatchujucu blastocystu alebo uz vyhatchovanu, teda ani raz mi to netrebalo, lebo vzdy uz vychadzalo von samé...a kolko si mala dokopy embryjok? My sme mali 5..jeden vklad sme vkladali dve, inak po jednom

no_co_uz
25. sep 2023

@anicka329 bodaj nam to vsetkym tento mesiac vyslo

larinka7765
25. sep 2023

@no_co_uz tak s prveho som mala 9 raz sme vkladali 1 a potom po dva emryjka a teraz som mala 6 a pri ET som vkladala jedno a teraz na KET chcem už dva embryjka tak uvidíme 🙂 dúfam nám to všetkým výjde

no_co_uz
25. sep 2023

@larinka7765
Fiiiha, tak to si mala krasnu urodu 😊 niektore bude isto to pravé

larinka7765
25. sep 2023

@no_co_uz určite nám to vujde všetkým 🙂 a už nechcem myslieť negatívne pretože všetky ty sklamania som veľmi ťažko prežívala takže chcem už len myslieť že to všetko vyjde a hotovo 🙂

no_co_uz
25. sep 2023

Ale baby mne sa vobec nepaci ako sa citim 😑 vcera/dnes najprv pomaly ,ze nic akoby som na ziadnom vklade ani nebola a teraz od obeda mam nieco take ako PMS bolesti jemne podbruska..ale to mam kazdy mesiac asi tyzden pred MS 😑 ...inak ja som doteraz vo vsetkych 3 pripadoch mala aj implantacne spinenie, tak som zvedava na nasledujuce 2-3 dni ci nieco bude ci nie

larinka7765
25. sep 2023

@no_co_uz neboj sa 🙂 všetko dobre dopadne, ja som počula že spinenie je v tedy keď sa embyjko uchytilo?

larinka7765
25. sep 2023

@no_co_uz môžem sa opýtať že po zákrokoch či si lezala oddychovala alebo si normálne fungovala? ja som aj ležala 2 zakroky a aj fungovala normalne a nič 😞

no_co_uz
25. sep 2023

@larinka7765 no u mna to tak doposial bolo, ale nie kazda zena to ma, asi je to dost individualne..akurat potom to spinenie aj pretrvavalo -tyzden/dva kym som aj nepotratila..zakazdym prve hcg super, druhe hcg super, preslo par dni a dovidenia, zacala som krvacat.

larinka7765
25. sep 2023

@no_co_uz oooooo😞 to je mi ľúto

no_co_uz
25. sep 2023

@larinka7765 ja som sa vzdy snazila mat v ramci moznosti klud. Ja mam moznost home officu, tak aj ked som pracovala, tak som si chodila pocas dna sem-tam lahnut, bola som len doma, fyzicky som sa nenamahala..no aj tak mi to nepomohlo..je to asi medzi nebom a zemou

anicka329
25. sep 2023

@no_co_uz mne povedali pri vklade, že krásne embryjko aj sliznicu som mala dobrú. Ale aj tak sa neviem nejako ukľudniť. Ráno mi volal obvodný doktor, že som mala prísť na kontrolu, len mi to akosi zabudol povedať, tak ma zvozil, prečo som neprišla. Potom z roboty mi stále vyvolávajú kedy prídem, lebo som na pn. Dnešný deň je strašne stresujúci, takže neviem, či to vyjde...
@no_co_uz

no_co_uz
25. sep 2023

@anicka329 snaz sa byt v klude a relaxovat . Prvych 48 je rozhodujucich ci sa zahryzne ci nie , tak aspon do zajtra kazdeho ignoruj 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre