IUI - september 2022

24. sep 2022

Ahoj je tu niektora maminka(snazilka) co bola tento mesiac na iui? Podporime sa?

irenka_peinlich
25. sep 2022

Ahoj , ja som bola 12.09. zajtra mám ísť na krv , ale neviem či idem test som si nerobila zatial, chystám sa až keď bude meškať mrcha. Progesteron nemám. Či to vyšlo ? Dobrá otázka . Uvidím , nechcem sa nejako sledovať ani sa testovať počkám až do tej menštruácie ,, teda ak príde

autor
25. sep 2022

@irenka_peinlich no tak predsa niekto a niesom sama 😊ahoj ja som bola v sobotu tiez cakam 14 dni kym pojdem na krv. Na prvom si bola? Aky ste mali problem? My sme boli na prvom takze mam zmiesane pocity.

irenka_peinlich
25. sep 2022

Toto je tiez naše prvé , takze očakávania boli veľké , Uvidíme .. nám sa nedarí cca 2 roky , ja mám vraj nábeh na pco aj to len na jednom vaječníku, takze tak. U vás je kde problém ? Poznáš niekoho komu vyšlo prvé IUI ?

autor
25. sep 2022

@irenka_peinlich aj nam rok a pol sa nedarilo manzel mal zly spermiogram a ja protilatky proti spermiam. Ale pre iui bol manzel na kontrolnom a zlepsil sa mu za 2 mesiace. Ja mam 35 a manzel 41 tak uvidimd. Nepoznam nikoho len com som tu na mk citala ze sa babam podarilo na 1x ale citala som ze aj na 2x a aj tak co vobec sa nepodarilo. Tak neviem zalezi aj od diagnoz od centier od vaji ok atd. Kazda z nas je ina. Vy mate kolko kde chodite do centra?

irenka_peinlich
25. sep 2022

Veď u nás taký paradox, že partner mal robený spermiogram v Car - Ferticent a bol Ok , lenže to bolo pred rokom , takze doktor spoľahnuty že u partnera je všetko Ok a ja som sa konečne dala dokopy s ovu, no po samotnom IUI mi hovorí doktor že spermiogram teraz katastrofa a že máme veľmi malu šancu .. trošku ma zarazilo že nás na to neupozornili pred zákrokom ..
môžem sa prosím opýtať čím ste zlepšili spermiogram ? Ja mám 31 partner 28

autor
25. sep 2022

@irenka_peinlich tak to by prekvapilo aj mna. Ja som napr chcela nech mi pozru ci mi praskol folikul aby nebolo cele iui zbytocne a povedali ze to netreba. Ty si mala aky postup stimulacia folikul ovitrelle? Vies zalezi od toho ktore hodnoty mal ake. Podla toho aj vitaminy. Ja som chcela pred iui kontrolny spermiogram lebo inak by som do toho nesla. Proste som chcela vediet ci je to lepsie a boli vsetky hodnoty lepsie. Nam doktorka poradila profertil a falandrol ale ja som vsetky vitaminy pokupila osobitne a tak som mu ich davkovala. Koenzym q10, vitamin E, zinkosel, vitamin C, tieto mesiac a po mesiaci som mu aj zinkosel rozdelila na cisty zinok a selen a dokupila este kotvicnik a macu.

irenka_peinlich
25. sep 2022

Veď práve , cele to trvalo asi pól minúty a nakoniec som odchádzala s plačom po prezentácii spermiogramu. Zhoršilo sa všetko co sa dalo .. množstvo , pohyblivosť , patologia. Hlavne že peniažky cinkli. Mohli si nás zavolať že vec sa ma takto , dajte to doporiadku a prídete o pár mesiacov, nie mi povedal po zákroku že to bolo vlastne zbytočne . Psychika v kybli . Nasadili sme hneď selen , zinok , tinkturu z kotvicnika, macu. Ale tak nádej umiera posledná 😎 a ďakujem za tipy !
Ja som bola bez stimulácie , ale ovitrelle bol.

irenka_peinlich
25. sep 2022

Preto nechcem ísť ani zajtra na krv , už som bola 2x po prirodzenom cykle a len folikumetrii, a ten telefonát s verdiktom “krv je negatívna “ na to jednoducho nemám nastavenie momentálne , preto to nechám tak a uvidíme či príde mrcha . Vy ste v akom centre ? Držím palce nech vám ten čas na čakanie rýchlo ubehne 💪🏻

autor
25. sep 2022

@irenka_peinlich
@irenka_peinlich tu macu a kotvicnik som si sem tam dala aj ja. Tak by si mozno po takejto skusenosti mala zmenit centrum. Co som citala tak najviac chvalia iscare a helios. My sme v heliose bb. Ja by som muza poslala na spermiogram urcite. Este je velmi dolezite aby nenosil mobil vo vrecku ja som ho vzdy upozornovala a drbkala ho. Nech si ma nezela ak ten spermiogram nebude lepsi ale nastastie vitaminy pomohli.😊 aj ja mam pochybnosti kedze si myslim ze mne uz pred vkladom praskol folikul. Ja som tiez mala len ovitrelle 24 hod pred vkladom mala som 11dc 21mm. Stimulaciu som odmietla. Ty si to mala ako?

irenka_peinlich
25. sep 2022

Tak to si mala pekný folikul v celku skoro 👍 ja na 12 dc 17 cm a vklad bol na 15 dc teda bez kontrolného sona , no asi hodinu po IUI som mala pichanie a tlaky ako pri ovulácii. Ovitrelle bol pichany 36 hod pred.
Myslím , že kvôli tomu že ti praskol folikul ešte pred sa nemusíš obávať , veď vajíčko ma istú životnosť , cca deň a pól .
Telefón by nebol problém , skôr to jeho fajčenie , ale to si musí uvedomiť sám .
Vieš keď mňa hneď po tomto druhom katastrofálnom spermiograme hneď tlačia v centre do umelého , no viem že výsledky sa dajú ovplyvniť a je to zvratny stav.
Inak čo sa týka nejakých skorých príznakov , tak mi býva ráno tak divne od žalúdka a vôbec aké vôbec ma nebolia prsia a to mám dostať mrchu o 3 dni , čo ma vždy cca 10 dni pred bolia neskutočne . Hlavne si nechcem nahovárať lebo takých “príznakov” už bolo ..

autor
26. sep 2022

@irenka_peinlich ja viem ale tak bola by som kludnejsia keby viem ze su uz vo mne a potom tk praskne neviem preco ale nad tym rozmyslam neustale. Ale uz je to jedno uvidime o 2 tyzdne.
Vsak aj ked si mala malo je tam sanca ze sa aspon jedna chyti a jedna staci😊. No mna by mohli tlacit do coho chcu ja som povedala 2x iui ked nic koncime. Este mi doktorka hovorila ze druhe ma este väcsiu uspesnost lebo uz je organizmus pod hormonmi. Podla mna ked bude brat tie vitaminy tak o mesiac ak by si isla na druhe by to pomohlo. (Samozrejme drzim palce a verime ze sa to podari na 1x😊) a test nechces urobit? Ja este 12 dni mam cakat boze to je este daleko🙈

irenka_peinlich
26. sep 2022

Presne aj ja som tak nastavena, max. 3 x IUI, samozrejme ak sa zlepsi spermiogram. Akoze menstruaciu mam dostat najskor v stredu ( pri mojom 31-34 dnovom cykle), no dnes rano som mala hnede spinenie a mierne tlaky v krizoch a podbrusku. Vlastne dnes je presne 2 tyzdne ako sme boli na IUI. Takze aj sa rozbehne mrcha nebudem sa zbytocne deptat neg. testami, no ak bude poikracovat taketo divne spinenie / resp. uz nebude tak test dam urcite koncom tohto tyzdna. Kazdopadne dam vediet a dakujem za podporu 🙂 Myslim, ze u vas su sance celkom dobre, kedez si mala potvrdene sonom , ze folikul praskol, takze drzim prsteky !

autor
26. sep 2022

@irenka_peinlich jasne daj vediet urcite. No praveze mi pred iui nechceli urobit sono ja si len myslim ze mi to prasklo este pred vkladom. Tak uvidime ja mam este toho vela na cakanie. Tak si drzme palce zatial kazdopadne daj vediet a potom dam aj ja😊

doodka
26. sep 2022

Ahojte ja som prave dnes po iui. 10.10 mam ist na krv, tiez z helios bb 😊 toto je uz nase tretie....😒 min mesiac prirodzene sa podarilo, no bohužiaľ bolo to biochemické. Toto tretiu iui je uuplne ine ako tie prvé dve. 10dc mal 14mm dnes kontrolne sono 13dc a mal 18mm, tiez,sa divili ze este malo, no vravim ze v sobotu som pichla ovitrelle , tak ze to je v poriadku ...no viem ze spermia prežije par dni, ze lepšie nech su oni tam skor ako praskne, no prišlo mi to na jeho veľkosť skoro robene iui.. .a spinim od rana a po iui este viac, vraj ovulacne špinenie....v živote som to nemala.

autor
26. sep 2022

@doodka ahoj tak si skoro ako ja asi si citala predosle komentare kde ja sa skor toho obavam ze mi praskol folikul skor ako mi robili iui sice si myslim ze len par hodin ale aj tak. Mozme sa podporovat navzajom. Ake mate vy problemy?

doodka
27. sep 2022

😊. Po roku snaženia sme uz išli k dr. Muz msk vtedy zly spermiogram, zla morfológia 0.8 🙈 nasadila som mu vitamini kazdy zvlášť v tych najväčšíh mg. Zinok, selén, E,C po 9mesiacoch sme išli na novy spermiogram s tym ze ak budu dobrý, dame ich zamraziť, zamraziť aj pre to ze chodí na týždňovky, takze sa ani nevieme trafiť. Spermiogram sa raz,tak zlepšil, lenže aj napriek tom ze ja som udajne v poriadku bolo toto uz 3x a nepodarilo sa. Este tam mame na jeden x, takze ak sa nepodarí pôjdeme hned do toho, uz posledny krat.

autor
27. sep 2022

@doodka snad sa vam to podari drzim palce. Vidim ze uz mas synceka. Ten bol prirodzene?

doodka
28. sep 2022

Ano, syn bol prirodzene neplánovane 😍 s ex. Teraz,som vydatá uz skoro 2 roky a s mužom sa teda pokúšame no nedarí sa. Teraz som 2den po iui no včera hrozna pichlava bolesť , zeby praskol folikul? No cely den som taka nijaká. Sem tam ma bruch poboli, potom prsia, potom mi je chvilu zle,....ale to asi z tych liekov co berem 😏... No uvidíme, velmi sa na to nechcem sústrediť a namotavat lebo budem zas velmi sklamaná ak to nevíde.

irenka_peinlich
28. sep 2022

Ahojte , tak u mňa to zjavne nevyšlo . Dnes som mala dostať mrchu a tu som aj poctivo dostala s kŕčami a kúskami sliznice takze klasika . Už som živila nádej lebo v pondelok a utorok som mala len také slabé hnedé špinenie, čo ja nikdy pred menzesom nemamvam a čo som čítala tak baby to mali ako príznak tehotenstva. Takze u mňa 1. IUI neúspešne , dám tomu ešte 2x šancu a Vám obom držím veľmi palce 🍀

doodka
28. sep 2022

@irenka_peinlich to mi je ľúto, biem ako sa cítiš, raz to pride, ked to budes najmenej čakať.

irenka_peinlich
28. sep 2022

@doodka veď tie pocity … všetci hovoria ako je psychika dôležitá a nemám riešiť , lenže to sa jednoducho ľahko hovorí a ťažšie prežíva . Ja predsa neviem zabudnúť na to “že túžim po dieťati “🤷🏼‍♀️ A hlavne keď mi to povedia také , čo sa im podarilo na max tretí pokus 😀 smiať sa musím ..

autor
28. sep 2022

@irenka_peinlich tak to ma mrzi😔 aj ja mam zmiesane picity mam vkuse divne pichanie ale to asi z tabletiek. Drzim palce aby sa na druhy pokus postastilo

irenka_peinlich
28. sep 2022

Ďakujem pekne , ja som tiež cítila divne pichanie ale to mám vlastne skoro stále po ovulácii do obdobia menštruácie. Každopádne verím ze to aspoň vám vyjde 😌

doodka
30. sep 2022

@irenka_peinlich uplne ta rozumiem, prvy rok som si robila testy každý mesiac, pri 1dnovom meskani som bola 100% presvedčená ze to vyšlo...a nikdy...veru, neda sa hodiť za hlavu ci zabudnúť po com túžime. Co mam uz ja povedať? Tretie iui a nevidim to zďaleka ružovo 🙁

autor
30. sep 2022

@doodka ako sa citis?nieco zvlastne? Lebo u mna asi nic nebude nakolko som uz 4 ten nachladnuta.inac u mna nic zvlasne prsia take iste pichanie uz ziadne. A vobec ani neviem co si mam mysliet. Lebo ked budem verit ze to vyslo o to horsie bude sklamanie. Ked budem vtom ze ved to aj tak nevyslo tak vraj si to zle privolam. Nemysliet nato je nemozne.... tak ja uz neviem🤷‍♀️🤷‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

doodka
3. okt 2022

Ahoj, ja som len 7 den po iui, niak sa necítim....sem tam ma poomina podbrusko a tie prsia su trosku citlivé, ale to vsetko je z toho utrogestanu. Na to ze som to uz 3x podstúpila, tiež sa mi neda na to nemyslieť ale som tak nejak nastavená ze ked to nevíde nevadí a ak ano tak budem plakať šťastím.....hlavne sa snazim zaujať niečim iným 😉

klaudi123
5. okt 2022

@doodka ahojte baby pridám sa aj ha kvám mi sme sa s manželom snažili 8 rokov a nič ,tak sme zašli do heliosu martin tam nám odporučili iui ktorý sa nepodaril čo som si aj myslela hneď sme sa rozhodli že pôjdeme ma umelé oplodnenie a nebanujem hneď sa podaríl a som 14 .týždni takže ja si myslím že iui sú zbytočné vyhodené peniaze

autor
6. okt 2022

@doodka kedy ides na krv? Ja uz zajtra ale necitim nic tak pravdepodobne bude negat.😏

doodka
8. okt 2022

A ako si dopadla?...ja idem na krv v pondelok, dnes 12den po iui som si robila test, no bol negatívny 😐 ani sa niak necítim, nic zvláštne.

autor
8. okt 2022

@doodka negativ😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre