Ako dlho trvá proces umelého oplodnenia?

tina.olbreitova
18. sep 2021

Prosím vás, ako dlho trvá približne proces umelého oplodnenia? 4. 10. ideme na 1.konzultáciu do Brna.

emuska888
18. sep 2021

@tina.olbreitova Ahoj, my sme boli na 1. konzultacii v polovici augusta a buduci tyzden uz idem na OPU, mam dlhy protokol a mali sme vsetky vysetrenia urobene 🙂

fleur1111
18. sep 2021

@tina.olbreitova cca 2-3 mesiace, ak všetko pôjde ako ma.

biem22
18. sep 2021

@tina.olbreitova Ja som prišla po konzultácii na prvú kontrolu, mala som tri dni do menštruácie, že či chceme ísť hneď do toho hneď . Radšej sme to ešte o mesiac odložili, ale keby sme veľmi chceli, tak prakticky by to trvalo od konzultácie po kontrolu nejaké 2-3tyzdne..

mogaa
19. sep 2021

@tina.olbreitova je to veľmi rôzne, budú robiť najskôr vyšetrenia a až podľa výsledkov vedia čo budú robiť...kolegyni najskôr upravovali hladinu hormónov aby dieťa donosila, na prvý krát to nevyšlo lebo jej nasadili vyššiu dávku , tak si museli dať pauzu a na druhý krá to už vyšlo...ale tam to robili až vtedy ked boli vytvorené ideálne podmienky na vklad

tina.olbreitova
autor
19. sep 2021

@emuska888 držím palce!

tina.olbreitova
autor
19. sep 2021

@fleur1111 super, už sa neviem dočkať, verím, že to vyjde na 1.krat

tina.olbreitova
autor
19. sep 2021

@biem22 nemôžem sa už dočkať 🙂

tina.olbreitova
autor
19. sep 2021

@mogaa jasné, uvidíme, čo bude... manžel má spermiogram super, tak už asi len mňa nastaviť alebo nájsť chybu...

emuska888
19. sep 2021

@tina.olbreitova dakujem aj ja drzim palce 🙂)) aky mate problem ?

fleur1111
19. sep 2021

@tina.olbreitova prajem ti, aby ti to vyšlo na prvýkrát 🙂 samozrejme, veľa závisí od výberu centra. Mne robili najprv základne vysetrenia a až potom sme sa pustili do stimulácie. Ale určite je lepšie, keď máš aj nejaké rozšírené vysetrenia, v prípade že máš po niekoľkých potratoch a pod. Radšej sa dať vyšetriť vopred a až IVF cyklus.

tina.olbreitova
autor
19. sep 2021

@emuska888 v podstate ide o to, že manžel má genetickú chorobu, odporučila mu to genetička, aby sme sa vyhli tomu, aby bolo bábo choré...

tina.olbreitova
autor
19. sep 2021

@fleur1111 nám odporučili Brno... Reprofit... Tak uvidíme....

fleur1111
19. sep 2021

@tina.olbreitova drzim palce, nech to vyjde 🙂

maja_5
19. sep 2021

@tina.olbreitova zalezi aky protokol ti nastavia, dlhy alebo kratky, dlhy protokol- viac penazi za lieky, kratky rychlejsi lacnejsi ale musi ho odporucit lekar, my sme mali absolutne zlu skusenost s Heliosom Kosice, ideme do IVF Zlin a zatial sme spokojni, sle este len zaciname, avsak uz teraz vidiet zmeny co sa tyka pristupu a uplne ineho vysvetlenia nasho problemu🙂 drzim prsty

tina.olbreitova
autor
19. sep 2021

@maja_5 držím tiež prsty, dúfam, že to bude rýchle a krátke🤣

soraya004
19. sep 2021

Ja som bola ba konzulácii koncon júla, dúfala som, že tento mesiac začnem stimulku a miesto toho ešte stále čakám za poisťovňou a vyzerá to, že nezačnem ani v októbri týmto tempom 🙄

evaachesa
19. sep 2021

@tina.olbreitova keď chcete riešiť tu genetiku, tak asi dr myslela že budete potrebovať predimplantačnu genetickú diagnostiku (PGD/PGS), čo stojí cca 900-1000€....z embrya sa odoberú vzorky a tie sa potom posielajú na špeciálne kompletné vyšetrenie a zisťuje sa či je embryo v poriadku po genetickej stránke. Vklad je teda možný až na ďalší cyklus ak je embryo v poriadku.
Mrkni pre viac info tu:
https://www.repromedica.sk/reprodukcna-medicina...
Okrem toho budete najskôr potrebovať genetické vyšetrenie vás dvoch s priateľom, čiže odber krvi a potom rozhovor s genetickom ohľadne rodinnej anamnézy.

tina.olbreitova
autor
19. sep 2021

@evaachesa pfuuuuuha.... ďakujem za info.... Čiže náklady budú vyššie a časovo asi ešte dlhšie.... Aj keď manžel už ma genetické vyšetrenie za sebou.....

evaachesa
19. sep 2021

@tina.olbreitova ano žiaľ je to finančne náročné a myslím že sa platí za každé embryjko, nie som si istá. My sme totiž tiež chceli diagnostiku embryjka, boli sme preto najskôr na genetickom vyšetrení pre páry aj na pohovore s genetikom. Nakoniec nás genetik ukľudnil že to nemusíme riešiť, mali sme výsledky v poriadku a aj vek okolo 30tky.

tina.olbreitova
autor
19. sep 2021

@evaachesa ďakujem veľmi pekne, už mám lepší prehľad, čo nás čaká a neminie...

rk123
19. sep 2021

@tina.olbreitova je to tak ako pisala @evaachesa.
My sme boli v reprofite a davali sme aj genetiku. Vychadza to okolo 800e na jedno embryo, ale ak je manzel prenasacom nejakej genetickej anomalie, je to jediny sposob ako vlozit to zdrave.
v takom pripade je presne odber v jednom cykle a v dalsom vklad, kedze vysledky genetiky embrya trvaju cca 3tyzdne

evaachesa
19. sep 2021

@tina.olbreitova nie je za čo. Veľmi vám držím palce 🍀❤️ potom kľudne napíš čo a ako 🌷

tina.olbreitova
autor
19. sep 2021

@rk123 a koľko embryí sa vkladá? vôbec netuším...som v tom nováčik...

tina.olbreitova
autor
19. sep 2021

@rk123 ešte sa spýtam, čítala som niekde, že keď sa všetko rieši na Slovensku poisťovňa preplatí viac ako keď v Čechách? Nemáte skúsenosť?

rk123
19. sep 2021

@tina.olbreitova vkladaju jedno vzdy, viac nechcu a pokial budu geneticky otestovane urcite nebudu vkladat viac ako jedno. nam ale ostalo z 13oplodnenych len jedno geneticky dobre, tak bolo vybavene 😂
poistovna ti vrati cca tolko kolko by preplatila na slovensku, je to okolo 1000e, preplaca len ten zaklad.
plus teda ked chces aby ti nieco vratili musis mat schvalenu ziadost kym zacnes stimulaciu a to trva vacsinou tak mesiac kym das popotvrdzovat vsetky papiere

tina.olbreitova
autor
20. sep 2021

@rk123 ďakujem, som zase múdrejšia.... A vám sa podarilo hneď? dajú sa prežiť injekcie a hormóny pred? toho sa najviac obávam 😏

rk123
20. sep 2021

@tina.olbreitova my sme boli z tych stastnych, ktorym ostalo jedine embryjko dobre a o chvilu rodim ❤️
injekcie a hormony boli uplne v pohode, tiezbsom sa velmi bala ale bolo to o vela lepsie ako som cakala. zvladnes neboj, drzim vam velmi palce

tina.olbreitova
autor
20. sep 2021

@rk123 super, paráda, teším sa s Vami... A kde ste boli? Tiež v Brne? Koľko to celé u Vás trvalo? No ja mám dosť labilný žalúdok, tak preto sa bojím, ale snáď zvládnem 🙂

rk123
20. sep 2021

@tina.olbreitova ano v reprofite, u nas to bolo rychlo, kedze sme si povedali ze kasleme na poistovnu.
takze konzultacia, pred menstruaciou kontrola a pre lieky. potom stimulka, ostali nam dve embrya, jedno sme poslali na genetiku (to sa vratilo ako poskodene, cize nevhodne na vklad), druhe sme riskli na vklad v tom istom cykle ako bola stimulka a to vyslo. ale ked chces riesit poistovnu plus vsetko na genetiku tak urcite rataj 2-3mesiace aspon kym sa dostanete ku vkladu.
no so zaludkom to nema nic spolocne neboj sa nie je to nic hrozne naozaj, ja som vseobecne citlivka na lieky a v pohode 😀

blabla22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre