Sterilizácia - áno/nie

11. sep 2024

Ahojte, ženy aký je Váš názor na podviazanie vaječníkov, hlavne tie čo máte viac detí?
Prípadne Vaše skúsenosti.

zmrzlinka2021
11. sep 2024

A manzel preco nejde na zakrok?

dorothee
11. sep 2024

@zmrzlinka2021 za prve pytala sa nieco ine,za druhe,mozno manzela ani nema 🤦🏻‍♀️ mozno by nebolo zle odpovedat k veci

vanilkovazmrzka
11. sep 2024

Ja to nezvazujem, ked to chces ty, tak chod do toho. Neviem preco by som mala mat nazor na cudzie vajecniky 🤷‍♀️

dorothee
11. sep 2024

Napis mi spravu,mam cerstvu skusenost

doriiis
11. sep 2024

Za mňa áno.
Posielať muža na sterilizáciu,lebo ZENA nechce viac detí mi príde ako vrchol sebeckosti a vypočítavosti

zmrzlinka2021
11. sep 2024

@dorothee Ved ja som sa len spytala. Zenska sterilizacia je radikalny zasah do zenskeho tela. Ak manzela nema, nie je co riesit.

konulka20
11. sep 2024

Nie

pininka1
11. sep 2024

Mam sterilizáciu po 3 cisárskom a neľutujem, všetko ôk, žiadna zmena v ničom..

guiseppinka
11. sep 2024

@zmrzlinka2021 a v com je to taky radikalny zasah? Uspia ta na cca 15 min a bud poviazu vajecniky alebo odstrania vajcovody. Co je na tom take strasne?

kristinka92
11. sep 2024

@guiseppinka Celková anesteza. Operačný chirurgicky zásah v dutine brušnej. Chlapská sterilizacia je v tomto podstatne jednoduchšia a rýchlejšia. Preto to @zmrzlinka2021 napisala

guiseppinka
11. sep 2024

@kristinka92 robi sa to laparoskopicky pokial viem... ok beriem, ze chlapa neuspia. Ale urcite to nie radikalny zasah...

victoriab
11. sep 2024

Ze lutujem ze som sa ori druhom cisaraku nechala ovplyvnit a nesla do toho, hoci papiere som mala vybavene. Uz dalsie deti isto nechcem, mohla som mat pokoj...

tiezjedna
11. sep 2024

Ja neberiem ani antikoncepciu, nieto si nechať rýpať do vaječníkov... My sme s manželom už na začiatku "uzavreli" dohodu, že po poslednom dieťati si nechá urobiť vazektómiu. On nemusel nikdy pribrať +- 20 kg, prežívať hormonálnu búrku ani rodiť😎Je to tak fér, a on s tým nemal problém❤

mullerova46
11. sep 2024

Išla by som iba ak by som bola úplne vnútorné presvedčená že už nechcem deti.

tenerifka
11. sep 2024

@doriiis lenze keby ta zena nesexovala pravidelne s manzelom, ktory ten sex urcite vyzaduje ovela castejsie ako ona, a nebola ta, co to v pripade "nehody" musi vynosit, porodit, odkojit a vychovat, tak by som pochopila, preco je ona ta, co ma podstupit tu hnusnu proceduru sterilizacie, o ktorej neziaducich ucinkoch sa nehovori, ale ktore su v realite velmi zle, hlavne z dlhodobeho hladiska. Kto vie po anglicky, dohlada si infos.... Na google treba ist na stranky, ktore nasleduju po 5 ci 6....
U muza v lokalke to smiknu a po 3 mesiacoch je sterilny. Zena si tie nasledky nesie nadalej, s rizikom roznych vaznych ochoreni. Poznam niekolko zien, co to podstupili, a po rokoch ziadna z nich nie je zdrava. Nahoda? Mozno.... A mozno nie

ada85
11. sep 2024

Pre mňa osobne je to radikálne riešenie. My už máme 3 deti,ďalšie neplánujeme ale radšej si dám teliesko na 5 rokov. Mala som aj po druhom pôrode a za mňa spokojnosť

tenerifka
11. sep 2024

V Spain sa robi ovela viac vasektomii ako sterilizacii.... Preco asi? Zeny si nenechaju do seba vrtat len kvoli muzskemu pohodliu

tiezjedna
11. sep 2024

@tenerifka ja hlavne nedokážem pochopiť, že sa to v naprostej väčšine točí okolo žien... Fakt sú muži takí mamuti? Alebo je to len preto, že ženy na seba automaticky preberajú túto "zodpovednosť"? Lieky, prášky, telieska...👽Nechápem a nikdy nepochopím😨

tenerifka
11. sep 2024

@tiezjedna v civilizovanom svete je to tak, ako som napisala. Co je na Slovensku, to nezazivam. Bude to trvat este dlho, pokym tie zeny osvieti, ak vobec....

doriiis
11. sep 2024

@tenerifka ....tak ja neviem,ale ja som asi divná.V živote by som nežiadala od nikoho nech ide na zákrok zato,že JA nechcem deti.JA nechcem deti a zariadila som sa tak,aby som ich nikdy viac nemala.Ak muž s tým príde sám,že chce zákrok,Ok beriem.Ale ja si nemyslím,že mám niekomu právo zasahovať do jeho reprodukcnych orgánov len preto,že JA nechcem deti.
Môj muž a jeho telo nie je môj majetok.Tak isto ako ja a moje telo nie je jeho majetok.

3petka
11. sep 2024

Hneď by som šla, už mám detí koľko som chcela. Ale zo zdravotných dôvodov zatiaľ nemôžem. Uvidím premýšľame aj nad manželom, predsa len oni to majú jednoduchšie ale on je zas väčší bojko ako ja.

doriiis
11. sep 2024

@tiezjedna ....dať si teliesko bolo jedno z najlepších rozhodnutí v mojom živote.A nielen kvôli antikoncepcii.To pohodlie žiť bez menštruácie,vložiek, bolesti,kŕčov,krvácania.

tiezjedna
11. sep 2024

@tenerifka hlavne nepoberám to dobrovoľné rozdrbávanie tela... Ešte sa len spamätájú z tehotenstva a pôrodu a už napochodujú na gyndu a nechajú si predpísať/zaviesť zázraky, ktoré ich zase hormonálne vyosia len preto, aby si chlap mohol bez obáv vrznúť.
@doriiis Ja vlastné pohodlie nad zdravie už dávno nepovyšujem, z toho som vyrástla niekedy po dvadsiatke... A ide presne o to, čo si napísala - prečo to nenavrhnú muži? Prečo neprevezmú na seba túto zodpovednosť oni? Nikto im predsa nemusí nič prikazovať. Problém ale je, že sa vidia ako alfasamci, povedzme si úprimne. Na ženu v tomto smere väčšina z nich kašle. Proste si na gule nenechajú siahnuť, pretože na tom stojí ich ego. Smiešne a hlúpe. Fakt som vďačná za svojho muža, ktorý nie je tak obmedzený🙏 Aj on si chce užiť sex bez rizika ďalšieho tehotenstva, a bol ochotný (sám a dobrovoľne) preto niečo urobiť.

doriiis
11. sep 2024

@tiezjedna ...možno pre to isté prečo ženy.🤷🏻‍♀️Že si nechcú nechať sprtat v tele,možno ešte chcú mať niekedy deti a možno im lezie na nervy,že žena niečo chce a on ma preto niečo podstúpiť.Ktovie?
Ale je zaujímavé,že naše dcéry učíme,aby sa chránili pred neželaným tehotenstvom a nespoliehali sa v tomto na muža a ich matky robia pravý opak.A všetku zodpovednosť zrazu hádžu na muža.Zaujimave.🤔

tenerifka
11. sep 2024

@doriiis tie deti by som si ale nechcene neurobila sama, ak by s astalo, urobil by mi ich moj manzel, ktory mal mat rovnaku zodpovednost sterilizovat sa, k tomu v jeho pripade je to ovela jednoduchsi zakrok. Bavime sa o situacii, ked ni3 je zena prostitutka, ktora moze nechcene otehotniet, lebo okrem toho, ze sa kur...i, nepouziva ochranu, takze zodpovednost je plne na nej

doriiis
11. sep 2024

@tenerifka ....tvoj názor ti neberiem.

bonboniera
11. sep 2024

@doriiis a dokiaľ nejde muž na vazektomiu tak sa tie dospelé ženy nechránia a nespoliehajú na seba? Zas píšeš bludy ale to už ani zaujímavé nie je 🤔

doriiis
11. sep 2024

@bonboniera ...ďakujem za tvoj neziadany komentár.Ja idem svojej dcére príkladom a chránim sa ďalej pred neželaným tehotenstvom. JA sama a nie muz ma chráni.Ak nechápeš rozdiel,nevadí.Pekny den

mikadooo
11. sep 2024

Že ok, spokojná.

sashabb
11. sep 2024

@doriiis vrchol sebeckosti? fúúha. Veď žena si to dieťa sama neurobí. Berme to z pohľadu, že toto rieši manželský pár. Alebo si myslíš, že žena bude nútiť chlapa do vazektómie keď on bude chcieť ešte dieťa ale ona nie? Veď k tomuto kroku sa hádam rozhodujú spoločne po debate, že už obaja deti nechcú.