Problémy po vysadení Diane 35 a meškajúci menzes

angel123
19. mar 2013

Dobry den, viem, ze tento problem sa tu opakoval uz viackrat, citala som aj predosle prispevky. Predsa len, by som sa chcela opytat na jednu konkretnu vec, a to, k HAK Diane-35. Mate niektora z vas skusenosti s vysadenim HAK Diane-35? Mojim problemom je, ze menstruacia mi meska, uz som ju mala pred par dnami dostat.. 😒 . Tabletky som vysadila minuly mesiac, toto by mala byt druha menstruacia, co ich neberiem (prva prisla ako mala, to bol akokeby vysledok uzivania este). Samozrejme, som nespokojna a rada by som vedela, ze ci je taketo meskanie normalne, ci je potrebne ist ku gynekologovi si dat menzes vyvolat? Alebo je to nieco, coho sa obavat? Za kazdu radu vopred dakujem... velmi mi to pomoze.

nikolet_89
19. mar 2013

@angel123 ahoj ja vzdy, ked som vynechala HAK a bolo jedno aku mala som 3 druhy tak mi menzes prve mesiace raploval az na taky 3-ti mesiac sa mi ustalila...ak nieje moznost, ze si tehotna tak potom by som este pockala a ked nedostanes do cca 10 dni od vysadenia tak zajdi za dr...ale nebude to nic vazne

vanesa73
19. mar 2013

ahoj, ja som brala diane 35 veľa rokov, naposledy maitalon, ten som vysadila v septembri a ešte stále mám menštruáciu nepravidelne,okolo 35-40 dnové cykly,teraz mám 37DC a menštruácia nikde, tehotná tiež nie som, asi to potrvá než si telo zvykne.

angel123
autor
19. mar 2013

praveze tehotna by som nemala byt, a preto je mi velmi cudne, ze mi meska... hladala som si nieco o tom na internete uz skor a nestretla som sa s tym, ze by niekto mal taketo problemy s meskanim, preto sa mi to videlo cudne.. priznaky mam take "predmenstruacne" nafuknute podbrusko, i jemne pichanie sem-tam, ale to mam uz vyse tyzdna a stale nic... kazdopadne, dakujem.

sense
19. mar 2013

...
@angel123 po uzivani HAK a obzvlast silnej ako je Diane 35 moze trvat az polroka kym sa ti da cyklus do poriadku.....to ti mal aj lekar vysvetlit ze pri vysadeni HAk potrebuje telo cas na ustalenie hormonov....

angel123
autor
19. mar 2013

bohuzial, moja lekarka ma nepoucila o nicom...nerobila mi ani krvne testy, ci nieco podobne, aby zistila, ci som v poriadku, pritom mi bolo povedane, ze Diane su velmi silne tabletky a nemali by sa brat dlhodobo... takze takto som ostala neinformovana a nepokojna, co sa so mnou vlastne deje. Takze mam len dalej cakat? 😒

sense
19. mar 2013

ak ti za par dni nepride tak chod k lekarka a dozaduj sa poriadneho osetrenia, ak nie , tak zmen lekara....

angel123
autor
3. apr 2013

Ahojte, tak menzes mi nakoniec prisiel, bolo to len omeskanie, presne ako ste spominali. Ibaze sa u mna objavila nova komplikacia, na ktoru sa chcem opytat. Menzes mi skoncil definitivne 25.3. a odvtedy som nemala ani spinenie, ani vytok, nic. Dnes sa mi vsak objavilo dalsie krvacanie. Neviem, ci sa jedna o medzimenstruacne, lebo by som to prirovnala skor k dalsej menstruacii, kedze zo mna odchadza aj vystelka, aj sa to podoba mojej beznej menstruacii, len krv mam teraz nezvycajne tmavu. Je to ale mozne po takom kratkom case? Stalo sa to niektorej z vas, alebo je to nieco, co treba opat riesit s lekarom? Dakujem 😒

angel123
autor
3. apr 2013

btw, beriem teraz aj antibiotika Ceroxim, myslite, ze to moze mat vplyv? Tieto atb som uz raz brala, ale nestalo sa mi to, co teraz... vdaka