Vysadenie HAK a bolestivá menštruácia v minulosti

natiska
6. máj 2024

Ahojte. Začala som brať HAK niekoľko rokov dozadu, pretože počas prvého dňa menštruácie som vždy vracala a mala som neznesiteľné bolesti a jedine HAK mi s tým pomohla. Ak ste na tom niektorá podobne a vysadili ste tabletky, napíšte mi prosím vaše skúsenosti, zaujímalo by ma, či sa po vysadení tieto problémy vrátia alebo je šanca, že tie bolesti budú teraz znesiteľnejšie? Ďakujem

natassha1
6. máj 2024

tabletky som vysadila a znova ten isty kolotoc. a este som aj pribrala po vysadeni. 🙈 ale tak tymto sa ty nemozes riadit, to je uplne individualne.

fauko
6. máj 2024

@natiska skus ísť na to prírodnou formou. Skus začať piť každý deň šálku rebríčka obyčajného, brat magnézium. Nemáš na maternici zrasty?

lucia851
6. máj 2024

@natiska ja som musela HAK vysadiť lebo mám neznesiteľné bolesti a neprišiel mi kvôli nej menzes

medda_beda
6. máj 2024

Zmenilo sa mi krvácanie jedine.Či kvôli HAK alebo vekom netuším, ale je omnoho prijateľnejšie.
Bolesti som mala aj pri HAK aj pred aj po užívaní.
Potvrdili mi endometriózu takže som zmierená s tým, že to tak bude asi celý život.

natiska
autor
6. máj 2024

@fauko chodím pravidelne na preventívky, tam by to zistili, či nie? Netuším

natiska
autor
6. máj 2024

@medda_beda rozumiem, a prosím ťa endometriózu zistili na bežnom vyšetrení alebo je potrebné nejaké špeciálne?

medda_beda
6. máj 2024

@natiska U mňa to zistili až laparoskopicky

fauko
7. máj 2024

@natiska zrasty zvyknú vidieť až pri operácii, aspoň tak mi to písala jedna pani, že jej zrasty zistili až pri narezané brucha... A 10 rokov trpela endometrickymi bolesťami.

natiska
autor
7. máj 2024

Ďakujem vám za info baby ☺️

sisska96
7. máj 2024

Jasne že sa vrátia, alebo bude aj horšie. HAK nelieči iba spraví väčší bordel