Prečo je potratová tabletka na Slovensku nelegálna?

4. apr 2023

Prečo je na Slovensku nelegálna? Príde mi to ako pluvanec do ksichtu každej ženy ktorá sa rozhodne z akéhokoľvek dôvodu ukončiť tehotenstvo.

viestta
4. apr 2023

Lebo katolícka lobby

natali1991
4. apr 2023

Sak si ju objednaj

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
domiklik
5. apr 2023

Vieš, keby rodili muži, potratovu tabletku, epidural zadarmo a dôstojne podmienky pri pôrodoch by sme tu mali dávno

alex49
5. apr 2023

Spýtaj sa zaborskej, ta sa rada stará o maternice, určite ti to vysvetli.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martul
5. apr 2023

@viestta podľa mňa nie, keby tu bola taká lobby tak by boli zakázané aj potraty a tie nie sú. Proste nie je vôľa naprieč celou vzorkou spoločnosti a dosť háklivá téma.

viestta
5. apr 2023

@martul odkedy mame pani Zaborsku a jej kumpanov v politike, tak je tu pravidelne snaha obmedzit reprodukcne prava zien, niektore sprisnenia zakona im presli, niektore (nastastie) nie. A ano, je to hakliva tema, ale v tomto state sa este stale uberame len cestou sprisnvania podmienok a to je agenda katolickej lobby. Medikamentozne ukoncenie tehotenstva u nas je este stale v nedohladne. A dlho bude.

solange7
5. apr 2023

Dufam, ze sa nam casom podari odlucit od cirkvi.

portret7
5. apr 2023

Pretože sme ticho. Platí to pre všetky oblasti. Ako národ nemame dost sebavedomia. Spoliehame sa na inych. Bojíme sa ozvať. Ak sa niekto aj ozve, si to jednotlivci a zvyšok spoločnosti je ticho. Ak by bol tlak verejnosti väčší, tak by sa niektoré veci, verim, pohli lepším smerom.

malvor
5. apr 2023

@domiklik presne tak, muzi maju o tolko lahsi zivot ako my, nechapem preco je vacsina ludi bez domova muzov, preco vacsina samovrazd su muzi, preco menej ludi na vysokych skolach su muzi, citim sa tak ultacana!

tiezjedna
5. apr 2023

stačí objednať zo susedného Česka, kde je normálne voľnopredajná.... Tento zákaz predaja na SVK je totálne padnutý na hlavu.

martul
5. apr 2023

@viestta možno sa mýlim, zásah do tela je aj jedno aj druhé, ale podľa mňa je tabletka,, lepšia " ako uspavanie, veď to je operácia.

domiklik
5. apr 2023

@malvor určite existujú štatistiky, ktoré zodpovedajú tvoje otázky... Btw môj koment bol parafrazou rozhovoru s doktorom Borovskym, popredným slovenským odborníkom na gynekológiu, a chlapom samozrejme

viestta
5. apr 2023

@martul ano, je to zasah do tela, ale nie chirurgicky zakrok so vsetkymi rizikami co to prinasa

malvor
5. apr 2023

@domiklik tvoj koment je retardovany

vler
5. apr 2023

Pretoze dostatocne vela slovenskych obcanov nevoli ludi, ktori by zmenili tento zakon

autor
5. apr 2023

@tiezjedna nemyslím si, že je to voľnopredajné tabletka.

domiklik
5. apr 2023

@malvor rovno povedz, že nechápeš... Byt hlúpy nie je hanba

viestta
5. apr 2023

@tiezjedna aj v CR je na predpis, ako vsade v Europe a musi sa uzivat pod lekarskym dohladom.

malvor
5. apr 2023

@domiklik ide z teba zloba

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisaka
5. apr 2023

@tiezjedna Voľnopredajna? To ťažko. Nemyliš si to z “morning after” tabletkou? Tu sa bavíme o potratovej - dosť veľký rozdiel.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tiezjedna
5. apr 2023

@viestta
@jabadabadu
@sisaka
táto ale tiež bráni počatiu, tú som mala na mysli https://www.benu.cz/postinor-750mcg-neobalene-t...

viestta
5. apr 2023

@tiezjedna ale to nie je potratova tabletka. Potratova tabletka sposobi vypudenie embrya z tela. Tabletky po maju zabranit uhniezdeniu oplodeneho vajicka v maternici. Tabletky po su aj u nas volnopredajne.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tiezjedna
5. apr 2023

@viestta
@jabadabadu aha, tak sa ospravedlňujem za mystifikáciu, dámy a bez hanby priznávam, že som doteraz netušila o existencii potratovej tabletky🙈😀

viestta
5. apr 2023

@tiezjedna vidis, zas vies nieco nove. Oplatilo sa citat 😉

tiezjedna
5. apr 2023

@viestta tak, tak, ja som za rozšírenie obzorov vďačná👍