Podkožný antikoncepčný implantát a všetko okolo toho

meusicka
8. feb 2012

ahojte, zakladam tuto temu, pretoze som po porode a uz viac deticiek neplanujem mat, teda aspon zatial to tak vyzera. riesim si v hlave antikoncepciu a uvazujem prave o podkoznom implantate. mate s tym niektora skusenost?

danielaviki
8. feb 2012

ja nemam zatial skusenosti ale tiez som nad tym uvazovala ale zatial som nezistovala velmi...takze uvitam aj ja skusenosti inych

yanka86
8. mar 2012

ja som o tom rozmyslala,,byvam v UK a tu je to zadarmo..ale odradilo ma to ze mozem pribrat tak ako pri tabletkach..tiez mas moznost antikoncepciu na kazde3 mesiace- inekcie..Plus pri tom inplantate je to ze nemusis davat pozor ci si zobrala tabletku alebo nie.mas pokoj na 3 roky..ale z toho co vravia zname,,tak nie su spokojne aky maju nepravidelny menzes,,ze pride kedy chce,a trva aj 2 tyzdne..takze to su tie vedlajsie ucinky.

danielaviki
9. mar 2012

to ze by som pribrala by mi nevadilo lebo ja to akurat potrebujem :o)) menzes mam pri tabletkach pravidelny jak hodinky a celkom slaby ,takze to by mi zas vadilo, u nas sa za to plati, neviem kolko ale myslim, ze ked si prepocitam za 3 roky tabletky, tak to nevide az tak vela...a naozaj tu nema ziadna z vas s tym osobnu skusenost? 🙂

meusicka
autor
9. mar 2012

tak ja som sa pytala lekara na konrole po 600nedeli a ma odradza. ze to nie je dobre, lebo sa neda kontrolovat. a ked bude nejaky problem tak treba znova vyberat. takze sa mu do toho velmi nechce. mal aj vzorku v ambulancii a ukazal mi ako to vyzera. takze asi od toho odstupujem a budem nadalej hltat tabletky. len keby netrebalo tolko za tym chodit, a zakazdym si davat predpisovat.
este som zvazovala aj naplaste... ale to tiez vraj nie je dost spolahlive??

mondee
11. jan 2013

ja ho mam uz rok...som velmi spokojna,nepriberam,len som uz rok nemala menzes,co mi trochu robi starosti 😒

meusicka
autor
14. jan 2013

@mondee uff tak to by som si aj ja rbila starosti. prave preto mi to lekar neodporucal, ze s tym mozu byt problemy, mozes naopak aj viac krvacat a tak

barbora112
19. feb 2013

cawte baby ja ten implant ma uz 4 mesiace a som stoho taka chora , moj lekar mi to nechce vybrat ze vraj az za polroka ,kazdy den ma boli hlava ,zuby boze ani nehovorim cele noci nespim.ale musim vydrzat,takze vam to vobec neodporucujem .

dedenini
19. feb 2013

zienky...urcite NEODPORUCAM . ja som ho mala .asi 4 mesiace, som rada ze som neostala plesata... a viem ze to nieje tym ze som bola poporode, lebo jedna kamoska mala podobny problem.dalsia vec je ze som mala skoro stale menzes..prvy krat 6 dni.. dva dni nic.. zase 6 dni a zase dva dni nic..potom tyzden a 3 dni nic... a takto sa to tahalo 4 mesiace... islo ma porazit z toho... a to mi lekari nakecali ze menzes nebudem mat vobec... Je to hlupost..
@barbora112 mne ho tiez nechceli vybrat..som bola na posedeni u lekara asi 3 krat..najprv povedali ze mam pockat..potom ze neskor.. a nakonec ze sa to nemoze vybrat a az po pol roku... no ja uz som bola na nervy z toho... tak som ich doslovne oklamala ze chcem druhe dieta... a vtedy uz to islo hned.. hned ma objednali a hned mi to vybrali... inak to neslo.. zienky naozaj si to nedavajte..viem ze kazda zena ma iny organizmus, ale toto co viem ziadnej znamej ci kamoske nesadlo... ked uz skor inplantat co sa dava tam dole... to ma jedna kamoska...a aj ked prvy mesiac mala menzes skoro stale potom uz stym nemala problem , a ma aj tak menzes ale pravidelne... no tie ich reci ze nebudes mat menzes vobec je hlupost

lucka902
14. nov 2013

Zdravim dami, Dost mojich kamosiek tento implantat ma niektore problem maju niektore nie. Ja mam tento implantat tak cca 3 mesiace a bohuzial pribrala som 10 kilo cca.
Takze si ho idem dat kazdopadne vybrat. Dost ma to serie kedze z 65 som skocila na 75 a kolise sa to az na 77 niekedy.

freyjanr
14. nov 2013

@meusicka odporúčam ti maternicove teliesko mirena,zavádzanie je sice nepríjemné ale stojí to za to,menzes trvá maximalne 3 dni a počas menstruacie mi stačí slipova vložka

meusicka
autor
19. nov 2013

@freyjanr ahoj a nie je potom problem pri vyberani???? svagrina mala vnutromaternicove a jej to tam prakticky vrastlo. ani pomysliet ako to bolelo ked vyberali.
ja som teraz na tabletkach beriem mercilon, ale nie som nejak spokojna. pred tehotenstvami som mala trisiston ale ten uz nerobia a toto mi nejak nesadlo. furt dostanem menzes inak. a pri 3 detoch sa este mesacne stresovat ci tabletky zaberali tak to vazne nemusim. radsej by som uz bola v prechode 😀 😀 😀 potom by som nemusela riesit nic.

freyjanr
19. nov 2013

@meusicka no nemal by byť problém,poviem ti za 4 roky 🙂

janniia
5. feb 2014

ja som mala .. bol to naj Bozsky cas .. ziadne starosti .. ziadne zenske veci ..
za cely cas 2 krat fliacik svetly velkosti mince ..

schudla som pri nom hned za prvy mesiac cez 5 kg .. ked som mierne znizila stravu .. trochu rekreacne sportu - plavanie , rychlejsia vecerna chodza 5 km .. a pohoda k tomu 🙂 .. absolutne bez starosti ...

najprv som mala trochu obavy ked ma tam muz chytil 😉 kde bol impl. ... inak som absolutne necitila .. nemala problemy ..
ked som prisla za Dr. ze chcem bol absolutne nadseny .. ze konecne rozumna zenska co hned vie co chce ...
vyberanie bez problemov ...

neviem si to vynachvalit a kazdy mesiac sa dusujem ze si ho dam hned znova ...

moje rozhodnutie bolo ze som vedela ze chcem .. ze na aky cas .. ze tabl. vydrzim jest 3 dni .. potom mi z nich je vseobecne psychicky odmietanie .. ze do maternice zasahovat absolutne nie...
a financne je to na rovnako .. este aj s zenskymi potrebami ...

petuscha
14. máj 2014

@janniia mozem sa opytat aky konkretny typ si mala? 🙂

majkan24
12. jún 2014

zdravim mozem sa spytat ako to vychadza cenovo?

inha1678
22. jan 2015

Dobrý den chcem sa tiez opýtat žienky ktoré máte dlhsie skúsenosti ako ja ja mám implantat 3 mesiac a celý december a januar nemam menštruaciu priznaky predmenštruačné príznaky mám ako bolesti krížov a brucha ale krvácanie žiadne, teraz neviem či je to ok alebo nie či vobec budem mat menzes alebo sa to ešte len upravi neviem prosim o radu, teraz momentalne už tyžden mávam bolesti vaječnikov mám silne vytoky hlienovité a štípe ma cela vagina a aj pri cikani ma štipe naštastie mam antibiotika Macmiror 500 tak si ich davam teraz neviem ci to može stoho implantatu alebo nie Dakujem vopred za všetky rady 🙂

cekankacamomille
22. jan 2015

ahoj. ja som tiez mala a nedoporucujem. na zaciatku super, cca 3mesiace som nemala menzes. pacilo sa mi to a potom cca 3/4roka som 3dni mala 5dni nie, 2tyzdne spinenie, 10dni pokoj, 4dni krvacanie 6dni pokoj. no blud na blud. tak som si dala odstranit. Co sa tyka vnutromaternicoveho, ja osobne som proti a ani nedoporucujem, lebo tie nechrania proti otehotneniu, ale sposobuju neusadenie uz oplodneneho vajicka v maternici-potrat. Neviem ako sa na take nieco pozeras Ty, ale ja by som nedokazala s tym zit. Co si dost zeny v mojom okoli chvalia a radila som sa aj s gynekologom je DANA. tato antikoncepsia sa zavadza myslim do krcka maternice. moze byt klasicka, alebo hormonalna a sposobi, ze nedojde ku odpodneniu, tym padom ziadnemu vnutornym telieskom vyvolanemu potratu a je to tusim az na 5rokov. momentalne som tehu, ale po narodeni babatka idem do toho. Drzim palce, aby si si zvolila tu spravnu ;)

womankc
22. jan 2015

@cekankacamomille trošku si mýliš pojmy, vnútromaternicové teliesko je DANA a potom ešte Mirena

tana2278
22. jan 2015

@cekankacamomille Suhlasim s @womankc, hlavne ze mas jasno s tym potratom.

cekankacamomille
22. jan 2015

@womankc ahoj. pojmy si nemylim. islo o tu myslienku a vysvetlenie, ktore mi podal lekar. ale je pravda, ze oba su vnutromaternicove, len maju ine posobenie. aj ked 100% je len sterilizacia 🙂 tam uz ma zena istotu, ze ani neotehotnie ani nesposobi potrat. kazda ma svoju hlavu, ktorou sa riadi 🙂

cekankacamomille
22. jan 2015

@womankc
@tana2278
Paaane Jaane. napisem 100 slov, vas uputaju 3, ktorych sa chytite a uz idete po krku. ked si to precitate ako celok a ako celok budete vnimat, vsimnete si, ze tam nic utocne ani pohorsujuce alebo neviem ake nie je. je tam moja skusenost s implanonom, rada gynekologa a moj subjektivny nazor, ktory nenanucujem, bez ohladu na to, ze som sa nevyjadrila presne odborne atd.... ach zeny. prijemny den

womankc
22. jan 2015

@cekankacamomille ja ti určite nejdem po krku, len som ťa upozornila, že si to vysvetlila veľmi zle. Ja osobne som mala danu , čo je vnútromaternicové teliesko, ktoré slúži ako štupel, teda zabezpečuje nepriechodnosť , mne osobne sa stalo, že som otehotnela cez danu / uvoľnila sa / a potratila som až 16 tt, nie preto , že by sa nezahniezdilo, ale preto , lebo sa ten krčok nedokázal uzavrieť a prekrvovalo sa to tam a to aj napriek tomu, že mi tá dana vypadla i tak sa to už neuzavrelo . Len som chcela , že nech si to dáš riadne vysvetliť a potom tu podávaš informácie, pretože si to tam napísala v zmysle, akoby dana nebola teliesko......................... a Dana ti vlastne ten potrat vyvolá i keď sú šťastné , ktoré aj napriek tomu dieťa donosili.

merci108
5. feb 2015

prosim surne poradit kde zoženiem IMPLANON 68mg lebo na SLOVENSKU Už NIE DAKUJEM

majkalenpalinkova
7. júl 2015

@womankc ahoj máš právdu, dana , je zastaraly typ , antikoncepcie , ja mam mirenu a nie som spokojna som sklamana, teliesko sa posunulo uz stvrty krat nepravidelna mensturacia , krce , bolesti hlavy, a nepohodlie pri pohlavnom styku , telieska neodporucam je to obrovsky zasah do tela , radsej tabletky, idem na vyberanie, pretoze uz nevladzem sa nad tym rozčulovať, je to na nič, neodporucam , zeny premyslite si dobre ci vyhodite za teliesko 230 eur, a bude vam stale padat, a po styroch mesiacoch bude musiet ist tak ci tak von ako u mna, su to stratené peniaze, ktor= mohli byt vyuzite inak , len tak pre info

ssiscac
30. sep 2015

Baby, kupim minervu,dianne 35 ci chloe ... Sisaredfeather@gmail.com

luciferkax
30. sep 2015

Osobnú skúsenosť nemám, ale kamošky žijúce v UK si ju chvália, vraj paráda a účinnosť najvyššia.. len jedna z nich bývala náladová a kusok pribrala, dalšie dve "bez následkov", až budem mať tri deti , budem nad ním uvažovať :D

majkalenpalinkova
30. sep 2015

Kazdej zene sadne inak ja mam tabletky teras a som spokojna intymni zivot uz je lepsi takze som spokoj a

mimik44
26. mar 2016

Zdravim, mam implantat rok ale vobec mi nevyhovuje. Ked nemam menstruaciu tak spinim, pribrala som 10kg a zhorsila sa mi aj plet. Chcela by som si ho dat vybrat neviete ci sa za to plati ? Zavedenie som mala v Uk zadarmo, ale zda sa mi ze za odstranenie sa tu na Sk plati.

denisocka38
6. apr 2016

Zdravím, ja som mala implantát 3 roky a v pohode, menštruácia slabá max 3 dni raz za mesiac. Vkladali mi ho v UK, kamoškám tiež, jedna nemala menzes vôbec a tá druhá ho mala zasa vkuse. Tá si ho nakoniec dala vybrať. Naozaj záleží od organizmu každej ženy, ako a či vôbec ho telo prijme. Mne to vyhovovalo, ale na dotyk to bolo pre mňa nepríjemné. Teraz mám druhýkrát tento implantát, ale....zavádzali mi ho opäť v UK- London (tam je to zadarmo, lebo chcú aby ženy pracovali a nie rodili). Vkladali mi ho (druhý implantát Nexplanon) v roku 2014, jeden rok bolo všetko v pohode ako pri tom prvom, ale posledné 3 mesiace vkuse mám menštruáciu napr 7 dní, potom 2-3 dni voľno, potom opäť, no je to o držku....Blbé je to vysvetľovať partnerovi!!!a o tých zostatkoch po styku nehovoriac.... Momentálne som na SK, takže zháňam kde mi to vyberú, keďže do UK sa mi teraz odletieť nedá...A na SK to nie všade vedia zaviesť/vybrať...Je na zvážení každej z vás, ako hovorím, ja som problémy nemala, ani som nepribrala ani neschudla, žiadne problémy, či už s vypadávaním vlasov, pleť rovnaká bez zmien,ani pri tomto druhom implantáte.Len teraz sa mi to nejak pobabralo. Ale naozaj má to svoje výhody, nepapáte tabletky a nie ste v strese, ak zabudnete užiť tabletku...No ale z týchto dnešných mojich problémoch sa budem s mojim implantátom rozlúčiť...Hádam som niektorej z vás pomohla pri premýšľaní o podkožnom implantáte...

majkalenpalinkova
7. apr 2016

@denisocka38 no , ja som si ho chcela dať tiez, mala som teliesko mirenu , no nevyhovovalo , stale sa posuvalo az pri vyberani povedal lekar ze uz bolo aj tak skoro vonku , a rozhodla som sa pre implantat no povedal ze on zavadza vo výnimočných pripadoch, a ze uz sa u nas na slovensku nevyraba, tak mam tabletky