Ako sa chránite po 40+?

18. nov 2020

Ženy,ako sa chránite,ak nemáte HAK? Špeciálne ženy po 40tke ma zaujímajú...ja som vysadila HAK a teraz sa mi situácia zmenila,no čakať kým si ju nasadim sa mi nechce,tak mám trošku paranoidne stavy....

ivkazba
18. nov 2020

Tak isto ako keď som mala 25 alebo 35, v čom je vek 40+ iný? Buď HAK, telieska, kondóm, prerušovaná súlož. Ja som mala teraz dlhšie implantát, aktuálne som tehotná, potom pôjdem zase do antikoncepcie predpokladám.

autor
18. nov 2020

@ivkazba ja sa bojím aj prerušovanej súlože mimo plodných dní...takže ja som asi extrém...preto sa pýtam aj iných....mám pravidelný cyklus,tak plánujem sex (po dlhšej dobe bez HAK,inak som vždy mala), na neplodne dni aj podľa ovu testu,teda asi 5 dní pred MS...tak či je to dostatočne riešenie

matkamirko
18. nov 2020

Ak nie HAK, tak jednoznacne kondom- aj pri prerusovanej sulozi, pripadne mimo plodnych dni, je vzdy sanca, ze otehotnies.

mmoonna
18. nov 2020

Keď nechceš antikoncepciu, tak skús Pharmatex čipky alebo gel

erickatt
18. nov 2020

Som na tom podobne, HAK a nič hormonálne nemôžem ja,. Kondóm zas partner a vnutromaternicove nechcem. A vcul bábo rad . ...

sorciera24
18. nov 2020

ja mam sice 37,a le budem sa rovnako chraniť aj po 40tke, rovnako som sa chranila aj v 30tke, ci medzi deťmi....čiže kondomom

autor
18. nov 2020

Pharmatex je fajn,ten by som brala,no partner ho netoleroval (stipalo ho to extrémne,podľa jeho slov teda)

dkethe
18. nov 2020

prerusovana suloz. ja som odporca hormonalnej antik., cize v ziadnom pripade. teliesko ma ako cudzi predmet desi (kazdy ma svoje fobie hihi) a kondom je nuda :D urcite skor verim prerusovanej sulozi nez napr pesaru

simonah73
18. nov 2020

ja som brala HAK v podstate len ako slobodna. s prvym dietatom bol problem otehotniet, ked som rodila som mala 33 rokov, v podstate moj muz je celkovo proti liekom, naozaj musi byt chory aby som do neho dostala nejaky paralen, takze bol proti tomu aby som brala HAK, takze riesime len prerusovanu. druhe dieta bolo tiez planovane, ked sme sa prestahovali do vacsieho, to sa uz podarilo na prvu supu asi a ked som rodila som mala 38. to dieta bude mat za par dni 9 a odvtedy zase frcime len na prerusovanej. mam doma kupene nejake testy, ze keby nahodou meskalo ale uz som asi aj vo veku ked to zacina strajkovat, takze pred tyzdnom som si jeden test robila, bol negativny tak cakam kedy to pride, lebo v tejto chvili mi to meska 12 dni ale nestresujem, viem ze tehu nie som. uz sa mi to stalo aj v minulom roku, vtedy som letela aj k dr, povedal ze sliznica je este pomerne hruba takze este sa toho nezbavim, co je vraj pre telo dobre, takze uvidim kedy dorazi. a teda nikdy som neotehotnela ked sme to nechceli.

mima1
18. nov 2020

Pripojim sa.41 a teda tretie uz nechcem. Hak nechcem kondom nic moc😹
Spolieham sa uz len nato kedy pride prechod 😹😹

tosaneda
18. nov 2020

zienky len taka otazka na ten Pharmatex, naozaj je to spolahlive? Ako jasne chapem, ze 100% antikoncepcia je "to ne toto" 😃😅 Len ci ozaj to ma taku uspesnost ako pisu na pribalovom letaku. Dakujem 😉

yanni
18. nov 2020

A co tak muz? Preco by to malo byt len na zenskej zodpovednosti?

lindusss2016
18. nov 2020

@matkamirko tak tak, som toho dokazom

mima1
18. nov 2020

@tosaneda neviem povedat ale toho sa bojim najviac cize radsej ani nejdem skusat. Nahoda je blbec 😂😂😂

limetka69
18. nov 2020

od kedy pohlavne zijem fungujem na prerusovanej sulozi, otehotnela som len chcene, ale treba k tomu chlapa ktory vie kedy vytiahnut, nie takeho ktory si to len mysli 🙂

autor
18. nov 2020

@limetka69 a fungujete tak len v neplodnych dňoch?

tosaneda
18. nov 2020

@mima1 ..ved prave 🤷‍♀️🙈 pri mojom stasti to budu rovno aj dvojicky.. 😅😃 Ako vyzera to fajn myslim cela ta "koncepcia" Pharmatexu len nejak tomu extra neverim.. Preto ze ci ma niekto realnu a dlhsiu (casovo) skusenost a nim..

limetka69
18. nov 2020

cely mesiac, ale ja ked mam ovulku, mam take bolesti, ze ho k sebe ani nepustim, mam to od porodu, moje telo sa same chrani :D ale nejak nesledujem plodne, neplodne dni, viem, ze su mesiace kedy mame sex aj prave cez ovulaciu a pohodicka 🙂 za 15 rokov ziadna nehoda, okrem tej jednej planovanej 🙂

evica01
18. nov 2020

Dana, Mirena.. nic?

20erika07
18. nov 2020

S mojim manzelom pocas 14rokov cely cas prerusovana suloz kedykolvek v mesiaci. Mame 2 planovane deti.
Dokonca raz sme pouzili kondom ,ktory nam ale praskol 😂 to som sa fakt bala ci nebudem tehu. Neviem si predstavit sex stale s kondomom ani s cipkami, teliesko mat nemozem a hak v tabletkach ani naplastiach tiez nie.

ashley888
18. nov 2020

U nas to poriesil chlap a siel na vazektomiu. Mame 2 deti a vedeli sme ze dalsie uz nechceme. A kedze ja HAK nemozem a teliesko som nechcela, muz nechcel kondomy tak to poriesil takto.

autor
18. nov 2020

@evica01 mirenu nechcem...ja nemám dlhodobého partnera. To mi príde moc "utrpenia" kvôli občasnému sexu.

simonah73
18. nov 2020

@20erika07 my tak podobne, starsia mala tento rok 14 rokov a tiez som nikdy neratala plodne ci neplodne dni.

sorciera24
18. nov 2020

tak, ked nemas staleho partnera, tak by som okrem kondomu ani ine neriesila, jednak cenovo, jednak zdravotne a uz aj kvoli chorobam...

monro
18. nov 2020

ak nemáte dlhodobého partnera, tak prerušovaná súlož určite nie je namieste. Pri občasnom styku, raz s jedným, raz s druhým, by ste mali určite používať kondóm. A ani nie tak kvôli otehotneniu ako kvôli pohlavným chorobám.

radkaradix
18. nov 2020

10 rokov som sa spoliehala na prerusovanu suloz, pri 2 partneroch to bolo ok, potom prisiel treti, moc nazhaveny a z kvapociek lasky mame krasneho dvojrocneho synceka po 3 mesiacoch randenia :D :D radsej pouzite kondom..

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sili82
18. nov 2020

Skús antikoncepčný krúžok. Ja nad ním uvažujem. Inak mi s manželom fungujeme už 19 rokov na prerušovanom styku a máme dve deti, lebo sme chceli. Sexujeme aj cez ovulku, aj keď niekedy mám tiež také bolesti, že sa nedá.

autor
18. nov 2020

@monro aby som to uviedla na správnu mieru. Mám síce rovnakého sexualneho partnera už 3 roky, len sú mesiace a obdobia,kedy spolu nie sme a tak dokola.navyse s ním som mala vždy HAK a neriešili sme nič,sex naplno,takže neviem ako budeme fungovať teraz, zase po čase bez...v podstate s ním som nikdy nemala ani prerušovaný styk ani inak chránený,takže mi to príde trochu také, usmevne toto riešiť...preto sa pýtam aj iných zrelých žien...

simsalabim
18. nov 2020

Kondom. Moj manzel je kategoricky proti HAK, prerusovana matoda pri nasej uspesnosti nepripada do uvahy...