Turecko počas tehotenstva

10. máj 2024

Svokra dost cestuje a ked sme jej povedali ze mozno by sme isli na dovolenku do Turecka ostala zhrozena ze tehotna tam ist nemozem. Ze hocikde inde len nie Turecko a Egypt Albansko. Co si o tom myslite? V case dovolenky budem 24tt
Kde ste boli tehotne na dovolenke? Isli by ste aj do Turecka tie co turecko poznate?

sasa1310
10. máj 2024

nešla by som

autor
10. máj 2024

@sasa1310 a preco?

jaja1979
10. máj 2024

Ahoj,moja známa sa práve vrátila z dovolenky v Antalyi a všetko v pohode. Akurát cestu naspäť ju nechceli pustiť do lietadla, musela dokladovať, že nie je tehotná viac ako 34 tt. Bola v 28 tt. A všetko v pohode

sasa1310
10. máj 2024

pretože žena nie je tehotná 5 rokov vkuse, že sa do Turecka nedostane napr. o rok. A určite by som nechcela ostať v nemocnici v arabskej krajine. Áno, Turecko môže mať zdravotníctvo na vyššej úrovni, ale sama tam byť, pokým by všetci odleteli domov. No nie, neprosím. Turecko a Egypt by mi fakt za to nestálo

autor
10. máj 2024

@jaja1979 a ako to dokladovala? Stacila tehotenska knizka?

tumira
10. máj 2024

predpokladam ze mas v plane ist letecky, no a keby sa nedajboze nieco stalo tak nechces ostat v nemocnici trcat niekde v turecku ale radsej doma, byt tebou by som to ozelela tento rok a ked tak chodte buduci rok aj s babom niekam.

autor
10. máj 2024

@sasa1310 ok teda odpovedat na to ci by si isla do turecka alebo kdekolvek inde je nie. Teda zbytocna odpoved ktora mi nic neda. Ja sa skor pytam zien co cestu aj tehotne a neobmedzuju svoj zivot lebo maju dieta. Ty by si nesla ani o rok lebo dieta bude mat 7 mesiacov a s takym malym sa nelieta. Skus sa zapajat do diskusii s ktorymi mas skusenosti inak to len zahlcuje priestor.

vevesh
10. máj 2024

Ja mam blizky vychod pochodeny a nie, ako tehotna by som tam na dovolenku nesla- jednoducha odpoved, kvoli chorobam. Su tam ine bakterie a parazity ako v europe, a i ked je tam zdravotnictvo na lepsej urovni ako u nas, ak dostanes uplavicu, choleru, ci ine chutovky, ani najlepsie zdravotnictvo ti nepomoze....

autor
10. máj 2024

Skuste neriesit ci ja pojdem na dovolenku alebo nie ale skor kde ste boli tehotne vy ak nikde tak potom nic k teme.

sasa1310
10. máj 2024

no moja, ja som tak scestovaná, že mne by obyčajné Turecko za to nestálo. Zjavne si nepochopila moju odpoveď a zjavne si v Turecku či Egypte v živote nebola.

evaachesa
10. máj 2024

Bola som tehotná na Rhodose cca 23tt. Na letisku pred vstupom do lietadla chceli vidieť tehotenskú knižku. Teraz ideme do Turecka 1x už so synom a mám trochu obavy či niečo nechytíme. Ideme do 5* hotela. Tehotná by som tam isto nešla.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
10. máj 2024

@sasa1310 no nie som tvoja a ja som tiez zcestovana. Bola som uz aj v turecku v indii a thajsku, juznej amerike. pytam sa zien co boli tehotne v turecku ci to bolo ok.. a preco by som tam mala byt sama? A preco by som vobec musela lezat niekde v nemocnici? Ved aj na sk nelezia tehotne zeny vkuse v nemocnici aj ked je problem idu domov.

vevesh
10. máj 2024

Autorka- ak chces ist na dovolenku (ano, ako tehotna som bola tiez)- europskych destinacii na vyber je kopec- taliansko, francuzsko, slovinsko, polsko, chorvatsko atd. Len maj na pamati, ze nie kazde cestovne poistenie preplaca plnenie, ak si tehotna v case dovolenky a nieco sa ti stane (nemam na mysli uraz)....

mandarinka555
10. máj 2024

Veď ti ženy píšu argumenty, že prečo nie...A ty len kopeš okolo seba a len "ja chcem"....chcem....a chcem! Ako malé decko🙈

autor
10. máj 2024

@monsterablue nie nie som, len neznasam ked clovek da normalnu obycajnu otazku a nik necita s porozumenim a odpoveda uplne ine veci. Naco kto riesi ci mam ist ci nie a o rok. Ked sa pytam na nieco uplne nieco ine. Ale tu je to bezne ze zeny sa nieco pytaju a zrazu sa riesi nieco uplne ine.. a vyjadruju sa k tomu osoby co to nikdy nezazili.

autor
10. máj 2024

@mandarinka555 ale otazka nebola preco nie, otazka bola tych zien co tehotne boli. Ci mali nejaky problem. A ake maju skusenosti.

yoxinka
10. máj 2024

Ahoj, veď rob ako to cítiš. Píšeš, že si v Turecku bola, ak máš predstavu, čo a ako. Na všetky, ktoré ti tu napísali niečo proti si nasrdená. Si scestovaná, vieč čo to obnáša, chceš ísť, choď. Keď to niekto napíše, že bol a bolo všetko ok a ty pôjdeš a niečo sa ti stane, kto bude na vide, tá žena, čo povedala, že všetko OK? Poznám jednu kočku, ktorá rodí v lete a mometnálne je v Poľsku, pričom žije v New Yorku 🤷‍♀️. A poznám aj takú, ktorá mala počas letu tehotná problémy. Nechci odsúhlasenie na koňovi, chceš ísť na dovču, choď! Máš obavy, nechoď.

sisa_s
10. máj 2024

Svagrina bola v podobnom tyzdni ako ty myslim, ale povedala, ze si to ani neuzila, pocitovo 40tky teploty na odpadnutie, na takom silnom slnku s bruskom nemohla byt, viac by nesla v lete, mozno jun, september, ked je mensi hic
So stravou problem nemala, bola v luxusnom hoteli, davala si pozor na prilis ladove napoje

autor
10. máj 2024

@yoxinka dakujem, ano bola chyba pytat sa zbytocne, aj tak tu asi ziadna tehotna zena v turecku nebola. Mam svoj nazor rozhodnem sa sama. Zas tak strasne to turecko nebolo. To ludia este nevideli indiu a thajko...

autor
10. máj 2024

@sisa_s dakujem my chceme ist v juny pre teploty tiez. Zas v krajinach ako je taliansko je v juny more este studene podla mna

sisa_s
10. máj 2024

Ono vzdy to je loteria, z rodiny chodia do turecka kazdy rok, nikdy ziadne problemy...a suseda bola raz a hnacky a nemocnica infuzky..nikdy nevies, ako to budes znasat, ci teploty, ci ina strava 🤷‍♀️

sasa1310
10. máj 2024

ale no. Čo by nevideli. Si myslíš, že nikto necestuje? Za to, že ti tu baby píšu, že by tehotné nešli do Turecka, si nemysli, že nikde neboli alebo nič nezažili ako tehotné. Akurát, tá krajina im na to nestojí. A Turecko v júni som zažila 46 stupňov teploty, aj minulý rok tam začiatkom júna bolo strašne horúco. A mimochodom, človek, ktorý je scestovaný a cestuje viackrát ročne, ten nepotrebuje riskovať Turecko v tehotenstve. To mi ver.

Však choď a uvidíš, všetky sme blbé aj s tvojou svokrou tak načo čakáš rady od druhých.

sasa1310
10. máj 2024

a čo som ti inak odpovedala? Si prečítaj svoj prvotný príspevok poriadne a potom sa tu rozčuľuj. Sa pýtaš, čo hovoríme na krajiny Turecko, Egypt, Albánsko v tehotenstve. A či by sme išli do Turecka tie, čo ho poznáme.

vevesh
10. máj 2024

Chod na dovolenku, co tam po skusenostiach! Ja som ochorela na uplavicu, aj na choleru, aj hnacky boli, aj upal som dostala, aj ine....- za tych 20 rokov mam choroby blizkeho vychodu zmaknute a to som ani tehotna nebola, tehotenstva som si pre moje psychicke dobro radsej v eu odkrutila.....keby som bola, pri tych chorobach tam, no tak mam o anjelika/anjelikov naviac. A nebud nasrdena, ak by nedajboze sa nieco stalo, tak turci ti odpovedia maximalne v slovenskom preklade "boh je velky"... Prajem stastnu dovolenku, len potom nechapem tuto diskusiu, ale tak nemusim vsetko chapat...

mandarinka555
10. máj 2024

@sasa1310 Ja len nechápem , načo sa pýta kraviny, keď je už dávno rozhodnutá, že ide🙈 Potom tu bude vyplakávať, že niečo chytila, alebo že bábu sa niečo stalo a podobne.

zooeynka
10. máj 2024

Ja nerozumiem preco by nemala ist...ak sa dobre citi tak preco nie. Hadam nejde trajdat kamsi po tureckom vidieku s batohom na chrbte, predpokladam ze ide do nejakeho rezortu, to uz autorka snad vie posudit do akeho luxusu ide.

tenerifka
10. máj 2024

Tie co pisete, ze by ste nechceli trcat v nemocnici v Turecku.... Tak ja by som radsej v Turecku ako na Slovensku. A ostatne radsej nekomentujem. Staci, ak zajde niekam na vychodne Slovensko a moze mat z navstevy obchodu zltacku, rotavirus, cierny kasel alebo osypky.... A to nepisem o navsteve parku ci lesa s encefalitidou alebo boreliozou ako bonus.
Autorka, zdravy rozum a klud, staru ci skostnatelu generaciu nezmenis

yoxinka
10. máj 2024

Ako, známi museli s dieťaťom do nemocky v Turecku a že úplne v pohode. Ja som bola v Chorvátsku v 14. týždni. Teploooooo a bolo mi celkom blbo. Súdiac podľa toho, asi by som v lete nešla. Možno v septembri. Ja mám skúsenosť, že keď sa pripravím na najhoršie, nestane sa nič. Keď si poviem, že pohoa, na ten just sa dačo stane. Záleží od milión okolností. Keď si v pohode, tak proste choď, nerieš čo ti tu kto píše, lebo tu sa toho dočítaš toľko, že koniec.

sasa1310
10. máj 2024

@tenerifka áno píšem, že by som nechcela v Turecku trčať v nemocnici a nepíšem, že tam je horšia starostlivosť. Jednoducho Turecko by mi fakt za to nestálo, aby som tam trčala v nemocnici, keď máme kopec krajších krajín v EU, kde by som nemala problém ostať v nemocnici hoc tam aj porodiť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre