Prvorodička a predpôrodná príprava

mirkatn
5. dec 2012

ahojte prvorodicky. Chystate sa na predporodnu pripravu? Ja som aj uvazovala, no nakoniec nacvicim dychove cvicenia doma a chcem cvicit tehotensky pilates nech som neni ako huspenina 🙂. Ako ste na tom vy?

xlucia
5. dec 2012

@mirkatn kde budes rodit?

suuzi
6. dec 2012
Používateľ suuzi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od suuzi.

ja som bola na kurze v BA aj s manzelom.
bolo to vyborne, mali sme 4 sedenia.

to co porozpravala a vysvetlila porodna asistentka, ti ani 10 najlepisch kamaratok nepovie, lebo nevedia to pozadie... a envedia vsetko, maju iba svoje skusenosti. porodna asistentka vie podla mna ovela viac.

napriklad nam povedala o nastrihu hradze - ze to, ci treba alebo netreba nastrihntu, zavisi v prvom rade od genetiky - niektora mame hradzu vacsiu a niektora mensiu. to aka je velka sa uvidi, az ked na nu tlaci hlavicka. takze vselijake masaze a epi no mozu ciastocne pomoct, ale ak mas geneticky velku hradzu, tak nastrih je nutny, inak sa potrhas...

a to ze tam bol manzel, to bolo super, lebo doteraz si myslel, ze to bude pre mna doslova dovolenka. tam pochipil, ze nie🙂 a naviac bolo vstekym manzelom vysvetlene, ze mamicka ma byt v pohode, takze manzelia maju pomahta, varit, upratovat a nechat mamicku v klude, aby bolo mlieko a aby bola mamicka v pohode - ale toto pisem tak na odlahcenie🙂

v BA odporucam kurz od p. Hrabcakovej

dejka77
6. dec 2012

@suuzi A co je zle na tom ked sa natrhnes? Vsade citam, ze je to lepsie nez nastrih, ze sa to lepsie hoji. Ja som sa potrhala pri obidvoch porodoch, sediet som vedela hned potom bez problemov. Tie co mali nastrih tu casto pisu, ze si nevedeli aj tyzden alebo viac sadnut.

suuzi
6. dec 2012
Používateľ suuzi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od suuzi.

@dejka77 ja neviem, ja zasa vsade citam, ze lepsie sa hoji nastrih, ako natrhnutie. sak doktor ti natsrihne iba tolko, kolko treba, a logicke mi pride, ze lepsie sa hoji 10 cm nastrihnutie a zosita rana, ako 10 cm roztrhnutie - to sa urcite aj zle sije.
no v kazdom pripade nemam skusenost a pisala som iba to, co vravela porodna asistentka.

dejka77
6. dec 2012

@suuzi Viem len tolko, ze nastrih sa hoji horsie a tiez ze z toho mozes mat nejake problemy v buducnosti. Len neviem ake. Natrhnutie sa urcite zle sije, ale keby som si mala znovu vybrat tak nastrih urcite nechcem. Najlepsie je aj tak sa nenatrhnut vobec 🙂 , ale to mi zial ani pri druhom porode nevyslo.

mirkatn
autor
6. dec 2012

@xlucia urcite v tn,nemocnicu mam pat minut autom

jankastubka
12. dec 2012

Nevie niekto o priprave v BB?

barbishkamiracle
13. dec 2012

Predporodnu pripravu maximalne odporucam, hlavne ked ju vedu profesionali z odboru a este lepsie, ak su to ludia priamo z nemocnice, kde sa chystate na porod.
Pripravy poznam aj jednorazove, ktore trvaju par hodin, ale urcite to stoji za to ;).
V pripade otazok sa kludne pytajte, som odbornicka pre BA.

janulabb
13. dec 2012

@jankastubka Predpôrodnej príprave sa venuje jedna zlatá dievčina, na facebooku ju nájdeš, volá sa Katarína Antoliková (s krátkym i)

jankastubka
15. dec 2012

@janulabb dakujem, a ty si chodila k nej? Kde ju prosim organizuje, kolko stoji a ako dlho trva?

veonka
20. dec 2012

@mirkatn ahoj, chcem sa ťa opýtať, či už si sa nejak nakontaktovala na nemocnicu v tn, že kedy sa tam dá chodiť a tak, ja by som chcela už tiež začať chodiť, len neviem či je možné pridať sa hocikedy alebo ako to je. ďakujem ti

mirkatn
autor
20. dec 2012

@veonka ahoj, nekontaktovala som ani pravdepodobne nebudem. Budem trosku cvicit doma a zacnem s jogou pre tehotne 🙂 takze som ti moc neporadila

veonka
22. dec 2012

@mirkatn ok, nevadí, ja som tam potom písala mailik pôrodným asistentkám a poslali mi info, ak chceš tak ti to originál aj prepošlem, chodí sa tam od 25tt a sú na výber 2kurzy, oba stoja 21 Eur. Ja sa chystám doma cvičiť už dávno, ale akosi som sa k tomu nedostlala a šiklo by sa aj nejaké cd tých cvikov pre tehotné alebo čo...chcela som cvičiť na fitlopte, ale potom som sa dočítala že to tehule by nemali skôr ako pred pôrodom, lebo to vraj nejak môže naštartovať... no tak teraz neviem čo vlastne človek môže a čo nie. Tak veľa zdaru 🙂

alena16
5. feb 2013

@suuzi Ahoj, čítam, že ste boli na prednáškach u pani Hrabčákovej. Boli tam teda aj normálne oteckovia? Ten môj sa bojí, aby tam nebol sám 🙂
Chcela som ísť pôvodne na Antolskú, ale tam asi nestíham celý kurz, tak hľadám nejaké alternatívne riešenie, toto vyzerá byť v pohode. 🙂

suuzi
6. feb 2013
Používateľ suuzi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od suuzi.

@alena16 ahoj alenka, bolo nas tam asi 8 mamiciek, boli to 4 lekcie. vacsina oteckov bolo na vsetkych lekciach, niektori /tusim 2-3ja/ sa zucastnili iba prednasky o porode a potom o starostlivosti o babatko

ak ma partner cas, nech tam ide s tebou🙂
pre mna bol kurz naozaj uzitocny

suuzi
6. feb 2013
Používateľ suuzi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od suuzi.

http://www.predeti.sk/documentview.aspx?file=xkurzy.htm
kurzy v BA zadarmo, nasla som na webe🙂

alena16
6. feb 2013

@suuzi Dakujem, uz sme sa vcera prihlasili. Som sa na tej stranke iba zaregistrovala a tukla na prihlasit. Ale nic mi neprislo na mail, ze teda ano, som prihlasena. Neviem. Je to ok? Nemusim tam volat?

suuzi
6. feb 2013
Používateľ suuzi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od suuzi.

@alena16 uz si to nepamatam, ci mi prisiel nejaky majl ohned po registracii☹ tehotenska skleroza a to sme tam chodili iba pred 3 mesiacmi.

majl o kurze mi prisiel urcite nejake 2-3 prac. dni pred kurzom.
ak si chces byt ista, ze si prihlasena, napis jej majl: jankahrabcak@azet.sk - ja som jej pisala po kurze, lebo som sa na nieco zabudla opytat a tusim do 1-2 dni mi odpovedala🙂

slavka_a_maros
6. feb 2013

@alena16 aj ja som sa prihlasila na ten kurz k p. Hrabcakovej a tiez mi neprislo ziadne potvrdenie, ale znizila sa kapacita kurzu, tak verim, ze to plati a potom tam len prideme 🙂

alena16
6. feb 2013

@slavka_a_maros Hej, hej kapacita sa znizila aj po mojom prihlaseni. My ideme na ten co zacina 5.3. Vy kedy?

madlei
6. feb 2013

@mirkatn my sme s partnerom absolvovali kurz rodicovstva najdes na strankach dietaaja.sk skoliltelkami su dula a laktacna poradkyna, psychologicka, mediatorka...velmi dobre, osozne, jednak co sa tyka tehotenstva, porodu, sestonedelia, starsotlivosti o babatko, otazky tykajuce sa manzelstva, starych rodicov..lebo porodom to cele nekonci. NEUZNAVAM nacviky dychania, uvidis sama, ze najlepsie si tempo dychania zvolis ty sama, budes ho musiet menit a to ta ziadny nacvik nenauci, to zistis az priamo v akcii 🙂 hlavne si budes musiet stale opakovat DYCHAJ DYCHAJ lebo ak prestanes tak pojdes do velkych bolesti... dobre ze cvicis, kondicka sa zide. ja som cvicila aj na fitlopte, aj bruskne tance pre tehotne, to som zosozila pri kontrakciach, ked sa mi uz nechcelo chodit ani skakat na lopte. a este som si kupila aj EPI-NO balonik, tiez odporucam, nasa mala 40170g a 53 cm a porodila som bez nastrihu a s malinkatym sitim. aj som si masirovala hradzu s olejom...inak ani na natieranie bruska nezabudaj, nech sa ti nepopraska koza a neurobia strie. kazdy den sa kremuj aspon 2krat. co ja viem co este...ved ked ta nieco napadne, spytaj sa 🙂

slavka_a_maros
6. feb 2013

@alena16 povodne som bola prihlasena tiez na ten 5.3., ale nakoniec ideme az na kurz, ktory zacina 19.3. 🙂

susannah
12. feb 2013

@barbishkamiracle Ja by som sa teda chcela opytat na nazor na predporodny kurz, ktory poskytuje dietaaja.sk Prihlasila som sa na intenzivny kurz a dost vela si od toho slubujem, temy prednasok su velmi zaujimave. Som prvorodicka, takze kazde info mi urcite velmi pomoze 🙂

susannah
12. feb 2013

a, vidim, ze som mala najprv docitat do konca, uz tu na tento kurz nejake reakcie su 🙂

brufinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barbishkamiracle
2. mar 2013

@susannah ahoj 🙂
uprimne,tieto kurzy nepoznam, no ak si z BA, pozri aj na tie nase,mame najlepsich odbornikov v BA. su nielen fundovani,ale aj empaticki + nase ceny na kurzy su bezkonkurencne ;)
nase kurzy vedu iba porodne asistentky a fyzioterapeutky, prednasky a workshopy pre buducich rodicov vedu lekari a zdrav.personal z Antolskej.

dzoan
6. máj 2013

ahojte holky
som v 5 mesiaci a zacinam stresovat :[ chchela by som sa popytat neviete o niakych predporodnych kurzoch na Antolskej v Bratislave, velmi budem vdacna za niake infoooo :]

dakujeeem vopred xx

barbishkamiracle
11. máj 2013

@dzoan ahoj. myslim, ze na antolsku sa da ist na 5 lekcii predporodnej pripravy, za ktoru sa nieco malo doplaca. je to predporodna priprava vhodna par tyzdnov pred porodom,kde sa ucis dychat, no dane cvicenia ta nepripravia kondicne, ani neposobia ako prevencia proti bolesti chrbta...
Neviem v ktorom tyzdni tehotenstva si, no skus si pozriet kurzy na nasej stranke.
Co od predporodneho kurzu, cvicenia ocakavas??

barbishkamiracle
11. máj 2013

Ukážková tehotenská zostavička 🙂.
Tehuľky zacvičte si
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/barbish...

madlei
11. máj 2013

ja som cvicila doma na fitlopte, aj som chodila na brusne tance pre tehotne, aj som chodila do fitka ale nie nejako silovo cvicit, skor len kondicne. na nete je toho vela, ak budes hladat najdes....predporodna priprava- typu dychanie a tak, neviem, ci nie je zbytocna a stresujuca...skor by som povedala ze si svoje tempo najdes pri samotnom porode, staci pocuvat svoje telo. my sme s partenerom chodili aj na 6 tyzdnovy kurz rodicovstva stranka www.dietaaja.sk odporucam aj partner si pochvaloval, poradia ohladom porodu, dojcenia, starostlivostio babo....ozaj uzitocne 🙂 a co sa tyka priparvy hradze som cvicila s EPI-NO balonikom tiez super investicia, aj kvoli sebavedomiu, ze si vies kontrolovat panvove dno, aj po porode lahsia regeneracia....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre