Odšoférovali ste si cestu do/z pôrodnice?

12. júl 2024

Je tu nejaká mamička, ktorá sama odšoférovala do pôrodnice, prípadne domov z pôrodnice? Dá sa to vôbec?

domka222
12. júl 2024

Teda,ja si to pri tých pravidelných silných 5 minútových kontrakciách neviem predstaviť. A cestu domov ,to je už iné. Ale musíš rátať s tým, že sa ti môže nepohodlne sedieť, ak budeš mať šitie.

galganka
12. júl 2024

So mnou bola taká mamička v pôrodnici. Prišla sama, vyniesla si hore iba nevyhnutné veci a o deň, keď už bola ako tak ok, zbehla si do auta po kufor zo zvyškom. V deň odchodu si zase zbehla na parkovisko pre vajíčko a odniesla veci do auta a potom už len odišla. Keď nie je na výber, ide to. Ale teda, veľmi rada som sa dala odviezť a tašky som deťom prenechala.

guiseppinka
12. júl 2024

Do porodnice prvy a druhy som bola odvezena muzom, treti by som si, hodnotiac teraz spatne, v pohode odsoferovala. Ibaze mi povedali, ze ked mi odide voda, tak mam okamzite dojst a kedze muz bol v karantene🤭🤣 tak som sla sanitkou. Naspat po mna dosiel kamos, keby mam auto, odveziem sa uplne v pohode sama. Maly sa narodil v pondelok, v stredu nas pustili domov a vo stvrtok mi volali, aby som s malym dobehla, ze mu nedali nejaky vitamin ci co...

diewcatqoo
12. júl 2024

Poznam babu, ktora si to odsoferovala sama do porodnice. Este vraj par minut sedela v aute na parkovisku a rozmyslala, ci vobec ist alebo nie, ci je to porod alebo nie, lebo vraj nemala vobec velke bolesti, len ze sa citila inak. Porodila do dvoch hodin od prichodu na prijem.
Ja si neviem predstavit soferovat pocas kontrakcii. Aj ked este su len tie zaciatocne, ktore sa daju prezit, nedokazala by som sa sustredit na soferovanie. Po porode je to individualne. Po prvom som nedokazala dva tyzdne poriadne sadnut, to by som neusoferovala. Aktualne som v porodnici po druhom porode a som takmer uplne fit, zvladla by som v pohode odsoferovat domov aj sama. Ale radsej sa necham odviezt.

tramtada31
12. júl 2024

Išla som na vyvolávačku, takze som sa odviezla sama a keďže bolo treba zobrať aj auto domov, tiež som šla autom domov sama (muž mi vzal novorodenca, ktorý mal necelych 5 kil vo vajicku jeho autom), cesta bola 20 km a úplne v pohode. cesta domov, práve bola veľmi fajn, vypeckovala som si hudbu z radosti, že je to za mnou a užila si tu jazdu. Pri prvom porode má viezol (bol so mnou v porodnici manzel cely čas, tam sme isli celkom v bolestiach, keby má neodviezol, tak to zrejme zvladnem, ale jasne, že bolo lepsie, že ma odviezol).

really8
12. júl 2024

Nemusela som ale zvladla by som to. Mala som nemocnicu 10 minut autom a oba razy som isla bez kontrakcii len pre to ze mi praskla voda. Dopredu sa ale neda povedat ci budes schopna to odsoferovat. Je to dost nebezpecne.

tramtada31
12. júl 2024

A ešte maly dodatok, najväčší problem na ceste domov bolo, že sme nevedeli pracovať s vajíčkom (tam sme ho odbalovali) a nevedeli jak uvoľniť pasy, takze toto odporucam nacvičiť si doma, lebo sme tam nad tým maturovali hodinu a boli v strese, lebo sme už mali opustiť izbu. Potom nám pomohla pani upratovacka😅

mikadooo
12. júl 2024

Do. Dá sa, závisí v akom si stave, samozrejme... Mne odtiekla plodová voda a ináč mi nič nebolo, plus pôrodnicu máme tak do 5 minút. Naspäť sa dá tiež, ale samozrejme závisí takisto od zdravotného stavu. Vždy sa dá zajednať nejaký taxík v tomto prípade, len treba dať vopred vedieť že ide aj mimino, aby sa ti neotočil na päte.

h2
12. júl 2024

Do pôrodnice ma síce viezol muž, ale ešte v ten istý deň ráno som šoférovala (rodila som v noci). Mala som do predpokladaného termínu pôrodu ešte 2 týždne, takže som v tom nevidela problém.

vilma7
12. júl 2024

Áno, dá sa to v pohode, samozrejme pokiaľ nemáš kontrakcie. Viezla som sa 2x sama.
Z pôrodnice úplne v pohode, tak nevidím dôvod, prečo nie.

kate_cs
12. júl 2024

Podľa mňa záleží na tom, či ideš na plánovaný zákrok, alebo ideš keď odtečie plodová voda a ešte nemáš kontrakcie. Ja som išla s tým, že som skoro porodila v aute, kontrakcie tak silné, že som stískala palubovú dosku a predýchavala. Ledva som prešla na príjem, ani volant by som neudržala. A to nebolo, že by som doma vyčkávala. Prišla prvá kontrakcia a hneď šupa a krátko na to som porodila.

lilli110
12. júl 2024

Ja som zvazovala, ze sa do porodnice odveziem sama. Ibaze bolo obdobie, ked uz zacali opravovat cesty a robili sa aj 2hodinove zapchy. Voda mi odtiekla, ked som bola mimo domu. Cca 5 min autom. Odviezla som sa domov, zavolala som si sanitku a musim povedat, ze som urobila dobre, pretoze mi bolo cestou do nemocnice a este aj potom cca 2 hodky tak zle na zvracanie, ze som to necakala. To bol moj 3.porod. A prekvapilo ma, ako mi bolo zle a na odpadnutie. Ak ta nema kto odviezt, volaj si sanitku radsej. Neriskuj. Domov som sa uz odviezla sama z porodnice.

lilli110
12. júl 2024

Ono sice baby hore vyssie pisu, ze pokial nemas kontrakcie....ano tiez som si to myslela. Ale uz nie. Ja som porodila az cca 17 hodin po odteceni plodovej vody, voda odtiekla ráno, kontrakcie zacali poobede. Ale nevolnosti na zvracanie, pocity na odpadnutie... V tej sanitke som si vravela, ze toto by som neodsoferovala. Urcite nie. Nevies, aky budes mat priebeh porodu. Neriskuj. A musim dodat, ze posadka sanitky úplne uzasna.

kris_tin257
12. júl 2024

Pri prvom pôrode by nebol problém keďže som šla sa dať iba skontrolovať nevedela som že rodím ale pri druhom pôrode určite nie keďže som ledva stihla prísť do pôrodnice 😀 takže závisí, dopredu to nikdy nevieš... Keby ma neviezol muž určite by som to riešila taxíkom ako plán B

tamitamitami
12. júl 2024

Nemusela som sa odviesť sama ale keby je to nutné odveziem sa (pôrodnicu máme 15 minút autom cez mesto, keby idem diaľnicou tak 10 minút).
Ale určite veľa záleží od toho ako sa v danom momente budeš cítiť a ako ďaleko to je.

jozko_z_lesa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cookie29
12. júl 2024

Neriskovala by som to, pretoze dopredu nevies, aka je situacia. Ja som z domu odchadzala v pohode a sla som lebo mi praskla voda a bola som po termine a do porodnice cca 15minut a kym sme prisli, tak som sa skoro skriabala po plafone a otvorena na 8cm....

doriiis
12. júl 2024

Nikdy by som to nerobila.Radsej by som si zavolala sanitku

tiezjedna
12. júl 2024

ja som si s prvou odšoférovala, pretože to tak blbo vyšlo😉 Ale nebol to akútny pôrod, odišla mi hlienová zátka a keďže som bola sama doma, tak som radšej šla. Bolo to ráno, večer sa dcéra narodila👍 Domov by som to s ktorýmkoľvek z našich troch detí zvládla úplne bez problémov 👍

oskvarka
12. júl 2024

ja som si poslednú cestu.. praskla mi voda ale nemala som kontrakcie žiadne.. v kontrakciach by som ale nesla isto ... tak som sa zbalila sama a išla.. domov ale už nie lebo mi manzel doniesol všetky veci pre babo vždy aj sedačku.. to si viem predstavit len ak by som sla peso...

zorkahorka
12. júl 2024

Ano, do porodnice. Vytecena plodova voda a kontrakcie 🫣 moj muz vecer pil vino a mna to chytilo necakane skor. Aj do protismeru som vosla 😀 esreze bolo velmi skoro rano 😀 muz ale sedel vedla mna

benit
12. júl 2024

Jednu poznam. Bolo to uz 5.dieta. uzasna zenska sama by tusim horu prenosila. Velmi pozitivne mysliaca. Klobuk dolu pred nou.

trinneo
12. júl 2024

Ja by som aj v tych kontrakciach, co som mala aj prvy aj druhy raz v pohode odsoferovala do porodnice, ale mali sme to 10 min, horsie uz boli tam 😉 ked clovek musi, dokaze vsetko...ale ze ja by som to dal, neznamena, ze ostatne tiez závisí od kontrakcií a spat samozrejme toez aj po cisárskom aj normalnom, ale príjemnejšie je ked to clovek nemusi riešiť

kacena2022
12. júl 2024

Áno,ja som odsoferovala.Pri dcére som prenášala 10 dní tak som išla na vyvolavacku,hodina cesty do nemocnice.Auto som nechala na parkovisku a keď som išla s bábätkom domov som brala aj auto domov.
Pri synovi v noci sa mi začali bolesti,ráno som ešte dcéru zaniesla na aute do školy a potom išla do nemocnice.

jamidea
12. júl 2024

Mna by ani nepustili z porodnice bez doprovodu. A porod bol uplne v pohode

kiki68
17. sep 2024

Ked clovek nema nejake velke kontrakcie este, tak to urcite ide. Zase ktora z nas ne soferovala ked jej bolo zle a mala napr zacinajucu brusnu chripku… je to narocnejsie, ale zmakne sa to. Tiez aka dialka to je, ine je 15 minut ist a ine je dve hodiny soferovat. Pripadne vela zien ide na vyvolavanie porodu, tak tam uz neni o com. Nakolko dojdete a mozno o 6 hodin zacnu nieco robit.

kiki68
17. sep 2024

@zorkahorka moj nepil od mojho 8tt, lebo sme cakali dieta 😂 Dobre ze nemal nevolnosti, prestal hrat tenis, lebo ved caka dieta ( jeho kamosi show ), isiel jedine lyzovat, tiez dosiel za tri hodiny do hotela za mnou s tym “ to je moc uz na mna, uz cakame babatko “ 😂

scila
17. sep 2024

Keďže som mala plánovanú vyvolávačku a teda som nemala kontrakcie, tak som sa do pôrodnice odviezla sama. Pri kontrakciách by ma niečo také ani nenapadlo.
Ale po prvom pôrode som bola taká pozašívaná, že som si tri týždne nemohla normálne sadnúť, tak aby som šoférovala späť nehrozilo. Viezol nás muž a ja som sedela šikmo na polke zadku a najradšej by som vtedy levitovala. Po pôrode bolo najdlhšie obdobie čo som nešoférovala, odkedy som mala vodičák.

lasona
17. sep 2024

@kiki68 to je aké mile😄

petronela1985
17. sep 2024

Ja nad tým tiež uvažujem, ako to spravím, keď sa synček začne pýtať na svet. Najradšej by som šla sama, ja ani pri pôrode doprovod mať nebudem. Ale stále mi to vychádza, že čo keby mi je zle a tak. Proste mám zodpovednosť voči ostatným šoférom/účastníkom cestnej premávky. Tak asi ma vezme manžel.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre