Upratovanie v 5. mesiaci

13. sep 2023

Ahojte doktor mi povedal ze sa nemam namahat a nic tazke nedvihat …snazim sa to dodrziavat ale chcem sa opytat ci ste normalne riadili kupelku ,zachod s cistiacimi prostriedkami .. moj muz mi pomaha ale aj tak si to urobim najlepsie sama ..

majlo1234
13. sep 2023

Jasne, ale sup sup, nedychaj zbytocne tie vypary. Ale to plati obecne, nie len v tehotenstve

belllinka
13. sep 2023

ja že myslíš šoférovanie

nyusika
13. sep 2023

tvoj muz ti nema pomahat, tvoj muz sa ma podielat na chode domacnosti.
uz sa to naucte,
a prestan si mysliet, ze len ty dokazes umyt kupelnu a toaletu, to dokaze naozaj hocikto. Takze ke ma manzl snahu odbremenit ta, bud rada a oddychuj.

elenka.k
13. sep 2023

Vyčistiť záchod nie je namáhavé , skôr pozor sa savo - výpary ako píšu baby vyššie. S vaňou nech ti pomôže radšej manžel. Ťažké veci nevlač ....

@nyusika 👍

stanulienkat
13. sep 2023

Ved dr. povedal, ze nerobit nic namahave. To, co si vymenovala namahave nie je.

thereisabear
13. sep 2023

Normálne som upratovala kúpeľňu až do pôrodu. Ale ak by mi lekár povedal, že sa nemám namáhať, tak sa na to vykašlem.

beata_k
13. sep 2023

@nyusika A ja navhujem uz prestat s tym nekonecnym chytanim za slovicka. Kazdy chape ako je to myslene.

sara288
13. sep 2023

Tiež mi to vravela moja lekárka ale robila som všetko. Tým nevravím, že to je správne, ale ja osobne som nedokázala ležať a oddychovať, potrebovala som mať domácnosť v dobrom a čistom stave. Partner pomáhať nemohol keďže bol často v práci. Ale robila som všetko pomaličky, s opatrnými pohybmi, ak som cítila že nevládzem hneď som si oddýchla a pod. A samozrejme ťažké veci dvíhať to nie. Ale každý problém je iný. Niektorým ženám naozaj stačí ak jemne zmierna tempo, ako to bolo u mňa, u niektorých bolo potrebné, aby nevstávali z postele, v opačnom prípade by im hrozil potrat alebo predčasný pôrod. Je to individuálne, neriaď sa podľa nás ale presne podľa toho, ako ti to vravel lekár, prípadne sa ho dodatočne opýtaj čo áno a čo nie.

nyusika
13. sep 2023

@beata_k ja navrhujem neurazat sa 🙂

januska12323
13. sep 2023

Čo máš v tej kúpeľni nakakané, že to chlap nevie umyť?

autor
13. sep 2023

@januska12323 jezis nemam ale zena si inak pouoratuje tak ako ked on utrie prach tak ja si to utriem uplne inak … opytala som sa co sa navažas ???

elenka.k
13. sep 2023

nehádajte sa , prosím, dobre vieme a to každá, ako upratujú chlapi a ako my

autor
13. sep 2023

@elenka.k presne tak Len povrchovo upratuju…ja som stastna za mojho sam mi povie ze nemam ze to spravi ale tak kazdy den chodi do roboty kde pride o 7vecer … sobota nedela ma volno tak chcem aby si oddychol

veselo_neveselo
13. sep 2023

Ak je to pre teba namahava praca, tak ju nerob. Ved ty sa najlepsie vies, ako sa citis. Nrexistuje jeden meter, ktory by povedal ze toto je namahave a toto uz nie.

A este tip, ze "nauc" manzela aspon kupelnu upratat tak, aby si to dokazala akceptovat. Ak zvladnes aj kuchynu, bude to uplna topka Bude to velka pomoc potom s babom, moct mu s cistym svedomim prenechat tieto aktivity.
A ano, v idealnom pripade to vie uz z domu od vlastnej mamy, no ale vieme, ze realita je casto ina.

jablkovastrudla
13. sep 2023

Ked je to pre teba namahave tak to nerob. Moja kamaratka bola na rizikova a mala zakazane naozaj vsetko , aj vysavanie.
Tiez som v piatom mesiaci a upratujem normalne, keby ma upratovat muz tak sa zblaznim lebo on je asi slepy 😃

autor
13. sep 2023

@veselo_neveselo kuchynu vie top !! Na tu je haklivy ale co sa tyka kupelka wcko ja som to vzdy tak riadne drhla vela cistiacich prostriedkov a dokladne …nic prvorada bude teraz mala a potom poriadok

autor
13. sep 2023

@jablkovastrudla vysavat mi nedovoli 😂muz ani nakup …je taky ze by najradsej sam robil vsetko ale ja nedokazem len lezat

jablkovastrudla
13. sep 2023

Je super ze pomaha a snazi sa, tiez si nedokazem predstavit iba lezat. Nastastie nemam ziadne problemy tak sa nemusim setrit. Jedine co som prelozila je malovanie maleho izby, lebo by som musela stahovat nabytok sama.
Ked mas vela volneho casu, chod do kina, s kamoskami na kavu 🙂 ja mam este 5 rocaka takze u mna nuda nehrozi 😁

autor
13. sep 2023

@jablkovastrudla no veru my sme sami 😂 asi si najdem daku zalubu

jablkovastrudla
13. sep 2023

Poziciam ti syna? 😂

diaalex
13. sep 2023

Neviem prečo si ženy myslia, že tehotenstvo je choroba 🤦🏻‍♀️
Ja som pri oboch riadne fungovala ako keby som ani tehu nebola, veď to nie je koniec sveta 🤷🏻‍♀️

autor
13. sep 2023

@diaalex leno su niekotre take ktore otehotneli po 10 rokoch ..potratoch …a boja sa …

jablkovastrudla
13. sep 2023

@diaalex Lebo nie kazda ma take stastie a ma bezproblemove tehotenstvo. Tiez som robila do 9 mesiaca v restauracii a necitim sa o nic lepsia mama kvoli tomu. Moja kamaratka otehotnela po XY rokoch a neviem kolkych kolach IVF, musela lezat odkedy zistili ze je tehotna. Denne brala injekcie a lieky na udrzanie a decka sa aj tak narodili o 2 mesiace skor.

diaalex
13. sep 2023

@jablkovastrudla tie deti by sa skôr narodili tak či tak, skôr mala zdravotné problémy, ktorým sa nedalo predísť

tiezjedna
13. sep 2023

@autorka ...a teraz si predstav, že budeš čakať druhé a pri tom kmitať okolo domácnosti, prvého potomka a ešte ho aj nosiť, keď budeš mať brucho zarovno nosom😉 Neboj nič, chápem obavy, ale dobre bude❤ Užívaj si to a nenechaj sa zvalcovať strachom🌷

diaalex
13. sep 2023

A čo že po 10 rokoch? Potrat by sa konal tak či tak, proste telu nerozkážeš. Kamarátka bola na ivf a riadne fungovala do konca 🤷🏻‍♀️

elenka.k
13. sep 2023

@diaalex tak to si tá šťastná, ktorá nemusela čakať 5 r. kým otehotnie a potom bum rana pod pás - potrat, potom vzápätí samozrejme riziková .... ja som druhé tehotenstvo tiež mala úplne normálne, všetko som robila ako keby nič...

beata_k
13. sep 2023

@nyusika Ja som sa neurazila, ale od coho je to chytanie za slovicka dobre? Riesi to nejak podstatu problemu?

nyusika
13. sep 2023

@beata_k odpovedala som ti aj k problemu.

a ja vidim rozdiel v slovnom spojeni "pomaha mi" a "podiela sda na chode domacnosti".
Pomoc sa povazuje za cosi nadsatndardne, podielanie sa je nieco, co je automaticker a bezner.
Prewto povazujem za normajne, ze partner umyje toaletu a kupelnu.
ale to je naozaj bezpredmetne

minenkak
13. sep 2023

Si chorá či tehotná,ja som bajkovala do konca tehotenstva,celý dom som omalovala, ešte aj čerešne oberala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre