Meno pre dievčatko - Matilda

malina21
2. jún 2020

Baby rozmyslame nad menom pre nase babo....budeme mat dievcatko a paci sa mi meno Matilda. Ma niekto dievku s takymto menom?ako ju volate?

jvasenka
2. jún 2020

@malina21 moja sestra sa tak vola a doma ju volaju tilda a ja ju volam tina😄

77daniela77
2. jún 2020

Pekne meno,aj mne sa paci🙂

zojanka
2. jún 2020

@malina21 poznám malú Matildu 🙂 voláme ju Maty alebo Matia 🙂

sandrika1986
2. jún 2020

Kazdemu sa paci ine meno...mne osobne velmi nie.

tribaby
2. jún 2020

Matilda bolo už dávno moje vysnívané meno pre štvrtú dcérku. Ale mám len tri 😉

kocurikpupcek
2. jún 2020

akurat ma sestra presviedcala aby som dala meno Matilda. Akoze ehm no, pekne meno...ale mne to evokuje take to dedinske "cetka Matilda". ...neviem si pomoct, hoci je to ozaj pekne meno

malina21
autor
2. jún 2020

@sandrika1986 jasneee sto ludi, sto chuti. To je normalka😉

veronikaszabova
2. jún 2020

@malina21 krasne meno, kamoska ho dala dcere, volaju ju Tili

jvasenka
2. jún 2020

@malina21 oo a este som zabudla aj titi ju volaju😄

miskamichalka
2. jún 2020

@malina21 moj nazor je, ze ake meno dieta dostane, tak by ho malo okolie volat. Ak jej meno bude Matilda, preco by ju mali volat inym menom? Titu, Tina, ci Mati? Ja budem trvat na tom ako mama, ze nech mojho syna volaju presne tym istym menom, ake mu my rodicia vyberieme a ziadne skratky! Preto vyber mena zvazujeme, aby pre male babatko nebolo tvrde napr. nedam my meno Konštantín, či Anton, to malemu babatku nepasuje a este ked som proti zdrobneninam, ci skracovaniu praveho mena! Matilda je krasne meno a tie zdrobneniny su hrozne!

77daniela77
2. jún 2020

@miskamichalka Uplne s tebou suhlasim,tie skratky sa sni mne napacia ze Silvia je Sisa a podobne....

gerdulienka
2. jún 2020

@malina21 ahoj, my sme sa tiež rozhodli pre toto krásne meno 🤗 páči sa mi klasické oslovenie Matilda, ale aj Tili, videla som niekde aj Tiluška.. No aj Tilda a to sa mi teda vôbec nepáči 😆

lavender273
2. jún 2020

@malina21 nadherne meno. Suseda je Matilda, volaju ju Tilly. Za mna osobne neznasam tie skratky mien, hociakych mien. (Cest vynimkam).

saskia_98
2. jún 2020

Na tie zdrobneniny mam rovnaky nazor ako pisala baba vyssie, kedze mne sa velmi paci meno Dorotea ale ked pocujem tu skratku Dora, mam tlak 800.. Inac Matilda je velmi pekne meno. 🙂

hettinka
2. jún 2020

Treba si uvedomiť, že vyberáš meno nie pre babatko, ale pre dievča a neskôr ženu. Meno je pekne, ale musíš rátať s tým, že mu ľudia časom vymyslia rôzne skratky a mama to vie ovplyvniť tak po škôlkarsky vek. Neskôr už nie.

Ja, keď počujem to meno, mám hneď pred očami Matilda od Roalda Dahla. A Kristína Tormova má Matildu (jednu z dvojičiek),,

saskia_98
2. jún 2020

@hettinka tak ale dieta si to dalej vie same obhajit. Ja som si stale obhajila Alexandra a nie Sandra.

hettinka
3. jún 2020

@saskia_98 tiež sa tak volám a niektori ludia mi zanovito hovoria Saša 🤬
Dcéra má 2 mena, niektori de.bili a bohužiaľ aj učitelia ju naschval volajú stredným menom, že to prvé sa im zle vyslovuje. Tak si v puberte sama nasla skratku toho prvého mena a predstavuje sa tak.

saskia_98
3. jún 2020

@hettinka ja saša ešte rozdycham ale sandra je samostatne meno v kalendari a pre toto som sa furt s každym vyhadala. 😂
Mna sa ucitelia na sš pytali ze ako mi mozu hovorit ze Alexandra je dlhe a som povedala ze bohuzial. Bud Alexandra alebo nijak. A ani som nereagovala na nejaku skratku.

hettinka
3. jún 2020

@saskia_98 jasne, aj Sandra, Sandrika má volajú. Aj mama ...
A syn je Alexander a volajú jo Alex, hoci sa vždy predstavuje celým menom. My doma Alexko.

nesvadbovo
AMBASÁDORKA
3. jún 2020

staršia dcérka je Matilda, oslovujem ju Tily, Tilduška, Matilda (a potom čertisko, príšerka, opica 😉 ) Neviem, či je to tým menom, ale čo poznám ostatné maminy, ktoré majú Matildy, spravidla sa zhodujú na tom, že sú to riadne výmyselníčky 😅

h2
3. jún 2020

@hettinka No to sú ozaj hrozní debili, že Tvoju dcéru volajú naschvál menom, ktoré si jej Ty sama dala! Ak si nechcela, aby ju tak volali, nemala si jej stredné meno dávať.

nini1010
3. jún 2020

Pre mna to nepatri medzi krasne mena,ale urcite originalne a volala by som ju Tili.

hettinka
3. jún 2020

@h2 to nie je nikoho vec, prečo má 2 mena, stredne meno má po babke, a oficiálne používa cele meno aj so stredným menom. Len bežne samozrejme prvé meno a aj sa prvým menom všade predstavuje. Len pár ignorantov to odmieta brat na vedomie a už s tým nebojuje, len na to nereaguje, vedome sa neotoči napríklad 😂 múdre dievča to je.

saskia_98
3. jún 2020

@hettinka ja mam bratranca, on je cisto Alex ale aj tak ho retardovaní ludia volaju Alexo. 🙈

hettinka
3. jún 2020

@saskia_98 fakt najlepšie, keď človek na to iné meno nereaguje, a potom ešte dá prekvapený vyraz, že “Mna volas? Som nevedel/-a, ja sa tak nevolám...” 😂😂😂

stanusenka
3. jún 2020

@hettinka môj syn je tiež Alexander, volali sme ho Alex až kým môj otec neprišiel zrazu s tým, že Alexander je odjakživa Šaňo... On ho volal Šaňko a postupom času sa to zapáčilo aj nám, takže máme Šaňka a on si to obľúbil tiež, inak sa už ani nepredstaví🤗 Sem tam povie som Alexander ale to tak keď sa predstavoval do školy alebo tak...

h2
3. jún 2020

@hettinka Veď ja Ti do toho nechcem kecať, že má 2 mená, to je úplne v poriadku. Ale dosť ma prekvapilo to slovo "debili" a hneď za tým, že aj učitelia, akoby aj oni boli debili... Trošku silné na to, že niekto osloví človeka jeho druhým menom a nie prvým.

hettinka
3. jún 2020

@h2 no či ti poviem... sama som učiteľka a vždy sa pýtam žiakov, ako ich mám oslovovať a či im smiem týkať. Je to základný prejav slušnosti a rešpektu k osobe. Ale ľudia sme rôzni a, bohužiaľ, aj niektori kolegovia sa nedokážu slušne správať.

lylyjana
3. jún 2020

@malina21 mne sa to hrozne paci, kebyze mam dceru tiez by som jej chcela dat to meno (aj ked manzel je proti, je viac za tie standardne opocuvane mena). No za mna jednoznacne ano! Je medzinarodne a mas aj krasne moznosti na skratene mena ako Tily, Tilda 🙂

hettinka
3. jún 2020

@stanusenka si mi pripomenula nočnú moru z intráku, kde ma spolužiačky z Nitry volali Šaňa.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre