Je v poriadku túra na hrad v tehotenstve?

2. aug 2022

Ahojte, je tu viac tehotných čo absolvovali výlety na hrad v 3/4 mesiaci tehotenstva? Bola to túra dosť do kopca asi aj 3 km a teraz mam aj tak trochu obavy či som to neprehnala, myslite že je to v poriadku? Ďakujem

pribinak
2. aug 2022

3 km je prechdzka a nie túra

simona1306
2. aug 2022

Uplne v pohode. Ja som vyslapala Spisky hrad, a dvojdnove celodenne chodenie po Kosiciach v ramci dovolenky v 7 mesiaci 🙂 A v 9 mesiaci celodenne nakupovanie Vianocnych darcekov 🙂

autor
2. aug 2022

@pribinak to je aj pre mňa v pohode, ale bolo to moooc do kopca tak ci to môže niejako..

autor
2. aug 2022

@simona1306 obdivujem 😊 dlhé prechádzky mam rada len to bolo veľmi do kopca ešte to teplo tak sme sa ponáhľali, tak mam trosku obavy.. takže nemusím sa ničoho báť? 🙏

luliu
2. aug 2022

To nič nie je, tehotenstvo nie je choroba, fungovala som aktívne až do pôrodu

hilda08
2. aug 2022

Tiez som chodila na menšie túry v tehotenstve aj v šiestom mesiaci som vyšla peši na hrebienok, ale tiez som uz cestou dolu mala dost, isli sme aj na popradské a to uz som ľutovala 😅 kazdy ma vlastne hranice, ak ta nic neboli, nekrvacas a nemas dake problemy tak je to v poriadku 🙂

danieladugard
2. aug 2022

Citis sa zle teraz? 🙂 ak nie, tak kludne pokracuj v chodeni a turach.
Jazdila som na bicykli, chodila na vacsie tury, bez problemu, plavala, zila aktivne proste, inak ochabne svalstvo.

larena
2. aug 2022

Ja som teraz v 3 mesiaci a fungujem rovnako ako do teraz😅Normálne cvičím behám a keď nemám tréning tak sa aspoň idem prejsť inak by som sa zbláznila😅🙃Naozaj pokiaľ máš normálne tehotenstvo tak sa vôbec neni čoho báť..a pokiaľ majú ženy v tehotenstve to privilégium že sa cítia relatívne dobre tak to treba využiť a netreba sa obmedzovať

selest
2. aug 2022

Zalezi ci sa na to citis. Pri prvom som nezasla do obchodu, pri druhom v pohode zvladla podobne prechadzky aj do strmsieho terenu aj vo vyssom stadiu. Niektore zname chodili na take tury v tehotenstve ze ja by som mala co robit aj netehotna.

jaskolka
2. aug 2022

Ide o to, ako sa subjektivne cítiš ty. Ak nemáš nejaké bolesti, alebo pichanie, ci kŕče, tak je to ok.
Ono v teple ti môže skôr prísť zle, alebo mdloby, skôr sa môžeš zadychat, tak preto teba byť opatrnejší, dosť piť, mat pokojne tempo, klobúk, alebo šiltovka, ale všeobecne aj máš bezproblémové tehotenstvo, tak kľudne aj na hrady a zrúcaniny môžeš ísť.

petricka22
2. aug 2022

Ja som jazdila spinning ako tehotna, netreba sa prehnane premahat, ale pokial sa sama necitis zle, tak netreba mat obavy. Naozaj tehotenstvo nie je choroba…

simona1306
2. aug 2022

tak ak sa citis dobre , nic ta neboli, nekrvacas ani nic, tak bude vsetko ok 🙂 nabuduce, ak sa na to nebudes citit tak zvolte iny vylet , hlavne nestresovat, to je horsie pre male 🙂

daniela1911
2. aug 2022

Denne som chodila pešo do prace, neskor do poradne a spať do prace. Určite to bolo viac ako 3km. Pracovala som do termínu. Nakupovala. Deň po termíne som bola na svadbe… ak nemáš nejaké problémy, nie je čoho sa báť. Chôdza je super pohyb.

sima1415
2. aug 2022

Nie je 🙂 celé tehu pri sme chodili na 10 hodinové túry, v 42tt som bola na Beckove a Trenčíne a pohoda 🙂 rozhodne je to v poriadku a dokonca žiadané 🙂

oskvarka
2. aug 2022

Ja tehotná na Popradské pleso a kočiar so starším súrodencom som tlačila so sebou 😂. Pohyb je zdraví.

petulela
2. aug 2022

Prvé tehotenstvo som dokonca začala viac cvičiť ako predtým 5xdo týždňa a nie s ľahkým závažím cez zimu skialp, cez leto som ako tehotná bola na Téryho chate a iné túry, no doslova mi sibalo 😂 ale cítila som sa úžasne...druhé tehotenstvo mi nariadil doktor kľúdovy režim, lebo sa mi skrátil krcok, tak už to neprehanam

danulicek
2. aug 2022

Pri prvom tehotenstve som bola PN a zázrak boli aj prechádzky. Druhé tehotenstvo bolo v poriadku a v 7.mesiaci som vyšla na Lietavský hrad a celé tehotenstvo som bola v pohybe.

vilma7
2. aug 2022

Ani v 8 mesiaci sa ti nič nestane, ak si vyšliapeš poriadny kopec.

ankare
3. aug 2022

Ja by som nešla. Držím palce!

sofia1979
3. aug 2022

Ty sama si musíš rozvrhnut na čo máš a na co nie. Poznám ženu ktorá chodila denne na bike a spadla v 7mm rodila predčasne ltt babo malo potom problémy no dostalo sa z toho. Niektoré zas fungujú úplne aktívne a nič. Neviem treba si stanoviť hranice nejde len o teba a nepokusat osud. Ale tehu ako tu píšu ženy nieje choroba.

bessdonna
3. aug 2022

to by sa prejavilo,napr mala by si bolesti ako pri ms,tvrdnutie brucha,spinenie.ak nic take sa nedeje,tak tvojmu organizmu to nevadilo.podla mna v ten den alebo na druhy den by sa to uz prejavilo

autor
3. aug 2022

@bessdonna ďakujem

autor
3. aug 2022

@ankare to už som bola ale ďakujem

autor
3. aug 2022

@danieladugard ďakujem pekne 🙂

autor
3. aug 2022

@petulela wau, aktivita riadna :D ale ďakujem

h2
3. aug 2022

Ja mám kamošku, ktorá ešte v 9-tom mesiaci liezla po horách. A má dooosť po 40-tke.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
4. aug 2022

@jabadabadu treba čítať, to bolo len do kopca tie km, chôdzu v pohode mam aj 6,7 km keď idem do mesta, prírody a tak

ika11123
4. aug 2022

3km je podľa mňa nič....

maris5
4. aug 2022

Ked som bola tehotna som presla tolko kopcov. 🥰🏔⛰️ Aj na Sitno som liezla. Pokial vladzes,nie je problem chodit po kopcoch.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre