Tehotenská kríza v 8. týždni

kixinka89
9. máj 2020

Ahoj, viem ze sa hovori ze tehotenstvo je jedno z najkrajsich obdobi v zivote zeny ale naozaj??? Prezivam svoju asi najvacsiu krizu. Som len v 8tt ale mne je kazdy den tak strasne zle. :( citim sa uplne na nic, nic nevladzem, nic ma nebavi a najhorsie je ze som sama doma lebo priatel uviazol koli korone v nemecku a ja kedze robim v nakupnom centre som bez prace, co mi podla mna viac uskodilo kedze vacsinu casu som sama doma a opustam sa v nevolnostiach.Ked aj niekde idem tak sa len premaham lebo mi je stale zle a napina ma. Ked citam niektore prispevky ze to moze trvat aj 9 mesiacov tak sa mi da plakat. Obdivujem baby co maju deti a musia sa o ne starat. Viem ze je tu vela takychto tem len ma zaujima ako ste to zvladali vy a ci ste dokazali normalne fungovat v beznom zivote pripadne nejake tipy ako to cele prezit.

dollyzv
9. máj 2020

@kixinka89 no ja ťa veľmi nepotesim lebo som v 16tt a nevoľnosti veru neustupili ešte..je to o niečo lepšie ako v Tom 8-11tt ale žiadna sláva..tiež sa niekedy opúšťam,ale musíme to nejako vydržať a dufat že bude lepšie 😃 ja veľa krát ani neviem aký je vôbec deň,pridruzila sa aj nočná nespavosť takže o to horšie..keby ozaj nemám chlapa doma asi umriem od hladu lebo ani do obchodu nie som schopná zájsť,pár krát som bola a zakaždým som skoro odpadla čo mi prišlo tak zle...nemáš niekde blízko rodinu že by ti aspoň na nákup zbehli?

jana005
9. máj 2020

@kixinka89 buď rada, že nemáš ešte žiadne dieťa a môžeš oddychovať, keď ti je zle.
Mne bolo takto zle zhruba od siedmeho týždňa až do štvrtého mesiaca.
Každé jedno tehotenstvo som sa cítila každý deň ako po poriadnej opici. A nič mi nepomáhalo
, len spať. Len to som si mohla dovoliť len pri prvom tehotenstve. Pri ostatných som sa nevedela dočkať, kedy prišiel manžel z práce, aby mohol byť s deťmi.
Tehotenstvo som si začala užívať až po štvrtom mesiaci.
Tak veľa šťastia, nech ti nie je zle až tak dlho

kixinka89
autor
9. máj 2020

@dollyzv och to si ma nepotesila. Su lepsie dni a aj horsie, dnes je ten horsi 🤢😁. Ja ten nakup zvladam aj ked sa musim odhodlavat ale aspon sa trochu prejdem. Horsie je ze vlastne zistim ze nemam co kupovat lebo zo vsetkeho mi pride blbo 🙂 ano byvam aj s rodinou, prechadzka, mensi vylet zvladam len je to hrozne unavne ked stale je cloveku zle. Uz si pripadam ako nejaka citlivka ze to takto zle znasam. Pomaha mi vedomie ze v tom niesom sama takze dakujem za koment.

kixinka89
autor
9. máj 2020

@jana005 ano preto pisem ze velky obdiv zenam co sa musia starat popri tom o rodinu. Cakala som "ranne nevolnosti" nie tieto celodenne muky 😁

katulka94
9. máj 2020

@kixinka89 podľa mna buď vďačná a rada že si trafila na toto obdobie plne nevolnosti počas korony a máš možnosť byt doma a ležať kedy potrebuješ. Ja som svoje nevolnosti prežívala ešte pred koronou a ťahala som 12ky a neprajem nikomu musieť stat v robote usmievať sa na klientky a medzi tým si ísť grcnut na wc. Čo by som ja vtedy za to dala môcť ostat doma a ležať resp prespať dni lebo zle mi nebolo len ked som spala. Dobrá správa je že moje nevolnosti trvali len do cca 9-10tt a potom zo dňa na deň skončili snáď sa aj tebe pošťastí 🙏🏼

jvasenka
9. máj 2020

@kixinka89 mne na nevoľnosti pomáhal zázvor - čaj alebo cukríky 🙂 vyskúšaj..

nikca101
9. máj 2020

@kixinka89 ja ta potesim mne bolo uplne celodenne zle od zaludka presne ako tebe nic som nedokazala urobit len lezat a spat cely den. Uz som tiez rozmyslala ako ja idem tehotenstvo prezit ale chvalabohu u mna tento stav trval priblizne od 7 tt len do nejakeho 9 tt 😉 od vtedy mi byva zle uz len sem tam aj to vacsinou vecer takze drzim palce nech ti to rychlo prejde a mozes si tehotenstvo uzivat 🙂

amelia000
9. máj 2020

@kixinka89 najkrajsie obdobie v zivote zeny? 😅🤣 uz je to 8 mesiac pekla 🤣 prezivam tak ze odratavam kazdy jeden bozi den a modlim sa nech to dieta stoji zato 🤣😂

miadi
9. máj 2020

Mne bolo prve teho hnusne prvych 14t ako otrava jedlom opica alebo mega chripka. Kazda bunka tela kričala fuj ble. Ale neboj budu aj lepsie casi ked zacnes citit pohyby je to haluz ale krasne. V 2 trimestri ti zacne stupat energia a bude ti lepsie ku koncu teho zas horsie. Posledne teho som vracala aj v 6m z vody. Tehptenstvo je fuška ale je krasne.

katkaba1
9. máj 2020

@kixinka89 Ahoj, ja končim 32.tt s dvojičkami a teda kríza na mňa dolieha až teraz, resp. vyslovene dnes bol deň blbec..už sa to našťastie ukludnilo. Musím už ležať aby som ich ešte aspoň chvilu udržala..ja vládzem ešte a o to je to horšie, že ležať musim už pre komplikacie nie pre moju lenivosť/nevládnosť..keby mi aspoň zle bolo by ma to menej trápilo. Ležanie je pre mňa utrpením o to viac, že vonku už je krásne.
Od nudy mne pomáhali antistresové omalovánky a podobne ale ak Ti je zle tak neviem či na to budeš mať náladu. Pripadne si objednaj vlnu (ja som kupovala Alize puffy) a robila som drobcom dečky mäkké z toho (návod youtube). Nájdi si zábavku lebo takto zošalieš doma..a koniec je veeeeeľmi veľmi ďaleko. Držim palce☀️

juliet86
9. máj 2020

dolezite je jest aj ked ti je zle. ja som zvladala ovocie. suchu ryzu. suche cestoviny. pecivo s lucinou. a vianocku. a co ma zachranilo ked mi bol oprilis blbo: coca cola. ano viem ze nie je zdrava nuz ale ked to bol rozdiel ze som dokazala fungovat chodila som do roboty tak som si dala no... mne bolo zle od 6teho do 11teho/12teho tyzdna. najviac z pachov. verim ze aj ty tobudes mat "iba" tak ;)

kiki68
9. máj 2020

Ako ja som od 7tt fo 12 tt odlezala, teploty, zle mi bolo tak ze cista chemoska, kybel pri posteli. Vsetko sa mi tocilo. Do toho spinenie, Takze utrogestan a magnezko. No horor ( ak je toto najkrajsie obdobie v zivote zeny 🙈😂) potom do 16tt to bol boj so spinenim a kadecim. Od 18 tt na rizikovom. Uzila som si par dni medzitym, co mi bolo fajn a isli sme so svokrovcami na predlzeny vikend. Potom dosla corona a ja som zacala zit svoj zivot v exile. Psychika ani nehovorim. Teraz sa to zlepsilo, mala som vazne depky v tehu a ako sme zacali renovovat chalupu tak som stale zamestnana tym a spachtlujem, malujem, pokladam podlahy. A depka sa dost polepsila. Nevolnosti sa mi na dva tyzdne vratili teraz okolo 30 tt, ale akosi to aj odislo. Teraz si vsak uzivam to tehu viac. Ten zaciatok bol iba boj o prezitie. Mne sa este vtedy v 12tt zacala rozbiehat preeclampsia, Takze zrazu som nemohla ani dychat. Liekmi to preslo. Neboj, zmaknes to😘

michaella24
9. máj 2020

@kixinka89 to, že tehotenstvo je jedno z najkrajších období v živote ženy podľa mňa povedal chlap 😂 No a nemôžeš vedieť vopred čo ťa čaká. Ja som síce nezvracala (iba raz v ôsmom týždni), ale bolel ma žalúdok, mala som reflux a bolo mi neustále ťažko a na zvracanie. Pomáhali mi Antimetil a Gastrocynesine z lekárne, Fatra, prechádzky, pitie umeoctu, ale samotný zázvorový čaj nie. Preležala a prespala som celé dni. Bolo mi zle zo zeleniny a chutilo mi hlavne ťažšie jedlo, halušky, pizza, hamburgery a neriešila som. Hlavne, že som sa mala chuť najesť, pretože na druhej strane a hlavne v noci ma mordovali vlčie hlady, takže som musela vstať a dať si aspoň banán, jogurt či piškóty, nech vydržím do rána. Všetko postupne odznelo v 10tt a odvtedy mám pokoj, iba príležitostne sa stane, že mi niečo nesadne. Bez manžela som odkedy som zistila, že som tehotná, od polovičky januára a vôbec nevieme kedy sa uvidíme, je v Holandsku. Nebývať s mojou maminou, tiež by ma šľak triafal. Dlho som si nevedela sama ani navariť, ako mi bolo zle aj z pachu variacich sa cestovín či surovej slaniny. Všetko prejde, možno skôr či neskôr alebo vôbec. No treba to vydržať, lebo už je neskoro si tehotenstvo rozmyslieť 😀 Tiež som mala výčitky, že sa z tehotenstva nedokážem tešiť, aj napriek tomu, že bábätko bolo plánované a podarilo sa takmer hneď. Jednoducho tie nevoľnosti a neschopnosť čokoľvek robiť mi nepridávala na psychike. Ale ani teraz netvrdím, že som z tehotenstva vo vytržení, aj keď prebieha už relatívne normálne a bezproblémovo. A nie je na tom nič zlé. Je krásne uvedomovať si to druhé srdiečko v sebe, pohyby bábätka, no i tak sa teším, keď už budem mať ten uzlíček vedľa seba a svoje telo späť 😀

sante81
9. máj 2020

@kixinka89 prvé tehotenstvo 4x v nemocnici na infúziách, pregrcala som prvé 4 mes. Potom sa mi začala rozťahovať maternica a mala som niečo ako kontrakcie až do pôrodu, ja som si tehotenstvo vôbec neuzivala. Pri druhom to iste, tehotenska cukrovka, v 5 mes hospitalizacia, krvácanie, hematóm, do toho si eštemanžel našiel ,,priateľku,, takže s odstupom času asi do dnes nechápem kde sa vo mne brala sila každý deň ísť ďalej. Asi je to aj o Tom, že keď nemáš na výber, tak to nevzdas

kixinka89
autor
9. máj 2020

Baby ste super dakujem za vsetky komentare. Musim to brat tak ze jednoducho to tak ma byt a prezijem to ako vy vsetky. Stale mi moze byt este horsie
@sante81 ano napr ty si dokazom ze moje nevolnosti su nic oproti inym komplikaciam ktore este mozu nastat. Tak zatnem zuby a idem dalej 🙂

hederamonstera
9. máj 2020

@kixinka89 tak, moze sa stat aj horsie, ale neboj sa, to prejde ako voda 🙂 vies kolko nas tu je, co by take nevolnosti uz prijali? ;)

marrie5385
9. máj 2020

Skús si kúpiť zázvorový cukríky alebo v lekárni tehotenské lizatka. Mne toto dosť pomohlo.

kixinka89
autor
9. máj 2020

@marrie5385 ja ich maaam zjedla som dve. Najhorsie je ze ked mi je zle tak posledne na co mam chut je lizatko sladke 😄 kupila som si aj zazvor popijam cajik. Na chvili je lepsie a potom je to zas tam kde predtym

kixinka89
autor
9. máj 2020

@hederamonstera ja som sa snazila skoro 2 roky. A teraz pindam ☺

sante81
9. máj 2020

@kixinka89 ešte ma napadlo že som jedla, aj keď som nemala chuť, zle ti je vlastne preto že klesne cukor v krvi, treba sa najesť, kúsok rožka, sušienky a v lekárni majú zázvor.lizatka

jaroe
9. máj 2020

@kixinka89 nestresuj sa tým, že to môže trvať celé tehu. Väčšinou to fakt odoznie po prvom trimestri. Tiež si myslím, že si to s koronou teraz vyhrala, určite lepšie byť doma ako v práci....

juliet86
9. máj 2020

@kixinka89 ja som sa tiez utesovala ze aspon viem ze nepotracam a viem ze babo tam je a dava mi o sebe vediet a memusim byt v strese ci sa tehu vyvija.

danielahamar
9. máj 2020

Ja ta nepoteším, ja som vracala aj v deň pôrodu, aj pri prvom, aj druhom😆😬. Neboj, začneš medzi ľudí chodiť a bude to lepsie

marrie5385
9. máj 2020

@kixinka89 neboj nič, bude dobre. Ja som mala obdobie keď som zvracala aj vodu a bola z toho celého nešťastná. Ale prešlo to. Len jesť pomaly a po troške. Teraz tu vedľa mňa spi 4 ročné čudo 🙂

marrie5385
9. máj 2020

@danielahamar ja pri kontrakciach párkrát....ale zvláštne bolo že keď mi dvíhali žalúdok, kontrakcie som nevnímala 😁😁

solinkarka
10. máj 2020

@kixinka89 ahoj ja som 9tt a posledné 3 dní mi je konečne trošinku lepšie i keď väčšinou to príde zas večer ale aspoň nie sú celý deň. Žiaľ len vydržať musíme i keď je to hodne nepríjemné 😖

nikus199
11. máj 2020

@kixinka89 ranne nevoľnosti sa volaju preto ze su v prvých štadiach tehotenstvaa takze kľudne možu trvať aj cele dni .. ja mam zase nevolnosti len večer pred spaním . Ale toto som si zažila pri prvom tehotenstve tie celodenne nevoľnosti prestalo to v 4 mesiaci a mne strasne pomahali tehotenske lízatka a tabletky antimetil aaa citronovo zazvorovy čaj to mi naozaj pomohlo v praci aby som to tam nejako vydržala 🙂

buzz5
13. máj 2020

@kixinka89 v tomto príspevku som sa úplne našla 😁 tiež som bez práce takže každý deň sama doma, kým večer nepríde priateľ z prace. Mavam strašne nevoľnosti tak sa ešte viac opúšťam ked príde priateľ z prace celú tú zlosť hodím na neho. Minule som si chcela zbaliť tašku a odísť, ale bolo mi tak zle ze som si ani zabaliť nevedela 😂 teraz sa už natom smejem co tie hormóny s nami ženami robia a co všetko si musíme pretrpieť... Neboj sa všetko bude OK, skus nejako vypnúť keď si celý deň doma hraj hry alebo si nájdi nejaký seriál, knihu niečo čo ťa otrhne z reality to mi dosť pomáha.. Držím palce 🙂

caesy
2. nov 2020

@amelia000 mojaaa jooj ako si ma potešila som úplne rovnako natom ako ty

caesy
2. nov 2020

@buzz5 chúďatko úplne s tebou sú cítim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre