Som v 5. týždni a je mi hrozne zle- čo môzem zjesť, aby mi bolo lepšie?

5. júl 2022

Ahojte, dnes mam velmi zly den. Od 3:40 mi je priserne zle od zaludku, napina ma, ale vracanie mi nejde. Odvtedy som hore, nemozem ani spat od zaludka. Stale sa snazim nieco pojedat po malych davkach aj ked to je vyslovene utrpenie. Na chvilu to pomoze, ale potom odznova. Zo vsetkeho mi je zle a teraz vecer mi zacina byt este horsie. Bojim sa,ze ani spat nebudem. Cely den to je tak, ze mi je 15 minut dobre a hodinu zle a dookola... Viem, som len na zaciatku, este to je dlha cesta kym mi prejdu nevolnosti, ale dnes som uz naozaj zufala... Od rana som zjedla melon, maces, burizony, trochu zo zemiakovej kase, kusok vianocky a tycinky. Vsetko su to take "prazdne jedla", ktore vobec nezasytia, ale nic ine do seba neviem dostat. Teraz som si pridala ku zeiakovej kasi trochu tuniaka a skoro som to vyvratila, tak to musela ist prec... Nejake rady ako toto zvladnut?

lejusinka
5. júl 2022

Ja som skusila vseeeeetky rady internetu (okrem liekov z lekarne lebo to je nogo pre mna v tehotenstve) a nic nepomohlo 🤷🏻‍♀️ Za par mesiacov to prejde a uz si na to ani nespomenies 🙂

mamamasama
5. júl 2022

Mne pomohol jedine zázvorový čaj, pepsi, žuvačky a taký náramok z lekárne.

autor
5. júl 2022

@lejusinka :( ja neviem co je toto za den. Uz mi byva normalne zle, ale takto este nebolo ani raz.

autor
5. júl 2022

@mamamasama presne tie veci pomahaju aj mne, ale predsa musim aj nieco jest :/
a ako ked mi je zo vsetkeho na grc?

domka222
5. júl 2022

Mne cukríky a žuvačky

gertys
5. júl 2022

Mne je tak uz 3 mesiace. 99% mojej dennej stravy je suchy chlieb s maslom. Obavam sa ze budes musiet len vydrzat

mamamasama
5. júl 2022

Skús nájsť jedlo, z ktorého ti je zle najmenej. U mňa to boli vifonky. Hlavne tie rezance. V živote by som ich mimo tehotenstva nezjedla. Počas prvého trimestra mi vyhovovali len tie a ovocie.

lenkadenisa
5. júl 2022

Ja som jedla pukance, inak by som sa dogrcala.... takže tvoje jedlá sú ešte luxus.

diamond007
5. júl 2022

Nerieš stravu teraz, pojedaj hocičo, chrumkaj, liz lizatka keď ti to pomôže. Není to bohvieco ten žalúdok

autor
5. júl 2022

dakujem baby, modlim sa, aby to aspon na noc preslo, aby som sa trochu vyspala...hladam jedla,viem, ze to je o hubu, ale nejak to bude musiet zvladnut. vsak nie som prva ani posledna..ale ty brdo,teraz by som si najradsej dala nejaku tabletku na zaludok, aby mi bolo lepsie :(

katrin69
5. júl 2022

@mamamasama Zázvor je veľmi dobrý, aby nebolo zle, ale zároveň veľmi prekrvuje, čo môže spôsobiť iné problémy. Odporúčam poradiť sa s gynekológom či laktačnou. Hlavu hore. Veľa z nás prevracalo kopu dní a sme tu 😉 A niektoré boli na tom tak, že ani netušili, že sú tehotné 😅

sims122
5. júl 2022

Ja som bola len na hrianke s maslom, keď mi bolo lepšie tak aj šunka :D vyvracala som všetko iné. Dokonca som vyvracala aj rennie na žalúdok :D

lucka_ke
5. júl 2022

ja som bola prvé mesiace na šalátových uhorkách a ovsenej kaši, jedine to som dokázala zjesť, a jedla som poležiačky v posteli, inak to šlo všetko von
dr. mi napísal Torrecan čípky, aby som mohla aspoň k nemu na kontrolu, inak som bola doma a striedala posteľ a záchod
držím ti palce, nech nevoľnosti čoskoro predjú a neboj sa, čokoľvek zješ bude to stačiť, to malé ešte nepotrebuje toho veľa, hlavne nebyť dehydrovaná

palicka
5. júl 2022

Pozri, naozaj stále po trosku zajedaj, aby si nemala prázdny žalúdok. Ja som aj na nočnom stolíku mala čistý rožok a piskoty. A vždy som chrumala. Ok, pribrala som teda velaaaaaa, ale negrcala ani raz😀. Ak by sa to zhoršovalo, zavolaj gynekologicke, pomôže Ti, poradí niečo, čo užívajú tehotné (ak by už bolo veľmi zle). Ja keď som cítila žalúdok, pýtala sa ma, či nepotrebujem liek. Ale mna to vlastne tešilo. Vždy ma povzbudzovala, že takto sa hlási prosperujúce tehotenstvo

elizabet173
5. júl 2022

je nás takých viac, ja som niekedy mala dni, keď som v sebe neudržala ani vodu. Moja zdravá strava bol chlieb vo vajci a cola, nepomohlo žiaľ nič, ani jesť hneď po zobudení, ani po troškách celý deň, ani piškóty, tiež som fungovala na trase WC - posteľ a do polovice tehotenstva objímala denne veľa krát WC misu. Budúce mamičky sú často krásne ako madony, ja som bola vychudnutá., bledá až zelená, bruško nikde. Dieťa našťastie zdravé, takmer 4 kg. Držím palce, aby ti bolo lepšie čo najskôr

bublinka1426
5. júl 2022

jablka na kila som jedla.

autor
5. júl 2022

Ach dievčatá, ste moje hrdinky keď to tam čítam. Ja som vždy ťažko zvládala žalúdočné ťažkosti, hlavne vracanie nenávidím, preto sa bojím ako zvládnem tieto nevoľnosti. nie som taka hrdinka ako vy, ktoré ste to zvládali s prehľadom ☹️. Ja sa môžem naozaj len modliť, aby to prešlo čím skôr a ako tak to zvládla...

autor
5. júl 2022

A ešte mam aj hematom okolo gestacnehi vaku, tak sa bojím aj vracať, aby sa mi to nejak nezhorsilo. S tým nemáte skúsenosti, vadí to veľmi?

19daniela90
5. júl 2022

Mne bolo zle od samého začiatku až do 16tt. Žila som na čistej ryžovej cestovine, som celiatik. Max kúsok masla. Nemohla som nič iné. Ešte aj z lyžičky medu, čo som si chcela dať na energiu, tak som zvracala. Všetko smrdí ešte stále. Momentálne som v 21tt a môj jedálniček je stále okresaný na pár veci ako polystyrén s maslom a hlávkový šalát, pečené zemiaky s rascou a cestoviny. Mäso zjem 1x za dva týždne, aj to na nátlak manžela. A v tomto teple mi ešte viac nechutí. Už len pár týždňov a rodím, zbehne to. Teda pevne verím.

elizabet173
5. júl 2022

ja som to vôbec nezvládala, nechcelo sa mi ani žiť, tehotenstvo som si užívala až v druhej polovici, to som sa cítila fantasticky.

laura164
5. júl 2022

Ja som jedla len milku s colou, z ostatného som vracala

katy084
5. júl 2022

... nuz ja si velmi dobre pamätám kolko som si musela pretrpiet pocas mojich oboch tehotenstiev neprajem nikomu tie stavy nevoľnosti(prve pred 19r. a druhe pred 7r.),nepomohlo mi nic🙄... co sa týka stravy bola úbohá, ale doktor mi povedal že,, ak zjem co i len jedno jablko dieta si vezme to co potrebuje,,

selu11
5. júl 2022

Ahoj, ja som pri prvom ani nevedela že som tehotná. Pri druhom mi bolo zle celé dni od druhého mesiaca až do konca... Ja som nikam ani chodiť nemohla... ach ťažké veru 🙄 Ale zato pôrod luxusný, tak nech je to aj tvoj prípad, že ti bábo aspoň takto vynahradí tieto ťažké chvíle. Držím prsty.
Hlavne pozor na prázdny žalúdok 😉

lija22
5. júl 2022

skratim moje story ale nagrcalasom sa az az az som mala krk vyzraty z kyseliny. dobre mi robilo okamzite po zobudeni piskota. piskoty vsade po byte, v kabrlkach. a vodove nanuky. jedlo teraz neries, proste co zjes zjes

sofia1979
5. júl 2022

Výdrž tiež som to mala do 3mm bude ok

dudos
5. júl 2022

Grcačky a silné migrény k tomu som mala celé druhé tehotenstvo. Niekedy som grcala viac krát za deň inokedy to trvalo dva tri dni. Pri takýchto stavoch mi mamina varila zeleninovú polievku s hluškami z krupice. Zelenina bola nastrúhaná. Tanier som jedla niekedy aj celý deň po troškách. Dokázala som vygrcať aj vodu. Teraz mi je nevoľno keď si spomeniem na tieto stavy.

cyberk
6. júl 2022

Mne pomohla len cola a zizalky.. ale najhorsie som to mala k veceru ako udrela 6ta hodina tak som nevedela zit 🙂 mne to prve 2 mesiace zacalo tiez tym ze len bolo zle a neslo vyzvracat… neskor som uz kaudy den bola pri wc 🤣 ked som sla hocikde mimo domu musela som mat rozok, cukriky vzdy v kabelke 😅

autor
6. júl 2022

Tak dnes som mala o dost lepsi den, aj obed som v malom mnozstve do seba dostala. Nie je mi sice dobre, ale je to vydrzatelne oproti vcerajsku. To mi uz vazne bolo skoro do placu. Rano som sa zobudila a bolo mi fajn, dala som si piskotu a odvtedy mi zacalo byt zle :D asi musim vyskusat iny druh piskoty, lebo tie celozrnne asi nie su ono :P
a baby, ked vam zacina byt zle, tak vtedy si rychlo date nieco do seba (keksik, piskotu,...) alebo az po tom ako prejde nevolnost?

sundew
6. júl 2022

Mne napriklad z piskoty hned rano bolo viac zle,viac zaberal slaný ryžový chlebik

katrin69
7. júl 2022

@cyberk Cocacolu mi odporučila detská doktorka, aby som dala mojej 5ročnej dcére, aby sa nepovracala z antibiotík... Ževraj to obsahuje nejakú látku, čo tento reflex brzdí.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre