Pomohlo vám ostať doma na začiatku tehotenstva?

ksebejka
7. okt 2017

Ahojte, som po dvoch MA a teraz pri tretom tehotenstve mi lekárka dala pre obvodného lekára papierik s tým že nech ma necha PN. Povedala však že sa mám sama rozhodnúť či chcem chodiť do práce alebo ostať doma a podla toho papierik využiť - ona mi nikdy normálne neporadi stále sa mam rozhodovať sama pri nej :D . Co by ste mi poradili ? Robím v kancelárii, nemám veľa stresu, najväčší problém je asi open space a to že su tam stále všetci chorí... Pomohlo vám ostať prvé týždne PN?

lilyianka
7. okt 2017

@ksebejka ja robim tiez v kancelarii,ale ak by som raz bola tehotna myslim,ze by ma lekar nechal doma...ono sa zda,ze ved co uz len v kancli sa ti moze stat...no napr u nas ma niekedy vedia vytocit do nepricetna...a teda by som neriskovala...ty si po 2 pitratoch...na tvojon mieste ostanem doma...aspon prve tyzdne

sense
7. okt 2017

Tiez mam za sebou potrat a to som v podstate nic nerobila aj tak sa stalo...pri druhom tehu bola som asi v 6tt som spajala zeleznicne vagony....rozhodla by som sa podla toho ako by som sa citila fyzicky aj psychicky...pretoze v prvom trimestri nie je nic iste a je to viac menej v rukach prirody

nelinka2009
7. okt 2017

Ostala by som doma.

gondyo
7. okt 2017

čo by niektoré mamičky dali za to,aby mohli zostať doma...oddych jednoznačne....

jahodka11611
7. okt 2017

Ja osobne som doma od 9tt tyzdna,robila som 12tky v obchode...doma budem az do konca,som prvykrat tehotna...

pribinak
7. okt 2017

Mozes mat Home office? Lebo ak zostanes doma, tak materská nic moc.

sadika
7. okt 2017

Aj ked ostanes doma, to ti nezaruci ze tehotenstvo skonci dobre. Ja som tiez bola po MA a pytala som sa doktora a moj doki ze naco? Ak to bude zdrave tehu,tak bude pokracovat ci budem doma ci v praci a prve 3 mesiace su hop alebo trop. Takze potom som pracovala az do materskej. Nastastie to skoncilo dobre. Kazdopadne drzim prsty!!!

ksebejka
autor
7. okt 2017

@pribinak nepocita sa materska z predchadzajuceho roka? teda ak by som na nu sla v r.2018, tak z platov roku 2017?

@sadika Ved to - ze vysledok mi nikto nezaruci nijaky... pri prvych dvoch tehotenstvach som chodila do prace a nedopadlo to dobre...

nini1010
7. okt 2017

Ja som tiez po 2 MA.Mam velmi stresujucu pracu.Po prvom MA som si vycitala ze som chodila do roboty,cestovala a bola v takom strese.V dalsom tehotenstve som sa v 7tt vypytala na PN.Bola som doma a opat MA medzi 8 a 9 tt.Takze podla mna to nema suvis s tym ci je alebo nie je zena v praci,hoci pokoj a oddych robia dobre.Ale zaroven ked si doma budes mat ovela viac casu stresovat sa ci sa to nezopakuje,lebo ti praca nebude zamestnavat hlavu.Takze musis sa naozaj rozhodnut sama.

hettinka
7. okt 2017

Dosť dobre nechápem túto "módu" ostávať tehotná hned na PN pre nič za nič. Si zdravá tehotná, máš normálnu prácu, kde sedíš, nestresuješ sa, nedvíhaš ťažko ani nedýchaš nejaké jedovaté výpary ... prečo by i mala byť doma?
Ja som doma nebola ani pri jednom tehotenstve, pracujem v škole, tiež tam bol v kuse niekto chorý ... Mne práveže pomohlo byť aktívna, nesledovať každé pichnutie. Neviem, čo by som asi tak doma robila... Pri oboch som aj šoférovala, žila normálne ďalej, cestovali sme aj na dovolenku.
Prvé tehotenstvo som mala bezproblémové, potom 2x potrat v skorom štádiu a potom, ked som čakala syna, tak som otehotnela na konci školského roka, takže som mala na začiatku 6 týždnov dovolenky, ale aj ak by nám to tak nevyšlo, tak by som nešla na PN, ked mi nič nebolo. To druhé tehotenstvo bolo v pohode až po 6. mesiac, potom som mala problémy s trávením, žlčníkový záchvat, no bola som len tak 1-2 dni doma, žiadna PN.

lenkaam_1
7. okt 2017

Po 2 ma jednoznacne doma

nini1010
7. okt 2017

@hettinka Presne toto som tvrdila 4 roky aj ja.V prvom bezproblemovom tehotenstve som kmitala ako fretka v praci az do poslednej chvile.Teraz po 2 MA a tolkom strese v praci to uz vidim inak.Neviem sama ako sa rozhodnem dalsi krat.Ale stale suhlasim s tebou ze co sa ma stat praca aj tak neovplyvni.

deti95060810
7. okt 2017

moja kolegyňa tiež zostala po 2 potratoch na PN hneď od začiatku tehu až do konca. moc som to nechápala, ale však mne sa to hovorí keď som nemala žiadne problémy - okrem nevolnosti.... ak ti dala lekárka na výber - tak to nebude až tak zlé....

zuzicka256
7. okt 2017

Som po jednom MA a po 2,5roku sa nam to konecne podarilo znova. Momentalne som doma na PN. Pri prvom som silno spinila a aj som lezala v nemocnici zial marne. Teraz na to kaslem, sice sa mam dobre zatial, ale co je na tom zle oddychovat doma namiesto denneho sa natahovania s debilmi v obchode. Mam "ranne"(a tym myslim takmer celodenne) nevolnosti a vyhovuje mi radsej byt doma rozcuchana a v teplakoch ked to na mna pride ako v praci grcat cele doobeda 😕
Ale zvaz to este, ak sa citis dobre a myslis ze tvoj dzob je zvladnutelny tak nekysni doma zbytocne ak sa na to necitis 😊☺ drzim palceky ❤

mircalla
7. okt 2017

@zuzicka256 Tymi debilmi myslis nas zakaznikov?
@ksebejka ak si mala 2 MA, tak kludne pre vlastny klud ostan, PN mozes vzdy ukoncit

vierka303
7. okt 2017

Po dvoch MA by som urcite ostala doma . Navyse ak je tam stale niekto chory,tak je to zbytocne riskovanie.

danusa64
7. okt 2017

Ja pracujem v obchode, pri prvom MA som chodila do prace, skoncilo to v 6tyzdni, pri druhom MA som bola PN hned od zaciatku a aj tak to skoncilo v 9 tyzdni... Pri tretom tehu doma neostanem, od toho vysedavania doma som sa isla zblaznit... pravdepodobne to nema vplyv, a toho stresu a nervov tam mam pozehnane, ale doma tie myslienky a strach vedia tiez narobim stresy

juliet86
7. okt 2017

Zvaz si ako ti bude lepsie.....

derdia
7. okt 2017

Ja s ostala doma, a to som nezazila to co ty....bolo mi zle a nedokazala som sa sustredit na pracu...ledva som zila.Keby zazijem to co ty,urcite zostanem doma....vies treba si uvedomit jedno, hlad na seba,pretoze keby si bola zrazu v praci navyse vysmarili by ta bez mihnutia oka a nikoho by nezaujimalo ci mas 5 deti, uver a neviem co...pozeraj na seba.Preventivne ostan doma...pre babo je to to najlepsie...a ked tak mozes sa neskor vratit...ked budes v piatom alebo tak.

zuzicka256
7. okt 2017

@mircalla tymi debilmi myslim, aj zakaznikov ano. Pretoze nie kazdy ma dobre vychovanie, a castokrat sa hadaju pre uplne zbytocnosti, za ktore ty nemozes, a vytocia ta do takej nepricetnosti a musis sa usmievat a ustupovat, pretoze v zasade sa nehadam, nechcem padnut na ich uroven-naopak snazim sa vyjst v ustrety. Ale nie vzdy aa to da. Casto pridem domou a romyslam nad tym este doma vecer, a nie je to nic prijemne, je to stresujuce. A ked ti takych pride denne 5-6 tak dakujem pekne. A aj vo velkych pracovnych kolektivoch to casto nie je bohvie co. Cize si stojim za tym, ked je praca stresujuca, treba si oddychnut.

dai
7. okt 2017

@ksebejka podla mna MA v 1vom trimestri a praca spolu viac menej nesuvisia ... ja som prve 2 tehotenstva spinila a krvacala cele, chodila do stresujucej prace, lietala kazde 2 tyzdne a doslo to do uspesneho konca, pri 3tom som zostala kvoli nevolnostiam doma a potratila som v 11tom tt... teraz so. Opat tehotna, mala som pn na zaciatku ale kvoli silnym nevolnostiam ( cele dni stravene na toalete) tu som po mesiaci ukoncila a aktualne pracujem - sice vela z domu, na druhej strane mam tam kopu stresu - som ale zdrava tak nevidim dovod na pn - ako moj lekar hovori, tehotenstvo nie je choroba - uprimne poviem ze sa nestiham cez tyzden stresovat kvoli babu, vidim cez vikend kolko riesim ci sa hybe fost casto a podobne... cez tyzden mi to ani nenapadne... podla mna ten stres kvoli tehotenstvu je vyssi ako pracovny ale tak kazdeho vec ako si zariadi - tak bude mat... ja si neviem predstavit byt 9 mesiacov pn keby som zdrava...

mircalla
7. okt 2017

@zuzicka256 Ja tiez robim so zakaznikmi - i ked su to partneri nasej firmy, nie raz mi idu na nervy, su neprijemni, arogantni, vyvrsia si na mne zlost atd. Debilmi by som ich vsak nenazvala.

nikaeli
7. okt 2017

Nerozumiem, preco ti ma Pn vystavit prakticky lekar.. Ja mam Pn od gynekologa, marodujem ako tehotna, on ma sleduje, lieci, kontroluje. Aku dg by ti obvodny napisal?? To nema logiku. Ja som doma takmer od zaciatku - od 6tt som zvracala, nizky tlak, zavraty - pracujem s tazko post.detmi a proste som to pri nich nezvladala. Ak chces ostat doma pre tvoj pocit istoty a bezpecia (vzhladom na odzite potraty) a ona ta nechce nechat doma, je to podla mna divne. Mne je uz ovela lepsie, ale stale som doma a budem cele tehu. Pri detoch by som to nedala.

nelinka2009
7. okt 2017

@nikaeli ja som mala dg 073 myslim rizikove tehu a vypisala obvodacka

nikaeli
7. okt 2017

@nelinka2009 a k nej si chodila na kontroly?

nelinka2009
7. okt 2017

@nikaeli no na gyn kontroly ku gynde. Ona,dala papier, ze ziada predlzit pn a s tyn k vseobecnej a ta dala papierik na peniaze... No jak u blbych

babulkomale
7. okt 2017

Oblubena fraza Tehotenstvo nie je choroba plati pre tie, ktorym nic nie je ale zvelicuju, lutuju sa a su lenive.
Naopak, mnohym zenam sa prave v tehotenstve deju tie najhorsie zdravotne veci, ktore nikdy dovtedy nezazili. Nech mi nikto nehovori, ze napr.pichat si denne Fraxiparine, uzivat lieky na udrzanie tehotenstva ktore mozu mat neprijemne vedl.ucinky, nemoct sa najest alebo si oddychnut podla potreby a navyse mat zodpovednost za dalsi zivot v brusku je tazka pohoda a kazda tuzi popritom chodit do fabriky na 3 smeny, alebo predychavat na obchodnom jednani s dolezitymi partnermi.
Doprajme sebe aj jedna druhej pohodove, prijemne tehotenstvo podla zdravotneho stavu. Nie kazdej stoji par mesiacov v praci za to, aby prisla o diatatko.
A byt "doma" nemusi vzdy znamenat lezat ci sediet na gauci 😉

nikaeli
7. okt 2017

@babulkomale presne tak. Nie som doma z rozmaru a je mi dost smutno, ked pocuvam kolegyne, ktore maju tri deti, ze tehotenstvo nie je choroba. Ja mam len jednu dceru a tehotna som stvrtykrat. Uz som si svoje odplakala dost a pre babatko urobim maximum. Aktualne je polovica za nami a tento tyzden sa mi vratili ranne ritualy, raz ma boli zlcnik, raz migrena, raz krce, po nociach toho vela nenaspim.. Pre mna je moje babo priorita a ja som zan zodpovedna uz dnes.

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzicka256
7. okt 2017

@mircalla vy nie ale ja ano zial, niektori si iny titul ani nezasluzia, hoci mohla by som byt aj vulgarnejsia, no nie sme predsa niekde na bytunku ale v skupine pre maminy. Cize tu nebudem riesit kto je alebo nie je podla mna alebo podla vas debil, moj komentar totiz nebol o tom 👌👍❤

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre